Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7491 7491

barnemo
16.03.2017 4 z 5

krásná kniha, ale nejvíc jsem se smála u seriálu

Mayaku
13.03.2017 5 z 5

Filmové a seriálové zpracování jsem zbožňovala už jako dítě, ovšem s knihou to bylo trochu komplikovanější, úplně jak u květinky Marty. Saturnina jsem poprvé četla když mi bylo nějakých třináct let a tehdá jsem ještě očividně nebyla dostatečně vyzrálým čtenářem pro toto božské čtivo, neb si pamatuji, jak jsem se do čtení musela docela nutit, a ve finále knihu odkládala do knihovny s názorem "jako dobrý no, ale znovu to asi číst nemusím". Tento prvotní dojem ve mně přetrvával bohužel poměrně dlouho, takže druhou šanci ode mě Saturnin dostal až teď, když je mi dvakrát tolik, co při našem prvním literárním setkání...a tentokrát mě Saturnin svou dokonalostí vystřelil na měsíc. Geniální, skvěle pointovaný, humor v britském stylu a idealizovaná noblesní léta první republiky, toť exkluzivní kombinace, která v jednom momentu rozechvěje smíchy vaši bránici a zároveň pohladí na duši. Saturnin je věru jedinečný román a už je mi jasné, že se k němu budu v budoucnu vracet...a to rozhodně dříve než za dalších třináct let :).

saumur
12.03.2017

K Saturninovi jsem se po spoooustě let vrátil díky čtenářské výzvě (oblíbená kniha vašich rodičů). Pořád skvělá, zábavná, inteligentně humorná. Ožívá v nich teta Kateřina v podání Jany Synkové, Saturnin alias Oldřich Vízner, Jiří Oulický alias Ondřej Havelka... prostě kdo viděl film, uvidí už za postavami vždycky konkrétní tváře :-)

Maat
11.03.2017 5 z 5

Úžasná, milá oddychovka. Čtení jsem si opravdu užívala.

lencin
11.03.2017 5 z 5

Saturnin opět nezklamal. Přišla na mě trudomyslnost,ale Zdeněk Jirotka ji dokázal rozptýlit. Děkuji.

Vlasta155
06.03.2017 5 z 5

Fakt báječná kniha, která nikdy nezklame. Sice se autor stylem dost podobá stylu Jerome Klapky Jerome, ale to vůbec knize neubírá na kráse. Naopak. Mezi těmi všemi krváky co se na nás valí ze všech stran je to takové pohlazení po duši. Zkoušela jsem číst i další knížky autora ale to už bylo něco úplně jiného. Zdaleka nedosahovaly této kvality. Škoda.

inmax
04.03.2017 5 z 5

"Přečteno" formou audioknihy ústy Oldy Víznera. Milé a velmi, velmi vtipné. "Sehnat v červenci škrabošku Mikuláše a čerta byl jeden z nejtěžších úkolů, které jsem kdy vykonal."

Dym
02.03.2017 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě, ale v podstatě mě na ní nalákal film, který jsem už dřív viděla. Nemůžu si stěžovat, bylo to vtipné a zajímavé čtení. Jenom se mi to četlo trošku těžko, protože jsem se do ní i přes všechnu vtipnost nedokázala pořádně začíst.

JankaV80
01.03.2017 5 z 5

Saturnin je Saturnin. Kniha sice pěkná, čtivá, ale také se kloním k názoru, že se mi seriál líbil víc.

hanka24
26.02.2017 4 z 5

Knížka zábavná, čtivá, super odpočinková. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že seriál byl prostě především díky hereckým výkonům tak nějak zábavnější. Přesto i knižní formu doporučuji všem.

rozvera
25.02.2017 5 z 5

Léta ji mám v knihovně a od doby, co jsem viděla v televizi její inscenaci , mám ji spojenou s oblíbenými herci a tak je mi ještě milejší. Radostná četba pro hezké chvíle.

maltinka
23.02.2017 5 z 5

Tady za mě, je to jeden z největších pokladů co mám v knihovně. Kniha, do které jsem se zamilovala díky povinné četbě, a kterou jsem musela mít doma. Postava Saturnina je geniální a situace do nichž dostává hlavního hrdinu rozechvívají bránici. V tomto vydání jsou skvělé i knižní ilustrace, které komičnost celé knihy podtrhují. Nejraději mám asi scénu, kdy Saturnin zamkne Milouše v pokoji a vysvětluje tetě Kateřině, že nemá čas hledat klíč :-). Smála jsem se od začátku do konce, ale určitě záleží na vašem vkusu, protože sestra si knihu přečetla a nedokázala pochopit, proč jsem se pořád smála. Kniha si určitě zaslouží pět hvězdiček ;-)

LaBrume
20.02.2017

Nechápu, jak jsem mohla Saturninovi tak dlouho odolávat. Skvělý humor, skvěle napsáno.

babicka_amalka
18.02.2017 5 z 5

knížka, která se dá číst stále dokola; a i když už ji znáte téměř nazpaměť, vždycky si najdete něco nového;

DuncanIdaho
18.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha s inteligentním humorem. Zajímavou postavou tam není jen samotný Saturnin, ale jsou to i ostatní hrdinové. Snad jen vypravěč a slečna Barbora jsou normální. Při této knize jsem se dost nasmál a přečetl ji za necelé dva dny.

Bábina44
12.02.2017 5 z 5

Tu knihu přímo miluji.Pokud se chcete inteligentně bavit ,sáhněte po ní.

Greengrass
02.02.2017 5 z 5

Kdo by nemiloval Saturnina?

Hanulka25
31.01.2017 5 z 5

Spolehlivě mě rozesměje, přestože znám text téměř z paměti.

evonra
28.01.2017 5 z 5

Ani už nevím, kolikrát jsem tuto knihu četla a stejně si v ní pokaždé najdu něco nového. Saturnin je sázka na jistotu, každá postava je tak originální... nádhera!

kraah
27.01.2017 3 z 5

Jedna z mála knih, kterou hodnotím hůře než filmové zpracování. Hodnocení je ovlivněno i tím, že jsem četl knihu vydanou ve 40. letech.