Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4425 716

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Gábinečka
04.05.2016 4 z 5

Je to skvělá knížka se super dějem. Sice mi tady v tomhle díle připadá America na facku, kvůli tomu jak je nerozhodná, ale jinak to bylo fajn. Děj byl super, kvůli tomu, že už tam bylo trochu víc akce a napadení na zámek a nebylo to jenom o tom komu patří její srdce.

Safienka
20.04.2016 4 z 5

Druhé díly jsou vždycky nevděčné...zvlášť když by měl potom následovat třetí. Určitě to bylo opět čtivé, ale místy mi to přišlo moc natažené. Pořád čekání, nerozhodnost až do konce a pak takový konec. Těším se na poslední díl, doufám, že bude lepší :-)

SBH
19.04.2016 3 z 5

Co mi vadilo - namísto souboje o princovo srdce opět soupeří dva sympaťáci o hlavní hrdinku, která se není schopna rozhodnout. Co se týče stylistiky, srkání hektolitrů čaje a džusu bych ještě vydýchala, ale tvary "kdybysme" či "seš" mě dloubaly do očí. Platí pro všechny díly série. WTF, jak říkáme my, mladí!!!
Konečně se našel ústřední padouch (král), rebelové přestali být černobílí. Náhled do smyšlených dějin byl trochu únavný a nedůvěryhodný, nicméně nutný. Maxon je zlatíčko. A zdá se, že hrdinka na konci převzala odpovědnost za svůj život. Dobré.

rarášek
09.04.2016 4 z 5

Nebyl to špatný díl. Jen mě štvala America. Jsem zvědavá na další díl. :)

Manyna
05.04.2016 4 z 5

pořád to dosahuje kvalit jedničky, ale říkám si, tak už to sakra rozsekněte...pořád někdo potřebuje víc času, pořád někdo v něčem tápe, žárlí ... jdu i do trojky a doufám, že už se KONEČNĚ dozvím, jak to dopadne! :)

Michelle2M
04.04.2016

Pokud jsem první díl označila za přecitlivělou romanci, zvrhl se ten druhý v pouhé řešení vztahového dilema odehrávajícího se v opakujícím se sledu, tedy: ale jo, ale ne, ale jo, ale ne (a danou řadu doplňujte pravidelně málem do zblbnutí). Nastolení řešení závažnější roviny jsem pak vnímala jako její lehce násilné roubování snad pod tlakem nakladatele, aby byla kniha o něco dobrodružnější a něčím navíc zajímavá. Lze se ale i přesto dočkat pramálo ze standardu vybočujících okamžiků s emoci vyvolávajícím účinkem. Ale přes všechny negativní výhrady jsem ráda, že takové knihy vznikají a překládají se do češtiny, rozhodně je nevnímám jako nadbytečné nebo přebytečné na knižním trhu, naopak jako jistý druh obohacení.

k_domeska
02.04.2016 5 z 5

Opět skvělé čtení. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, ale autorka to moc protahovala. Rozhodně ale ví, jak čtenáře napnout. America byla strašně nevyrovnaná, ale na druhou stranu k tomu měla své důvody.

Ilovebook
01.04.2016 5 z 5

Super knížka

pája007
30.03.2016

je to stejně dobrý díl jako selekce i když mi chování americy přijde trošku nelogické

Katuska88
30.03.2016 4 z 5

Tak nevím, ale tentokrát 5 hvězdiček nedám.
Pořád se jedná o velmi čtivou knížečku, ale chování hrdinů se mi tentokrát zdálo trošku nesmyslné, naivní a nelogické.
Královská rodina "nezklamala", čekala jsem, že v tom něco takového bude.
První si přečtu, nejsem zklamaná, že jsem po této sérii sáhla.
A tentokrát se mi ani moc nelíbí obálka.
Slečna má podivný výraz.

Market = )
29.03.2016 2 z 5

Za mě docela zklamání. Rozhodně jsem se do druhého dílu nepouštěla proto, že bych očekávala literární skvost a všechno, co jsem vytýkala Selekci se samozřejmě nemění, i přesto jsem ale čekala spíš příjemnou oddechovku (stejně jako u Selekce), ne natahovanou slátaninu, u které mě vážně překvapuje, že je tak dobře hodnocená. Doufám, že První bude spíše jako první kniha serie :-).

poly.0@
28.03.2016

Moc pěkné! Všem dívkám co to ještě nečetly ROZHODNĚ DOPORUČUJI ! :)

Black-stars
26.03.2016 1 z 5

Elita je možná o chlup lepší než selekce, ale porád je to naivní hárlekýnka pro teenagery. Nejvíc mě rozčiluje naivita Americy a nevyspělost ikdyž možná na její věk je to pochopitelné.... A ano Aspena mě už dávno poslat někam.... Ale skutečně o něco lepší než 1. Díl

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Jako první díl - úžasná knížka :-)

Ailee
24.03.2016 4 z 5

Pořád mi tam něco chybí, ale je to napsané tak dobře, že prostě musím číst dál!

martina5069
21.03.2016 5 z 5

Uf musím říct že tenhle díl byl ještě lepší než první sem zvědavá jak to celý dopadne. Co se mi nelíbilo tak chování Maxona ptž se choval jako cassanova ale zase pro změnu byli vyjímky za který sem ho obdivovala viz Marly. Královo chování bylo strašný a nechápu jak se mohl dat dohromady s tak hodnou královnou. No a Aspen já vím že chce Ameriku ale jak si tím může být jistej když nezkusil žádnou jinou. No a nečekaně Celesta se chovala jako vždycky tudíž jako totální kráva nechápu jak s ní Maxon mohl něco mít ale co de přece o hru. A nakonec se mi líbilo že americe konečně došlo že Aspen není to pravý ořechový už jenom kvůli tomu jak se jí furt snaží získat a nenechá ji ani n chvilku vydechnout a promyslet si to. No hltala sem stránku po stránce a myslím že se třetím dílem tomu nebude jinak a knihu určitě doporučuju :-)

Kris@
20.03.2016 3 z 5

Oddechovka, která se dá přečíst za jedno odpoledne. Oproti prvnímu dílu výrazně slabší. Přijde mi, že se tam vlastně ani nic nestalo, America mě neustále rozčilovala a vše bylo absolutně předvídatelné. Kniha na mě působila tak, že autorka to nemá moc promyšlené - spousta věcí působila buď nepropracovaně (historie země i její momentální uspořádání) nebo jako by autorku napadla někdy v půlce knihy (charakter krále). Moc práce si s tím podle mého nedala - jen spousta citových výlevů Americi. Dávám tři hvězdy - to protože tahle série je jedna z těh lepších, ale reálně to jsou spíš dvě hvězdy.

Petra17
14.03.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, stejně jako první díl, ale je pravda, že v tomhle díle mě začala America trochu štvát, neustálé odmítání prince a protivné nálady.... To mi fakt vadilo a přála jsem si, aby o něj taky trochu bojovla a chovala se jako dáma. Naopak Maxon zde vychází jako pravý gentleman. :-)

KacenkaS
13.03.2016 4 z 5

Tento díl mi přišel slabší než jednička. Ale i tak to bylo skvělé a moc se těším na třetí díl :D

Jass
13.03.2016 3 z 5

Po prvním dílu mi to přišlo výrazně slabší, mezi prvním a druhým dílem jsem měla delší mezeru, takže mi některé postavy příliš neutkvěly v paměti, to ale vůbec nevadilo, protože příběh je jednoduchý a pomalý, za co musím autorku pochválit, je ta pohádková atmosféra, musím říct, že to bylo na knize nejlepší a asi jediný důvod, proč jsem dala 4*. Amerika se tu totiž začíná chovat jako kráva, nelze to říct jinak. První polovinu knihy to ještě celkem jde, chce čas, je pochopitelné, že si nemůže zvyknout na život v paláci, že nechce být princeznou, to všechno chápu. Chápu i to, že se nechce vzdát Aspena, je to její velká láska, a i když mi vadilo, že "chodila" s oběma najednou, i to bych dokázala skousnout, čím mě ale královsky nakrkla bylo to, že ona se může meliskovat s kým chce, ale když najde Celestu, jak se líbá s Maxonem je hned oheň na střeše a ona ho nenechá ani cokoli vysvětlit, a pak se ještě divý, že se díky tomu sblížil s jinými dívkami, no, do háje, jak může být tak blbá! Maxon má opravdu jednoduchou a pochopitelnou psychologii, chce někoho, kdo ho bude mít rád, s korunou i bez koruny, jeho osamělost na mě ze stránek úplně čišela a já nedokázala pochopit, že to Amerika nevidí...