Osamělé srdce

Osamělé srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508124/bmid_osamele-srdce-XHp-508124.jpg 4 371 78

Scarlet Luck série

Rosie nemůže uvěřit, že jí v její internetové rozhlasové show poskytnou rozhovor samotní Scarlet Luck. Nejenže kapelu sleduje už roky, její písně ji také dostaly přes nejtěžší období jejího života. Fascinuje ji především bubeník Adam, a to nejen proto, že se o něm ví leda tak to, že už léta nesnáší, když se ho někdo dotýká – kdokoliv. Pak ale kapela přichází do Rosiina malého studia a všechno se pokazí. Rozhovor se musí zkrátit a na Rosie se po internetu valí vlny nenávisti. Když ji dokonce fanoušci napadnou na ulici, Scarlet Luck ji stručně pozvou na koncert na znamení, že chtějí vše hodit za hlavu. Najednou Rosie stojí před Adamem podruhé. Před Adamem, v jehož očích vidí neskutečnou bolest – a ke kterému se nesmí nikdy přiblížit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Lonely Heart , 2022

tereza2982
08.05.2023 5 z 5

WAU, tohle bylo skvělý :-) Často mi vadí knížky, které utíkají z dialogu k dialogu a není tam moc děje okolo. Tady jsem to ale naopak milovala. Každý rozhovor, každá emoce, to vše bylo tak úžasně sepsané. Nevím, jak vydržím čekat do dalšího dílu :-D

SPOILER - asi nejlépe napsaný sex po telefonu ever :) Já jim to úplně záviděla :D

Matri

Tak to bolo niečo..
Za mňa hádam jedna z najlepších kníh autorky (spolu s Cítit znova). Toto bolo pre mňa tak silné! Autorka na pozadí príbehu rozoberá aj tienisté stránky slávy, internetu a silu médií. Nie je to len plochý román o láske.. mimochodom toto bola tá najviac slow burn romantika, akú som kedy čítala, a mne sa to páčilo! Nakoľko koniec je aký je ... a ja mám stále milión otázok, súrne potrebujem pokračovanie!! Emocionálne ma príbeh teda dosť vyšťavil, ale milujem to!
... A ešte aj ta obálka je krásna
Bez debaty vrelo odporúčam!

nina3905
08.05.2023 5 z 5

Kniha si určite zaslúžila pozornosť všetkých priaznivcov Mony Kasten. Opäť, ako je už zvykom pri tejto autorke, je príbeh napísaný takým tým spôsobom, ktorý vás núti čítať neustále ďalej a dozvedieť sa čo bude nasledovať. Úplne je jedno, že čítate - doslova návykovo - do rána bieleho. Za mňa perfektný začiatok novej série.

Lucynell
07.05.2023 5 z 5

Začátek nové série od Mony Kasten, všechny její knihy se mi zatím líbily a tato není výjimkou.
Je to příběh, který chytí za srdce, plný emocí od začátku do konce, pomalá romantická linka dodává příběhu na jeho kouzlu.
Setkáváme se zde s postavou Adama a Rosie, z nichž každý má nějaké své vnitřní strašáky.
Po dočtení má člověk chuť hned na další díl, na který si je ovšem potřeba počkat.

kamca4151
03.05.2023 3 z 5

Další romantický příběh z pera YA královny Mony Kasten.

Knihu musíme brát jen jako takové uvítání do děje, takové seznámení s hlavními hrdiny. Pokud bych příběh měla srovnat se serii Znovu a Zachraň, rozhodně to bude přesně mezi. Pokud vezmeme v úvahu, že se mi serie Zachraň hodně nelíbila a přišla mi opravdu pro hodně mladé čtenáře a naopak serii Znovu bych vyzdvihla, protože měla vždy něco navíc.

Zde se seznamujeme s za mě plachou Rosie, která na sobě nechá tak trochu dříví štípat a kapelou Scarlet Luck a především jejím bubeníkem, který se tak trochu utápí v alkoholu. To je sice takové klišé, ale příběh odkrývá závažná témata šikany, zneužívání situace nebo překonávání těžkých situací.

Na další díl se těším, knihu opravdu beru jako takové představení a přípravnou půdu pro další knihy. Zároveň nečekejte žádný závratný děj, zlom nebo zvrat.

