Saturnin zasahuje

Saturnin zasahuje https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448797/bmid_saturnin-zasahuje-LI6-448797.jpg 4 254 87

Saturnin série

Legendární sluha Saturnin je zpátky – a pojede lyžovat! Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá opět v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka, který nosí po kapsách nevyčerpatelnou zásobu povedených historek. Kdo tímto dobrodružstvím prosviští s elegantními obloučky? Komu se podaří salto nazad? A pro koho se tentokrát rozezní svatební zvony?... celý text

Marla
31.12.2021 5 z 5

Společnost se přesunula z léta u dědečka na zasněžené svahy. Zápletky jsou zábavné, pan Oulický je stále natvrdlý, ještě že je na scéně Saturnin. Hezké čtení, bavila jsem se.

AndulinaU
10.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Knížka se mi líbila, ale překáželo mi tam až moc vyprávění různých příběhů. Součástí knihy je i dost ilustrací, které se mi bohužel nelíbily a ani zdaleka nemají na ilustrace Adolfa Borna, kterému se asi měly přiblížit. Na to že slečna Barbora celou knížku naznačuje, že se chce vdávat, tak jsou nakonec vlastní svatbě věnované jen 2 věty, to mě trošku mrzelo, aspoň jednu kapitolu by si to mohlo zasloužit, když jde o svatbu hlavního hrdiny (nebo je v dalším díle, který teprve budu číst?).

Fidibus
27.11.2021 5 z 5

Mně se to líbilo (audiokniha). Možná je to míň akční, občas natahované historkami, ale i ty nejsou špatné. Jako postavy se mi moc líbí strýc František (dokáže čelit tetě Kateřině) ve společnosti pana továrníka a dr. Vlacha s jejich komentáři a příslovími. A samozřejmě to končí svatbou... (Saturnine, díky za vyřešení situace!) .
Mým favoritem je bernardýn Arnošt, zvlášť ve scéně s chlebíčky :-). "dřinu nechte bernardýnu"

Ana72154
01.11.2021 4 z 5

Kniha nemá na první díl, ale rozhodně je lepší než druhý.

jajasv
29.10.2021 5 z 5

Saturnin nezklamal.

mcabr
24.08.2021 5 z 5

Saturnin opět nezklamal, moc pěkné čtení.

pestas
04.08.2021 5 z 5

Odpocinkove, mile a usmevne cteni, ktere se mi libilo o neco vic, nez prvni pokracovani. Charaktery postav jsou perfektne dodrzene a humor velmi mily a odobny Jirotkovu

LunaL.
07.07.2021 3 z 5

Pohodová knížka plná vtipných hlášek a úsměvných situací :) Nechybí tu oblíbené postavy, přibyli i nové. A nechybí ani svatba.. :)

amejzlík
20.06.2021 5 z 5

Oddechová knížka u které, jsem se zasmála. Očekávat od téhle knížky, že bude stejně kvalitní a vtipná, jako první díl je nesmysl. Jelikož ji nenapsal Zdeněk Jirotka, který je dle mého názoru nepřekonatelný. Pan Macourek se však maximálně snaží na vtip pana Jirotky navázat a charaktery postav jsou nezměněny. Za to klobouk dolů.

Forestwalker
11.06.2021 4 z 5

Zábavný humoristický román, asi lepší než první pokračování. Myslím ale, že nijak zvlášť nezaostává ani za originálem, jemuž přes kultovní status nelze zrovna přiznat originalitu. Odpočinková četba, knížka před spaním, proč ne?

jprst
17.05.2021 3 z 5

Proti předchozímu dílu se autor dost polepšil, docela pohodové a vtipné počtení za poctivé tři hvězdy, ale že bych se k tomu někdy vrátil, u mě určitě nehrozí.

miša63
16.05.2021 4 z 5

Pohodové vtipné povídání.

kokosek
12.05.2021 4 z 5

Taková malá odbočka od klasických thrillerů a sci-fi. Občas ten humor člověk potřebuje. A obvzlášť v téhle době.
JInak pan Macek v prvním pokračování Saturnina, skvěle navázel na původní knihu, v tom to díle už ale děj tak trošku skřípe. Ale u Saturnina přeci nejde o děj, ale o vtipné historky a nějaké to moudré ponaučení. Jo a taky o lásku. No a toho všeho je tam dost a dost. Takže kdo chce klidný laskavý humor, tak tady nesáhne vedle.

veverrka11
10.05.2021 3 z 5

Čte se rychle a je to pohodové setkání se starými známými postavami.

takana
04.05.2021 3 z 5

Docela pohodová knížka.

mozkit
26.04.2021 4 z 5

Pohodový pokračování. Za mě fajn, opět pobavilo. Nevíte, že by se chystal další? :)

janavom
25.04.2021 3 z 5

Lepší než to první pokračování.

kikies
10.04.2021 4 z 5

Milé, pohodové a humorné. Opravdu se mi to líbilo a čte se to velmi dobře. Prostředí a atmosféra uvolněná, postavy velmi dobře známé z předchozích dílů... trošku mě iritovala natvrdlost hlavní postavy, ač možná záměrná, a přemíra všeobecně známých (alespoň tedy mně velmi dobře známých) vtipů a historek. Pobavilo mě to, asi jako když si vyprávíte s kamarády staré dobré anekdoty, které všichni znají....

Sova15
07.04.2021 4 z 5

Opět příjemné setkání se známými osobami. A že se jejich chování dalo předvídat? Dalo, ale jak by se nám líbilo, kdyby se chovali jinak, nečekaně? Mě se čtení líbilo, potřebovala jsem něco oddechového, veselého a to mi kniha splnila. Navíc s krásnými ilustracemi.

Lenka339
01.04.2021 4 z 5

Milé a laskavé čtení, příjemné setkání s oblíbenými postavami. Knihu doplňují velmi pěkné ilustrace. Kniha získala místo v mojí knihovně vedle Saturnina pana Jirotky.