Pátá oběť

Pátá oběť
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1080 1080

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

tittanie
19.07.2020

Přečetla jsem první díl a byla jsem nadšená, takže proto jsem si přečetla další. Příběh je neuvěřitelný a těším se na další díl. Ale jinak teda to bylo téma jak z hororu.

Janniska
17.07.2020 5 z 5

Já jsem napnutá jak guma u spoďárů , jak tohle dopadne.Okamžitě jdu shánět šesté dítě.

Višnička
16.07.2020 5 z 5

Druhý díl stejně dobrý jako první, nicméně velké zklamání z useknutého závěru, chápu, že v sérii na sebe díly navazují a mám to i tak ráda, ale přeci jen jakési zakončení nebo uzavření příběhu na konci knihy čekám...Ten pocit z dočtené knihy tady prostě chybí.

kahuda01
13.07.2020 5 z 5

Opět super čtení, které chytne a nepustí. Trochu slabší než první díl, který mě úplně vtáhl do příběhu - hlavně deníkové pasáže. Ale pořád strhující tempo, rychlé přechody mezi dějovými linkami, prostě paráda. A co se mi tolik nelíbilo? Trochu moc postav, překombinovaný děj a useklý konec: nedovedu si představit čekat na třetí díl delší dobu. Já okamžitě pokračuji a jsem napnutý jak to dopadne - doufám, že nebudu zklamaný.

Marciem
12.07.2020 5 z 5

Zvrhlík s mozkem génia je opět na scéně a opět to sakra stojí za přečtení. Napínavá od začátku do konce a ten strhující závěr! I když už se zdá, že tento díl je dost rozsáhlý a nabitý velkým množstvím postav, možná trochu překombinovaný, stejně dávám 5 hvězd tomuto strhujícímu ději.

LinVa
08.07.2020 4 z 5

Pro mě to nebylo tak zábavné, jako první díl, ale i tak to bylo super počtení. To, na co si stěžují mnozí v diskusích (totiž, že je tam moc dějových linek a moc postav) mi vůbec nepřišlo.
Poslední kapitolu jsem četla dvakrát .... protože mi hlava nebrala, kam se ten příběh obrací.
Den po dočtení jsem si koupila třetí díl - Šesté dítě... a jdu do toho!

Enny06
07.07.2020 5 z 5

To byla neskutečná jízda. Musím si co nejdřív přečíst další díl. Jsem zvědavá jak to celé dopadne.

morava
07.07.2020 5 z 5

Ja to tusila, ze budu mit potrebu poridit si i "Seste dite", protoze zase ten konec, ze jo. Nebudu Vam zde spoilerovat dej, aby jsem vam omylem nevyzradila nektere udalosti i z predesleho dilu. Co Vam vsak vyzradit muzu je to, ze tento dil se mi libil vice nez ten prvni. A to z toho duvodu, ze tam nebyly nektere nechutne sceny, ktere mi v prvnim dile dosti vadily. I kdyz to neni zrovna kratka zalezitost, cte se to dobre. Ted si dam vsak od teto serie kratkou pauzu, a az zase bude chut, tak se urcite pustim do posledniho dilu, a uz ted jsem zvedava, jaka rozuzleni na mne budou vyskakovat :-)

aleza1
06.07.2020 5 z 5

Úžasný druhý díl!

lendulaz
29.06.2020 5 z 5

Druhý díl mi přišel úplně stejně geniální jako ten první... Nešlo od něho odejít....

Dalexa
29.06.2020 3 z 5

Dočetla jsem druhý díl se smíšenými pocity. V hlavě z toho mám guláš a moc nechápu souvislosti. Doufám, že mi je třetí díl dokáže vysvětlit.

Lexina
23.06.2020

Výborně napsané.. Nedokážu říct, jestli se mi líbil více první nebo druhý díl - od obou jsem se nemohla odtrhnout a musela jsem číst a číst, abych věděla, jak to dopadlo. Mohu jen doporučit! Jdu rovnou na třetí..

em75
20.06.2020 5 z 5

Ani tenhle díl mě nezklamal,jen by asi bylo lepší kvůli návaznosti děje knihy přečíst ihned po sobě a ne až po několika měsících.

wotana
18.06.2020 5 z 5

Ježíši hned jdu na poslední díl, tohle je teda něco.

Tereza0107
15.06.2020 5 z 5

Tak druhý díl série mi přišel ještě lepší než první. Autor má schopnost čtenáře do příběhu vtáhnout snad hned po přečtení první stránky, což se mi zas tak často nestává.
Konečné odhalení identity postav mě opravdu překvapil. Spletenec osudů byl velmi promyšlený a já po rozuzlení zůstala s otevřenou pusou. Myslela jsem si totiž, že konec je úplně jasný - Porter se zamiluje do hezké právničky Sarah a celou záhadu vyřeší spolu ala Robert Langdon od Dana Browna, což je už dost ohrané klišé. A ono ne.
Štěstí, že mám Šesté dítě už připravené doma na poličce, protože po takovémto závěru bych byla asi dost nešťastná, kdybych musela čekat na další díl. Skvělá série!

Bulldog
11.06.2020 4 z 5

Tak rozhodně dobré čtení, ale mě se víc líbil první díl...tady jsem se občas ztrácela jak v ději tak ve jménech, ale možná to bylo i tím, že jsem ji četla 14 dní po kouscích, když mi to čas dovolil...

Dela111
10.06.2020 5 z 5

Po vynikajícím thrilleru Čtvrtá opice jsem se těšila na pokračování, ale číst jsem ho záměrně začala až po vydání posledního dílu, abych se konečně dobrala rozuzlení naráz.
I v tomto díle pokračuje hon na geniálního a zároveň zvrhlého vraha a přibývají další dějové linky a postavy. Opět je to neskutečná jízda a i přes rozsáhlost tu není jediné hluché místo a děj udrží čtenáře ve stálém napětí.
Oproti prvnímu dílu je tento obsáhlejší s velkým počtem postav a bohužel už lehce překombinovaný. Přesto hodnotím opět nejvýš, oceňuji tím zápletku a promyšlené, originální zpracování thrilleru.

MiliKry
05.06.2020 5 z 5

Hltala jsem každé slovo a četlo se to doslova jedním dechem...už se nemůžu dočkat až mi přijde objednaný třetí díl ať vím, jak to dopadne.

Michnicka
02.06.2020 4 z 5

První díl mě bavil více, ale každopádně bylo to napínavé a konec nečekaný až šokující.... Už otevírám třetí díl a moc se těším.

Hvězdinka
31.05.2020 4 z 5

Výborné, i když pro mě o trochu slabší než první díl. Kniha se čte sama, úžasně propletené a dozvíme se, že ne vše bylo v prvním díle pravdivé. Moc se těším na pokračování.

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker