Síla meče

Síla meče https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342600/mid_sila-mece-dqD-342600.jpg 4 174 16

Sága rodu Courtneyů série

Válečná vřava, láska i nenávist, intriky i ztráty, to jsou kulisy dramatického příběhu nevlastních bratrů, synů Certaine Courtneyové, ženy tvrdé jako diamant. Manfred vyrostl s otcem, je hrdý na Afriku a své burské předky. Šasu vychovala bohatá matka jako pravého Angličana, vzdělaného a neohroženého. Oba se ocitnou v roli protivníků na opačných pólech boje za jihoafrickou svobodu…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Power of the Sword , 1986

hankapimi
06.11.2023 5 z 5

Ústřední linkou Síly meče je vztah Centaine a Blaina, Lothara a dvou nevlastních bratrů a jejich okolí. Podrobné a reálné vykreslení nástupu Hitlera k moci, jeho oblíbenců Goebbelse a Göringa, zmínky o Leninovi a Stalinovi. Husí kůži dokáže spolehlivě vyvolat přísaha Manfreda, přidávájícího se k Vůdci:
Pokud postoupím, následujte mě.
Pokud ustoupím, zastřelte mě.
Pokud zemřu, pomstěte mě.
Tak mi pomáhej všemohoucí Bůh !
A zase se válčí, bojuje a vraždí.... A opět plný počet, všem doporučuji k přečtení ...

rickiwolf
28.08.2022 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátil k tomuto autoru, a nezklamal. V knize se přihodilo toho tolik, že jsem se dobře bavil.

Meda77
04.03.2022 4 z 5

Klasický Smith, mírně kniha místy bez děje, ale nic hrozného. Jeden z málo nadprůměrných autorů, kterého většina asi zná. Doporučil bych asi větší důraz na rozložení děje, ke konci je trochu kektický, ale jinak čtení pro pohodu.

Kacatko86
29.06.2021 4 z 5

Tak jak mi vždycky přišly méně záživné části o válkách a bitvách v předchozích dílech, tak zde to byla část o politice, ale chápu to a na knihách oceňuji zasazení do skutečných dějiných událostí. Linka hlavních postav a jejich osudy mě bavily. Lothar se změnil na klaďase, v Centaine jsem se nevyznala, na syny jsem ještě zvědavá v dalším dílu.

danka13
19.06.2018 5 z 5

Paráda, už se těším na další díl.

hossek
04.06.2018 4 z 5

Za mě super.

Lemurka
14.02.2018 2 z 5

Přečetla jsem skoro 300 stránek, pak jsem knihu odložila. Nelíbila se mi proměna Centaine, plná nenávisti a pomsty, kde se honila jen za mamonem. A to mě nebavilo číst.

Zmitko.m
04.07.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha, druhý díl trilogie...Hodně mě bavilo číst´, jak se paralelně vyvíjely životy Šasy a Manfreda, jak se neustále během let potkávají a zároveň stojí proti sobě...Musím nepokrytě říci, že jsem trochu víc fandil Manfredovi :-)

Elapheg
31.10.2016 5 z 5

Výborná kniha. Čekal jsem, že to bude slabší kniha oproti knize Pobřeží v plamenech, ale byl jsem mile překvapen. Naopak v knize Síla meče graduje děj všech hlavních postav z předchozího dílu a čtenář je neustále udržován v napětí, jak se vlastně situace vyvine. Centaine ač by se mohlo zdát, že je finančně neohrozitelná, je rovněž obětí celosvětové krize před druhou světovou válkou a hrozí jí absolutní finanční krach. Dokáže ho vyřešit? Dokáže Centaine opět chytit příležitost v nouzi za vlasy a využít situaci ve svůj prospěch? Odpovědět si musí čtenář této knihy sám :-) Jak Šaza, tak Manfred v této knize vyrůstají v muže, volí si své životní cesty, velice reálně zde Wilbur popisuje skutečnosti spojené s nástupem Hitlera k moci, Hitlerjugend, Olympijské hry v předválečné době v Berlíně i počáteční optimistický předválečný fanatismus každého Němce v knize a jednání s tím spojené. Ale i v této knize je prostor pro lásku a líbí se mi i otevřený konec knihy. Jsem velmi zvědav na pokračování děje v knize Běsnění. Síla meče? Za mě pět hvězdiček.

Yorika
12.05.2016 3 z 5

První polovina knihy mě bavila.Především část příběhu odehrávající se v africké divočině byla strhující.Bohužel druhá polovina knihy již tak netáhne.Měla jsem pocit, jakoby to autor chtěl mít co nejrychleji za sebou a děj pak působí jaksi uspěchaně a nedotaženě.Škoda.

hanka.hradkova
14.11.2015 5 z 5

Pěkné čtení, jen ten konec je takový osekaný, jinak dobrý.

Chaki
01.09.2013 4 z 5

Jako vždy maximální spokojenost lze jen doporučit

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Čte se pěkně, doporučuji si knihu přečíst.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

pavlinapavlina
14.07.2012 3 z 5

Velice krásná kniha plná emocí, napětí. Doporučuji všem.

kajdanek
04.03.2012 5 z 5

Knizka je velice ctiva od zacatku. Ma to poutavy dej.

Afrika jižní Afrika ságy dobrodružné romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021