Sestra ve stínu

Sestra ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413160/bmid_sestra-ve-stinu-6bo-413160.jpg 5 275 90

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Také Star zanechal otec dopis se stopami vedoucími k její rodině. Mlčenlivá, hloubavá Star se po nich ale obává vydat. Nespokojenost s vlastním životem ji však nakonec přiměje k činu. Pátrání po minulosti ji ze všeho nejdřív zavede do svérázného londýnského antikvariátu… Sto let předtím se energická a cílevědomá Flora snaží bojovat osvou nezávislost ve světě, kde jedinou její nadějí na úspěch je sňatek. Je spokojená se životem na Esthwaitském sídle v Jezerní oblasti. Tíživá finanční situace zchudlé aristokratické rodiny ji ale nakonec zavede do londýnského sídla pověstné intrikánky a milenky krále Edwarda Alice. A Flora, už tak rozpolcená mezi láskou a povinností k rodině zjišťuje, že se stala jen figurkou v Alicině podivné hře. Pochopí to až ve chvíli, kdy se dozví nejhlubší tajemství matčiny minulosti… Sestra ve stínu je třetím dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Víkend

The Shadow Sister , 2016

keselylenka
30.10.2020 5 z 5

No jestli se autorka bude s každým dalším dílem takto zlepšovat, myslím že poslední díl bude neskutečný. Star mi zatím ze sester přirostla k srdci nejvíce a příběh z minulosti taktéž.

bezzink
24.09.2020 5 z 5

Konecne se dej odehrava v me milovane Anglii a diky tomu je to za me plny pocet. Nicmene Star mi k srdci moc neprirostla a jeji chovani mi obcas bylo proti srsti. Nejak se neztotoznuji s tim, ze mlceni v dialogu je v poradku. A kdyz uz nejaka reakce, tak jen vetsinou odpoved “ano” nebo “prestan” a to mi porad prijde malo.
Pribeh Flory byl opravdu nadherny a vsimli jste si, ze vetsinou hlavni hrdinove z minulosti stesti nenajdou? Vetsinou maji zlomena srdce, jsou ve svazcich z donuceni, maji smutne zivoty. Kdezto hrdinky z pritomnosti nakonec dojdou ke stesti. Je to snad autorcin zamer? Nebo zkratka ta davna doba byla obecne protkana milionem svazujicich tradic, bezpravim?

EvikU.
14.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dějová linka z minulosti mě nadchla. Dějová linka o Star byla slabší. Ale četlo se to opět velmi hezky. Je to takové pohlazení po duši. Něco mezi napínavé thrillery. Fajn počtení. A já se jdu vrhnout na Sestru s perlou.

Terka1975
16.08.2020 5 z 5

Opět lahůdka tentokrát v podobě třetí sestry Star, prostředí malebné Anglie a podoba s romány Jane Austenové, která už tu byla zmiňovaná. Už mám pocit, že autorka musela vyčerpat své zásoby nápadů, ale myslím, že mě příběh čtvrté sestry opět příjemně překvapí.

Ďumbierka
29.07.2020 5 z 5

Hmm.
Veľmi som premýšľala nad tým, čo také napísať, aby si túto knihu všimlo viac ľudí a aby autorku L. Riley neobchádzali čitatelia a čitateľky v kníhkupectvách s tým, že je to “červená knižnica” alebo nejaká “historická romanca na jedno kopyto”.

Ono to je totiž to úplne inak!

Samozrejme, ak hľadáte odborný typ literatúry a niečo z podobného súdka, siahnete po inej knihe. Ale to je hádam logické :) .

Hrúbka 500 strán je zanedbateľná a keď to poviem ja, tak je na tom niečo pravdy, pretože nepatrím k čitateľom, ktorí len tak prečítajú za deň popri bežných povinnostiach 100-150 a viac strán. No pri čítaní tejto, mi to ubehlo, ani neviem ako.

Myšlienky v knihe sú nádherné, čisté, oslobodzujúce a posolstvo, ktoré autorka touto knihou odovzdáva je podľa mňa nádherné. A tak to bude zrejme s celou sériou.

