Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 796 282

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

martina2540
15.09.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, děj byl dost nereálný, ale na konci se toho dost vysvětlilo, i když nějaké otázky bych ještě měla.

Pisquosus
23.08.2022 3 z 5

Napsáno čtivě, ale přišlo mi to přitažené za vlasy.

Poslední strany mi přišly až otravné. Co ten otec? Ten se vzal kde?

První díl byl naprostá pecka, dvojka byla taky fajn… ale tohle? To už bylo moc :)

Evelin
17.08.2022 5 z 5

Konecne po dlouhe dobe cteni, ktere me zaujalo a musela jsem hned celou triologii přečíst. Napinavy dej a prekvapivy konec. Super.

Kubajzz
15.08.2022 5 z 5

Tak to byla jízda, super zakončení trilogie, a zvraty které postupně nastávaly byly taky perfektní. Rozhodně doporučuji a určitě šáhnu po další knížce tohoto autora.

santa1212
31.07.2022 5 z 5

Masakr. Neuvěřitelně propletena zápletka, spousta zvratů a napětí do poslední stránky. Skvělá trilogie.

AngeliS
24.07.2022 5 z 5

Husina, slzy…
Mám ústa dokořán, bylo to tak zapletené, chvílemi jsem byla úplně mimo, ale nechala jsem to být a samozřejmě jen stačilo číst dál.
Upřímně, třetí díl už mě štval. Už toho bylo moc. Je tam dost vaty, na druhou stranu… takhle napjatá jsem nikdy, nikdy nebyla.
Ale … zařadil P!!! To už mě vytáčelo do nebe. Originál jsem neviděla, nevím zda to je překladem, ale neustále se tam opakují fráze.
V autě si vždy ironicky musím přisadit, že dám P. Bez toho fakt nevím, že končím jízdu. Bože! Otče! Matko! Same!
Spoiler!!! jsem fakt ráda, že ho nakonec odpráskl! Ha**la jednoho! I když měl viset za…. Znáte to. Nebo mu měl dloubat oči zaživa! Ale aspoň můžu v klidu spát…

janina66
12.07.2022 4 z 5

Kniha je velice čtivá. I když jsem četla toto pokračování po roce, tak v postavách jsem se naštěstí neztrácela. Ale musím souhlasit s většinou čtenářů, že tento závěrečný díl byl hooodně překombinovaný, hlavně posledních 200stran. Jinak celá trilogie super.

Tupoun
26.06.2022 3 z 5

Bylo to dobré, ale jsem rád, že to skončilo. Vůbec mně nevadil několikaliniový děj, to už jsme si vyzkoušeli v díle předchozím. Ale poslední díl autor již zbytečně natahoval. Běžíte k finále, sáhnete na kliku, abyste konečně zvěděli pravdu... a další dveře. Kousek se to posune... a další dveře. A tak pořád dokola. Když je to dvakrát, možná třikrát, dá se to ještě vydržet. Ale co je moc, to je moc. Ať už tady čtete jakékoliv kritiky, stejně se asi nikdo nerozhodne třetí díl nečíst. Po takové akci a nevyřešených otázkách si knihu přečtete i kdyby měla mínusové hodnocení. Ale asi od poloviny se to začne táhnout jak... no, nebudu vám přirovnáním dělat zle od žaludku. A pouhé tři hvězdy dávám za konec. Nechci naznačovat kvůli těm, co nečetli, ale takové konce nejsou považovány ani mezi odborníky za kvalitu. Tedy není to kritika díla, ale autora. Asi se nedovedl rozhodnout.

Caa
23.06.2022 3 z 5

Celkem důstojný závěr povedené série. Jen je to tentokrát zamotané až moc a tedy na 3*. Tolik brutálních zvratů děje v jedné knize je vážně těžké usledovat.

Majulle
22.06.2022 4 z 5

Skvělá trilogie, určitě stojí za přečtení! napínavé. Nejvíce mě bavilo střídání osob a čtení deníku z minulosti. skvělé!

Terka18
17.06.2022 5 z 5

U této knihy musím začít od konce, protože byl naprosto famózní. Od takové cca 350 strany to byla jedna velká jízda a já si ji užívala. I když jsem lehce tušila, kdo je ten zlý mezi dobrými, ale to nevadilo. Na konci všechno vysvětleno, i když pro mě stále lehce otevřený úplný konec. Celkový dojem z příběhu byl suprový a tento díl byl lepší než druhý. Začátek měl na mě jen trošku pomalejší rozjezd.

Mihal27
12.06.2022 5 z 5

Tak a séria je ukončena. Škoda. Vedel by som si predstviť jej pokračovanie. Skvelá séria Sam Porter a Anson Bishop opä ukázali čo sú zač. Ten koniec ma trochu mrzí a pevne verím že ten výstrel bol len do vzduchu. Aj ked asi nie...
Ansona som mal rád a dokázal oblafnút FBI i metropolitnú políciu. Na tieto knihy budem ešte dlho spomínať. Všetkému raz bude koniec.

"Všechno, co deláme, má následky"

"Pohybuj se po světe jako duch chlape. Čím méně lidí tě uvidí, tím budeš svobodnejší. Skutečnou svobodu znají jen ti, kdo jsou mrtví".

Fifth Element
04.06.2022 5 z 5

Brilantně vystavena detektivka byť v souhrnu na mnoho stran, než je kdo zvyklý.. Profily, zvraty, zápletky, naprosto dokonale, ale pořád jsou ale.. S tím jak se projevila jedna strana v získávání informací mi tak docela nesedělo její rozuzlení a dost mě to zamrzelo, i když jsem zprvu neměla ponětí, na či stranu se přiklonil.. Ale ve finále jako celek nenechá odpočinout a fakt doporučím ke čtení :)

KKK
31.05.2022 3 z 5

První a druhá kniha paráda, ta třetí se mi na konci už četla nějak těžko. Začala jsem v tom mít,,hokej "!

Knižní střípky
17.05.2022 5 z 5

Budu hodnotit celou sérii.

První díl ČTVRTÁ OPICE, ve kterém se seznamujeme s detektivem Samem Porterem a jeho kolegy byl skvělý. Druhý díl PÁTÁ OBĚŤ byl ještě lepší, ovšem skončil tak, že čtenáře málem trefí šlak a akutně potřebuje trojku ŠESTÉ DÍTĚ. Já již naštěstí toto nezažila a mohla číst rovnou. Kdybych byla hooodně velký rýpal, tak bych asi musela napsat, že ten třetí díl byl už až moc překombinovaný, ale kupodivu mi to nevadilo. Nicméně celkově tu sérii hodnotím v rámci žánru jako nadprůměrnou. Byla jsem přikovaná k ději od samého počátku, díky krátkým kapitolám to frčí jak blázen, nemá to hluchá místa, zvratů habaděj. Autor to měl fakt perfektně vymyšlené, vždy, když jsem si myslela, že už vím, vzápětí jsem zjistila, že vím houby. A byly i situace, kdy jsem měla pocit, že mně z toho guláše praskne hlava, až tak to v tom třetím díle bylo zamotané. Nicméně i přesto jsem nadšená a moc spokojená. Bylo to zvrácené, místy nechutné, ale geniální!

miri.stajko
16.05.2022 5 z 5

To byla jízda!!!! Jedna z nejlepších sérií, co jsem četla.

LisbethS
12.05.2022 5 z 5

Již dlouho se mi nestalo, že bych třetí díl označila za ten nejlepší. Čtvrtou opicí to začíná, Pátou obětí pokračuje a Šestým dítětem definitivně končí. Máš tendence přeskakovat kapitoly a hledáš, co se "tam" vlastně dělo a proč se to všechno děje. Jedním slovem PARÁDA, ale pozor, je třeba začít číst od začátku...

Skoupka
02.05.2022 5 z 5

Parádní detektivky, jen je dobré vědět, že na sebe dějově navazují. Jsem ráda, že jsem mohla knížky číst hned po sobě, udržet všechna fakta třeba po roce.. by bylo asi dost těžké. I tento poslední díl se četl jedním dechem, ale nutno si přiznat, že už to bylo trochu překombinované..neskutečný počet mrtvol, možných vrahů..neskutečný konec...chvílemi jsem se v tom trochu ztrácela. Ale i tak dávám plný počet hvězdiček a kdo začal sérii číst, určitě ji přečte celou.

JerryDexter
24.04.2022 5 z 5

Závěr jedné z nejlepších sérii, co jsem četl. Tahle parta mi bude hodně chybět.

Kami33
24.04.2022 5 z 5

Čtvrtou opici jsem četla před třemi lety, Pátou oběť před dvěma a Šesté dítě nyní. Bylo pro mě tedy trochu těžké se zorientovat v ději a čase. Ale na druhou stranu třeba ten odstup byl naopak lepší. Knížka mě okamžitě pohltila a od poloviny knihy jsem byla skutečně napnutá, jak to celé skončí. Čtení jsem si opravdu užila.