Až na kost

Až na kost https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458890/bmid_az-na-kost-rVy-458890.jpg 5 564 151

Sayer Altairová série

< 3. díl

V samostatném románu Až na kost autorky Ellison Cooper se ve Washingtonu ztratí autobus plný středoškoláků a neurovědkyně Sayer Altairová musí dopadnout viníka, s nímž ji pojí její vlastní minulost. Poté, co oplakala smrt svého snoubence a téměř přišla o práci, začíná agentka Sayer Altairová konečně svůj život budovat znovu od začátku. Její výzkum mozků psychopatů začíná přinášet své výsledky a její podivné malé rodině se daří. Sayeřina nově nalezená spokojenost se však ocitá v ohrožení, když je povolána k vyšetřování případu zavražděné dívky, jejíž tělo bylo nalezeno v kruhu zvířecích figurek pod záhadným, krví napsaným vzkazem. Když zjistí, že mrtvé děvče je jedním ze čtyřiadvaceti pohřešovaných středoškoláků, Sayer rychle pochopí, že nic na tomto případu není tak, jak to vypadá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Cut to the Bone , 2020

Šajler
13.12.2021 5 z 5

přečteno tzv jedním dechem. Prostě skvělá série co se čte sama..A ten konec jako vážně??!! Kde je jako další díl??! To fakt nesnáším :D ;)

Satalin
10.12.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha. Autorka dokázala, že nepíše šablonovitě. Jsem zvědavý, jestli se jedná o trilogii nebo bude další kniha se Sayer. Doufám, že ano. Celou trilogii plně doporučuji.

moudivlacek
28.11.2021 5 z 5

Přes půl roku jsem měla rezervaci v knihovně. A musím říct - STÁLO TO ZA TO!!!!
I tento díl má skvělou úroveň, pro mě to byla jízda od začátku do konce. Rozhodně nic není, jak vypadá. Opět tu je tajemný objekt 037. A všichni známí z minulých dílů. Sayer je pověřena případem smrti dívky, z které se vyklube případ nadměrné velikosti. Sayer ale musí nejen vyhledat únosce, ale ochránit sebe a své blízké.
A když si myslíte, že jste vše našli a objevili, tak vás autorka silně vyvede z omylu. Na konec příběhu jen povím - NUTNĚ POTŘEBUJI DALŠÍ DÍL!!!!!
Milovníkům thrilleru mohu z upřímného srdce jen doporučit!

Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

Třetí díl série opět super. Napínavé od začátku až do konce. Rozhodně celou sérii doporučuji.

Kekik
28.11.2021 5 z 5

Třetí díl a opět pecka. Sérii se Sayer mám moc ráda. Jako vždy začne akce hned od začátku, což mi vyhovuje.
V příběhu se setkáváme s velkým počtem mrtvých, bohužel mezi nimi i děti. Velice jsem fandila ostatním dětem, aby to zvládly.
V příběhu se dočkáme jistého rozuzlení. A na konci čeká překvapení, díky kterému s netrpělivostí vyhlížím další díl. Bude to určitě pořádná jízda.

blackoutzuzi
26.11.2021 4 z 5

Ellison Cooper jednoduše umí :) Zatím mě žádná její kniha nezklamala! A ač bych Až na kost nejspíš zařadila mezi její zatím nejslabší knihu, i tak byla skvělá! Za její jediný nedostatek bych označila pouze několik situací, kdy to prostě bylo už trošku moc přitažené za vlasy a překombinované, takže to pak zbytečně ubíralo knize na autentičnosti a uvěřitelnosti.

Nicméně já autorčin styl psaní zbožňuju, každá její kniha se čte neskutečně lehoučce, zároveň se ale nikdy nejedná o vyloženě odpočinkovou knihu, ba naopak - její thrillery jsou chytré, promyšlené a jsem si stoprocentně jistá, že potěší i náročnější čtenáře :)
Co se námětu týče - pecka! Neskutečně mě to bavilo. Napínavý, dramatický a ta poslední věta v knize!!! Ó můj bože, nutně, nutně potřebuji další díl! :)

zdendula31
21.11.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená.Nejvíc mě zajímá subjekt 037..
Určitě půjdu do další.

Dumicek
20.11.2021 5 z 5

Za mě prostě tahle spisovatelka prostě umí! Opět napínavé od začátku až do konce..plné zvratů a ten konec? Sakra,tak to jsem byla úplně v šoku. Našla jsem si další oblíbenou spisovatelku a už aby byl další díl!

Kizuizi
12.11.2021 5 z 5

Necelých 370 stran mi doslova uteklo před očima. A že to byla jízda! Napínavý, akcí nabitý thriller Vás pohltí a nebude Vás chtít pustit, dokud nedočtete do konce. Sayer se opět se zatvrzelostí sobě vlastní pustí do řešení zdánlivě neřešitelného případu. A nepůjde tu o život jen studentům ze zmizelého autobusu, ale také jí samotné.

Lily101
09.11.2021 5 z 5

Nečetli jste předchozí dva díly? Nevadí :-). Já totiž také ne :-D a na tuto knihu jsem v knihovně čekala v rámci rezervačního systému přes rok. Vyplatilo se a už se nemohu dočkat dalšího dílu, neb tato kniha skončila naprosto…zajímavě. Až vám zlehka přeběhl mráz po zádech.

Celkem mě tedy zamrazilo vícekrát, ale já jsem bojácnější typ.