Mě osobně víc vyhovuje styl Znovu, kdy v jedné knize byl věnován prostor pro 2 hrdiny a v další zase jiných provázaných hrdinů.

dam.si.knihu
01.05.2023 5 z 5

Příběh, který rozhodně nesměl chybět v mé knihovně, neboť Mona Kasten je autorka, která ve mně spolu s Laurou Kneidl probudila lásku k romantickým knihám.

Rosie je mladá dívka, která má vzkvétající rozhlasovou show a Adam bubeník známé hudební skupiny Scarlet Luck. Jejich cesty se protnou, když přijmou pozvání do její show. Nutno zmínit, že tuto kapelu Rosie miluje od jejich vzniku, protože jí jejich písničky pomohli v nelehké době, a proto je taky velice nervózní, když s nimi má dělat rozhovor. A pak se stane něco, co nikdo nečekal.

Jestli někdo umí psát dokonalé, procítěné romány, kde se skrývá bolestné trauma hlavních hrdinů, tak je to Mona Kasten. Žádné zbytečně okecávky příběhu, tisíce dramat. Zkrátka nemáte prostor se nudit a knihu přečtěte jedním dechem.

Je pravdou, že jsem měla trochu obavy z toho, že tohle téma je poslední dobou v knihách používáno, takže strach, aby autorka dokázala vytvořit něco originálního bylo naprosto zbytečné. Dokonale vystihla pocity hlavních hrdinů a jejich útrapy. Krásně vzkvétající láska, byť vznikala téměř jen přes sms zprávy.

V knize najdete spoustu útrap, bolest, ztrátu, ale i vzkvétající lásku a naději. A já pevně věřím, že si tento příběh zamilujete stejně jako já.

Bolest teď tedy prožívám já, protože pokračování je nutností a já ho nutně potřebuji

kaja9825
01.05.2023 5 z 5

Tahle knížka se mi strašně líbila už jen podle cover reveal a Monu Kasten naprosto zbožňuju.
Její knížky jsou přesně takový romantika, která se mi líbí. Propracovné postavy a srdcervoucí děj a tato knížka není výjimkou.

Rosie má svou show, která je jako její dítě a poštěstí se jí mít interview s její nejmilejší kapelou Scarlet Luck.
Bohužel rozhovor nedopadne vůbec dobře, ale i přes trapný začátek se sblíží s bubeníkem Adamem, kterému nikdo neřekne jinak než Beast.
Pomalu si k sobě nacházejí cestu skrze zprávy, ale dokáže Adam překonat své démony?

Obě hlavní postavy jsem si ihned zamilovala. Knížka mě od začátku chytla a nepustí mě, dokud si nepřečtu připravovaný druhý díl.
Rosie je strašně milá holka, která si jde za svým snem a to vlastně i Adam. Autorka nás trošku napíná a trauma, které Adama změnilo nám zatím neprozradila.

Je krásný jak si rozumí a zprávy mezi nima jsou naprosto autentický. Popravdě jsem si přišla jak jejich kamarádka, která to prožívá s nima a to je to, co na Moně a jejích knihách miluju.
Probírá se zde těžší téma, ale zároveň to nepřebíjí tu romantickou linku. Spíš se navzájem doplňují.

Pokud máte rádi knížky od německých autorek jako je Mona Kasten, Laura Kneidl, tak tohle bude přesně něco pro vás a připravte se, že Vás konec naprosto semele.
5/5

NikolaSkop
26.04.2023 5 z 5

Teď hned potrebuju pokracovani!! Mona me zase dostala! :)

lenka7679
24.04.2023 3 z 5

Takže tu máme novou Monu. Já ji fakt zbožňuju a tak jsem se nemohla dočkat její nové knížky, začátku další série. Námět zněl skvěle a v kombinaci s autorkou jsem to brala jako sázku na jistotu. Jenže těšení překonalo zážitek.
Příběh mě neuspokojil. Děj mi přišel plytký a bez náboje. Jasně, chápu, že tohle mělo být navnadění na další díl, ale já doufala, že se tady minimálně stane něco, co by ve mně vyvolalo ty motýly, nebo draky v břiše a to se tady nestalo. Naopak jsem se místy, hodně místy, nudila.
Z kapely jsem neměla šanci si nikoho oblíbit. A po dočtení tuším skoro celý námět série. Za mě bych klidně první díl vynechala a dala si rovnou druhý, protože Mona Kasten umí psát skvěle. A co víc, jsem si jistá, že další díl bude pecka a rozhodně se na něj těším.

