Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7514 7514

Thevar
14.07.2017 4 z 5

Překrásně jemný humor odehrávající se v době, kdy i když si lidé nadávali, mělo to úroveň:-) Saturnin je prazvláštní postava se sarkastickým či ironickým smyslem pro humor, u kterého chvílemi nevíte, zdali je to výsledek inteligence nebo jeho ztřeštěnosti. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

EmmaKrizova
14.07.2017 5 z 5

Jelikoż fantasy dnes vychází kdejakému 18ti letému děcku, milostné romány dneska píše kdejaká husa, morbidní detektivky kdejaký úchyl ze severu a historické detektivky každej druhej, tak si myslím, že humoristický román je úplně to nejtěžší.

galadrielin
14.07.2017 5 z 5

Srdeční záležitost, která nikdy nezklame. Žádná jiná kniha mě nedokáže takhle rozesmát. A filmové zpracování je mimořádně povedené - scénka Milouše rozkládajícího zahradní lehátko je pro mě zaručeným spouštěčem slz smíchu. :)

Eorin
13.07.2017 5 z 5

Tuto knihu neomrzí číst stále dokola, v jakémkoliv věku i rozpoložení.
Jednoduše geniální!

Vladus9
13.07.2017 5 z 5

...Když mě uviděl, ušklíbl se a řekl: no, maucta! Tak přece pozdravil!

petrakočárová
13.07.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka! Saturnin je prostě top!

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Tuto knihu není třeba komentovat.

Eaa
10.07.2017

Saturnin je prostě Saturnin :) moc fajn knížka :)

IvetB
04.07.2017 5 z 5

Klasika plná decentního humoru a ironie.

Kni-Homolka
04.07.2017 5 z 5

Brilantní kniha plná humorných zápletek, do nichž autor zasadil několik velmi temperamentních postav, mezi nimi i svérázného sluhu Saturnina, se kterým se opravdu nepřestanete smát. Knihu jsem četla několikrát a ty nejzábavnější kapitoly přečetla i dvakrát za sebou. Tahle kniha prostě nikdy neomrzí. Navíc se ke mně dostal výtisk s ilustracemi Adolfa Borna a ten jen tak z ruky nedám. Doporučuji čtenářům všech věkových kategorií.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Velmi vtipné, filmové zpracování také velmi dobré.

MadamC
28.06.2017 5 z 5

Kniha, která vás vždycky rozesměje a to i když ji čtete již po několikáté. Skvělý humor, který se mi nikdy nepřejí. Skvěle vykreslené postavy na které jen tak nejde zapomenout. Je také skvělá jako audiokniha. Pokud je něco, do čeho se vám moc nechce, tato kniha vám to 100% zpříjemní a možná se pak na danou činnost budete i těšit. Já ji poslouchám při žehlení.

maccik
26.06.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších kníh, co jsem kdy četla. Jemný humor, po každé kapitole vtipné rozuzlení, velice odpočinkové čtení, kterého v dnešní době už zas tolik není.

Ewilka
25.06.2017 3 z 5

Saturnin je jedna z mála knížek z povinné četby, na kterou jsem se opravdu těšila. Jsem asi jedna z výjimek, ale mě prostě Saturnin nijak nezaujal. Nemohu říci, že bych se u knihy smála a ani se mi kniha nečetla zvlášť rychle.

konicekbily
25.06.2017 5 z 5

Saturnin určitě patří do "Diamantového fondu" české humuristické litaratury. Ani ironie knížce není cizí. Hlášky a repliky jsou v nás a nestydíme se je opakovat a hlasitě se jim smát. A filmové zpracování je třešnička na dortu!

irmag
15.06.2017

Nádhera!

Michalka98
09.06.2017 5 z 5

Už dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Kniha plná humoru, psána moc hezkým jazykem, díky které poznáte, že obyčejné situace lze prožívat neobyčejně. Příjemné zpestření maturitní četby.

Tessina
05.06.2017 5 z 5

Úchvatná kniha plná suchého anglického humoru a díky tetě Kateřině, také spousty pořekadel. Můžu ji číst pořád dokola.

opic 12
31.05.2017 5 z 5

Saturnine,ty chlape roztomilá,jak je to možné že nás tak stále bavíš ? Ano je to možné,poněvadž kdyby to nebylo možné,tak bys už tolik desetiletí,nerozdával radost při čtení knížky o Tobě.A nejmožnější je to právě v tom,že to pan spisovatel Zdeněk Jirotka tak pěkně napísal.
I když se v životě lidským přihodí epizody leckdy nechtěnné,bolestné i zcela s prominutím na hovno,muším si vzpomenout na sluhu který bere (skoro) vždy vše s nadhledem.
Takže,když nám nic v podstatě nechybí,no vždyt co by tomu řekli takové děti v Africe a máme ten mír a přitom jsme tu přeci všicky na pověstný mámivý skok.
Copak náš Saturninku jistě sám tušíš,víš ty jsi oslavou optimismu,být nad věcí,brát to jak to je a se životem se veselit.
Bud jak bud,nechám osobní důležitost doma na věšáku,po zaklapnutí za futrama si budu notovat forever young,vys...vykašlu se na vážně blbou náladu a budu mít příjemnej pocit s připitomnělým úsměvem a vzpomínku na to ...
Vzpomínku na to,jak jsem Tě našel v té nepřeberné nabídce žánrů a užil si to.Někdy si to zopáknem,bereš.Budu se těšit :-)

maly1929
30.05.2017 4 z 5

Super čtení, vždy mě nadchne nadhled Saturnina.