Dvě drobnosti:
1) Číst opakovaně, jak jsou sedmnáctiletí a osmnáctiletí dětmi, mě trochu iritovalo. Chápu, že v Americe je člověk plnoletý ve 21. letech, ale dle mé zkušenosti (i co tak vidím ve svém okolí) 17-18 let není věk chlapců a dívek, ale teenagerů. A že občas z textu působí, jako by se jednalo o malé děti. Ale beru, že to je věc jazykového cítění a tak nějak i subjektivního názoru (není tedy součástí hodnocení).

2) Trochu mi přišlo i nereálné, jak byla Kate technicky zdatná, ale patřila mezi dost chytré teenagery, takže budiž (není tedy součástí hodnocení).

Evka27
07.11.2021 1 z 5

Je fakt, že autorka píše čtivě, ale u mě se žádné nadšení nekonalo, spíše naopak, zdálo se mi že je překombinovaná a plná nesmyslů, jako ...s hlavou sklopenou před palbou policistů nasedl do auta a bez ohlédnutí vyrazil pryč. Kroutím nevěřícně hlavou.

netopýrek1985
29.10.2021 5 z 5

No tak tohle jsem opravdu nečekala kde je další díl tak jsem zvědavá jak se subjekt 037 projeví. Ten konec mě dostal jak to bude mezi Sayer a babičkou? Jsem nadšená.

veronika6239
21.10.2021 5 z 5

Tak cca po 10 večerů mi dělala společnost prozatím trilogie se Sayer a mohu říci, že to rozhodně nebyl promarneny čas. Za mě velice zdařilý příběh, plný zvratů, co plyne jako rozvodnena řeka. Kdo po těchto dílech sáhne, rozhodně nebude litovat.

klokan.1905
14.10.2021 5 z 5

Až na kost...
Máte v rukou tuto knihu? V případě, že byste nečetli předchozí dva díly, tedy V kleci, Pohřbení, tak ji odložte a přečtěte si tyto dva předchozí, mimochodem - fantastické, thrillerové kousky... Dovolím si tvrdit, že tato série by neměla uniknout žádnému thrillerovému fanouškovi... Celá série nazvaná Sayer Altairová je naprosto famózní!!!
Musím uznat, že od nakladatelství Vendeta byla toto zkrátka trefa do černého...
Nevím, co víc napsat, abych něco neprozradil... Tak snad jenom to, že mi po přečtení posledních řádků zůstala viset brada dolů... Nutně, ale opravdu nutně bych potřeboval další díl...
V knize je sice pár momentů, nad kterými jsem se pozastavil (některé z nich již byly uvedeny v komentářích níže), ale neubírá to na její čtivosti... I přesto u mě opět za pět...
Závidím Vám všem čtenářům, kteří na tuto skvostnou sérii teprve narazí...

Jiparis
26.09.2021 4 z 5

Kombinace únosu, duševní nemoci a tajné hry agentů FBI slibují napínavé čtení. Děj je hodně poutavý, ale zdál se mi až moc překombinovaný.

lucakuca
21.09.2021 5 z 5

S prominutím všech citlivých duší, po přečtení celé knihy - hlavně poslední věty, jsem zvolala: "Á do prdele!" Samozřejmě je mi líto té vulgarity, ale nedalo se říct nic jemnějšího, že si to taky myslíte?
Bylo to tak skvělé až to bylo fantastické! 3.díl byl vážně klasa! Stojím u okna a vyhlížím 4. díl jestli už je na cestě....

Avila
19.09.2021 5 z 5

Opět neskutečně čtivé, napínavé... no prostě strhující čtení.
Každá další kniha Ellison Cooper je lepší než ta předešlá i když se čtenáři zdá že už to snad ani není možné.
No a ten konec... Už se nemůžu dočkat dalšího pokračování série.

hana4834
14.09.2021 5 z 5

Zase skvělá detektivka jsem zvědavá na pokračování

Evule *
03.09.2021 5 z 5

Čtivé a napínavé, posledních 100 stránek jsem tušila a Sayer napovídala :) Přesto se mi 1. a 2.díl líbily trochu víc, ale nic to nemění na tom, že po přečtení poslední věty se nemůžu dočkat dalšího dílu..

veronika0269
31.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Možná jsem se těšila až moc. První dvě knihy jsem zhltla, tahle mi přišla jako velký propad dolů. Bavila jsem se, uteklo to, je to čtivé. Ale začíná to být těžko uvěřitelné. A to mě vždycky rozptyluje od příběhu. Líbí se mi, že autorka není příliš popisná co se týče násilí.

Spoiler: to, že nejsou všichni mrtví, tak jak se zdálo, mě napadlo už dávno. ALE hned je zas zabít....proč. Tyhle kličky mě vždycky přijdou hrozně umělé, jako kdyby jeho smrtí ukazovala, že ta knížka má úroveň, že je to thriller a ne červená knihovna. Za mě, když už Sayer trošku nesmyslně přežije všechno, by bylo fajn nezabíjet lidi kolem ní jen tak pro efekt.

Nesmysl, který mě rozčiloval - neříkejte mi, že se z odpojené telefonní linky někam dovoláte ... a jak si vrah mohl vytipovat zrovna tenhle autobus? Vypadalo to, že na ně narazil omylem... a rovnou počet holek, který potřeboval ...

detektivní a krimi romány thrillery americké romány

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení