Sedmé nebe

Sedmé nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381027/bmid_sedme-nebe-D8X-381027.jpg 4 228 126

Sedmé nebe série

Co když je svět, ve kterém žijeme úplně jiný? Co když před námi skrývá temná a děsivá tajemství? Co když kolem nás žijí jedinci, kteří do našeho světa nepatří a byli do něj vyhoštěni za svá provinění? Co když žijeme ve světě, kde si padlí andělé odpykávají své tresty a bojují o své duše? Před osmnáctiletou Elaine Riversovou se odkryje střežená opona a ona uzří svět takový, jaký skutečně je. Dostane se do smrtelného nebezpečí, ale po celou dobu je tu někdo, kdo ji neúnavně ochraňuje. Její strážný anděl Kassiel, jeden ze sedmi nejvyšších archandělů. Sedmé nebe se přes noc v nakladatelství zařadilo mezi BESTSELLERY a vítězí na první příčce v kategorii Romány. Umístilo se mezi top bestsellery na Kosmas.cz v kategorii Dívčí romány.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Má kniha.cz

Sedmé nebe , 2017

Kulhy1993
01.10.2019 5 z 5

Kniha prostě nemá chybu od začátku do konce. Nepředvídatelný děj, postavy, do kterých se dokážete vcítit. Knihu jsem otevřela a odložila jsem jí až po několika hodinách, až jsem jí celou dočetla. Děj Vám nedovolí se od něj odtrhnout, jenom hltat každou stránku a přiblble se uculovat a vzdychat nad tou láskou a romantikou a mračit se a zatínat prsty při napínavých scénách. Miluji knihy s andělskou tématikou, ale tahle je pro mě bezkonkurenčně nejlepší, nejprocítěnější. Doporučuji všemi deseti! Adrianka je úžasná osoba s úžasných a kreativním duchem. Víc takových lidí na světě!

Xena011
30.09.2019 5 z 5

Nadherny pribeh vlozeny do rukou spisovatelky primo andely. Proto je jedinecny. Pro me bylo cteni pohlazenim po dusi. Zacatek (asi do prvnich 100 stran) me prilis nebavil, ale je to nutny uvod, abyste se dostali do pribehu. Dalsi stranky jsem uz jen hltala. Kassiel je uzasny a ty pasaze s nim byly nejen pro Ellie blaho pro dusi, s čímž už se opakuji. Jak byl vykreslen v lidske podobe bylo krasne, ale nevyrovnalo se to jeho andelske podobe, ktera me hodne uchvatila. Tyto krasne chvile mezi hlavnimi postavami a krasne vykresleni nebeskeho sveta a andělů me primo hřály u srdíčka. Adam, zpocatku smutny, drzy a protivny, se stal v poradi dalsim milackem meho timto uzasnym pribehem naplneneho srdicka. Museli jste ho postupem casu poznat a pochopit, a nakonec jste si ho take oblibili. Prosel mnohymi utrpenimi a nikdy to nevzdal. A ty jeho hlasky, provokace a odmlouvani nejen ucitelum me pokazde rozesmaly a do knihy vnesly dalsi pro me pozitivni nadhled. Proste bez Adama by to neslo. Nakonec hlavni hrdinka Ellie. Nebojacna bojovnice, ktera se jen tak nevzda a bojuje do posledniho dechu.

Pribeh si predstavuji jako nadherny uvod do urcite krasneho deje, ktery nam dal vic otazek nez odpovedi, na ktere se doufam dalsim ctenim dopatrame vysvetleni. Ja mam stejne nejradeji casti knih, kdy se hlavni hrdinove poprve potkavaji a pokukuji po sobe. Proste zacatek te velke nekonecne ciste lasky dvou spriznenych dusi, a tady mi to prani bylo splneno velmi kvalitním zpracovanim, ze se ma duse jen rozplyvala. Ze se jedna o pribeh, v nemz vystupuji andele je dalsi pozitivum pro autorku, protoze prave andele bezmezne miluji a knizky s jejich tematikou take. Jsem ji za to neskonale vdecna a tuto sérii si přiblížím k srdíčku hodně blízko. Vyrovna se, ci dokonce predci autory svetove.

