Horský samet

Horský samet https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83588/horsky-samet-83588.jpg 4 322 36

Sametový cyklus série

Druhá část “sametové” ságy bratrů Montgomeryů. Bronwyn MacArranová, nezkrotná náčelnice skotského klanu MacArranů, je zajata vojskem krále Jindřicha VII. Král se rozhodne dosadit do čela divokého klanu svého muže a tak otupit jeho nepřátelství. A tímto mužem má být Steven Montgomery, mladší bratr Gavina. Steven má nyní přetěžký úkol, v těchto dramatických dobách přesvědčit svými schopnostmi členy klanu a zejména svou ženu, že je hoden stát v jejich čele. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Bonus press

Highland Velvet , 1982

mStationka
07.05.2018 4 z 5

Opět krásná kniha,jen slečny M je mi líto...

Enny4
02.01.2018 4 z 5

Četla jsem si knížku znovu po dlouhé době a překvapilo mě, jak mi vzteklá Bronwyn lezla na nervy. Chudák Steven, chvilkama jsem ho litovala... Pro mě byl 1. díl nejlepší

Marci_Vaj
10.08.2017 4 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první. A ty hádky Bronwyn a Stevena, ústupky, proč ne, mohlo by to tak klidně být, zamilovanost dokáže divy :-)

kackajh
28.04.2017 5 z 5

Na Stevenův příběh jsem moc těšila, v prvnim díle mě nadchnul, chlap s velkým CH, přímý, srdečný, odvážný, obětavý, ale tady bylo toto všechno tak vyhnáno do extrému, až byl neuvěřitelný a choval se jako eunuch. Bronwyn byla úděsná, všechno co jí řekl tu noc v opilosti byla pravda bezezbytku, sobecká, přehnaně hrdá, neústupná. Když od ní ujel konečně trochu zjihla a sklopila tu svoji hrdou hlavu, jenže Steven po návratu k ní svá slova popřel, to mě fakt zklamal. Ale i přes to se kniha opět četla náramně. Potěšilo mě nahlédnutí ke Gavinovi a Juditě.

tatjana1737
19.03.2017 4 z 5

Po příběhu Gavina a Judity můj druhý oblíbený příběh (trojka mne nezaujala a čtyřka už je trochu sci-fi - ale číst se to dá všechno ;-)). O Skotsku v této době toho mnoho nevím, takže si ráda představuji, že autorka vykresluje historickou realitu. Ačkoli při čtení má člověk tendenci si představovat hrdiny optikou dnešní doby, a když nahlédne do nějaké učebnice dějin umění, do dějin odívání, jaké se nosily účesy a jak se dámy tehdy líčily, asi by byl zděšen, že nejsou tak atraktivní jako v jeho představách :-). Četla jsem opakovaně a mám to štěstí, že při každém čtení se mi vybavují dojmy z toho prvního. Jinak by asi hodnocení nebylo tak vysoké a nyní by mne mnohem více štvalo Stevenovo chování v druhé části knihy, Bronwynina zatvrzelost a autorčina samozřejmost při servírování nových postav, o kterých předtím nebyla ani zmínka, a jejich zapojování do děje, stejně jako neustálé zvraty a kličky (Bronwynin únos, epizoda na Hughově hradě, vztah mezi Brianem a Mary apod.). Přesto ale na "sametovou tetralogii" nezanevřu a budu se k ní vracet pořád, protože je to červená knihovna se vším všudy - kapka historie, krásné, chytré a silné ženské hrdinky, mužní hrdinové, neustálá přitažlivost skrývaná dlouho pod pláštíkem hašteření, hledání si cesty hrdinů k sobě, lyricky psané erotické scény, navrch popis šatů a dýchnutí romantiky idealizovaného středověku. Zkrátka vše, co má milostný román mít.

DUNIKO
01.01.2017 5 z 5

ČETLA JSEM VŠENY ČTYŘI DÍLY A TEHDY ZAČALA MOJE POSEDLOST ROMANAMA.KRÁSNÉ PŘÍBĚHY.

roro
07.07.2016 4 z 5

Celá sága čtena snad stokrát - až se mi knihy rozpadly ...budu číst pořád a pořád a pořád...

mac.martina
19.05.2016 5 z 5

Pěkný příběh, líbil se mi souboj mezi Bronwyn a Stevenem. Jejich spory z pohledu skota a angličana. Leckdy jsem se u toho dost nasmála a líbilo se mi jak ti chlapi nejdřív museli dostat pořádnou lekci než si uvědomí co je pro ně nejdůležitější :-)

popeluška
12.03.2016 5 z 5

Moc krásné čtení už teď se těším na třetí dil :-)

moudivlacek
20.08.2015 4 z 5

Tento díl ze série se mi líbil víc jak první, Skotsko mám ráda, když jsem četla, jak se Angličan chce "změnit" ve Skota kvůli své lásce ke své ženě, držela jsem se smíchy za břicho. Ale je vidět, že když člověk chce, nic není nemožné. Pak i hrdinka musí si říci, že láska hory přenáší.

Somugel
18.10.2014 5 z 5

Poutavě napsané

wooloong
06.10.2013 2 z 5

Druhý díl mě už tolik nenadchnul, protože jeho děj, třebaže se týkal jiných osob, byl zasazen tentokrát do Skotska a zápletka byla samozřejmě také jiná, by se dal stejně jako v prvním díle shrnout stejnou větou:
Nezkrotná krasavice po zdolání mnoha překážek a intrik nakonec přijde o poctivost v náručí toho správného chlapíka (dalšího bráchy Montgomeryho). Na Sametovou píseň a Sametového anděla jsem už neměla odvahu. Obávám se, že by to bylo podobné.

kattyV
06.08.2013 3 z 5

Romantika tentokrát ve skotském hávu. Pobavilo mne, jak je ta Anglie horká a vyprahlá země. Alespoň z pohledu skotů.

invocation
10.04.2013

Tento díl se mi líbil snad nejvíce...i když si nemyslím, že existuje muž, který by se dokázal ženě tak podrobit, stejně to byl úžasný příběh.

paloma
27.09.2012 odpad!

Škoda a mohl to být tak hezký příběh. Bohužel paní spisovatelka nás má za slaboduché, neustále a dokola píše přeslazeně o lásce. Když je něčeho moc tak je toho prostě příliš. Už nikdy více.

NicaCola
03.04.2011 4 z 5

Druhý díl si myslím, že byl z čtyřdílné ságy nejméně zajímavý, ale stejně jsem jej přečetla se zatajeným dechem za jeden den :))