Až na kost

Až na kost https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458890/bmid_az-na-kost-rVy-458890.jpg 5 564 151

Sayer Altairová série

< 3. díl

V samostatném románu Až na kost autorky Ellison Cooper se ve Washingtonu ztratí autobus plný středoškoláků a neurovědkyně Sayer Altairová musí dopadnout viníka, s nímž ji pojí její vlastní minulost. Poté, co oplakala smrt svého snoubence a téměř přišla o práci, začíná agentka Sayer Altairová konečně svůj život budovat znovu od začátku. Její výzkum mozků psychopatů začíná přinášet své výsledky a její podivné malé rodině se daří. Sayeřina nově nalezená spokojenost se však ocitá v ohrožení, když je povolána k vyšetřování případu zavražděné dívky, jejíž tělo bylo nalezeno v kruhu zvířecích figurek pod záhadným, krví napsaným vzkazem. Když zjistí, že mrtvé děvče je jedním ze čtyřiadvaceti pohřešovaných středoškoláků, Sayer rychle pochopí, že nic na tomto případu není tak, jak to vypadá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Cut to the Bone , 2020

evask
14.06.2023 4 z 5

Přečetla jsem všechny tři díly a další už si nepůjčím. Kombinací a náhod je nějak moc. Taky mě rozčiluje moderní slovo emoce a tady ho překladatel používá opravdu často. Ještě před dvaceti lety se postavy taky nějak cítily, ale emoce neměly.

Margerite
15.05.2023 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl. Na mě až moc senzací, konspirací, podivných náhod a podobně. Škoda. Nějak mi to tentokrát neodsýpalo a musela jsem se nutit číst.

Jana-Marie
14.05.2023 5 z 5

Velmi čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout - jednoznačně nejlepší ze všech tří dílů. Už se moc těším na pokračování.

MMacicekk
12.05.2023 3 z 5

S touto autorkou jsem si nějak nesedla. Poslední dobou už mě totiž nebaví thrillery, ve kterých se snaží autoři přijít s originálními vraždami, kdy pachatelé vraždí podle vzorců čerpajících z historie a k tomu dostáváme zároveň (a velmi nenápadně) přednášku o daném historickém období. V závěru pak nechybí překombinovanost a celková neuvěřitelnost.

mystar
11.05.2023

Velmi povedené čtení plné akce, napětí, nečekaných zvratů a se zajímavou zápletkou. Příběh mě úplně pohltil, doslova jsem hltala stránku za stránkou. Sayer a její vyšetřovací tým je mi velice sympatický, včetně "psí posily". Knížka obsahuje pár situací, které jsou podle mého názoru málo uvěřitelné, přesto celou sérii vřele doporučuji. Doufám, že bude brzo pokračování, protože ten konec mě opravdu navnadil. Velká spokojenost.

čef
10.05.2023 4 z 5

Autorka nás zahltila mnoha motivy - únos autobusu plného dětí, psychopatie, egyptologie a spiknutí na nejvyšší úrovni. Také mrtvý vstávají z hrobů a k tomu řada přestřelek, zvratů a pronásledování hlavní hrdinky, to muší bejt. Přesto nehodnotím jako úplně blbé, něco na tom vše je, ovšem bez nároku na špičku žánru. Třeba to příště bude lepší.

evvva
05.05.2023 5 z 5

Třetí do série, musím říct,že čím dál lepší, jen tak dál!

alnahu
29.04.2023 5 z 5

Již třetí případ s agentkou Sayer Altairovou-a já to vzala od konce, přečetla jsem si až tento díl a k těm předešlím se časem vrátím, tento psychothriller mě docela oslovil.
Příběh dvojnásobné vraždy s rituálními prvky ,který nás provede egyptským podsvětím je zajímavý . A tak čeká na Sayer nelehký úkol-vypátrat sériového vraha.
Kniha se mi četla dobře ,je napsána svižně a napínavě,další z příběhů,od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

FejKýý
13.04.2023 5 z 5

Tak jako první co řeknu je, že bych si strašně přála aby bylo pokračování. Ellison Cooper píše opravdu bravůrně. Opět se mi příběh hrozně líbil. Knihu jsem dokázala číst po částech do strany 150, pak už se to nedalo a člověk musel vědět co bude dál. Až nakonec jsem byla na konci knihy. Obvykle moc nezvládnu přečíst přes 200 stran za den, tady to ale šlo jako nic. Tady ale právě zhruba mezi stranami 150-200 zhruba víte, kdo je vrahem, je to hodně "viditelné" a i to že tam bude nějaký "šef" toho všeho. Což je vám, jasné od začátku příběhu, takže to neberu jako spoiler. Úplně přesně vše, jsem neuhádla, ale tohle ano. Ke konci knihy nastal taky jeden velký zvrat, ve který jsem doufala, ale zároveň zrovna z téhle linky jsem velice smutná, jak to dopadlo. Celkově být Sayer vůbec nevím, jak bych se k tomu postavila já. No a jestli jsme konečně zjistili kdo je subjekt 037? Možná ano, možná ne. To si budete muset přečíst. Bohužel nevím, zda bude pokračování série, ale spisovatelka to napsala tak, že vše krásně ukončila a zároveň i tak, že by to mohl být pěkný rozjezd na další díl. 4,5*

saman001
12.04.2023 1 z 5

To jako fakt???

hanzmb
07.04.2023 5 z 5

Zase jedna " dvourychlostní kniha". Prvních 300 stránek je fantastické čtení na 10*. Není tam jediné slabší místo kde byste se nudili. Zápletka i postupy řešení jsou bezvadně pospojované i popsané, takže můžete zkoušeti i svoje dedukční schopnosti. To, že někdy víte něco dříve než hrdinka, je normální. Každý větší čtenář detektivek má za sebou víc případů než policajt před penzí :-). Jediné slabší místo je ten francouzák.
Spoiler:
Bohužel ve zbytku knihy přijde ledová sprcha. takhle zoufalé finále bych od autorky nečekal. Asi je v tom ale už moje alergie na všechny ty tajné organizace a společnosti. Ani exhumaci mrtvol nevidím jako nápad na úrovni.