Boook-planet
23.04.2023 5 z 5

Mona Kasten je prostě bohyní romantických příběhů, tedy alespoň pro mě. Takže jsem přirozeně její další knihu vyhlížela s obrovským nadšením, moje nadšení bylo ještě větší, když jsem si ji mohla coby knižní ambasador přečíst ještě před vydáním (moc děkuji KNIHY DOBROVSKÝ :-) ). Spisovatelka opět ukazuje, že se nebojí vážnějších témat a tak kromě klasické romantiky dostáváte i něco na víc. Zase se to čte skoro samo a tentokrát to má takový ten "Zrodila se hvězda" vibe. Čili nahlédneme pod oponu života slavných zpěváků. Kniha je napěchovaná emocemi, nabízí sympatické hlavní i vedlejší postavy a konec, který vám bude doslova drásat srdce. Normálně u knih nebrečím, ale tady jsem bulela jako želva (a nestydím se za to). Pokud se vám líbil například "Ex v éteru", či "Rytmus já & Malchyn", tak je pro vás tato novinka jako dělaná. S Monou zkrátka nikdo nešlápne vedle.

eliska2126
23.04.2023 5 z 5

Osamělé srdce byla moje velmi očekávaná kniha roku 2023, protože Mona Kasten patří k mým nejoblíbenějším z německé stáje. Její série Znovu je skvělá a díky ní jsem se zamilovala do romantických knih. Ale teď už k téhle novince!

Když jsem do toho šla, věděla jsem, že se tam vyskytuje hudební prostředí. Sledujeme Rosie Hartovou, která rozjela svůj podcast o hudbě a teď moderuje svou vlastní nezávislou show. K ní do studia přijde i její nejoblíbenější kapela Scarlet Luck, aby s ní udělala rozhovor. Jenže věci se vymknou z ruky a nedopadne to úplně tak, jak si rosie představovala. Rosie byla skvělá hlavní hrdinka. Získala si mě už na začátku a byla mi opravdu sympatická.

Na druhé straně poznáváme Adama alias Beasta, bubeníka Scarlet Luck. Ten je takový tajemný a už na začátku příběhu je nám sděleno, že se v minulosti stalo něco, kvůli čemu nesnese lidský dotek od cizích lidí. Ta tajemná aura kolem Adama se mi líbila, nicméně jsem byla napjatá a chtěla zjistit, co za tím stojí.

Celá dějová linka se točí kolem sbližování Rosie a Adama, je plná zvratů a dramat, které se mi líbily. Autorka do děje zasadila i poměrně dost těžších témat. I přesto, že se o některých věcech nečetlo lehce, přišlo mi, že to tak není nacpané na sílu a do příběhu to zapadlo. Líbilo se mi i zapojení chatových konverzací. I díky tomu příběh odsýpal. Autorka už v předchozích sériích dokázala, že psát umí a tady to jen potvrdila!

Takže já jsem ve finále velmi spokojená. Myslím, že tahle série má skvělé našlápnuto, i když je pravda, že Znovu mám asi o chloupek pořád radši.

Knihochod
22.04.2023 5 z 5

Ja som zatiaľ od tejto autorky prečítala 3 knihy - jedna nebola vôbec dobrá, jedna bola priemerná a ďalšia bola veľmi dobrá. Avšak táto Táto bola výborná!

Už od začiatku som sa do nej dokázala ponoriť a bolo len veľmi ťažké sa od čítania odtrhnúť, nakoľko príbeh je napísaný takým tým spôsobom, ktorý vás núti čítať ďalej a ďalej, keďže chcete zistiť, čo bude ďalej, akým smerom sa osudy hlavných protagonistov poberú.

Chcete to vedieť už len z toho dôvodu, že práve postavy sú vykreslené bravúrne a mne nerobilo žiaden problém vcítiť sa do ich kože - smiať sa, keď sa smiali oni. Plakať, keď aj oni plakali. Možno tomu napomáhal i fakt, že sú kapitoly písané v prvej osobe a tiež, že sú písané z pohľadu našich hlavných hrdinov - Rosie a Adama (Besta), čo ja naozaj zbožňujem.

Neviem, čo viac napísať, aby som čosi neprezradila a neskazila vám tak zážitok z čítania, ak sa na knihu chystáte, v čo pevne verím, že sa chystáte, keďže táto knižka za vašu pozornosť iste stojí.

Napíšem však aspoň toto: Koniec vás úplne rozloží.

MichaelaJan
22.04.2023 5 z 5

Tentokrat začnu hned od konce . Mělo by být zakázané vydávat knihy ze série s takovým ,,SAKRA koncem ! Jako vážně! Kdo to má teď vydržet ?!

Kniha mi přišla stylem trochu jiná než ostatní autorčiny knihy, ale rozhodně to není žádné mínus, byla velice čtivá a řekla bych, že i místy napínavá.

Oba dva hlavní hrdinové si nesou těžký životní úděl, i když jsem marně čekala kdy nám budou vysvětleny trochu více Adamovi problémy a z čeho pramení jeho trauma. Jejich pomalé poznávání a oťukávání je kouzelné a musím říct, že mi ani nevadilo, že se fyzicky viděli všeho všudy třikrát ? Příběh je i trochu smutný a občas jsem pociťovala i úzkost, jak jsem se do příběhu a hlavních postav vžila. Rosie je skvělá holka ! Jiné označení mě asi ani nenapadá, je mi moc sympatická a kdybych měla ve svém životě takovou kamarádku nemohla bych byt šťastnější.

A bohužel musím souhlasit s většinou, že ten paperback mě zklamal.

Rozhodně doporučuji knihu přečíst!

ŽanetH.
20.04.2023 5 z 5

5*/5*

Ani nemůžu popsat jak moooc jsem se na tuto knihu těšila! Knihy a hudební prostředí - kapely, koncerty, celebrity a jejich vnitřní démoni, to je přesně to co od útěku z reality hledám a potřebuji !
A co víc si přát, než si knihu přečíst s předstihem díky @knihydobrovsky a @katevalter !!

U této knihy se mi trochu perou pocity. Ta láska k hudbě, kapelám a koncertům spolu s klidným čtením a uvězněném příběhu ve stránkách knihy . Tak ráda bych tu vychválila muzikanty a především bubeníky, ale teď musím ohodnotit tuhle skvělou knihu, kde se hudba ukrývá .
Jako by se mi při čtení vět - příběh promítal přímo před očima. Vtahnul mě a nechtěl pustit!

Rosie si mě získala! A to jak říkala: ,,Chtěla jsem ji nenávidět. Jen tak z principu, chápeš. Ale teď mi bohužel připadá rozkošná. Hmmm."
V tolika ohledech mi připomíná mě .

* Existoval pro mě jen tenhle moment, který se prodlužoval, a já si přála, aby nikdy neskončil.*

Adam - Beast, možná se to zdá ze začátku trochu matoucí, pokaždé je jmenovaný jinak. A tak jen takové malé upozornění - je to jeden a ten samý člověk . Bubeník kapely Scarlet Luck, milovník různých barev na vlasy a jak jinak kluk s démony z minulosti.
* A pak se pořád musím ptát, co se mnou do háje není v pořádku. Co je se mnou špatně? *

Je tam spousta momentů kdy si říkáte "no to snad ne!" a chvil kdy chcete pomoci. Lásky, strachu, přátelství, zklamání, hudby a osamělosti.
Kniha má otevřený konec a už teď se nemohu dočkat pokračování !

Co mě mrzí je, že kniha vyjde jako paperback.
A z čeho mám radost, že jsem na ní udělala playlist na Spotify ( https://spotify.link/erS8wAWl8yb ) .

* Přestaň mě nutit k tomu, abych tě začal mít rád. *

valika0302
19.04.2023 5 z 5

Mona je osobne moja srdcová záležitosť a pravidelne si dávam rereading jej série Znovu (Kto nečítal, rozhodne odporúčam!). Preto, keď mi v maili pristála pripravovaná novinka od nej, šťastím som skákala 5 metrov. Som neskutočne vďačná, že som si ju mohla prečítať v predstihu.

A čo od knihy čakať? Jednoznačne silný príbeh, originálne postavy, ktoré si od začiatku zamilujete. Rosie je nezávislá majiteľka rádia, ktorá robí rozhovory so známymi skupinami. V minulosti si prešla stratou, ktorá ju poznačila a dlho bojovala s depresiou. V najhorších časoch jej pomohlo počúvanie coverovyých verzií pesničiek od Scarlet Luck. Preto teraz, keď prijali pozvanie na rozhovor, je neskutočne nervózna, či to zvládne. Hneď pri prvom stretnutí sú chlapci veľmi sympatickí, až na Beasta (Adama), ktorý nekomunikuje a nikto sa ho nesmie dotknúť. Ich opis mi celkom pripomínal kapelu 5 seconds of Summer, z ktorej autorka mohla čerpať inšpiráciu, keďže ich skladby sú súčasťou playlistu knihy. Bohužiaľ, rozhovor nedopadne podľa predstáv, čo Rosie neskutočne skomplikuje život. To celé vedie aj k tomu, že sa Rosie s nimi bude stretávať čoraz častejšie. Tieto stretnutia Beastovi neschádzajú z mysle, Rosie mu je sympatetická tak, ako nikto iný aj napriek jeho odporu k ľuďom a najmä dotykom.

Dej sa odohráva v Los Angeles, ale máme tu ukázané aj "naše končiny" kde kapela vyrazila na turné, napríklad Praha, Viedeň, Budapešť. Štvorlístok na obálke ma hlbší význam, ktorý je v knihe vysvetlený. Obaja hlavní hrdinovia trpia určitou formou duševného ochorenia, čo je aj niečo, čo ich spája a rozumejú si. Veľmi sa mi páčilo, ako tu boli jeden pre druhého, ako jej Adam pomohol, keď zažila nečakanú zradu od blízkej osoby a ako ho Rosie vedela mentálne dať do pohody. Aj keď ten koniec? Akože kedy bude pokračovanie? Nutne ho potrebujem!

Kniha bola neskutočná. Síce sme vymenili akademické prostredie, na ktoré sme u Mony zvyknutí za hudobné, no na kvalite knihy to absolútne neubralo. Mona je proste spisovateľská kráľovná, ktorá vie, čo robí a je v tom sakra dobrá! Rozhodne odporúčam a do 18.4.2023 si ju dokonca so zľavovým kódom OSAMELESRDCE viete predobjednať len za 199Kč. Garancia skvelého čítania!

Hodnotenie: 5/5

Lucyk01
19.04.2023 4 z 5

Máme tady další recenzi, tentokrát na německou autorku Monu Kasten. Tato autorka patří mezi mé úplně nejoblíbenější autorky z německé stáje. A opět musím přiznat, že Mona nezklamala.

Nevěděla jsem, co mám od knihy očekávat, ale už od začátku mě kniha pohltila. Četla se snadno a rychle, prostě styl Mony.

Rosie mi byla od začátku sympatická a to samé bylo i s Adamem. V knize jsou 2 pohledy - Rosie a Adam. A oba pohledy jsem si užívala. Dokázala jsem se vcítit do jejich pocitů a myšlenek až do samého konce.

Bohužel to samé nemůžu říct o Rosiině kamarádce Kayle. Ta mi od začátku nesedla a během knihy se pěkně vybarvila. A to, co udělala je neodpustitelné. Další osobou, kterou jsem si neoblíbila, byl otec Rosie. Možná bych ho pochopila, kdybych viděla do jeho hlavy, ale momentálně nemám pro něj pochopení!

Knihu bych chtěla jen chválit, ale mám i nějaké připomínky. V anotaci je napsáno Adam, ale když jsem se koukla na nadpis jeho pohledu, tak tam byl Beast. Jednou to tam bylo napsané tak, jindy onak a jsem byla zmatená. A tak to bylo i u ostatních členů kapely. Jednou si řeknou příjmení, jednou jménem a já nevím, kdo tedy mluví.

A další věcí bylo, že v knize neproběhla žádná intimní chvíle klasické typu (sex po telefonu nepočítám) Prostě klasický s*x tam nebyl. Já nejsem na toto zvyklá a od Mony mi to tam chybělo. Vím, že Adam má nějaký fyzicky problém, který dosud neznáme, ale mohlo tam něco malého osobního proběhnout. Tak doufám, že k tomu dojde ve druhém dílu a konečně se dozvíme, co se Adamovi stalo.

A ten konec? Čekala jsem trošku horší závěr. Malý otevřený konec to má, ale není to nic tragického.