Andele jsou proste jedinecni ☺️

Chtěla bych zde přidat nádherný citát z Mechanické princezny (Cassandra Clare), který je pro mě velmi významný jako tato kniha, jelikož ve mě vyvolává podobně nádherné pocity.

Nejsi poslední sen mé duše.
Ty jsi první sen, jediný sen, o kterém jsem byl kdy neschopný přestat snít. Jsi první sen mé duše, a od toho snu doufám, že přijdou i další sny. Sny, které se stanou skutečností.

PS: Autorce přeji podporu andělů i nadále a hodně úspěchů v další tvorbě.

jaspis
30.09.2019 5 z 5

Musím říct, že skvělé! Začátek byl pro mě trochu těžší, ale pak se vše pěkně rozjelo, pochopila jsem postavy, proč se chovají, jak se chovají a děj už si jen užívala. Ke konci samozřejmě více otázek než odpovědí, ale to už tak bývá. Aspoň se mám na co těšit.

DDD043
25.09.2019 5 z 5

Naprosto mě uchvátila, teď čtu OČISTEC a doufám, že další díl bude co nevidět.....

miroslava2341
04.09.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za týden a tak dlouho mi to trvalo jen proto, že mám dvě malé děti :-) v každé volné chvíli jsem se ponořila do četby a užívala si příběh který se čím dál víc zdál reálný. Vždyť i já jsem strážným andělem svých dětí. Smekám a děkuji Adri :-*

Petra38
02.09.2019 5 z 5

Ani na podruhe neztratila sve kouzlo, ja osobne jsem pribehem naprosto uchvacena. Autorka stiskla svechna moje tlacitka a tak jsem mela opetovne slzy v ocich kdyz jsem knihu docitala a znovu musim predestrit ze prvni dil jiz znam...zapusobilo na me i vedomi toho,ze je autorka tak tajemna co se tyce hrozby pro Kassiela s Ellie, jsem napnuta jak špagát a hned vecer s nejvetsi chuti otevru druhy dil. Uz se tesim na Inferno, doufam ze na posledni dil nebudeme muset cekat tak dlouho jako na ten druhy.:-) Preji autorce aby slo vse jak na dratkach a brzy nas vysvodila z toho napeti a cekani :-) za me Doporucuji ☆☆☆☆☆

hančí
31.08.2019

V podstatě jde o plagiát Stmívání, jen o ligu horší, co se týče jazyka. Špatně použitá slova, přehnané hýření přívlastky, hrubky - korektorka asi neslyšela o shodě podmětu s přísudkem... číst jen na vlastní nebezpečí.

Bafy
20.08.2019 5 z 5

Naprosto jedinečný příběh na klasické téma boje mezi dobrem a zlem. Téma padlých andělů je mému srdci velmi blízké a tak jsem byla u většiny knih či filmů víceméně rozčarovaná. Ale tady? Skvěle zpracovaný příběh i s detaily, který vás pohltí a pak donutí přemýšlet kde jsou vlastně hranice reality.

Vendelie
20.08.2019 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla, četla se velice pěkně sama, Doporučuji přečíst všem, nebudou litovat :)

Veeria
10.08.2019 5 z 5

Jsem nesmírně potěšena a poctěna, že mohu svým komentářem podpořit nejen tuto výjimečnou knihu, ale hlavně její výjimečnou autorku, milou paní Michálkovou.

Sedmé nebe je zářivou hvězdou mezi knihami českých autorů! Nebesky boží. Troufám si říct, že se směle může rovnat tvorbě zahraničních autorů. Příběh je opravdu kouzelný a jedinečný, stejně tak postavy v něm.

Z knihy přímo sálá radost, naděje, něha, ale na druhou stranu i sex-appeal, vášeň, napětí, humor. Je to umění přenést celou paletu emocí na papír. Je tu všechno, a ještě mnohem víc. Jako na horské dráze, kde cítíte vítr ve vlasech, nevíte, co vás čeká za zatáčkou, ale užíváte si jízdu plnými doušky, nahoru, dolů, s úsměvem na rtech a mravenčením z toho, co přijde.