Mňa čítanie veľmi bavilo a veľa času som strávila aj vypisovaním poznámok, myšlienok a prehľadávaním internetu.
Musím povedať, že počúvať popritom ešte aj Deníky Virginie Woolfové, tak to som vyhrala. Trafila som sa do rovnakého obdobia - začiatku 20.storočia a moja duša čitateľky plesala.

Star / Asteropé je úžasná hrdinka a v mnohom som sa v nej našla. Knihy, písanie, rastliny a prilrodu a modré svetre (haha) :) .

Opisy prírody, to bol pre mňa raj a hlavne roky 1909 a ďalšie v Jazernej oblasti, ale aj samotný Kent a sídlo High Weald.
Anglický vidiek, to naozaj môžem.

Vďaka autorke aj výbornému prekladu som sa dokazála mysľou úplne preniesť na všetky miesta, ktoré sú v knihe a to sú pre mňa veľké plusy.

Dej ma bavil, bavilo ma aj striedanie časových rovín - súčasnosť r. 2007 a minulosť, ako som už písala - prvé roky 20. storočia.

Mimoriadne ma bavila aj téma a spracovanie - odpútavania sa od niečoho či niekoho, čo/kto nás zatieňuje.
A nemusí to nutne znamenať ZLO a STRATU, ktorá všetko zničí.
Práve ukážka toho, ako sú aj takéto momenty v živote dôležité a ukážka možností a slobody opäť nejak inak, to bolo veľmi fajn a práve preto, by som najradšej siahla po ďalšej knihe...

Túto knihu aj autorku môžem s čistým svedomím odporučiť všetkým, ktorí majú radi historické romány, spoločenské romány s jemnou romantickou linkou. Avšak nie je to podľa mňa priorita tejto knihy.

A áno, ide tu o LÁSKU, ale láska má predsa toľko podôb a nemali by sme ju škatuľkovať. Určite nie v tejto knihe a ani v bežnom živote ❤️.

Ak vás baví odhaľovanie minulosti a hľadanie pravdy, mohla by vás kniha zaujať.

Dokonca aj tých, ktorí občas radi odídu do iného sveta a doby, kde sa nechajú učičíkať čarovným prostredím a pekným príbehom s tým NIEČÍM NAVIAC.
Ja som to VIAC v tejto knihe našla.

Ak budete v kníhkupectve, prelistuje si túto knihu a nezabudnite na Poznámku autorky - tá by mala byť čítaná tiež. Kniha bola a je výborná!!

...

“Uvažovala som, či som sa nemala narodiť v inom historickom období. V takom, kde by pulz života bol pomalší a listy by sa k milovaným ľuďom dostali po niekoľkých dňoch, ak nie mesiach, nie e-mailom v priebehu niekoľkých sekúnd.”

...

“Láska nikdy nie je nesprávna. Nesprávne môže byť iba jej načasovanie.”

...

“Okamihy šťastia...Nič netrvá večne, pomyslela si, aj keď to ľudia očakávajú. Môžu sa iba tešiť z okamihov, kým im to umožnuje život.”

Květ
09.07.2020 5 z 5

Nevím, jak to autorka dělá, ale tato série se mi líbí čím dál víc :) Další ze sester, další vyprávění, tentokrát z Anglie. Obě dějové linky, historická i současná mě moc bavily. Doporučuji.

L.Helena
28.06.2020 5 z 5

Tahle série je opravdový skvost. A to se dostávám teprve do její půlky. Baví mě na tom, že se vlastně jedná o romantické příběhy, ale obsahují spoustu zajímavých postav i událostí z historie, ke kterým bych se asi jinak ani nedostala, navíc mě baví u každé z knih si ještě sama dohledávat různé informace. Autorka si musela dát nesmírnou práci s propojením její literární fikce s historií.
Moc se těším na další díly.

Liduka
23.06.2020 5 z 5

Opět užasná kniha od Lucindy. Dokonce se mi prozatím líbila nejvíc z celé ságy. Tentokrát se mi líbila i linka současnosti a nepůsobila na mě tolik rušivě jako třeba u ostatních dílů. SPOILER: Flora to skutečně neměla v životě vůbec lehké a jak se říká pro dobrotu na žebrotu - co se tedy týče Teddyho. Moc jsem si oblíbila Mause - i když byl na začátku morous, tak jsem doufala, že se se Star dají dohromady. Rozhodně se půjdu vrhnout na další díl.

Jirinamac
14.06.2020 5 z 5

Další krásné příběhy. Z uťapnuté Star se stala samostatná osobnost a dokázala povzbudit do života i pár dalších lidí kolem sebe, co opět začali žít.

Coco3
23.05.2020 5 z 5

Přečetla jsem velmi rychle a jedním dechem. Mě prostě ty hrdinky ve stínu, co se hledají, jsou jiné, uzavřené a síla v nich je skrytá, baví nějak víc. Prostě jim podvědomě víc fandím. Jako vždy moc fajn oddechovka s poutavým příběhem. Už se těším na další sestru :-)

alexis818
17.05.2020 5 z 5

Krásné čtení,zatím nejhezčí ze tří přečtených.Naprosto mě strhla od prvních stránek.Těším se na další.

SilvieK001
10.05.2020 5 z 5

Moc hezké. Ani se mi do ní nějak zvlášť nechtělo, ale strhla mne hned na začátku, naopak, tato sestra mi byla velmi sympatická, příběh mne překvapil a celkový dojem - jsem velmi potěšená.

Sjuzz
28.04.2020 5 z 5

Ani príbeh Star nesklamal. Pútavé od začiatku do konca. Autorka sa aj v tejto knihe opiera o skutočnú históriu ktorá sa odohráva v UK a dokonca sa týka samotného kráľa.
Pripomínalo mi to zo začiatku príbehy Jane Austen, ktorú ja moc “nemusím”, ale dojem z knihy mi to nepokazilo. .

ANDY28
12.03.2020 5 z 5

Krásný a zajímavý příběh, zhltnuto za pár dnů, rozhodně stojí za přečtení

hzd
20.02.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než dát zase plný počet hvězdiček. Každý díl je nádherný. Těším se až vyjde pátý.

4xbabča
16.02.2020 5 z 5

Opět nádherné čtení jako předchozí díly, krásné napsané, příjemné čtivé a už se těším na Sestru s perlou.

MisaK81
09.02.2020 5 z 5

I ve třetím díle ságy Sedm sester drží autorka laťku velmi vysoko. Pokud se vám líbily předchozí knihy, budete nadšení i z této. U mě navíc získává procenta navíc historickou linkou odehrávající se tentokrát v Anglii. Všechny milovnice Austenové budou nadšeny.

intelektuálka
09.12.2019 5 z 5

Pěkné předvánoční čtení ...

" vynikající práce s historickými detaily, dojemný milostný příběh a poutavé tajemství" - to je ono, co mne na knihách této autorky zaujme ...

Příběh třetí ze sester - Asterope aneb Star a její hledání místa v životě ...

A krásné verše básníka jezer - Tennysona :

Tolik nocí zřel jsem Plejády
jež z teplého stínu se noří
ve stříbrný cop s polu spletené
jak světlušky tančící hoří ...

A čeká nás čtvrtá sestra Celaeno -a kam povede její cesta za původem ?

jituz919
26.11.2019 3 z 5

Za mě nejslabší díl.

Šánka
07.11.2019 5 z 5

Další ze sester, tichá Star, se vydává pátrat po svých kořenech, po svých předcích, a bylo to úchvatné rozplétání jejího příběhu.
Dějově bohatý a obsáhlý román je i tentokrát vyprávěný ve dvou časových linkách jako předešlé díly. Obě jsou nesmírně chytlavé, ale ta historická je nádherná až skoro pohádková, ač vše nemusí dopadnout tak, jak bychom si přáli.
L. Riley je paní Vypravěčka a tohle byl prostě zážitek, který doporučím všem, kteří mají rádi dobře napsané romantickě příběhy.