Pohřbení

Pohřbení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430448/bmid_pohrbeni-pcT-430448.jpg 5 677 193

Sayer Altairová série

Vyšší zvláštní agentka Sayer Altairová studuje mysl psychopatů. Teď se konečně vrací zpátky do terénu, kam byla povolána, když se agent FBI, jenž se ve volném čase vydal na výlet do hor, propadl do jeskyně plné lidských kostí. Kosterní ostatky nalezené v Národním parku Shenandoah ve Virginii se ukázaly být téměř dvacet let staré. Ve stejné době zmizela svými blízkými milovaná místní dívka. Starý případ rázem získá na aktuálnosti, když mezi kostmi agenti naleznou dvě čerstvé mrtvoly.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Buried , 2019

boeink
28.04.2022 4 z 5

Do druhého případu agentky Altairové jsem se pustila hned po dočtení toho prvního, což možná nebyl úplně dobrý nápad. Případy mi trochu splývaly, jsou si trochu podobné.
Postava Sayer je mi moc sympatická, líbil se mi i Max a jeho pes.
Co mě při čtení trochu vadilo, byl slovní obrat: Sayer nesouhlasně zabručela, stejně jako v prvním díle: Sayer vítězně zapumpovala paží..:-) No, ale to je drobnost, která mi čtenářský zážitek nemohla zkazit.

Šánka
09.04.2022 5 z 5

Výborné pokračování, trošku stejná kostra příběhu jako předešlý díl, ale stále stejně dobrá a mrazivá zábava.
Sayer se pouští se svým staronovým týmem do dalšího náročného případu a i tentokrát je to docela drsné a velmi napínavé čtení. Pachatele se mi podařilo ,,odhalit" dříve než se to povedlo agentům FBI :-), což se mi stává velmi zřídka, ale stejně jsem se strachu a napětí nezbavila. A i tentokrát jsem si musela vygůglit, co autorka v závěru vymyslela, no a ono to je opravdu možné!
Skvělá série, děkuji svým oblíbeným za bezva komentáře a fandové dobrého thrilleru, tohle je skoro povinná četba!

HYPNOS88
06.04.2022 5 z 5

Opět výborně napsaný krimi příběh s psychologickými prvky. Kniha je poutavá od začátku do konce. Asi jsem se do Sayer zamiloval :D Jedna z mála hlavních postav vyšetřovatelů, která mi strašně sedí. Ale ne, jsem překvapivě ohromen tím, jak autorka už podruhé dokázala ukojit mé čtenářské chutě. Snad jediné nepatrné mínus je opět řešení úplného konce. Nemám to rád. Ale i tak se to čte samo. Skvělá kniha!

Kačka_knihomol
31.03.2022 4 z 5

Stejně jako první díl - čtivé, napínavé, super propracovaný příběh, ALE... co mě na poslední třetině knihy dost zklamalo, byla nápadná podobnost s předchozím dílem (nebudu prozrazovat, nechci spoilery). To je za mě dost výrazná kaňka na jinak povedené knize, takže dávám s lítostí hvězdičku dolů. A doufám, že třetí díl bude zase o trošku lepší.

Pavlina50
30.03.2022 5 z 5

Další z thrillerů, který poskytuje všechno, co lze od tohoto žánru očekávat – napětí, překvapení, dobrá čtivost, krátké kapitoly, které tu čtivost ještě umocňují, zajímavá zápletka, téměř žádná hluchá místa, sympatická vyšetřovatelka, motivace a způsob vražd, při kterých mrazí.
Každopádně po celou dobu čtení se mi hlavou honila strašně surovou otázka - je vraždy schopen úplně každý člověk? V souvislosti s touto knihou ….bohužel skoro snad asi ano….
Myslím, že téměř každého asi lze donutit k nepředstavitelnému činu, protože skoro každý člověk - pokud není psychopat - má nějakou obrovskou slabinu. Děsivé zjištění.

Malinkým mínusem této knihy je pouze to, že pachatele lze odhalit dřív, než to všechno docvakne samotné vyšetřovatelce.
Proto chybí takové to závěrečné wow. Ale jinak velice solidní čtení.

Julinka679
28.03.2022 4 z 5

Není co dodat, další skvělý díl s mou oblíbenou hlavní hrdinkou Sayer. Opět jsem vraha odhadla už na začátku ale ničemu to nevadilo a já si čtení naprosto užila.
Za mě opět 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

hnusák
28.03.2022 5 z 5

Skvěle napsáno, kniha má spád a je důstojným pokračováním prvního dílu.

Jana65
18.03.2022 5 z 5

Druhý díl Sayer Altairové opět výborný. Měla jsem přečteno za dva dny a už mám rozečtený třetí díl, tak jsem zvědavá. Zase jedna povedená série, kde není nouze o napětí.

