Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

Dragell
28.11.2017 3 z 5

Fantasy příběh s jedním velkým dobrodružstvím v tak trochu jiné Říši divů. Trošku mne mrzelo, že hlavní hrdinka celým světem a úkoly procházela zcela bez obtíží, ačkoliv to bylo na závěr vysvětleno, přesto mne to ochudilo o prožitek z dobrodružství.
Pro příběh je velmi podstatná milostná dějová linie, kde o Alyssino srdce bojují rovnou dva chlapci. Ta se náhodně střídavě přiklání k jednomu a k druhému. Mnohdy všechno to hašteření probíhá na úkor samotné výpravy po novém světě.
Pozor, v knize se nachází i více méně morbidnější výjevy.
I přesto byl závěr překvapivý a uspokojující.

Jostik_21
12.11.2017 3 z 5

Kniha mě bavila. Ale...... je to tu, to slovíčko ALE. Ale, po 200 stránkách u kapitoli 14 (hostina), mě to přestalo bavit. Bylo to už takové o ničem. Ale pak jsem jela na Humbookfest, zjistila jsem jak tu knihu spisovatelka psala, a řekla jsem si, že to dočtu. Teď mi chybí cca 50 stránek a dá se to číst. Je to dobrý.

ajak
08.11.2017 5 z 5

Knihu jsem dočetla a říkám si že autorka udělala zajímavý konec. Je uspokojivý pokud se knížka moc nelíbila, ale stále je nádech na pokračovaní. Osobně jsem to zhltla jedním dechem, ikdyž je to dle některých lidí moc teenagerovské mě se to líbilo. Pravá Alenka mě moc nebavila takže se mi do této knížky ani moc nechtělo, ale z nudy jsem si ji přečetla a rozhodně nelituji. Doporučuji :)

IYv
02.11.2017 2 z 5

asi nejsem cílová skupina, přišlo mi to moc teenagerovské, původní Alenka pro mě neznamená mnoho a spíš je pro mě nesrozumitelná. Odložila jsem to. Z části mě nudily detailní popisky toho, co má Alyssa na sobě a jak se musí učesat, z části jsem tomu fakt nerozuměla. Vracím s lehkým srdcem do knihovny.

tyjá
28.10.2017 4 z 5

Jako odpočinková knížka úžasný :D

l0st-g1rl
18.10.2017 3 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala k přečtení Šepotání, jelikož jsem na knihu slyšela spoustu smíšených názory. Nakonec jsem se však rozhodla, že ji přece jen šanci dám. A myslím, že jsem udělala dobře.
Je fakt, že některé pasáže mi přišly poněkud nudné. Na druhou stranu, jakmile jsem se do knihy začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Příběh byl zajímavý, líbilo se mi to trochu jiné zpracování Říše divů. Jednou z nejzajímavějších postav byl pro mě Morpheus. Myslím, že právě on byl také jeden z důvodů, proč jsem byla odhodlaná knihu dočíst. Se všemi těmi jeho tajnostmi a tím, jak byl záhadný. Chtěla jsem zkrátka vědět, co všechno tají.
Takže když pomineme ty nudné a nezáživné části, tak se mi kniha líbila. Další díl mám určitě v plánu si přečíst.
Hodnotím 3,5*

anid
17.10.2017 2 z 5

Kniha je doslova nudná
Začala jsem to číst 2x. Jednou jsem vdržela 60 stran podruhé zhruba do 3/4.
Moc popisů, nelíbivá hlavní postava, celkově mi vadilo styl psaní a celkově ten svět(i když to je možná daný tím, že Alenku celkově nemusím.) Nejvíc mě ale štvali postavy a jejich chování.....

dqenisa
06.10.2017 4 z 5

tenhle příběh byl zajímavý, ale občas jsem měla chvilku, že knížku už nedočtu. Bylo to takové surové a trochu strašidelné čtení aspoň pro mě. Ale nic méně mě to zajímá jak to dopadne a další díl si přečtu i když nevím jak na něj budu reagovat.

KristýnkaM
05.10.2017 5 z 5

Velmi napínavý děj určitě doporučuji přečíst

readah
05.10.2017 1 z 5

Nesmyslná nuda. Nápad je triviální a zpracování špatné.

Nathanielka
29.09.2017 4 z 5

Velmi pomalý rozjezd příběhu, ale byla jsem spokojená. Příběh se rozvynul a bylo to nečekaně skvělé. Doporučuji pouze čteneřům, kteří se dokáží donutit překousout nudné části knihy.

OxxyOyxxO
20.09.2017 5 z 5

Naprosto nádherně dokonalá kniha! Miluji ji a řadí se mezi mé oblíbené série. Hned jak vyšla jsem si říkala ,,Jé, to je fakt originální! To si přečtu!" Jenže pak si ostatní autoři všimli jaký má kniha úspěch a to bez nápadu začaly samozřejmě taky psát knihy s námětem ,Alenka v říši divů'. A teď je tu nějak přealenkováno. (Př. Po Alence, Alenka v říši zombie...) Něco podobného se stalo i u Percyho Jacksona. Najednou je řecká mytologie děsně cool. Každopádně nic z toho nesahá Šepotání ani po kotníky a já jsem jeho věrná faninka.

PS.: I❤Morfeus

AelinAshryver
19.09.2017 5 z 5

Tuto knihu doporučuji. Příběh zasazen do tajemné říše divů, a kdo je zvyklý na tento svět, bude možná překvapen. Je to trochu temnější fantasy, ale jen lehce. Obsahuje mnoho zvratů a odhalení. Knížka se rozhodně nedá nazvat předvídatelnou, ba možná je v tomto směru i chaotická a čtenář se snadno ztratí. (Tak je tomu i v dalších dílech, proto doporučuji číst sérii najednou.) Postavy mají dobře propracovaný charakter, jen příběh se tam nedává příliš smysl. Velmi pěkná obálka, zaujme, a stejně tak i vnitřek knihy. Co mě osobě se na knize nelíbí, je milostný trojúhelník, který z duše nesnáším. ale jinak pěkné. A písmo je zelené... :)

sd1992
13.09.2017 4 z 5

První dojem?! Hrozně smíšené pocity! První půlku knihy se mi střídaly okamžiky, kdy jsem byla nadšená a okamžiky, kdy jsem chtěla knihu vyhodit. Dívala jsem se, že spousta lidí, knihu odložila, nedočetla, protože je nebavila. A to je právě ten kámen úrazu! Vážení, neodkládejte ji! Ano, rozjezd je pomalý a chaotický, ale pak je to LEGENDÁRNÍ!! Jakmile jsem překročila stranu 200, tak jsem se do knihy zakousla a nedokázala přestat. Je to úžasný! Hrozně se těším na Humbook, kde autorka bude! Do té doby si přečtu i Divotání a Zrcadlení. A jsem na to fakt zvědavá, protože právě Šepotání má nejnižší hodnocení a přitom je to naprostá bomba, tak už se těším, co přinesou další díly!.DOPORUČUJI!

vandalindakova
12.09.2017 3 z 5

Hned na začátku musím ocenit super originální téma. Je to první fantasy z Říše divů, kterou čtu (když nebudu počítat klasickou Alenku). Kniha je hodně čtivá a čím více jsem se začítala, tím více jsem se nemohla odtrhnout. Většina byla i dost napínavá. Takže určitě doporučuji a rozečítám další díl.

kokobela
29.08.2017 4 z 5

Kniha byla skvělá! Určitě doporučuji, jen mi nějaké části připadali trochu nudné. Další dili si určitě prectu

Etule
23.08.2017 4 z 5

Tak tohle bylo rozhodně hodně příjemné překvapení. Vůbec jsem nečekala, že mě kniha bude tak bavit. Překvapivě mi byla sympatická hlavní hrdinka, což se mi až tak často nestává. Četlo se to jedním dechem, děj příjemně ubíhal. :)
Za mě rozhodně super a těším se na další díly.

katee21
20.08.2017 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem a když jsem si nadšeně šla pro druhý díl, nedočetla jsem jej ani do půlky.

Kat9
16.08.2017

Napřed mě to nebavilo, pak od prostředka jsem se nemohla odtrhnout, ale ten konec mě zase nebavil, přišlo mi to tak trochu složité, nepochopitelné.Vidím to tak na 3 až 3 a půl *.

HankaL
12.08.2017 5 z 5

Za okolností, že by mi postavy v knize nebyly sympatické bych dala čtyři hvězdy, ale postavy mě ihned vtáhly do děje, takže jsem s nimi prožívala jejich lásky, nenávisti a strachy a musím přiznat, že jsem se v každém viděla.

Knížka je plná zvratů a slibuji, že se v průběhu nebudete nudit, čím déle je Alyssa v Říši divů tím si budete přát aby tam navěky zůstala, ale zároveň budete chtít aby se vrátila. Všechny informace a detaily dozvídáte v průběhu knížky, takže nejste přesyceni a netušíte co přinese další stránka, odstavec nebo věta.

Šepotání rozhodně stojí za přečtení, je to originální temnější typ fantasy. Rozhodně doporučuji a knihu by si měl přečíst každý, kdo se rád nechá příběhem pohltit a vtáhnout, nebo prostě ten, kdo chce zažít nová dobrodružství, při kterých bude zatajovat dech.

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970