Tři malá prasátka

Tři malá prasátka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508149/bmid_tri-mala-prasatka-63ab1eb7110c0.jpg 4 197 57

Šéfinspektor Robert Kett série

Odhalí pravdu, i kdyby ho měla zabít. Před pěti měsíci byla Billie, žena šéfinspektora Ketta, unesena při procházce Londýnem. Pět měsíců bez jediné stopy, důkazů a podezřelých. Až doteď. Když rutinní policejní prohlídka odhalí síň hrůzy pod jedním z nejdražších domů ve městě, vyšetřovatelé objeví stopy, které poodkrývají Billiin osud i identitu jejího únosce – záhadného vraha známého pod přezdívkou Prasák. Kett, lačnící po odpovědích, ale v zuboženém stavu, v jakém ho zanechalo jeho poslední vyšetřování, se vrací do Londýna, aby vyřešil nejosobnější a nejnebezpečnější případ své kariéry – případ, který ho postaví tváří v tvář hrůzostrašnému zlu. Nemá tušení, zda je Billie mrtvá, či živá. Neví, jestli už není na její záchranu příliš pozdě. Přísahal však, že půjde do samotných pekel a zase zpátky, aby odhalil pravdu o tom, co se jí stalo. A peklo už ho očekává.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Three Little Pigs , 2020

Makůvka
25.11.2023 4 z 5

No, musím říct, že tímto dílem jsem byla trošku zklamaná. První dvě knížky z této série se mi moc líbily, ale tady bylo všechno přehnané. Šéfinspektor Kett byl jak neřízená střela, do všeho šel po hlavě a ze všeho opět vyvázl. Chyběl mi i lehký humor z předchozích dílů. A děj mi přišel hodně nereálný. Ale abych jen nekritizovala. Knížka byla čtivá, napínavá, žádná zbytečná omáčka okolo, akce stíhala akci a občas jsme se setkali s jeho nezbednými dětmi.
A jelikož jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet život Ketta a jeho rodiny, určitě si nenechám ujít další díl.

klokan.1905
20.11.2023 4 z 5

Tři malá prasátka...
Vzhledem k tomu, že se jedná o třetí díl, tak bych Vám doporučil číst to pěkně postupně od prvního, tedy Doručovatelky, poté Zlý pes...
K samotné knize...
S šéfinspektorem Robertem Kettem a jeho třemi dcerkami se vrátíme do Londýna... Kett se zde bude snažit pátrat po své unesené manželce Billie, která byla unesena za bílého dne - při procházce - před pěti měsíci... Pět měsíců bez jediné stopy, důkazů a podezřelých...
Mně prostě přijde zvláštní míchat se do vyšetřování únosu vlastní ženy... Zajímalo by mě, zda by to bylo v Anglii možné... ;-)
Celá série se mi čte dobře, ale jestliže mám být objektivní ohledně hodnocení u ostatních knih, tak mi u knih Alexe Smitha do pěti hvězdiček stále něco málo chybí... Opět za čtyři, sice slabší, ale za čtyři... ;-) Na druhou stranu, málo to není, ne? ;-)

moudivlacek
19.11.2023 4 z 5

Trošku pomalý rozjezd, o to pak rychle se stupňující tempo.
Kett se vrací do Londýna, aby našel konečně svou Billie. Jenže tu nejsou moc nadšení, Kett si nikdy nelámal hlavu s dodržováním pravidel.
Hodně mě potěšila pomoc těch, které bych tu už nečekala. A tak se kousek po kousku ukazují důkazy pořádného zvěrstva. A bohužel je do toho zapletený i... No, to si přečtěte sami.
A konec? Šťastný pro někoho a pro jiného tragický.
Těším se na další díl.

oleg
28.10.2023 5 z 5

Tak toto se četlo samo,že něco nebylo reálné, mě vůbec nevadila, vždyť je to vymyšlený příběh, za mě super....

miloslav5679
25.10.2023 4 z 5

Kniha sa rozbieha relatívne pomaly, neskôr sa rozbehne a za koniec by sa nemusela hanbiť ani séria Mission Imposible... Bez prečítania prvých dielov čitateľ nevie o čo sa jedná. Je to skôr thriller ako kriminálka, ale čítať sa dá

Majulle
20.10.2023 5 z 5

Skvělé pokračování série, nemohla jsem se odtrhnout a těším se na další díly :)

alzbeta4340
14.10.2023 3 z 5

Opravdu dobrá detektivka poskytuje čtenářům iluzi reality, což se o tomhle dílku skutečně říct nedá. Bylo to přehnané od prvního písmenka až po poslední tečku. Atmosféra byla taky úplně jiná než měl první - povedený díl. Škoda, autor by to určitě uměl napsat lépe. 2,5 *

Michelle.Bee76
01.10.2023 3 z 5

Série ukončena. Nejlepší byla první kniha (Doručovatelky) . U knížek se snažím "nemyslet dopředu" a nechat se unášet dějem.. bohužel třetí díl vyšel asi moc dlouho po prvních dvou, protože souvislosti jsem si nepamatovala, nebo si je vybavovala velmi mlhavě a chvílemi jsem měla dokonce pocit, že jsem snad vynechala jeden díl série. Každopádně mělo to spád, bylo to napínavé, atmosféra dobře vykreslená. Vypadá to, že jsme se tímto třetím dílem s rodinou Kettových rozloučili, ale ne ne ne, protože další díl v sérii má název "Smrtící kolotoč"..