Imis
02.04.2023 3 z 5

Koupila jsem si všechny díly série najednou a četla jsem je hned a sebou a musím říct, že proto, že je téma všech 3 dílů docela podobné, tak jsem se u posledního už lehce nudila. Detektivka to není špatná, ale čekala jsem od autorky trošku víc - hlavně díky tomu, že má doktorát z antropologie, studovala archeologii, neurovědu, práva a starověká náboženství. Ono se to tam sice všechno více - méně potkává, ale přijde mi, že podobné znalosti získá i laik, který se o problematiku zajímá a i když se pochopitelně jedná o detektivku a ne učebnicové pojednání a čtenáře to má hlavně bavit, tak jsem čekala trošku hlubší průnik do daných témat. Samozřejmě se člověk neubrání srovnání s tím, co už přečetl a jelikož já čtu detektivky docela často, tak mi to na 5 hvězdiček bohužel nepřišlo.

A taky to hodně zkazil za mě moc překombinovaný závěr knihy. Opakující se informace (asi aby i čtenář, který nečetl předchozí díly pochopil). Občas snad i stejné věty jako u ostatních dílů.

KKK
01.04.2023 5 z 5

Skvělá série!!!Jsem ráda, že jsem si ji koupila a vřele doporučuji!!

Majulle
28.03.2023 5 z 5

Dočetla jsem poslední díl co zatím vyšel této skvělé série s detektivkou Sayer a ostatními členy jejího týmu. Sayer je velice podobná Kim Stoneové takže se vám určitě bude líbit Porolíná se zde vyšetřování s pocitem obětí, také zde naleznete trošku egypské mytologie která spestří a zoriginalní příběh určitě doporučuji

Kerberos
02.03.2023 5 z 5

Skvělá série,v každém díle se řeší mytologie mayská,řecká a nejvíc egyptská,masoví vrazi a zkoumání psychopatů .Ve tředím díle velká překvapení,ale závěr mě zrovna nenadchnul.

Nelly
30.01.2023 5 z 5

Skvělý třetí díl - zajímavé propojení mysterií a vražd - a i když Vám bude připadat, že jste něco podobného už četli (D.Brown) a že jste odhalili zloducha a záhady, které se vinou celou sérií, četbu si možná i tím více užijete. Moc se těším na další setkání se Sayer a její rodinou, protože její linka je mi v knize velmi blízká.

Metuje
04.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Začíná to být trochu repetititvní, líbilo se mi, že jsme víc nahlédli do situace unesených, možná bych ocenil knihu jenom o tom. Využití STEM dívek v kombinací s neodstranitelnými vlastnostmi teenagerů bylo super a paradoxně mě bavilo snad víc, než tentokrát pomalé vyšetřování Sayer. Jak se většinou podivuju ostatním komentujícím, že odhalili zápletku mnohem dříve, tady jsem asi 50 stran četl se zoufalstvím, že kdy konečně tý Sayer dojde, že to je Lukův bratr. Linka se zmrtvýchvstáním Jakea mě upřímně moc nezaujala, poslední věta knihy se taky dala čekat. Kniha se ale četla svižně a upřímně jsem zvědavý, kam se posuneme v dalším díle.

petula22
29.12.2022 4 z 5

Určitě napínavý a zajímavý příběh. Souhlasím s komentem Hareny, přišlo mi to chvílemi přehnané a místy zdlouhavé....nicméně i na poslední stránce knihy přišlo překvapení diky kterému se pustím do dalšího dílu.

Littlemonday
08.12.2022 5 z 5

Ellison Cooper - Až na kost

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Recenze:

Tak jsem přečetla třetí díl série a dokud nevyjde další, mám “splněno”. A co vám ke knize můžu říct?

Tentokrát šlo o případ, kde bylo v nebezpečí opravdu hodně lidí. Bohužel pro mě se vrah velmi zajímal o Egypt a jeho historii, takže byla kniha protkána informacemi o bozích a symbolech z dávných dob, a to rozhodně není můj šálek kávy. První polovinu jsem tedy četla trochu zklamaně, říkala jsem si, že tohle mi tedy vážně nesedne.

A teď přichází ALE!
V druhé polovině knihy se spustila lavina překvapujících zjištění, já hltala jednu stránku za druhou, hlavou mi velmi často běželo jen: “Cože?!”
Autorka si s dějem pohrála naprosto brilantně a já do konce netušila, jak to vlastně celé dopadne.
Když už jsem si myslela, že je to všechno a přečtu posledních pár závěrečných stránek, které už budou jen odpočinkové, přišlo poslední odhalení a já neměla slov.

Napínavé, strhující, nápadité. Miluju tuhle sérii!

5/5⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

Fzuzik
02.11.2022 4 z 5

Opět skvěle napsáno!
Doufám, že autorka sérii obohatí o další pokračování. :)

detektivní a krimi romány thrillery americké romány

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení