Doktoři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, nás zavádí do medicínského prostředí v USA. Nahlédneme do nejtajnějších zákoutí života lékařů – od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen – a zároveň do nejniternějších zákoutí lidské duše. S hlavními hrdiny prožíváme jejich lásky a touhy, skryté vášně, první profesní zkušenosti, triumty, ale i bolestná zklamání a nečekané prohry. Pestrá, dramaticky se proplétající mozaika osudů Barneye, Laury, Bennetta, Setha a dalších, plná lidského tepla i bolesti, zaujala miliony čtenářů na celém světě a dodnes je uchvacuje svou pravdivostí a humanismem, láskou a úctou k člověku i životu... V knize uvedeno chybné ISBN 80-863-2511-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6484/segal-doktori-AWJ-6484.jpg 4.7593
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno · Lucka
Orig. název

Doctors · 1988

Počet stran:732
Jazyk vydání:český
Překlad:Luboš Trávníček
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:80-86325-11-3
Nahrávám...

Komentáře (100)

Kniha Doktoři

Přidat komentář
freejazz
11. října

prečítané len preto, lebo Love Story. ale je jasné, že Segal je majjster jednej knihy, do ktorej dal všetko. vďaka za ňu. to ostatné sú len ornamenty na pripomenutie.

arnikasam
27. září

Četla jsem ji v roce 1992, to jsem zrovna studovala medicínu. Jedna věta z prologu mi navždy utkvěla v paměti:
"Na světě jsou tisíce nemocí, ale lékařská věda zná empirickou léčbu jen šestadvaceti z nich. Zbytek.... jsou pouhé dohady."
Hrozně mě to tenkrát dostalo. Přemýšlela jsem, jestli má vůbec smysl studovat dál; přepadla mě obrovská bezmoc.

Alma.steffl
01. srpna

Moje srdcovka. Hluboce lidské, ale ne nudné a zdlouhavé. Osudy těch lidí ve vás zůstanou.
Za mě top od autora.

Steiniglovka
02. dubna

Nedokážu popsat jen tak popsat v pár větách,co jsem prožívala při čtení téhle knihy. Byla to má první od Segala a už teď jsem tohoto autora zařadila mezi mé oblíbené.
Jednotlivé příběhy jsou tak silné a reálné,že jsem měla hodně blízko k slzám a také zlosti a posledních 100 poslední čtvrtinu knihy jsem nemohla napětím ani dýchat. Rozhodně doporučuji každému,kdo si chce přečíst opravdové životní příběhy a zároveň se rád z knih i něco nového naučí.

Snehulajn
24. března

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnou, s ještě lepší tématikou ze zdravotnictví.

viva71
14. března

Knihu jsem četla už 3x v rozmezí 20ti let a stále má jedno z nejvyšších míst v mé knihovně.

Admirable
10. února

Nejlepší kniha! Pořád se k ní ve své mysli vracím, vzpomínám na některé momenty z knížky. Byla to hodně čtivá knížka a určitě si jí ještě přečtu.

tanjaj
03. února

Skvělá kniha přečtena na doporučení.