Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

Nifredil
13.12.2015 4 z 5

Bavila jsem se a to tak, že moc. Originální Alenčin příběh mě nikdy moc nebavil, ale takhle převyprávěný je jiný. Milý, příjemný a zábavný. Moc mě totiž bavily ty přesmyčky jmen i významů, posuny v ději proti knížce a také u vyznění chování postav z originální říše divů. Takový rozvinutý výklad a moc příjemným způsobem. Autorka musí znát původní knihu dokonale a já si říkám, že kdyby všechny romantické knihy měly tyhle literární základy, bavil by mě tenhle typ literatury a asi bych i ty přeslazené knihy četla.

Teruška214
09.12.2015 5 z 5

Úžasné! Asi jsem se zamilovala! XD Trošičku morbidně předělané postavy z "Alenky" a napínavý příběh! :D U knihy jsem se v žádné části nenudila a nemohla jsem odolat a čtu ji znovu od začátku XD Také je tu trocha té romantiky...která to parádně okoření XD U mě to ale asi chce číst trochu pomaleji, abych to všechno pobrala, takže jsem se musela docela dost přemáhat. I tak jsem ji přelouskla ani ne za dva dny :3 Doporučuji! Doporučuji! Doporučuji! A nemůžu se dočkat Divotání, které dostanu až na Vánoce :( :D

annakolin
24.11.2015 5 z 5

Tak tohle jsem si opravdu užila :-). Super knížka. Ale nejspíš jsem udělala jednu zásadní chybu- nepřečetla jsem si nejprve knihu "Alenka v říši divů"! :-D. Takže jsem se dozvěděla mnoho spoilerů:-)

radka73
12.11.2015 3 z 5

Dříve jsem filmové zpracování Alenky v říši divů. Po přečtení knihy jsem se na film musela mrknout znovu. Kniha byla průměrná. Dost mi vadila zamotanost děje. Kdybych nevěděla o co go v říši, tak bych byla ztracená. Proto jsem si to musela znovu ověřit ve filmu. Pořád nevím přesně, kdo by ten Morfeus. Uvidíme jaký bude druhý díl. Zatím si dám pauzu. V bodování dávám střed.

hlina
09.11.2015 4 z 5

Kniha má moc pěkný nápad, za kterým ale trochu pokulhává zpracování. Není to žádný literární skvost, ale bavilo mě to. Kdyby byla tak o čtvrtinu kratší, stačilo by.
Prostě pohádka na podzimní večery.

JupiterFire
07.11.2015 5 z 5

Tahle knížka mě velmi mile překvapila...nejdřív jsem si myslela, že to bude naprostá blbost, ale po první kapitole jsem nemohla odtrhnout oči. Knížka je spojením úžasné fantazie autorky a fantazie Lewise Carrola, nové spojené s původním...fantastický příběh, vtip, romantika a trocha erotiky...paráda

Askarinka
03.11.2015 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Já jinak moc příběh Alenky v říši divů nemusím, ale tohle bylo příjemné překvapení, Není to bůh ví jaký literární zázrak, ale mě oslovil. Oddychové čtení na dny zkažené hnusnou podzimní chřipkou.

warca
01.11.2015 4 z 5

Docela originální nápad neměl už tak dobré zpracování jako například Železný král.

sabanka
23.10.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha ! Jsem unešená a určitě o ní budu všude ( YouTube a blog) rozhlašovat jen to dobré. A z onoho milostného jsem si oblíbila Morfea

Soptinka
21.10.2015 4 z 5

Krásná obálka, ale jinak z děje mám smíšené pocity. Někde se mi děj líbil a hltala jsem každou stránku a někde to bylo fádní. Morfee ty jsi tak falešný, leč uchvatný :-)

Evix
20.10.2015 4 z 5

Mám strašně ráda vše co je spojené s říší divů. Takže když jsem našla tuhle knihu, byla jsem nadšená. A právem. Říše divů vykreslená hororovým způsobem. Obálka je nádherná. Těším se, až si přečtu Divotání :)

Siwan
16.10.2015 2 z 5

Tak dobře, je to tak...geniální obal a geniální zelené písmo...něco na té knížce s nádechem "Alenkovosti" prostě lákalo.