Na tuhle knihu jsem narazila ,,náhodou", už obálka si mě přitáhla. A musím říct, že jsem nesmírně ráda, že tomu tak je. Mám pocit, že mi tento příběh hodně dal a ještě hodně dá, o to víc jsem šťastná, že není konec a máme k dispozici pokračování, čímž se můžeme opět setkat se svými přáteli a můžeme se dozvědět více z jejich minulosti a proč jsou takoví, jací jsou.

Děkuji moc, paní Michálková. Kéž si Vaše postavy zamiluje co nejvíc lidí. Zaslouží si to. Zasloužíte si to.

dadulik
08.08.2019 5 z 5

Skvelá knižka, skvelý príbeh, ktorý sa čítal sám. Pani spisovateľke prajem veľa trpezlivosti, ale tým ako je aj napriek celkovej situácii s vydaním táto knižka kvalitná, určite sa čoskoro dostane ešte viac do povedomia a vydavateľstvá si budú ešte hlavu trieskat, že ju nevydali. Odporúčam všetkými desiatimi a teším sa na Ocistec.

Michala479
02.08.2019 5 z 5

Knížku jsem si sehnala po přečtení komentářu zde i na ČBDB,nelituji toho.Knížka je dobře napsaná,naprosto jsem se jí nechala unést.Měla jsem jí za chvilku přečtenou,děj se mě moc líbí ,postavy supr...no a Adam,tak to je taková třešnička na dortu ,a abych nekřivdila Kassielovi,tak ten dodává to světlo,starostlivost,pohlazení i na dálku ....moc děkuji ,moc krásné čtení.M.

MartinaMariana
01.08.2019 5 z 5

Také se řadím mezi dívky, kterým autorka věnovala Sedmé nebe na oddělení dětské onkologie. Píšu tento komentář s vděkem v duši. Měla jsem tu čest poznat autorku osobně, a jak tu již píší druzí, je to láskyplná žena se srdcem na dlani. Sedmé nebe jsem od ní dostala se slovy „Neboj, společně to ozdravné světýlko najdeme a utečeme z reality.“ Při čtení mi připadalo, že tu knihu vážně psala jen a jen pro mě.

Sedmé nebe je nádherné, plné emocí, něhy, dojetí, ryzí lásky, naděje a víry v lepší svět. Děj je neskutečně návykový a poutavý. Je v něm mnoho hlubokých myšlenek a skrytých pravd mezi řádky. Charakteristiky jsou hodně propracované a sympatické. Jak autorka uvádí na své fb stránce, v každém z nás se odráží andělské světlo Kassiela a padlá temnota Adama. A Elaine je ten střed.

I když to vyzní zvláštně, jsem ráda, že na to byla autorka sama a nikdo jí nepomohl (profesionální úprava textu, editoři…). Takhle je to mnohem ryzejší, vychází to z ní samotné, z toho světla, které má v sobě. A mně osobně nepřijde, že by byly nějaké úpravy potřeba. Nic bych neměnila. Naopak autorce děkuji, že v sobě našla odvahu "stoupnout si na pranýř" a tento krásný příběh nám předala.

Vydala tu knihu pro nás. Pro dívky, které to andělské světlo potřebují … opravdu nám pomohla utéct do svého světa, kde varovně nepípají přístroje s alarmem, kde nám není špatně po chemoterapii, kde nám nevypadávají vlasy, kde netrpíme nechutenstvím a nevolností, kde se nemusíme bát zítřka. Víte… je málo lidí, kteří vás chápou a dodají vám tu pravou sílu. Slečna Adriana taková je a její knihy mluví za ni. Jak sama říká: „Ten, kdo si neprošel tmou, nikdy nedokáže spatřit skutečné světlo.“ Ona si tou tmou totiž také prošla…