Aghatte
28.09.2023 1 z 5

Jsem ráda, že to mám za sebou.
Při konečné bilanci zjišťuji, že si absolutně nedokážu vybavit předchozí díly, a ani jedno jméno a souvislost mi nic neříkají. To, co mělo konečně dát smysl a zapadnout do sebe, zapadlo v zapomnění.
Nechápu, jak osobu vyhublou na kost a shrbenou mohl považovat za muže a ještě se s “ním” složitě prát, když údajně pomalu neudělala ani krok na atrofovaných svalech.
Mama, papu a ječení a obří hovínka už ztrácejí na půvabu,
A nesmrtelný Honza opět unikl jen o vlásek.
Zrada z vlastních řad je tak ohrané klišé, že by mě překvapilo, kdyby to tam nebylo.
Knihu přečtete a nikdy více se k ní nevrátíte.

kattykitty5451
08.08.2023 5 z 5

perfektna seria knih

Veronika_mad
25.07.2023 5 z 5

První dva díly série byly super. Hlavní příběh doprovázel příběh o zmizelé Billie a ve třetím díle jsme se konečně dostali jen k případu Billie. Kniha je jako ty předchozí čtivá, bez dlouhých nudných popisů. Za mě super díl :) Jen bych ubrala na urputnosti Ketta. Pořád si dělal co chtěl, nikdo mu za porušování pravidel nic neudělal. Akorát zavářel lidem, kteří se mu snažili pomoct.

Jirkson
18.07.2023 5 z 5

Tak já si všechny tři knihy užil. Byla to jízda a doufám, že se dočkáme dalších knih!!!!

Hella
10.07.2023 1 z 5

(SPOILER) Tohle je tááák blbý, až se z toho nemůžu vzpamatovat: Tak především ti tři rozjívení malí frackové... můžou si dělat, co chtějí a plně toho využívají. Tohle má fakt někoho pobavit? V sedmi, třech a jednom roce věku a už dokážou zbořit dům, zničit hromadu lidí okolo a pít mi tak krev, že jsem knihu málem předčasně odložila. Nakonec neodložila, ale vlastně měla. Protože co se dělo pak, bylo podobně pitomé - ten motiv, proč se ženy nechají (víceméně dobrovolně) unést a věznit a pak dělat, co únosce řekne, já prostě neskousnu. Ne. Krom toho je náš hrdina opravdu ohrožením všech okolo a jeho urputnost stojí lidi kolem životy. A do toho ten šéf? Poslední kapka. Čili - sbohem, šéfinspektore Kette, spolu už se rozhodně nepotkáme.

raty
09.07.2023 4 z 5

Čtivá, napínavá a málo pravděpodobná pohádka pro dospělé.
Přestože hodnotím celkem vysoko, pokračovat se sérií asi nebudu, už tento díl jsem četla jen proto, abych se dozvěděla, jak to bylo s Billie.
Šéfinspektor Kett bohužel asi odnesl mé bezděčné srovnávání s inspektorem Prévitem od skvělého Františka Niedla. Ten zvládnul spojení detektivky s humorem o poznání lépe.

babicka_amalka
06.07.2023 4 z 5

sice opět přečteno na jeden zátah, ale z dosavadních tří se mi asi líbilo nejméně;
no - uvidíme, jaké budou další díly (pokud tedy u nás někdy vyjdou ;-) )

JustWomen
06.07.2023 5 z 5

Tato kniha fakt síla. Šílený thriller, hrůza a strach, překombinované, nereálné, ale přesto úžasné čtení. Děkuji za ten konec. Musím dočíst předchozí díly.

Evule *
05.07.2023 4 z 5

Napínavé, čtivé možná trochu nereálné. Předchozí díly se mi líbily o něco víc. Jsem zvědavá na další příběh.

Kristulda
03.07.2023 4 z 5

Tato série mě zaujala, četla jsem všechny díly. Chyběl tu trošku ten humor z předešlých dílů. Děj byl zajímavě vymyšlený až místy neuvěřitelný. Každopádně se těším na další díl, co si pro nás autor vymyslí.

Katania
28.06.2023 5 z 5

Já teď moc na krimi série nejsem, ale tahle mě opravdu baví! Byla to jízda a doufám, že bude další.

Mandlevest
12.06.2023 5 z 5

Tato série mě baví. Je jednoduše napsaná, jednotlivé díly nemají mnoho stran a je určitě v tom množství detektivních sérií, které vychází, jedna z těch originálních. Zápletka tohoto případu je opět dosti neuvěřitelná, ale když na to přistoupíte, budete se bavit. Je zde i jeden zásadní zlom, který ale zkušené čtenáře moc nepřekvapí a také se dozvíte, jak to dopadne s unesenou manželkou. Opět jsem zkoumala Goodreads a autor sype jeden příběh za druhým a prý dosti přitvrzuje nejen dějem, ale i počtem stran. Tak se mám(e) na co těšit, já tuto sérii určitě neopustím.

Alex Smith (p)
anglická, 1979