Dá se to přečíst (pokud potlačíte kritickou část svojí osobnosti, chce to čokoládový sušenky a teplý mlíko nebo tak něco...to tak nějak naladí a budete smířlivější). Je to poněkud vykradené, těžce teenagerské a kdyby autorka ubrala na vzdychání hrdinky nad hrudí obou chlapů (co furt proboha je s tou hrudí???) a rozvinula charaktery, bylo by to ku prospěchu věci.
Na téhle knížce je vlastně jediná věc, které se děsím. Že z ní udělají druhej Twilight. A to z jediného důvodu. Je to totiž okopírovanej Twilight - kostra.

říše divů/upíři a vlkodlaci
hlavni hrdinka - 2 chlapi (koho si vybrat?)

Říši divů fandím, jenom bych si přála, aby tuhle knihu napsal někdo bez potřeby napsat román pro náctileté...ale třeba co já vím...Tom Robins. To by mělo koule.

Laputika_3
12.10.2015 5 z 5

*Kdo je takový perfectionista jako já a všiml si chyby v popisu? :'D*
Ach.Můj.Bože.
Naprosto úžasné.
Páni.
V knihkupectví jsem dost váhala. Koupit nebo ne? 300 Kč je prostě dost na to, abych je jen tak zahodila. Takže jsem tam běhala dokola, vracela do regálu a pak se zas na patě otočila, chytla jí, že si jí jakože koupím a nakonec jí tam zas vrátila (paní u pokladny jsem nejspíš dost rozčilovala :'P). Ale hned, jak jsem si jí díky nenávistným pohledům paní za přepážkou koupila a v autě začala číst, věděla jsem, že tohle byla dobrá volba.
První tři strany byly tak nádherně morbidní, že jsem se málem roztekla krásou. Četla jsem je asi tak patnáctkrát a pořád nejsem dost nabažená. Potom taky pasáže se Zachem... On je tak awwww! Zároveň ale miluju Morfeeho. I když jinak, Zacha bych chtěla zlíbat a Morfeuse.... Toho bych nejspíš chtěla jenom znát.
Opravdu doporučuji! Vřele a upřímně a to i z toho důvodu, že to je jedna z opravdu mála knih, kterou můžu začít číst od znova hned jak dočtu poslední stranu aniž by se mi zprotivila. Takže kdo jste se textem prokousal až sem a ještě jste ji nečetli, jděte do ní! :)

readerxoxo
11.10.2015 odpad!

Dalo by se říct, že jsem tuto knížku nedočetla, protože jsem posledních sto padesát stránek jen prolétla očima, nevím moc, co se tam dělo, a upřímně je mi to úplně jedno.

Šepotání je čtyřista stránek těch největších klišé, které kdy byly vytvořeny. Hned na začátku jsme se setkali s otravnou a neschopnou hlavní hrdinkou a Zachem, který je očividně ztělesněním boha, protože se z něj Alyssa pomalu počůrala na každý stránce. Příběh pokračuje dál a tito dva se dostanou do podzemní říše, kde se k nim připlete Morfeus (kterého jsem jako jediného měla trochu ráda). Nyní se ocitáme uprostřed milostného trojúhelníku. Upřímně nechápu, jak Alyssa dokázala přežít celých čtyřista stránek( +předpokládám, že ji nikdo nezabije ani v následujících dvou knížkách). Po celou dobu čtení jsem měla chuť s knížkou praštit o zeď a několikrát jsem musela čtení přerušit, protože jsem vážně nemohla pokračovat.

Myslím, že auotorka nebyla ani dostatečně připravená na to, aby vůbec mohla knížku vydat. To, co jsem přečetla, na mě působilo, že se usilovně snažila psát lyricky a citově, jenže v konečném výsledku to byl jeden velký fail. V tomto ohledu bych celý text ještě několikrát přepsala, než bych jej vypustila mezi lidi.

