Schovanka

Schovanka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43379/bmid_schovanka-F3K-43379.jpg 4 149 22

Rok 1872. Emily neměla šťastné dětství: když jí bylo jedenáct, její otec zemřel během zlatokopecké výpravy na Nový Zéland. Odcházel z tohoto světa poměrně klidný, poněvadž mu jistý muž slíbil, že se o Emily postará a bude řádně spravovat její dědictví. Nic z toho se však nestalo, a tak se chudá osiřelá Emily ocitla v přísné dívčí škole a strávila tam několik nešťastných let. Sotva dosáhla plnoletosti, věčně nabručená ředitelka školy jí sdělila, že je načase, aby se o sebe začala starat sama. Zoufalá dívka se rozhodla odplout na Nový Zéland a vyhledat muže, který se zpronevěřil svému slibu. Justin Connor už nedokázal snášet pokrytectví londýnské smetánky a vyměnil elegantní viktoriánské salony za divoké novozélandské pobřeží, které mu připadá jako poslední ráj na světě. Když jedné noci najde na pláži bezmocně ležící dívku, netuší, že se celý jeho svět otřese v základech. Záhadná trosečnice v něm totiž vyvolá nepříjemné vzpomínky, které již dávno vypudil z paměti. A to ještě netuší, že se mu ta neznámá kráska s nádhernýma očima rozhodla pomstít za nedobrovolných sedm let samoty - a jako odškodné nepřijme nic menšího než jeho nezdolné srdce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Once an angel , 1993

LenkaVes
10.02.2024 4 z 5

Romantika chvílemi dojemná a chvílemi až situační komedie. Pobavilo...

Kiwicatko
16.05.2022 4 z 5

(SPOILER) To se mi libilo. Potesilo to tu cast srdecka, ktere bije pro romantickeho hrdinu (muzny umelec, co jede pro svou vyvolenou pres pulku sveta a soucasne je to neskutecnej borec v posteli) :)

A tedka vazne…Justin byl opravdu okouzlujici, jak se snazil drzet se dal a proste se mu to nedarilo :) a ke konci mi ho bylo vazne lito. Hraje silence a soucasne nechape, co se s Emily deje a proziva sve osobni peklo.
Emily byla strasny trestiprdlo. Tolik naschvalu jsem uz dlouho nikde necetla. A presto pro ni muselo byt neskutecne tezke ublizit Justinovi, aby vysel jeji plan.

Trosku jsem doufala, ze tam bude zapletka o rozpoznani trosku jinak. Ze mu to nakonec prozradi deti, kdyz hy se pro ni vratil. Ale to uz bych z toho udelala uplne klise :)

Marry123
14.03.2022 4 z 5

Svou sbírku od Teresy Medeiros jsem zakončila Schovankou. Jednoduchý milostný román, takové mě jen tak neomrzí. Nemám k tomu co dodat... Kdo zná tak ví, kdo nezná bude se smát, protože kýčovité obálky to prostě má. :D Ale i tak to miluju.

luci2
15.07.2020 3 z 5

Hezká knížka a možná kdybych ji nečetla na etapy, tak bych ji hodnotila přízniveji. Takhle jsem měla pocit, ze se příběh nepříjemně táhl. Jinak Justin byl jako obvykle dokonalý a úžasný. A určitě by ho každá z nas chtela mít doma. A i Emily byla vtipná a duchaplna, i když mě její chování obcas vadilo, i tak si dokázala získat moji přízeň. Takže určitě se nebojte si tuhle knížku přečíst. I já se k nim možná časem někdy vrátím.

lucie.dc
29.02.2020 5 z 5

Me se libila. Lumparny me bavily, dialogy take. Zmena prostredi mimo hrad byla osvezujici. Chovani Claire bylo podle me naopak logicke, deti, a nejen ony, casto zlobi, aby si vynutily pozornost, kterou nemaji, a to presne Claire delala. Zapletka nebyla kdo vi jak slozita, presto to bylo ctive.

petraj30
01.08.2019 2 z 5

Příběh špatný nebyl, jen mi vadila tvrdohlavost Emily a na konci nerozhodnost Justina

vcielka
18.03.2019 5 z 5

Na konci to hlavny hrdina podla mna prilis zbytocne zdramatizoval. Inak to podla mna jej styl prejavu je skvely :) Paci sa mi ako u nej hrdinovia reaguju a jej opisy ich cinnosti, dialogy. To vsetko dava dokopy nieco co sa mi v hlave odohrava ako film s takou lahkostou, aku mnohi autori vykuzlit nedokazu. Ja som sa vytesovala pri citani nad slovnymi spojeniami. Velmi sa mi to pacilo ako celok

Lembac
04.10.2018 2 z 5

První polovina knihy byla docela čtivá. Hlavní hrdinové se chovali příčetně a zajímavé bylo i prostředí Nového Zélandu. Návrat Emily a Justina do Londýna měl bohužel za následek prudký pokles inteligence a sebeovládání obou výše zmíněných. Místy jsem měla pocit, že čtu o úplně jiných osobách. Hlavně Emily mi šla časem dost na nervy a její nelogické chování mě uvádělo v nevěřícný úžas. Zakončení příběhu bylo zvláštní, nepředvídatelné a trošku vyumělkované.
Celá knížka na mě nedělá zrovna konzistentní dojem. Jakoby autorka vzala několik rozepsaných románů a sešila je horkou jehlou v jeden. Škoda, potenciál by ten příběh měl....

DUNIKO
26.08.2018 5 z 5

Pěkné,romantické ale zatím nejslabší co jsem od TM četla.

janqa410
07.04.2018 5 z 5

Velmi hezký příběh o potížistce Emily Claire a urostlém Justinovi, který byl nepochybně velmi sexy, především pouze v otrhaných kalhotách. Moc se mi líbilo, že byl příběh situován do tropických krás Nového Zélandu. To bylo velmi osvěžující a jsem velmi ráda, že se tam oba i s velmi sympatickým Penfeldem vrátili. Jen doufám, že ačkoli to vypadalo nadějně, měli nakonec na svatební hostině k jídlu kuře :)

Arisis
05.01.2018 3 z 5

Ten konec mi přišel moc natahovaný. Knížka mohla být kratší. Ale jinak to bylo pěkné a vtipné

ketvin
07.12.2017 5 z 5

Dokonalá kniha, opravdu skvěle napsaná, napínavá, vtipná, zamotaná... Do hlavních hrdinů se člověk zamiluje a pořád si říká "proč to proboha děláte tak složité" :D Ale stojí to za to... Když Justin čeká na svou chráněnku s novým poníkem a přijde dospělá žena... :) Pořád jsem doufala, že se už vrátí oba na Nový Zéland - tam byl příběh nejlepší :)

Helena2188
26.09.2017 odpad!

Nejsem schopná jí dočíst ,vůbec neba.

Da7nd1
03.02.2017

Moc hezká knížka, dost jsem se nasmála, jaké skopičiny vymýšlela Emily,a Justin , jak se z ní mohl zbláznit a nevěděl si s ní rady, to se fakt povedlo doporučuji, dávám 5 hvězdiček

Barbora H
21.01.2016 5 z 5

Kniha velmi hezká, velmi čtivá, zajímavá, napínavá, ale nejraději bych jí vzala hvězdy za chování hlavní hrdinky (otřesné - autorka se fakt vyřádila), ale jinak byla knížka opravdu super, tak jí o hvězdy neobírám...

renefer
12.10.2015 4 z 5

Někoho může odradit obálka, ale opravdu tak třeskutě žhavé to není. Emily sice občas jedná zvláštně, ale opravdu jsem se bavila u jejich nápadů i u Justinova úsilí, chovat se jako vzorný tatínek.

havrmoni
31.05.2015 4 z 5

Hezké,romantické,ale možná zbytečně dlouhé. Hlavní hrdinka by zasloužila na zadek jak malé dítě,protože se tak skoro polovinu knihy chovala. Nelituji,že jsem četla,ale myslím,že se k ní už nevrátím.

malazluta
24.01.2014 2 z 5

Hlavní hrdina je sympatický, hlavní hrdinka by podle mě občas zasloužila ..., líbilo se mi zajímavé prostředí Nového Zélandu, ale obávám se, že v budoucnu upřednostním jiné knihy této autorky.

machrus
01.12.2013 4 z 5

Pěkný příběh.Trochu ten konec mohl být lepší,ale dalo se to.

miruska1
17.06.2013 5 z 5

Zase skvela kniha. Možem len doporučiť.