Síla meče

Síla meče https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343306/sila-mece-uXh-343306.jpg 4 174 16

Sága rodu Courtneyů série

Děj románu zachycuje dobrodružství odehrávající se nejenom v pouštích Afriky, ale i na zlatonosných polích Johannesburgu a v čarokrásném okolí Kapského Města. Ohromující příběh zavádí čtenáře až do samého srdce nacistického Německa i nad pustá pohoří italské Habeše zasažené válkou. Celou ságu lásky a nenávisti, odvahy a odplaty má povětšinou ve své moci Centaine, jejíž osud se již začal odvíjet v knize Pobřeží v plamenech. Její dva synové, kteří mají různé otce, se objevují na protipólech národnostního boje za samostatnost Jižní Afriky. Ovšem jejich matka je opravdu tvrdší než diamant. Dějový záběr románu má své kořeny v historických událostech třicátých a čtyřicátých let tohoto století.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Power of the Sword , 1986

hankapimi
06.11.2023 5 z 5

Ústřední linkou Síly meče je vztah Centaine a Blaina, Lothara a dvou nevlastních bratrů a jejich okolí. Podrobné a reálné vykreslení nástupu Hitlera k moci, jeho oblíbenců Goebbelse a Göringa, zmínky o Leninovi a Stalinovi. Husí kůži dokáže spolehlivě vyvolat přísaha Manfreda, přidávájícího se k Vůdci:
Pokud postoupím, následujte mě.
Pokud ustoupím, zastřelte mě.
Pokud zemřu, pomstěte mě.
Tak mi pomáhej všemohoucí Bůh !
A zase se válčí, bojuje a vraždí.... A opět plný počet, všem doporučuji k přečtení ...

rickiwolf
28.08.2022 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátil k tomuto autoru, a nezklamal. V knize se přihodilo toho tolik, že jsem se dobře bavil.

Meda77
04.03.2022 4 z 5

Klasický Smith, mírně kniha místy bez děje, ale nic hrozného. Jeden z málo nadprůměrných autorů, kterého většina asi zná. Doporučil bych asi větší důraz na rozložení děje, ke konci je trochu kektický, ale jinak čtení pro pohodu.

Kacatko86
29.06.2021 4 z 5

Tak jak mi vždycky přišly méně záživné části o válkách a bitvách v předchozích dílech, tak zde to byla část o politice, ale chápu to a na knihách oceňuji zasazení do skutečných dějiných událostí. Linka hlavních postav a jejich osudy mě bavily. Lothar se změnil na klaďase, v Centaine jsem se nevyznala, na syny jsem ještě zvědavá v dalším dílu.

danka13
19.06.2018 5 z 5

Paráda, už se těším na další díl.

hossek
04.06.2018 4 z 5

Za mě super.

Lemurka
14.02.2018 2 z 5

Přečetla jsem skoro 300 stránek, pak jsem knihu odložila. Nelíbila se mi proměna Centaine, plná nenávisti a pomsty, kde se honila jen za mamonem. A to mě nebavilo číst.

Zmitko.m
04.07.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha, druhý díl trilogie...Hodně mě bavilo číst´, jak se paralelně vyvíjely životy Šasy a Manfreda, jak se neustále během let potkávají a zároveň stojí proti sobě...Musím nepokrytě říci, že jsem trochu víc fandil Manfredovi :-)

Elapheg
31.10.2016 5 z 5

Výborná kniha. Čekal jsem, že to bude slabší kniha oproti knize Pobřeží v plamenech, ale byl jsem mile překvapen. Naopak v knize Síla meče graduje děj všech hlavních postav z předchozího dílu a čtenář je neustále udržován v napětí, jak se vlastně situace vyvine. Centaine ač by se mohlo zdát, že je finančně neohrozitelná, je rovněž obětí celosvětové krize před druhou světovou válkou a hrozí jí absolutní finanční krach. Dokáže ho vyřešit? Dokáže Centaine opět chytit příležitost v nouzi za vlasy a využít situaci ve svůj prospěch? Odpovědět si musí čtenář této knihy sám :-) Jak Šaza, tak Manfred v této knize vyrůstají v muže, volí si své životní cesty, velice reálně zde Wilbur popisuje skutečnosti spojené s nástupem Hitlera k moci, Hitlerjugend, Olympijské hry v předválečné době v Berlíně i počáteční optimistický předválečný fanatismus každého Němce v knize a jednání s tím spojené. Ale i v této knize je prostor pro lásku a líbí se mi i otevřený konec knihy. Jsem velmi zvědav na pokračování děje v knize Běsnění. Síla meče? Za mě pět hvězdiček.

Yorika
12.05.2016 3 z 5

První polovina knihy mě bavila.Především část příběhu odehrávající se v africké divočině byla strhující.Bohužel druhá polovina knihy již tak netáhne.Měla jsem pocit, jakoby to autor chtěl mít co nejrychleji za sebou a děj pak působí jaksi uspěchaně a nedotaženě.Škoda.

hanka.hradkova
14.11.2015 5 z 5

Pěkné čtení, jen ten konec je takový osekaný, jinak dobrý.

Chaki
01.09.2013 4 z 5

Jako vždy maximální spokojenost lze jen doporučit

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Čte se pěkně, doporučuji si knihu přečíst.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

pavlinapavlina
14.07.2012 3 z 5

Velice krásná kniha plná emocí, napětí. Doporučuji všem.

kajdanek
04.03.2012 5 z 5

Knizka je velice ctiva od zacatku. Ma to poutavy dej.

Afrika jižní Afrika ságy dobrodružné romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021