Co říct na závěr? Knížku bych doporučila tak dvanácti- až třináctiletým teenagerkám, které snad budou ke všem výše zmíněným poznámkám slepé. pokud by se tu některá objevila a dostala chuť si Šepotání přečíst, nechť se odebere do mého bazaru knih. :)

LordSnape
03.10.2015 2 z 5

Co mě přinutilo číst tuhle knihu i když nejsem cílovka? Jednak to byl krásný přebal se zajímavou blondýnkou, která prostě vypadá jako jedna moje známá. Úplně jako by ji z oka vypadla. Pak jsem si chtěl přečíst knihu vytištěnou zeleným písmem. A v neposlední řadě mi přišla sympatická autorka, jež se netají inspirací Lewise Carrolla nebo Tima Burtona, což jsou autoři mému srdci také blízcí.

Jenže není inspirace jako inspirace, že. Paní Howard totiž ve svém Šepotání využívá kraj divů více než by bylo záhodno a "půjčuje" si i postavy nebo celé citace z původní knihy, takže ve výsledku je to spíš vykrádání s minimem vlastních nápadů. Zápletka o napravování chyb po původní Alence je trapná a když na scénu přilétl Morfeus, neměl jsem z toho svrbění, motýlky v břiše, ba ani erekci. Alyssa (jak originální jméno) mi ze začátku lezla na nervy, ale postupně jsem si na ní zvykl. Těšil jsem se docela na nějaký milostný trojúhelník (nostalgie po Murakamim), ale tady je to spíše čtverec. Samotná hrdinka se chová přesně jako teenager, matku nazývá Alison a jako pravá žena vše prožívá hlavně citově, proto se mužská část čtenářstva musí povznést nad vším tím objímáním, doteky jeho kůže, cítění jeho dechu na krku, husinou, když se usměje s tím svým piercingem atd.

Při čtení jsem se kolikrát přistihl, že vlastně ani nevím co se děje, což bylo zřejmě tím, jak mi to bylo vlastně i fuk. S postavami jsem se ani trochu nesžil a místy jsem jim dokonce přál smrt nebo mučení. Jakmile ale zápletka dospěje ke svému konci, kdy všichni vybalí karty na stůl, příběh se stává ještě více banálním, takže autorka musí text zachraňovat dalšími výjevy z původní říše divů, aby to vůbec drželo pohromadě, což párkrát nabourá naprosto ojedinělý úkaz ve stylu deus ex machina. Knize nepomohla ani nepořádná redaktorka/korektorka, kde unikly chyby jako "plýst" nebo na zadní straně desek v anotaci "kamarádka Zach". Dávám jednu hvězdu za fajn provedení, obálku a druhou za snahu oživit tak krásný fantaskní svět.

Véča
03.10.2015 4 z 5

Tak jsem si ji taky konečně přečetla a musím říct, že splnila mé očekávání. Kdyby to šlo, dala bych jí 4 a půl *, protože k hodnocení 5* úplně nemá. Líbilo se mi, že knížce dali zelené písmo, protože se to k tématu Říše divů a dalším zvláštnostem hodí. (Ale u Spícího města se mi např. barevné písmo nelíbilo.)
Doporučuji a přidávám se k názoru, že postava Morfeuse je skvělá. :3

Kačuba
26.09.2015 5 z 5

Už obal mě nadchl, ale po tom co jsem začala knížku číst, jsem už nemohla přestat! Rozhodně knihu doporučuji!

zuzana13
23.09.2015 5 z 5

Krásně napsaná. Hezký obal. Těším se na pokračování knihy a aby byla tak dobrá jako tahle kniha. Doporučuji.

Ni_kita
20.09.2015 5 z 5

Zajímalo by mě jestli jsem si jenom já Morfea tak zamilovala nebo je ta postava tak napsaná, jinak skvělá kniha :D:3

verushflanders
18.09.2015

tahle kniha mě velmi zaujala obálkou, a v okamžiku kdy jsem jí začala číst jsem se do ní zamilovala.
Velmi se těším až si přečtu druhý díl, a také až vyjde třetí díl čím to bude asi bohužel končit :'( .
Ale byla bych radši kdyby autorka napsala další díly, protože to byla asi ta nejlepší knížka jakou jsem kdy četla :) .
a byl by dobrý i film :) .

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970