Ms.Day
16.03.2022 4 z 5

Rozhodně můžu říct, že je to napínavé, netradiční, čtivé a po prvním díle jsem se těšila na pokračování, ale trošku mě to zklamalo. Jsem zvědavá na třetí knížku.

ctenarkaEva
06.02.2022 4 z 5

Čtivé, napínavé. Ale jak už někdo zmínil, také mi vadilo slovo NEZPACH, na místě překladatele bych zvolila jiný překlad, než tuto zkomoleninu.

SimonaP
04.02.2022 3 z 5

Kniha byla čtivá, ale stejně jako v prvním díle tu pořád někdo bručel, mručel a vrčel. No budiž, ale rozčilovalo mě to. Navíc se mi zdálo, že je tu i dost nepřesností a nelogičností. Ale jako nakonec celkem dobrý.

Dandy1
01.02.2022 2 z 5

Za slovo nezpach bych překladatele ráda nakopla. Proč rvát do knihy zkráceniny po stylu Američanů. Stačilo napsat pachatel. Že je neznámý, víme.

Haduwig
26.01.2022 5 z 5

Tohle je, stejně jako první díl, velmi povedený thriller plný napětí, uvěřitelných a sympatických postav se zajímavou (a nijak rušivou) zápletkou ze Sayeřina soukromí. Tak rychle na další díl!

oleg
25.01.2022 5 z 5

Tak toto nešlo odložit,vše ostatní šlo stranou,šla jsem spát ale nedalo mi to ,rozsvítila jsem a musela jsem ji dočíst a koukám,ono je půl druhé,nikdy tak nevydržím,to je známka že to byla pecka....

stanislav0373
22.01.2022 5 z 5

Je půl třetí ráno a já právě dočetl tuhle naprosto úžasnou knihu. V drtivé většině případů si nechávám své dojmy až na ráno, či "brzké" odpoledne, nicméně v tomto případě je to zcela nemožné, neboť se jedná o tak famózní kousek, že by mě hanba fackovala vám to utajit.

Příběh se rozjíždí v poměrně zběsilém rytmu už od prvních stran a toto tempo velice živě eskaluje. Naštěstí se občas naskytne chvíle (moc jich ale není, prosím počítejte s tím), kdy můžete knihu na chvíli odložit za účelem provedením zcela nezbytných potřeb (= dojít si cestou na WC pro víno) a vzápětí se pak vrátit zcela pohrouženi do světa starší agentky "SLAYER" (jo, jmenuje se Sayer, ale jsem metloš... nemám na výběr. Slayer i Sayer jsou už teď legendy). Skutečně, i když je v knize přehršle žen, je psána s ohledem na mužské čtenáře, takže i když se dozvíme relativně mnoho o soukromí naší detektivky a jejího okolí, není příběh nastaven o balast v podobě různých citových, růžových a puntíkům podobných s příběhem nesouvisejících věcí, které by naši pozornost zbytečně směrovali mimo.

Sakum prdum je druhý díl se slečnou motorkářkou o kus lepší než první a já jen doufám, že tato série bude mít alespoň deset dílů, protože mě neskutečně baví!

PS: během čtení jsem si pro sichr některé informace googlil a musím uznat, že nikde žádná fikce. Vše je na reálných základech... O to možná horší pomyslet, že...ale to si přečtěte sami. :-)

ydnac
18.01.2022 5 z 5

SKVĚLÝ THRILLER :-)

Sayer se vrací do terénu a vyšetřování dalšího případu začíná v jeskyni.
Do té se náhodou propadl agent Max Cho a našel v ní plno lidských kostí.
Sayer, Max a jeho fenka Kona spolupracují na vyšetřování a do jejich malého teamu se přidává ještě Ezra ( expert přes počítače) a patoložka Dana.
Málo lidí, spousta stop k prověření, střelba, únos, napadení, nedořešené zmizení mladé dívky a nález nových mrtvol, to vše jim dá zabrat a postupně zjišťují, že některé z unesených možná ještě žijí...
Napínavé a čtivé stejně jako první díl :-)
Doporučuji a těším se na další :-)

Kocourek
06.01.2022 5 z 5

Tak zase pecka. Objevila jsem jí díky recenzi tady v Databázi a udělala jsem dobře.
Už se těším na další příběhy.....

skipiii
17.12.2021 5 z 5

Ellison Cooper válí! Druhá knížka a opět skvělá! Napínavý děj, svižné tempo, žádná slabá místa. Ani na chvilku Vám nedovolí knížku odložit!

Satalin
02.12.2021 5 z 5

Stejně skvělá úroveň, jako první díl. Nedá se odtrhnout, zápletka je uvěřitelná, charaktery postav prokreslené. Dojem mi kazilo české vydání, kde jsem našel nekolik hrubek a překlepů, za což ale román ani autorka nemohou.

Kubajzz
28.11.2021 4 z 5

Stejně jako první díl tak super thriller se zajímavou zápletkou a překvapivým koncem.