Doktoři

Doktoři https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6484/bmid_doktori-Q5F-6484.png 5 824 164

Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, nás zavádí do medicínského prostředí v USA. Nahlédneme do nejtajnějších zákoutí života lékařů – od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen – a zároveň do nejniternějších zákoutí lidské duše. S hlavními hrdiny prožíváme jejich lásky a touhy, skryté vášně, první profesní zkušenosti, triumty, ale i bolestná zklamání a nečekané prohry. Pestrá, dramaticky se proplétající mozaika osudů Barneye, Laury, Bennetta, Setha a dalších, plná lidského tepla i bolesti, zaujala miliony čtenářů na celém světě a dodnes je uchvacuje svou pravdivostí a humanismem, láskou a úctou k člověku i životu... V knize uvedeno chybné ISBN 80-863-2511-2... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lucka

Doctors , 1988

david9690
22.01.2021 4 z 5

Příběh knihy je vyprávěn velmi poutavě a charaktery hlavních postav jsou skvělé vykreslené. Sice některé pasáže mi přišly drobet zbytečně detailní a někdy až možná trochu umělé natahovaly knížku, ale celkově se mi kniha líbila a bavilo mě to. Byl to velmi zajímavý exkurz do hlav a prostředí doktorů, které je pro mě určitým "neprobádaným územím" a o to více mi to přineslo poučení a rozšíření obzorů.

mcabr
18.01.2021 5 z 5

Knížku jsem objevila díky Čtenářské výzvě. Moc pěkná, hezký příběh a dobře se četla.

Beramar
10.01.2021 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, u které, když dočtete, tak litujete, že už je konec. Doporučuji k přečtení.

SimčaS.
05.01.2021 5 z 5

Moje srdeční záležitost! Tuhle knihu jsem četla asi 20x. Dokonce jsem jeden (brožovaný) výtisk „vyčetla“ natolik, že se totálně rozpadl a musela jsem si koupit knihu znovu - tentokrát již vázanou. Už jsem ji mnohokrát doporučila, dcery se mi smějí, jak často z knihy něco cituji... Už jsem ji asi rok a půl nečetla a tak jsem se do ní opět - v rámci Výzvy 2021 - pustila.
Doufám, že si ji končně přečteš @Áža707

Lily-fairy
16.12.2020 4 z 5

Velmi zajímavá kniha o lékařích, na zamyšlení. Jen mě mrzí překombinovaný a na pomalu plynoucí knihu moc rychle utnutý konec.

bruntal
12.12.2020 5 z 5

Skvělý román!

zuzana4291
23.11.2020 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, rychle dokáže v táhnout do děje. Jediné, co mi na ní vadí, je počet stran. Je to ale hezký příběh kamarádů od dětství.

jfialova
17.11.2020 4 z 5

Poměrně dlouhá a čtivá kniha popisující život několika lékařů-spolužáků od dětství přes náročná studia, začátky praxe až po dospělost. Některé příběhy a myšlenky jsou zajímavé, někdy to sklouzává do takové průměrné limonády. Dobrá kniha na dlouhé zimní večery.

Zoy
03.10.2020 5 z 5

Kniha, kterou miluji už asi 20 let a ke které se vždy budu ráda vracet. Všem doporučuji

LéňaM
28.09.2020 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, pak uz jsem " hltala" každou stranku.
Kniha se mi velice líbila.
Příběhy hlavnich hrdinů i jejich myšlenky

Jiparis
07.09.2020 5 z 5

Moc zajímavý vhled do myslí doktorů, jejich problémů a pochybností. Líbilo se mi propojení se skutečnými dějinami a zpracování otázky přátelství.

MAVIS66
26.07.2020 5 z 5

Od Segala moje nejmilejší, mohu ji číst stále dokola :o)

Drahuš
24.07.2020 4 z 5

Velmi obsáhlá, ale čtivá kniha. Až na některé nezáživné kapitoly se mi četla dobře.

Mišátko
15.07.2020

Poněkud zdlouhavý popis událostí se nakonec proměnil v zajímavý příběh. Nakonec jsem obšírnější popis ocenila. Doporučuji.

Kerberos
29.05.2020 5 z 5

Rozsáhlý román z lékařského prostředí.Popisuje osudy spolužáků z lékařské fakulty v 60.letech v USA.Těžké začátky,vyčerpání i přátelství na celý život,hledání spávné odbornosti,konkurenční boj.Určitě doporučuji - skvělé.

Lenka999
23.05.2020 5 z 5

Výborná

novecento
20.05.2020

Obsáhlá kniha o velkých tématech, které ve velké míře mají vliv na naše životy. Lékařství je věčným hledáním důvodů-příčin, jež vysvětlují následky. Věda ale nemůže pochopit zázrak, který se taky někdy stává(závěr). Kniha mne velice zaujala, zejména z psychologického hlediska-vytvořením dobře výstižných postav: Barney, Laura, Bennet, Seth,..Otázkou je, zda je tato kniha vhodná pro ženy očekávající své první dítě po třicítce, vzhledem k až paranoidnímu průběhu Lauřina porodu(40) a jeho následků. Kniha u mne bude v TOP 20 někde za dvanácti knihami Chaima Potoka.

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Kniha mi byla doporučena mojí paní sousedkou, které je v současné době něco málo přes 80 let. Pokaždé, když se potkáme a bavíme o knížkách, které čte, ji moc děkuji za doporučení této knihy. Kniha je krásná, je v ní popsán vyvíjející se život a osudy mladých doktorů. Knihu určitě doporučuji.

micha-ella
08.04.2020 3 z 5

Objemný román o doktorech, který se jistě bude líbit medikům,starší doktory asi spíš bude nudit obsáhlými dialogy mladých při studiu i v jednotlivých životních příbězích. Mne už od poloviny taky trochu nudil, vzorný a skromný Barney mi začal jít dost na nervy a konec příběhů ve stylu červené knihovny to dorazil. Já tedy nemůžu říct, že by to byla nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale je úctyhodná.

zdendula31
06.04.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a byla jsem mile překvapená.Moc pěkně napsaná,přečetla jsem jedním dechem.