Gabi212
31.07.2019 5 z 5

Po přečtení druhého dílu Očistec jsem se znovu musela vrhnout na Sedmé nebe a jako... wow! Našla jsem tam mnoho náznaků, který jsem předtím nepostřehla. Je to vážně detailně propracované a jelikož moje kamarádka s leukemií dostala od srdečné autorky darem ještě nevydaný třetí díl Inferno, něco málo se mi z ní podařilo vytáhnout a obě můžeme prohlásit, že ten - pro někoho zdlouhavý začátek - tam je fakt z podstatných důvodů.
Ale jasně, každý je v životě jinak náročný a má jinou krevní skupinu. Někdo už ani nevydýchá to, když se v knize objeví tajemný kluk.
Každopádně druhé čtení a úžasná dech beroucí jízda v podobě Očistce mě utvrdily v tom, že v této sáze pro young adult čtenářky je víc, než se na první pohled zdá. A o tom, jak byla kamarádka vypleskaná z Inferna, ani nemluvím.

Milá slečno autorko, máte můj obdiv a děkuji i za kamarádku. Vaše knihy jí vnáší světlo do ztíženého života. Díky vám může snít a moc jí to v tom boji pomáhá. Jste úžasná milující bytost.

Máca666
30.07.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Okamžitě se stala mou nejoblíbenější knihou vůbec. Nejhorší bylo čekání na další díl. Stále se k Sedmému nebi ráda vracím.

Sejdy
30.07.2019 4 z 5

Úvodní knihu ságy Sedmé nebe hodnotím velmi kladně. Prvních pár desítek stran je skutečně zdlouhavých (což neznamená, že jsou nudné), ale prokousat se jimi opravdu stojí za to. Skvělá příprava pro pokračování.. Rozhodně stojí za přečtení =)

Gabrinka9
28.07.2019 5 z 5

Skvelá kniha, môžem sa vrhnúť na ďalší diel:)

Žaneeetkaa
24.07.2019 2 z 5

Námět by na tuhle knihu mohl být i zdařilý, pokud by se děj osekal, upravil a polovina postav byla změněna. Pro náctileté jako stvořené za předpokladu, že nejsou velcí čtenáři a nadchne je víceméně každá kniha. Upřímně nechápu, co ostatní na téhle knize pohltilo. Patřím sice už jen okrajově do cílové skupiny čtenářů, ale takový příběh bych očekávala na Wattpadu. Je poměrně těžké přijít s něčím neotřepaným, jenže tahle kniha byla opravdu jedno velké klišé. Neuvěřitelně přitažlivý kluk, který vytáčí místy nešikovnou hrdinku. Utajený svět. Milostný trojúhelník. Nebezpečné tajemství. Láska, jež (ne)lze být opětována... Prvních sto stran bylo opravdu nezáživných a nebyly jediné. Děj se nehorázně vlekl a víceméně se odehrával ve škole. Nejednou jsem měla chuť to odložit. Potom svitla naděje a krapet se to zlepšilo. Jenže to vždycky zkazila ukřičená hlavní hrdinka se slzami v očích. Přišlo mi, že nedělala snad nic jiného, než křičela. Včetně všech, kteří se řehtali smíchy. Ani konec nepřinesl rozřešení, a proto si čtenář musí přečíst ještě další díl, aby se třeba dozvěděl nějaký ten kousek zapovězeného tajemství, které všechny chrání. Což mě vlastně přivádí k otázce, o čem kniha přesně je, poněvadž důležité odpovědi nebyly pořádně zodpovězeny. Pro některé Sedmé nebe, pro mě procházka se spíše průměrnou knihou.

jita229
22.07.2019 5 z 5

Autorka děj popisuje tak živě, že jsem se od toho nemohla vůbec odtrhnout a četla ji jedním dechem. Je propracovaná do detailů... až to bere dech. Připadala jsem si, že jsem hlavní aktérkou děje a jsem přímo na místě, kde se děj odehrává. Moc se těším na další díl Inferno. Děj je romantický, přitom napínavý a akční.
Kniha je nepředvídatelná a to se mi na ní líbí nejvíce. Není to jako některé, kdy dopředu víte přesně, co se stane a je to stále stejné klišé... ne, tady to opravdu není a tím si mě autorka asi získala nejvíce :) Při čtení spadlo i pár slziček..
Hodnotím maximálním počtem hvězdiček!

LenčaJ.
20.07.2019 5 z 5

Kniha byla úžasná,přečteno jedním dechem