Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400704/bmid_saturnin-piJ-400704.jpg 5 7477 1083

RedQueen
03.01.2016 5 z 5

Saturnin prostě nikdy neomrzí!

trape
01.01.2016 5 z 5

Prostě klasika,můžu číst stále dokola. Dostala jsem ji od rodičů. Miluju knihu i film.

kom72
30.12.2015 5 z 5

Stejně jako film, je i kniha klasikou klasik.

misulef
27.12.2015 5 z 5

Když jsem Saturnina četla poprvé, okomentoval to můj strýc slovy:
"Jó Saturnin... To je perla. Perla český literatury."
A já s ním nemůžu jinak než souhlasit.

LilianaFalcon
21.12.2015 5 z 5

Jsem moc mladá na to, abych to napřed četla a pak až viděla zfilmované. Na filmu jsem prakticky vyrostla a citace některých hlášek vždy patřily k rodinným sešlostem. Dost jsem se knížce bránila, neb jsem se bála, že už jsem si příliš zvykla na to, co znám... Ale ono néééé... královsky jsem se bavila. Vřele doporučuji všem přátelům britského humoru ;-)

Kraken84
03.12.2015 5 z 5

Refrénem mojí recenze na Saturnina je slovo : Neobyčejný. Takový je jazyk (jakým je psán), postavy(bez jediné vyjímky) a děj. Kniha Vás lidsky zahřeje, poučí, rozezní až k sousedům. Tedy bych ji doporučil jako lék na televizí otupělý mozek, zamrzlá nebo zlomená srdce a vyražený dech. 5 hvězd si schovávám na lahůdky, tak mlsejte a nebojte má jen 233 kalorií.

stepan.jitule
30.11.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha, kterou můžu stále dokola a dokola číst. Není co víc dodat...

Bilky
30.11.2015 5 z 5

Tak tento príbeh môžem! A v každom skupenstve :) vynikajúca knižná predloha, veľmi dobrá 4-dielna miniséria a vcelku vydarený aj celovečerný film, ktorý je vlastne zostrihaný výcuc z minisérie. A audiokniha načítaná Janom HARTLom je rovnako dobrá ako tá, ktorú prerozprával predstaviteľ hlavnej postavy a to Oldřich VÍZNER... Už chýba len komix :)

JIROTKOVI, aj keď je úplne zrejmé, že sa inšpiroval britskými autormi ako Pelham Grenville WODEHOUSE (jeho séria o JEEVESovi, alebo Archibald) a Jerome KLAPKA JEROME (3muži) sa podarilo krásne vystihnúť atmosféru 30-tych rokov a s typicky anglickým ironickým humorom vyrozprávať anekdoty o svojich hrdinoch. Trefne a zábavne. Pritom neskĺzava k fraške, ale s humorom podáva svedectvo o malomeštiactve a ďalších negatívnych ľudských vlastnostiach. Robí to s anglickým šarmom, takže je pomerne sarkastický a ironický, ako v prípade Milouše a tety Kateřiny, ale aj filozofický (doktor Vlach, dedeček) a často aj romantický (sl.Barbora a Oulický). Je to kniha zábavná a rozhodne vás nesklame.

Odporúčam: všetkým ktorým chýba sluha, mladým rojkom, čo chcú zbaliť ženu svojich snov a nevedia ako na to a v neposlednej rade milovníkom prísloví a porekadiel, lebo Ako sa do hory volá, sám do nej padá... alebo tak nejak! 90%

Tauriel
23.11.2015 5 z 5

Prostě skvělá humorná četba, u které se vždy od srdce zaměju.

martinka.50
21.11.2015 5 z 5

Báječná knížka plná humoru. Četla jsem ji v rámci povinné četby k maturitě a byla to rozhodně ta nejlepší a nejzábavnější knížka z celého mého seznamu. Takže vřele doporučuji všem maturantům, určitě se u tohoto dílka nebudete nudit.

mira.l
20.11.2015 5 z 5

No má smysl k téhle klasice něco psát? No nemá:).

feex8
15.11.2015 4 z 5

Kniha, od ktorej som nic necakala, ale dostala som pohladenie na dusi. Stylom mi pripominala knihu "Jiste pane ministre", ale tato bola viac idealisticka. Je to taka rozpravocka, ktora pobavi, ale vyborne zvladnuta.

Moje hodnotenie: 86%

ragnom
10.11.2015 4 z 5

Úžasná kniha. Doporučuji přečíst

Amber
07.11.2015 5 z 5

Tak srdečně od srdce, jsem se už dlouho u knihy nezasmála! Fantastické! Doporučuji!

FifrQzypf
05.11.2015 5 z 5

Kouzelná knížka o tom, že i všední věci se mohou stát nevšedními s tím správným přístupem. A jak velmi je takový přístup nakažlivý. Celé dokresleno malebným vyjadřováním a atmosférou doby minulé. Nemohlo to dopadnou jinak, než že jsem tohle dílko doslova hltal, možná i proto, že tak toužím patřit do třetí skupiny taxonomie lidské dle doktora Vlacha ;)

limetka2008
05.11.2015 5 z 5

Přečteno před 34 lety pod lavicí v hodině literatury, kdy jsem dostala nekontrolovatelný záchvat smíchu, po kterém profesorka knihu zabavila a poté nám z ní několik hodin sama předčítala, přičemž se záchvaty smíchu lavinovitě šířily po třídě. Při Miloušově větě: "Přinesl jsem ti červy!" se řehtám i dnes :) A nejen při ní.

eletrika03
31.10.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih z povinné četby. Dá se to číst i po několikáté. Nejvíc se mi líbil dědeček.

Ewik
29.10.2015 5 z 5

Legendární, geniální dílo klasické české literatury. Skoro si říkám, že by to mělo být zařazeno na seznam povinné četby.
Musím ale přiznat, že film v lavní roli s Oldřichem Víznerem je naprosto famózní a pro mě možná i lepší než kniha samotná. A role tety Kateřiny? Nedostává se mi slov, prostě úžasné.

"..A servírovat v mém věku jako zákusek rakvičky je prostě ohavné!“

" Když někdo chápe přísloví doslovně, může vést k tragédii. Znám případ muže, kterého pětkrát přivezli do nemocnice zle potrhaného, neboť tvrdil, že pes, který štěká, nekouše. Kousali všichni."

"Co je tohle za chvat, Saturnine?
Saturnin: První pomoc, pane."

"Neskákejte !!.... "Je to nízko"

sonihe
16.10.2015 5 z 5

Téhle knize nelze nic vytknout, je to klasika české literatury právem opěvovaná. Nelze než doporučit a v období trudomyslnosti se k ní s jistotou vracet, páč není možné aby nevykouzlila úsměv i na té nejsmutnější tváři.

jiri7647
06.10.2015 4 z 5

I po několikáte, vždy pobaví.