Sedm manželů Evelyn Hugo

Sedm manželů Evelyn Hugo https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495888/bmid_sedm-manzelu-evelyn-hugo-XJM-495888.jpg 4 1736 406

Stárnoucí a uzavřená hollywoodská filmová ikona Evelyn Hugo je konečně připravena říct pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Ale když si pro tuto práci vybere neznámou reportérku časopisu Monique Grantovou, nikdo není ohromen více než samotná Monique. Proč ji? Proč teď? Monique není zrovna na vrcholu světa. Manžel ji opustil a její profesní život nikam nevede. Bez ohledu na to, proč si ji Evelyn vybrala k napsání své biografie, je Monique odhodlaná využít této příležitosti k nastartování své kariéry. Monique, která je povolána do Evelynina luxusního bytu, fascinovaně poslouchá, jak herečka vypráví svůj příběh. Od cesty do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit showbyznys v 80. letech a samozřejmě sedm manželů na cestě. Evelyn rozvíjí příběh o nelítostných ambicích, nečekaném přátelství a velké zakázané lásce. Monique začíná pociťovat velmi reálné spojení s legendární hvězdou, ale jak se Evelynin příběh blíží ke svému závěru, je jasné, že její život se tragicky a nezvratně protne s Monique.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

Ivka14
24.10.2021 5 z 5

Tahle knihy se teď řadí mezi moji top 10 knih tohohle roku. Ty postavy, příběh, vztahy. Prostě skvělé.
Nezlobila bych se kdyby tuhle knihu přeložili i do češtiny, určitě bych si ji znovu přečetla :)

Suzanne05
29.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Na tuhle knihu rozhodně jen tak nezapomenu, ať už z toho důvodu, že je to moje první kniha čtená v angličtině (na což jsem patřičně hrdá), a nebo proto, že je pro mě naprosto dokonalá. Myslím to vážně, je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla! Zaujalo mě prostředí old Hollywood a syrovost hlavní hrdinky. Udělala by vše, aby dosáhla svých cílů či chránila své blízké. Nebyla dokonalá, a já ji střídavě nesnášela a milovala. Ze všech manželů byl můj oblíbenec samozřejmě Harry, a o to víc mě zdrtila jeho smrt. K Celii jsem většinu času cítila averzi, ona byla postava, která mě nejspíš na celé knize štvala nejvíc.
Před touhle knížkou už jsem se několikrát pokusila číst něco v angličtině, ale nikdy jsem se do toho pořádně nezačetla a moc mě to nebavilo, ale u Evelyn jsem se do příběhu dostala ihned a samotnou mě to překvapilo. O Evelyn Hugo už jsem mockrát slyšela jak na booktube a bookstagramu, tak i od kamarádky. A jsem TAK ráda, že jsem se do ní nakonec pustila. Tahle kniha mě zahřála na srdíčku a
zároveň ho zlomila.

Meliška753
29.09.2021 4 z 5

Evelyn ktorá sa v 14 rokoch po smrti mamy rozhodla dobiť filmový svet..Bola krásna na svoj Vek vyzretá fyzicky... Prvý sobáš .. jej fyzická krása vyrážala dych..Dostala čo si zaumienila aj keď ju to stálo použiť svoje telo..Stala sa slávna a bohatá ...Evelyn Budete nenávidieť, ľutovať,ale aj mať radi... Filmový svet 60 ,70 rokov..intrigy..Do jej sveta vstúpi láska ... čo všetko bude aj nebude chcieť obetovať ? Nezvyknem čítať knihy z tohto prostredia ale autorka vytvorila zaujímavú postavu... Zaujímavé čítanie ...Ako Evelyn vraví Citujem: To že bohatstvo nie je v živote dôležité môže povedať len ten, čo ich má v živote dostatok. ,, A nikto nie je iba obeť alebo víťaz. Každý sme kdesi medzitým"....

Atuin
12.08.2021 4 z 5

Knihu jsem prvně poslouchala jako audioknihu v polštině, teprve potom jsem si ji s odstupem času znovu přečetla. Zajímavé, lehké čtení, které uchvátí spíš prostředím než provedením, pěkná oddychovka. 4/5

pat4157
18.07.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Jako kdyby to byl skutečný příběh skutečné filmové hvězdy. Tuhle knihu si budu pamatovat.

SknihouVrukách
14.07.2021 5 z 5

Evelyn Hugo sa zaradila medzi najlepšie knihy za rok 2021, ale aj medzi moje srdcovky. Dnes by som vás všetkých chcela nalákať na túto knižku, pretože si zaslúži vašu pozornosť.

Kniha je neskutočne realisticky napísaná a nebudem klamať nechcela som veriť, že Evelyn je len fiktívna postava. Postav je v knihe veľa, ale nebojte sa že by sa v nich nedalo zorientovať. Kniha je rozdela do siedmych častí - sedem manželov a postupne spoznávate život Evelyn. Príbeh je odohrava v Hollywoode, v 60.rokoch a mňa toto prostredie nesmierne fascinuje. Postavy boli realistické a celkovo príbeh bol reálny, a preto možno miestami trošku krutý.

Autorka sa pustila do niekoľkých tém, ktorá mňa osobne zaujali. Veľkú časť tejto knihy tvorí LGBT, ale aj pokiaľ ho v knihách nevyhľadávate ako aj ja, tak tu je to úplne niečo iné ako bežné v knihách býva. Okrem toho autorka do knihy vložila aj tému domáceho násilia. Páčilo sa mi, že autorka v knihe vykreslila reálny život celebrít a dobre ukázala, čo všetko sú celebrity schopné pre slávu a kariéru spraviť. Filmová téma mi veľmi sadla a chcela by som vidieť všetky tie filmy, šaty a pod.

Rozprávačka Monique mi veľmi sadla a páčilo sa mi to odhalenie a prepojenie s ňou na konci. Nebudem klamať, veľmi ma to prekvapilo a toto som nečakala. Som spokojná so všetkými odhaleniami. Autorkin štýl písania je dokonalý a mala som pocit, že Evelyn mi príbeh rozpráva niekde pri koláčiku a ja som nevedela prestať čítať.

Knižku vám odporúčam všetkými desiatimi a dúfam, že ju na Instagrame budem vidieť častejšie. 5/5

Lenny.Wolf
15.06.2021 5 z 5

OMG, tohle bylo tak výborný!! T.J.Reid je moje oblíbená autorka, ale bohužel tahle kniha stále ne a ne vyjít česky, na angličtinu si netroufám, tak sem se pustila do slovenské verze a musím říct, že jsem neudělala chybu. Nikdy jsem nečetla nic takového, už Daisy Jones & The Six bylo skvělé a nezapomenutelné čtení, ale tohle? Naprosto to miluju! Nechápu, že je to celé jen fikce, stále jsem měla tendenci si zmíněné postavy a filmy hledat na Googlu. Rozhodně tohle bude nejlepší přečtená kniha roku a určitě i to nejlepší, co jsem kdy četla. Vážně jsem naprosto uchvácená a klidně bych hodnotila i 10*/5*

petaSk
06.05.2021 3 z 5

Pro čtení v angličtině si vybírám nenáročné knihy, po kterých bych asi v češtině nesáhla.
Od autorky jsem už četla Daisy Jones and The Six. Nápad vytvořit autentický rozhovor s fiktivní kapelou byl originální, originálnější než samotná kapela a jejich příběh. U Evelyn Hugo se situace objevuje. Opět je tady rozhovor; tentokrát s fiktivní hollywoodskou divou 50. a 60. let, cosi mezi Liz Taylor a Marilyn Monroe, prostě sexbomba, kterou každý chce, zatímco ona hledá lásku. Kniha nebyla psaná formou rozhovorů, ale v první osobě, jak Evelyn převypravuje minulost. Bohužel i tady autorka sáhla po největších klišé celebrit a i samotná Evelyn je spíše karikatura.
Kniha sama o sobě se mi ale četla dobře a rychle. Angličtina těžká nebyla.

Ajda300
05.05.2021 5 z 5

(SPOILER) I když je teprve květen (a tuhle knihu jsem četla někdy v dubnu), vím jistě, že je to to nejlepší co jsem tenhle rok četla.
Já ujíždím na starém Hollywoodu. Ráda se dívám na všechny ty černobílé snímky a mým letošním favoritem na Oscarech byl film Mank. Tohle byl i jeden z důvodů, proč jsem se do knihy pustila a rozhodně jsem nelitovala.
Evelynin příběh byl překrásný. Plný skvěle vykreslených nejednotvárných postav a zvratů, které ale nijak nezničily realistický dojem z knížky. Celii jsem nemohla vystát, ale i tak jsem jejímu vztahu s Evelyn po celou dobu fandila. Bylo tu tolik momentů, kdy jsem si říkala, že vážně nemá snadný život a zasluhovala by si skončit mnohem lépe. To však až do momentů, kdy přišla poslední bomba a z herečky, se kterou jsem soucítila, se vyklubala má nejvíc nenáviděná postava z celé knihy a většinu konce jsem probrečela jako už dlouho ne.
Takže ať už budete Evelyn milovat, nenávidět nebo proklínat, tohle bude to jeden z příběhů, který vás zasáhne.
Knihu jsem četla v originále už před nějakou dobou, ale stále ve mně rezonuje. Doporučuju.

tiajackey666
02.05.2021 5 z 5

Vynikajuca kniha.. evelyn budete milovat aj nenavidiet kazdopadne jej pribeh je strhujuci a ja som miestami verila ze naozaj existovala.. uzasne

Sansli
26.02.2021 4 z 5

Je to mé první setkání s autorkou a musím říct, že píše opravdu skvěle, protože i když jsem knihu četla ve slovenštině, chvílemi jsem měla co dělat, abych knihu odložila a šla spát. Příběh mě vtáhnul a nechtěl pustit až do poslední stránky.
Ale zároveň jsem čekala i trochu víc, a důvod proč si Evelyn vybrala právě Monique, mě taky moc nepřekvapil. Vlastně jsem to tak nějak i tušila.
Postavy byly ale naprosto skvělé. Evelyn prostě dokonalá, jak si vždy vše, každý svůj postoj a jednáni dokázala obhájit, to jsem opravdu obdivovala.
Strašně jsem měla ráda postavu Harryho:), který byl úžasným přítelem a Evelyn pomohl a podržel ji vždy v každé situaci:) Což se nedá říct třeba o postavě Celie.
Rozhodně jsem nebyla zklamaná a kniha opravdu stojí za přečtení, ale moje očekávání tak docela nenaplnila.

tweed
17.01.2021 3 z 5

Na příbězích Reid si vždy najdu něco, co mě obtěžuje, následně dám knize 3 hvězdičky a nakonec si přidám na TBR nějakou její další knihu.
Tady mě například štvala novinářka. Její otázky byly mimo, její dějová linka byla otravná a zbytečná. Mimo mi připadal i důvod většiny svateb, ale já jsem nikdy nebyla v Hollywoodu, takže nebudu soudit a beru to. Nicméně skutečně bych raději jen poslouchala, jak Evelyn vypráví život nám, náhodným čtenářům či posluchačům, bez nějakého vedlejšího (přiblblého) elementu.
Zkrátka - jako vždy mám spoustu problémů a výhrad, ale ve výsledku mi na knihu zůstanou dobré vzpomínky. Nevím jak to Reid dělá, ale ani bych se nedivila, kdybych od ní jednou přečetla úplně všechno.

kalinkacz
28.11.2020 5 z 5

Knihu jsem četla v angličtině hned potom, co v zahraničí sbírala ta neuvěřitelná hodnocení... A tohle je rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem v posledních letech či dokonce vůbec četla! Úžasný, dojemný a promyšlený příběh, který ve čtenáři vyvolá snad všechny možné emoce... Evelyn Hugo působila tak reálně, že to snad ani není možné... Autorka má dar psát a příběh byl neuvěřitelně čtivý... Kniha ukáže díky 7 manželům hlavní hrdinky snad všechny možnosti vztahů, které rozhodně mají co předat... Už jsem knihu četla znovu a vyvolala ve mně opět neskutečné emoce a pocity... Dejte jí všichni šanci, snad se dočká i českého překladu...

jasmina.kralova
30.09.2020 5 z 5

Evelyn si mě obmotala kolem prstu lehce a nenápadně, až jsem byla knihou naprosto pohlcená a nemohla se odtrhnout. Citlivé, láskyplné čtení. Prožívala jsem všechny emoce s hlavními postavami a nechala si zlomit srdce a přes slzy jsem neviděla na písmenka posledních stran. Kniha je nesmírně inteligentní ve svém prostém pojetí rozhovoru dvou žen, ale nedá se říci, že by byla jednoduchá, to vůbec. Hloubka pocitů a láska, kterou je kniha propletená mě neuvěřitelně bavily. Doporučuji v anglickém originále.

