Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7477 1083

groula
08.02.2015 5 z 5

Miluji filmovou verzi, a knihu jsem přečetl po cca 15 letech po shlédnutí filmu, což je ostuda. Kniha je stejně skvělá jako film, a vlastně i lepší.
Tohle je přesně styl humoru, který mi plně vyhovuje.

Péťa86
28.01.2015 5 z 5

Knížku bych mohla číst pořád dokonala. Je to tak krásný a čistý humor, který musí dostat každého. Člověk však k tomuto humoru a podání musí dospět... Opravdu moc krásný příběh.

maličká
24.01.2015 5 z 5

Jedna z mých nejmilovanějších knih, které můžu číst pořád dokola. Zdeněk Jirotka napsal krásnou knihu s poutavým a často nepředvídatelným dějem. Vždy když ji čtu, bavím se stejně, jako když jsem ji četla poprvé.

skableska
22.01.2015 5 z 5

Krásná kniha. Mnohokrát jsem se musela situacím, které se zde objevují, zasmát. Hlavně příslovím tety Kateřiny a samozřejmě skvělým kouskům Saturnina. Film je taky úžasný a určitě stojí za zhlédnutí. Doporučuji!

Vesnaaa
14.01.2015 5 z 5

U této knihy jsem se ani na chvilku nenudila. Měla jsem ji přečtenou během jednoho pochmurného podzimního odpoledne a tak moc mi ten den projasnila, že jsem měla na chvíli pocit, že snad za oknem slunce svítí :)) V knize je použit nevtíravý, jemný, pro mně velmi líbivý styl vtipu. Opravdu, tato kniha je klenot mezi humoristickou literaturou.

makovec.h
11.01.2015 5 z 5

Vlastně jsem nevěděla, co jdu číst. Známý mi byl jen název. Kniha je úplně skvělá, jednoduchá, ale hrozně zábavná :) mooooc dobrá :)

Sluchatko
28.12.2014 5 z 5

Knížka skvělá, film taky. Není to pravidlem, ale tady se to povedlo.

saloes
27.12.2014 5 z 5

Je mnoho povolaných, ale málo vyvolených, toto pravidlo platí i ve světě literatury a pan Zdeněk Jirásek je jedním z vyvolených a proto předním skládát VELMI hluboko poklonu. Amen.

Zdeňula
24.12.2014 5 z 5

Super knížka u super film :)

Knihomolkaa
14.12.2014 5 z 5

Úžasná, vtipná knížka, která mi přesně padla do noty. Svým inteligentním a jemným humorem si mě naprosto získala. Film také pěkný, ale knížka mě okouzlila více.

Bránolog
25.11.2014 4 z 5

Klasika, v níž se střídají dokonalé obrazy s těmi o něco nudnějšími. Ale tak je to spravne, tak to ma byt!

gallovl
21.11.2014 5 z 5

Klasika - humor, relax, ideální knížka na dovolenou.

LenkaBA
17.11.2014 4 z 5

Relax :)

olle3
11.11.2014 4 z 5

Jedna z nejlepších z těch mála humoristických, u kterých jsem se bavil.

vlkodlaq
06.11.2014 5 z 5

Napřed jsem viděl film, který byl (a je stále) vynikající, až později se mi dostala do ruky kniha, která je snad ještě o něco lepší, i v psané podobě exceluje a na pocuchanou psýchu působí lépe než dvě tabletky prozacu :-)

Jolilinka
02.11.2014

Velmi vtipná a zábavná kniha :)

Zdeňula
02.11.2014 5 z 5

Excelentní knížka, má své osobité kouzlo.....

Witta
30.10.2014 5 z 5

Naprostá česká klasika, která přežije všechno. Nevím proč, ale ještě o něco víc mám rád film, což se moc často nestává.

Joges
27.10.2014 5 z 5

Ani nevím, proč jsem Saturnina tak dlouho obcházel, snad mě nelákal příběh starý přes sedmdesát let. Dnes vím, že jsem dělal chybu. Zdeněk Jirotka píše dovedně, zručně, jeho inteligentní humor si nezadá s žádným britským humorem. Příběh je poutavý, dějová linka je zajímavě vystavěna. Jirotka má výborné nápady, které proplétá vtipem, takže kniha ani chvíli nenudí, je dobrá, vlastně je výborná, prostě klenot české literatury.

lenkaknel
22.10.2014 5 z 5

Navzdory počáteční nedůvěře jsem nakonec byla ze Saturnina nadšená! =)