Pátá oběť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit.
Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny?
Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397698/pata-obet-p1e-397698.jpg 4.7111
Série:

Sam Porter (2.)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
Orig. název:

The Fifth To Die (2019)

Počet stran:600
Jazyk vydání:český
Překlad:Jan Netolička
Ilustrace/foto:Kateřina Coufalová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7498-318-4
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Pátá oběť

Přidat komentář
hs777
včera

Po delší době thriller, který mě přilepil ke čtečce do pozdních nočních hodin. Tempo honu za Opičákem bylo zběsilé a já četla jak o život, bych se konečně dozvěděla, jak skončí to, co začalo v prvním díle. Smůla .... pokračování příště ;-)

happy-smile
22. června

Pro mě snad ještě lepší než předchozí díl. Celou dobo jsem se nemohla odtrhnout a těšila se na konec. Jenže co to? On tam žádný není? Pokračování příště? Nene, tohle se nedělá, 600 stran a žádný konec. No nic, budeme muset počkat na další díl. Snad ten už bude uzavřený...

Bee240
20. června

Kniha byla skvělá jako předchozí díl .Byl to drastický a napínavý příběh , který čtenáře nenechá v klidu.Přečetla jsem ho za tři večery a i když byla kniha hodně dobrá mě se prostě nelíbilo že to skončilo v nejlepším a i když se první dva díly povedly obávám se toho že další bude zase o tom samém...Stále se řeší opičí vrah ale díky bohu nebo spíše díky tomu že je pan Barker skvělí spisovatel oba díly jsou úžasné a snad se mu toto povede i u další knihy.

klokan.1905
19. června

Pátá oběť...
Jestliže by se Vám dostala do rukou tato kniha, tak v případě, že byste neměli přečtený první díl této série Sam Porter - Čtvrtá opice, tak ji odložte a přečtěte si nejprve ten první... Hodně moc by Vám to chybělo, asi by to pak do sebe všechno pěkně nezapadlo...
Opět budete listovat stránkami deníku Ansona Bishopa, alias Opičího vraha, i když protentokrát méně...
Detektiv Sam Porter se se svým týmem věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku... Jak se však dívka pod led dostala, když se pohřešuje teprve tři týdny, ale laguna je zamrzlá již delší dobu? Jak je možné, že tato dívka na sobě měla šaty jiné dívky, která zmizela teprve před dvěma dny?
Opět moc dobré čtení, krátké kapitoly nutí k dalšímu obrácení listů...
Nemůžeš si hrát na Boha, aniž bys poznal Ďábla...
Za pět... ;-) A těším se na pokračování...

Erlif
18. června

Kniha navazuje na předešlý díl, hned první kapitolou nás autor dost šokuje :) Mně osobně přijde, že první kniha byla pouze zahřívací, protože to, co se rozjelo v druhém díle, bylo naprosto luxusní!!! Přesně takový styl detektivek se mi líbí. Vše do sebe dokonale zapadne, i to, co by člověka nenapadlo :-) Závěr knihy mě doslova posadil na zadek a musela jsem listovat stránkami zpátky... Ale jsem docela naštvaná, že autorova třetí kniha nevyšla ještě ani v angličtině. Tak snad se brzy dočkáme... Jen doufám, že autor má v plánu pouze trilogii Opičího vraha, důstojně se s ním "rozloučí" a pustí se do dalších nadprůměrně inteligentních a "zábavných" psychopatů :)

lachtan77
14. června

Doufám jen, že jeden Samův případ nebude na deset knih. Povolím autorovi už jen jediný díl a pak chci jiného psychopata. Popravdě Opičák už mi jde trochu krkem :) Barker umí vyprávěním zaujmout a to je hlavní, nesmí to však překročit určitou mez. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více nebo tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ...... atd. Prostě Porter a jeho tým by měli řešit sériové vrahy jak na běžícím pásu a já si o všech rád přečtu :)

Valeyman
14. června

Tady půjdu asi trochu proti davu :-( . Mně osobně se čtvrtá opice líbila daleko víc. Druhý díl mi přišel hodně rozvláčný a místama utahaný. Možná je to i tím, že jsem v poslední době přesycen dějem a chováním hlavních detektivů ve stylu : Odstavili mě od případu, ale stejně poruším všechny možné zákazy a pátram dál na vlastní pěst. Přehlednosti ubíralo i to, že byl děj vyprávěn z pohledu dle mě až přemíry postav. Oproti prvnímu dílu byl rušivým elementem deník. To, co v prvním díle fungovalo fantasticky, tady už nikoliv. No, ale abych jenom nekritizoval, tak navzdory výše uvedenému v kontrastu obou dílů má stále příběh co říct a jednoznačně si zakoupím třetí díl, protože mi zkrátka zajímá jak to dopadne s opičákem :-) Dále bych chtěl ještě upozornit ostatní čtenáře ať nesmyslně nespoilujou jako slečna pár komentů pode mnou, která zbytečně vyzradí závěr knihy !

olcab
13. června

Další skvělý thriller, který, jak je známo, navazuje na Čtvrtou opici. Čtení jsem si nesmírně užila, i když mi tento díl trval o trochu déle z nedostatku času. Rozhodla jsem se dát "pouze" 4 hvězdy, protože mě naštval ten konec. To si autor z nás trošku vystřelil :)
Takže si počkám na pokračování...


Autor a jeho další knihy

J.D. Barker

J.D. Barker
americká, 1971

Kniha Pátá oběť je:

v Právě čtených24x
v Přečtených123x
v Čtenářské výzvě15x
v Doporučených12x
v Knihotéce86x
v Chystám se číst212x
v Chci si koupit81x
v dalších seznamech3x