Sama proti všem

Sama proti všem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458448/bmid_sama-proti-vsem-9oG-458448.jpg 4 310 119

Když nezbývá naděje, jen zoufalství. Když se z noční můry stane skutečnost. A není pomoci... Strhující psychothriller od Briana Freemana, spisovatele vydávaného ve 46 zemích. Stačilo pár měsíců, aby se Lise Powerové zhroutil celý svět. Úspěšná autorka bestsellerového thrilleru Sama proti všem ztratila během půl roku téměř všechny nejbližší. Teď žije sama, ukrytá v domě v lesích poblíž kanadských hranic. A právě tam se jednoho večera zničehonic objeví chlapec, který tvrdí, že ho pronásledují, a prosí ji o pomoc. Je zraněný na hlavě, nepamatuje si ani své jméno, ale ví, že se stal svědkem vraždy. Lisa se ho rozhodne chránit. Netuší, jak je to možné, ale jeho osud se v mnohém podobá hlavnímu hrdinovi jejího románu. A teď se v nebezpečí ocitají oba...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Thief River Falls , 2020

L.Helena
01.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Knížku jsem četla asi před dvěma měsíci, chytla mě hned od začátku a opravdu mě bavila. Občas jsem si sice říkala, že mi některé momenty přijdou mírně nelogické, sem tam se Lisa chovala až poněkud naivně, postupně narůstal pocit, že něco není v pořádku. Čím víc jsem se blížila k závěru, tím víc se rozjasňovalo a nakonec všechno dávalo svůj smysl. Konec prostě obrátil vše vzhůru nohama a ve výsledku to byl docela jiný příběh, než jsem celou dobu četla. Teď jsem si to dala podruhé, už s tím vědomím, že... To druhé čtení už nebylo tak dychtivé jako první, trochu jsem pochybovala nad realitou a naopak mi připadalo, že se chovají divně všichni ostatní. Ale jo, bavilo mě to víc, než poslední díl s Frostem, který jsem četla nedávno.

Pavlnka
21.12.2022 4 z 5

Mi se kniha líbila a ani ten konec mi nepřijde překombinovaný, jak tu někteří píší.

veronika9761
30.10.2022 2 z 5

Tak trochu zvlastni cteni. Az do rozuzleni me neskutecne bavila.

Simmminek
21.10.2022 5 z 5

Knížka mě bavila, skvěle se četla, žádné zbytečné popisování a děj rychle plynul. Je pravdou, že ani ne od půlky jsem začínala chápat pointu, ale i tak mě nutilo číst dál a dál. Autor si s příběhem skvěle pohrál. První kniha, kdy jsem si po dočtení musela přečíst znovu první kapitolu.

Kanimůra2
16.09.2022 5 z 5

Já se řadím ke skupině nadšenců. Kniha se mi líbila od samého začátku, dobře se mi četla. Zápletka se chytila a konec mě doslova dostal. Mě se líbila moc a doporučuju.

Janizoun
23.08.2022 3 z 5

Tato kniha se mi líbila, ale nemůžu říct, že by byla pro mě "top". Asi jsem od tohoto autora čekala víc. "Frostovky" patří podle mě do "první ligy" , tohle je takový průměr v tomto žánru, "druhá liga" :-) Za přečtení , ale určitě stojí :-)

pohoda58
12.06.2022 5 z 5

Kniha čtivá, zajímavá, doporučuji.

Sigurd_Lesandi
22.05.2022 3 z 5

Kniha sama proti všem se odehrává v zajímavém prostředí a snaží se zpracovat zajímavou myšlenku, bohužel tu pár věcí pokulhávalo.
Kniha je čtivá a má skvěle temnou a místy i depresivní atmosféru. Prvních pár stran bylo pomalejších, ale příběh se postupně rozjel a četl se jedním dechem. Problém nastal, když autor začal některé věci až moc přitahovat za vlasy. Bylo vidět, že se snažil udělat z knihy skvělý, napínavý thriller plný zvratů, ale bylo to spíše přemrštěné. Často nakousl zajímavá témata jako například sílu myšlenek a podobně, ale nikdy to nikam nevedlo.
Lisa se jako hrdinka povedla. Přemýšlela a Freeman dobře zpracoval její rozpolcení, kdy je kvůli všemu okolo se silami v koncích, ale pořád se drží na nohách.
Konec se povedl v tom, že byl opravdu nečekaný, napínavý a měl hned několik zvratů. Bohužel opět došlo k tomu, že autor skombinoval několik nápadů dohromady. Sice byl konec nečekaný, ale vzhledem k předešlému vývoji knihy mi úplně nedával smysl.
Kniha mohla být podle mě lepší, kdyby byla výrazně delší a autor měl více prostoru zpracovat své nápady. Pokud hledáte nějaký temný thriller se zajímavou myšlenkou, můžete zkusit, ale nic velkého od knihy nečekejte.