OnlyFour
10.07.2020 5 z 5

Evelyn sa mi nečakane dostala pod kožu, páčilo sa mi to moc, skvelé!

Jasomknihomolka
07.06.2020 2 z 5

Prečítajte si a vytvorte si svoj vlastný názor. Podľa mňa je to ,bohužiaľ, dosť veľké sklamanie. Čakala som od toho viac.

namornice
31.05.2020 5 z 5

Z recenzí a hodnocení na Goodreads a na Instargamu jsem vyčetla, že tahle kniha je prostě mustread, ale že to bude až taková pecka, to jsem nečekala!
Už dlouho jsem nebyla tak emotivně pohnuta příběhem jako při čtení tohohle skvostu. T.J Reids je moje nová oblíbenkyně! Její styl psaní se mi hrozně líbil a četlo se mi skvěle. Kniha mě naprosto nadchla a absolutně předčila všechna moje očekávání!

Stárnoucí hollywodská ikona Evelyn Hugo je konečně připravena odhalit pravdu o svém okouzlujícím a skandálním životě. Chce ale, aby její autobiografii napsala relativně neznámá novinářka Monique. Proč právě ona a proč zrovna teď? Evelyn ve svém luxusním bytě v New Yorku Monique postupně vypráví svůj životní příběh plný emocí, bezohledných ambicí, nečekaných přátelství a velké zakázané lásky. Od svého příchodu do Los Angeles v 50. letech až po rozhodnutí opustit show business v 80. letech - samozřejmě včetně všech sedmi manželů mezi tím vším.

Jakmile jsem se začetla do Evelynina příběhu, nemohla jsem přestat a musela jsem vědět víc.
Jedná se sice o fiktivní příběh, ale je v něm tolik životních lekcí! Samotný příběh Evelyn je dojemný a srdcervoucí zároveň, ale mistrovsky napsané postavy jsou hlavní důvod proč je tahle kniha tak úžasná. Knihu jsem četla v anglickém origináleaa byla to nejspíš nejlepší kniha, kterou jsem loni četla. Doufám že brzo vyjde i česky. Hrozně chci, aby byla stejně skvěle přelozená jak je napsaná.
Tohle si prostě musíte přečíst !!

Karolína2425
06.04.2020 5 z 5

Tahle kniha je skvost.
Při čtení jsem měla chuť si vše o Evelyn vyhledat, byla opravdu reálně vykreslená a až po chvilce jsem si uvědomila, že je to jen fikce. Kniha vás donutí se nad spoustou věcí zamyslet a příběh prožíváte s Evelyn. Autorka píše tak božsky, že si chvíli říkáte proč s vámi text necloumá, pak autorka ale vše změní jedním slovem a vy jste najednou plní emocí.
Jsem z knihy opravdu nadšená a mohu vám ji jen a jen doporučit.

smokajs
19.03.2020 4 z 5

Chytrá kniha. Odpočinková, přesto pozvolna přivádějící k zamyšlení se nad vlastními hodnotami, životními kroky a postojem k osobnosti Evelyn jako takové.
I když bývám ke knihám těšícím se množstvím pochvalných slov ze všech stran skeptická, takhle svým poselstvím zaujala. Zbývá jen dodat, že nic není černobílé a záleží na individualitě postojů každého z nás, kam který z těch milionů odstínů šedi zařadíme.

vladka1695
15.03.2020 3 z 5

Za mě nic moc extra. Je to běžný bouřlivý život hollywoodských hvězd, se všemi rozmary a intrikami. Občas to byla celkem nuda, ani údajné velké překvapení na závěr mě až tak nenadchlo. Klasická nenáročná kniha.