Kromě těchto negativních věcí knihu hodnotím pozitivně. Velmi doporučuji a věřím, že druhý díl bude ještě lepší a budu moct dát plný počet hvězd.

PosPol
19.04.2023 5 z 5

Rosie je obyčejná holka, které se splnil sen - vlastní malé studio, kde dělá rozhovory s kapelami a zpěváky. Když se jí konečně podaří domluvit na setkání s kapelou Scarlet Luck, je nadšením bez sebe. Do té doby, než se hned na začátku vše zvrtne a pokazí.... Rosie ja najednou vystavena nenávisti fanoušků kapely, setkává se s kyberšikanou, útoky na veřejnosti či přáním smrti.

Kapela se pokusí situaci uklidnit a Rosie pozve na svůj koncert, kde se opět setká s Adamem. Ale ani tentokrát vše nejde dle plánu.

Vždy jsem říkala, že nesnáším romaňtárny. Ale některým bych i udělala ve svém srdci místo. Kniha s Rosie a Adamem k nim patří. Rozhodně to není kniha, nad kterou budete vzdychat ještě za pět let a na níž vám spočinou poslední myšlenky před smrtí, avšak! Jako odpočinková a nenáročná četba je to skvělé, postavy Adama a Rosie propracované, přesto však obyčejné a všední se zcela běžnými problémy. Oba zlomení a zklamaní, najdou si k sobě cestu? Rosie i Adama si od začátku zamilujete, to vám slibuji!

Nebyla to typická romaňtárna, navíc má otevřený konec (božeeee). Ale líbilo se mi prostředí "amerického snu", kdy se stačí znelíbit pitomostí a místo oblíbenosti a nabídek kamarádství vás čeká div ne lynčující dav a otevřená nenavist... Autorka nejen, že šikovně do příběhu zahrnula témakyberšikany, ale rovněž i problémy s alkoholem a postřehy, že ani všechny peníze světa z vás neudělají šťastnějšího člověka.... Zároveň mě kniha pohltila od prvních stránek a odložila jsem všechny povinnosti, abych mohla dočíst. Což se nyní vzhledem k otevřenímu konci zdá neuvážené. Určitě si pak přečtu druhý díl, protože evidentně autorka ví, jak psát a zaujmout.

EvikU.
19.04.2023 5 z 5

S Monou Kasten jsem se seznámila vloni sérií Začít znovu. Hned napoprvé se mi líbil styl psaní, závažná témata a do toho skvěle zakomponovaná romantická linka. A přestože jsem věku hlavních hrdinů trochu odrostla, četlo se mi to moc dobře.

Proto když jsem slyšela o nové sérii od Mony, neváhala jsem. Kniha Osamělé srdce splnilo má očekávání. Hlavní hrdinové Rosie a Beast si mě získali. Líbilo se mi jejich postupné oťukávání a seznamování přes zprávy a později přes volání. Postupně v sobě hledali důvěru jeden k druhému. Oba měli za sebou minulost, která jim způsobovala panickou ataku.

Seznámení Rosie a kapely Scarlet Luck nebylo ideální. Rosie vede agenturu, která dělá rozhovory se známými kapely, zpěváky, ale i s těmi méně známými. Agentura je malá, ale její. Rozhovor se ale děsně pokazí a jelikož je vysílaný živě, dostává urážlivé komentáře, bičují ji přes sociální sítě

Prostředí muziky mám v knihách moc ráda. Doplněné playlistem. Obdivovala jsem odvahu a práci Rosie. Adam (Beast) byl velký sympaťák, moc by mě zajímalo, co se mu v minulosti stalo. Kapela Scarlet Luck ve které Beast hrál byla na výsluní své kariéry, zvou je na rozhovory a odjíždí na velké turné. Beast má ale panickou hrůzu z doteků, z lidípostupně se svěřuje a otevírá jen Rosie přes instagram.

Konec skončil smutně a otevřeně. Už teď potřebuji další díl.

V knize najdete vše od problémů v naší době, co se týká sociálních sítí, o tom, jaké to je, když jste slavný. Líbí se mi, že jde do hloubky problému panické ataky. A zajímavé na této romantické knize je, že mezi nimi nepadla jediná pusa, přesto z nich cítíte zamilovnost a to jak jim na sobě záleží.

Mona Kasten
německá, 1992