Smrt kouzelného džina

Smrt kouzelného džina https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138148/bmid_smrt-kouzelneho-dzina-FwL-138148.jpg 5 440 39

Sedmý smysl série

Naši přátelé - Hanka, Sváťa a Rafael tráví část prázdnin v útulku pro nemocné magické tvory, kde si odpykávají školní trest. Trest přijali dobrovolně a s nadšením. Práce jim nevadí a čas s nimi tráví i Hančin dračí bratr Plam. Rafan musí absolvovat zkoušku a je přijat do školy v Santareně. Nový školní rok tedy tráví sourozenci Vronovi společně. Jejich schopnosti a dovednosti se prohlubují, ale také se začínají rozlišovat. Každý je dobrý v něčem jiném. Rafan s Hankou milují supervolon, Sváťa se stále více ztrácí ve světě knih. Jejich ochránce Vron přiznává svou temnou minulost, ale je dětem tak hluboce oddán, že umírá, aby zachránil Hanku... Co bude dál? Jak si naši kamarádi sami poradí? Jak se vyrovnají s nástrahami, které je čekají ve světě lidském i magickém? Vydrží jejich přátelství? Autorka opět do svižně napsaného příběhu plného napětí vsouvá otázky týkající se mezilidských vztahů, dokáže dojmout i rozčílit. Nabízí odpovědi, ale často nechává na čtenáři, ať se rozhodne. Stejně jako první díl také Smrt kouzelného džina nám poskytuje zábavu, napětí, ale burcuje i k zamyšlení. Na konci budete netrpělivě očekávat pokračování...... celý text

DK197
08.12.2019 5 z 5

KNIHA: Opět - za mě 4 hvězdy, za dětské čtenáře jejich plný počet. Je milé kolik malých zápletek dokáže autorka do příběhu dostat tak, aby to nepůsobilo přecpaně, ale naopak příjemně plynulo a zvědavost vás hnala dál...

Jen škoda, že některé pasáže jsou popsány opravdu rychle. Dětem to asi vadit nebude, ale dospělý čtenář lituje nevyužitý potenciál. Zajímavá zápletka, která mohla hýbat s dějem na pár stránkách, je absurdně vyřešena téměř mávnutím kouzelného proutku v několika odstavcích. Nu co... dílů to má dost a fantazie autorky je zřejmě natolik bezbřehá, že to utáhne i přes tak zrychlený děj... Těším se na pokračování.

Hani77
02.01.2019 5 z 5

Knihu jsem četla už před rokem, tak si nevybavuji detaily, ale bylo mi už dopředu líto džina (Vrona) a říkala jsem si, že bez něj nebudou mít další díly to kouzlo :-).

Jass
08.07.2018 5 z 5

Druhý díl je daleko lepší než ten první, i když dle mého názoru se úroveň celé série později ještě výrazně vylepší. Trošku mě mrzí, že některé věci nejsou rozepsány tak podrobně, jak by mohly být, ale je pravda, že knížka je určená pro děti a je potřeba, aby rychle odsípala, což skutečně odsípá. Bolí mě hlava, tak jen rychle dokončím, že pokud se vám první díl zdál rozvleklý a nezajímavý, rozhodně to se sérií nevzdávejte, lepší se to.

RemiBlack
17.01.2018 5 z 5

2018/2
Můj oblíbený díl ze série - asi je to tím, že jsem ho četla jako první. :) Hlavně se mi pak části, kdy se sourozenci společně učí, je to takové, milé. A nejoblíbenější postava? Samozřejmě Vron. :)
Konečně se o něm dozvíme něco víc (a to je minimálně hvězdička navrch).

doubravka212
23.10.2017 3 z 5

Dobrá. Co víc říct?

Leonor
20.06.2017 5 z 5

Pokračování s Rafem na škole v Santareně, více akcemi, Sváťovou novou rodinou a jednorožci.

any333
11.09.2016 5 z 5

Naši tři hrdinové teď už společně nastupují do školy v Santareně. Rafan začne ve svých snech nacházet vize věcí budoucích, Sváťa si najde novou rodinu a Hanka má obavy z Plamova bratra Drápa.
Tento díl měl víc akčních scén na začátku, u konce se řešil hlavně složený úkol u jednorožců. Vize nám sdělují úlomky, co se stane v příštích dílech. Doufám, že Dundar přestane být tak předpojatý k drakům.

Zebraz
10.05.2016 5 z 5

Další skvělej díl, doufám že se bude líbit i bráchovi. ;gl

woodentoaster
16.02.2016 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Hodně slušné 4*.

Baubouka
29.01.2016 5 z 5

Best knížka!!!! :)

vodopad152
18.01.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila asi stejně jako první díl, ale spíše víc. Děj se mi více líbil než u prvního dílu a naprosto jsem byla unešena do děje. Nakonci jsem byla ráda i nerada jsem naprosto rozpolcená. Myslím si, že by si to měl přečíst někdo kdo má rád fantasy a rozhodně by se mu to podle mě líbilo, ale je to na jeho vkusu. Doporučuji!!!

Ashi
23.11.2015 5 z 5

Kniha měla mírnější spás než první díl. Všimla jsem si, že autorka si vychutnává zajímavější scény a nezajímavé scény typu cestování velice zkracuje, což není na škodu. Přiznám se, že poslední výlet našich hrdinů mě tolik nebavil, ale přesto je to psané stále pěkně a zajímavě. To že jsem knihu přečetla za dva večery, to jasně dokazuje.

Svatojánek
12.11.2015 5 z 5

Po tom co jsem si přečetla název jsem se zhrozila tak, že jsem tu knížku skoro nechtěla číst. :)
Po pravdě Vron je moje oblíbená postava a bez něj už by to nebylo vončo.

adwelka118
18.06.2015

Takže knihu sem začala číst včera je moc fajn a člověk u ní hodně rychle vypne realitu :)

anibeni
29.01.2014 5 z 5

Nádhera..!! Opravdu velmi povedená knížka, úžasný námět a skvělé zpracování... nevím, co víc dodat..

Anre3
15.12.2013 5 z 5

Opět krásně napsané, stejně jako první díl. Příběh je čím dál víc napínavější.

Tiama
09.11.2013 5 z 5

Druhý díl byl stejně báječný jako první. Užila jsem si to.

Pavlína 13
11.07.2013

Kniha je napínavá,zajímavá a velmi mě zaujala.

Jara 56
06.11.2012 4 z 5

Narozdíl od prvního dílu jsem již neváhal a pustil se do čtení hned jak jsem knížku sehnal a nezklamalo, krásně napsaná, čtivá fantasy, plná skvělých nápadů, můj dík autoce.

draci magie česká fantasy fantasy pro děti fantasy

Ilka Pacovská
česká, 1954
2012  89%Ostrov zasvěcení
2013  93%Únosce draků
2012  93%Smrt kouzelného džina
2014  94%Otrocká krása
2018  91%Naučte mě zabít draka

Kniha Smrt kouzelného džina je v