Jani23
17.05.2022 5 z 5

Zajímavá kniha, zápletka nevšední a konec jsem takový teda vůbec nečekala. Určitě doporučuji, pěkné počtení.

jiri77
16.04.2022 1 z 5

Tak , knihu jsem přečetl s donucením až do konce ,ale opravdu nevím ,co si mám myslet. Hodně špatná ,překombinovaná a podprůměrná kniha. Dávám jednu hvězdičku ,a to s přivřeným okem.

putpuda
03.04.2022 5 z 5

No tak to byla jízda. První kniha od tohoto autora. Napínavé, věřila jsem každé slovo...a ten konec mě teda dostal. Až se mi chtělo bulet.
Už se koukám po dalších knihách autora :)

Pavlína2019
03.04.2022 5 z 5

Krucinál, celou dobu nemohu přestat číst, říkám si, jak je to super a napínavé - a nakonec mě to rozbrečí!
Ale je to tak.
Kniha se čte sama, je výborně napsaná - nápaditě a komplikovaně - nicméně logicky a přehledně.
No a navíc plná emocí k tomu napětí.
Jsem ráda, že jsem vůbec nedala na některá hodnocení, jsem nadšená.
Rozhodně všem doporučuji!

micha-ella
13.03.2022 2 z 5

Nereálný, depresivní, zamotaný příběh, nesedělo mi to.

Leona333
12.03.2022 3 z 5

Tak tady se vážně hlavní postavě v knize život a jeho smysl..., v jednom okamžiku, úplně obrátí naruby. Stejně jako i mnohým čtenářům v závěru knihy, kteří si ,,mysleli," stejně jako si i Lis Powerová ,,myslila..."
No, ono je to celkově takové pomotané, zmatečné. A i trochu překopírované z jiných, za mne lepších psychothrillerů... Tady to jistě napínavé a ,,psycho" bylo, ale tak trochu jiným směrem...
Kniha mne nikterak neurazila, ale zároveň ani nenadchla.

Makůvka
08.03.2022 4 z 5

Thriller, který vás hned první kapitolou vtáhne do děje velice propracovaného a promyšleného příběhu. Děj je místy smutný, protože hlavní hrdinka zažila za svůj život hodně ztrát. Jak jsem se bližila ke konci, přišlo mi vše přehnané a nereálné. Ale čtenář pak pochopí.... I slza mi ukápla.

čef
27.02.2022 5 z 5

Byl jsem zvědav, jak tento rafinovaně zamotaný příběh bude rozpleten a tak to má určitě vždycinky být. Opravdu je to tak všechno naruby, zahnízděny do sebe jsou zde dva příběhy, zápletek je více a napětí z toho jen tryská. No, nebudu ani naznačovat, o co tady jde, raději si knihu přečtěte, určitě nebudete litovat.

pakoshka
23.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Když nevíš, jak ukončit příběh, překombinuj ho a nacpi tam psychickou poruchu (ještě k tomu takovou komplexní až nereálnou!). Zakončení je předvídatelný.

Trochu jako alternativní konec HP: Harry se s trhnutím probudil ve svém přístěnku pod schody a zjistil, že to vše bylo jen sen.

konicekbily
14.02.2022 3 z 5

Velice poutavý thriller, akce stíhá akci, všichni se proti hlavní hrdince spikli a přesto se vrhá do nerovného boje za" pravdu a svobodu". Tolik nebezpečných akcí a vše hlavní hrdinka zvládne - až mi to od poloviny připadá trochu přemrštěné a nereálné - a proti sérii o Frostovi i nudnější. Ani skvělým závěrem se autor nepochlapil - a proto průměr!

Sabina335
30.01.2022 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala a vtáhla do děje, šlo se jen těžko odtrhnout. Velmi pěkný spád, napínavé čtení, velmi zajímavá zápletka. Až do posledních kapitol jsem netušila, že by závěr mohl být právě takový. Pro milovníky napětí doporučuji.

alnahu
29.01.2022 5 z 5

Příběh úspěšné spisovatelky ,která žije sama na samotě,kde se věnuje psaní detektivek. Její poslední detektivka ji zcela vtáhne do děje a ona se stane jeho součástí.Opět skvělý psychothriller ,který je od začátku napínavý a má překvapující zápletku.

útěk tajemství psychologické thrillery

Brian Freeman
americká, 1963
2018  84%Noční pták
2019  89%Vnitřní hlas
2020  90%Klikatá cesta
2021  79%Sama proti všem
2006  84%Zkaženost

Kniha Sama proti všem je v