Saeculum

Saeculum https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219584/bmid_saeculum-rRB-219584.jpg 4 584 175

Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře. Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich… Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les vůbec odejít?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Saeculum , 2011

qydko
17.10.2016 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem prostě musela dočíst, bez ohledu na to, kolik je hodin a že v pět vstávám do práce :) Saeculum je poutavě napsané, dobře se čte a závěr byl pro mě osobně trochu nečekaný. Doporučuju ostatním k přečtení s klidným svědomím.

annamc
08.10.2016 4 z 5

Opravdu moc zajímavý námět.Upozorňuji:není to fantasy(jak jsem si myslela)Kniha ze četla opravdu rychle;D

Minde123
30.09.2016 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem čekala trochu víc napětí. Celou knihu jsem na to čekala těšila a skutečně to přišlo...asi na posledních 100 stranách. No to je na 500 stránkovou bichli dosti pozdě! I tak se mi, ale líbilo jak byl příběh propracovaný, a co na téhle autorce opravdu miluju, a důvod, proč jsem téhle knize dala čtyři hvězdičky, je její originální námět. Knihu o LARPu jsem ještě nepotkala. :) Další důvod mého hodnocení je čtivost...kdyby kniha byla napsaná jiným stylem asi bych to vzdala. Autorka píše tak lehce, že vám to ani nepřijde, a tak nakonec můžete být rádi, že jste to dočetli. Protože konec stojí za to. Jediné co mi to opravdu kazilo byla délka knihy...

warca
26.09.2016 5 z 5

Začátek trochu drhnul a téměř jsem s nechala i odradit. Ale jsem ráda, že jsem pokračovala, protože potom se to teprve opravdu rozjelo. Děj mě pohltil. Jako bych tam byla s nimi. Místy mě až mrazilo a někdy jsem se opravdu bála. A to rozuzlení? Prostě. ..
...NENECHTE SE ODRADIT!

asanita
09.08.2016 4 z 5

Příjemná kniha tolik odlišná od Erebosu. Konec určitě překvapil a Iris byla skvělá, děj se ovšem ze začátku rozjížděl opravdu dost zdlouhavě. Přesto je to ale kniha s velmi ojedinělým námětem a určitě si bude postupem času získávat další a další čtenáře.

allebra
07.07.2016 5 z 5

I když nejsem zrovna cílová skupina, kniha se mi moc líbila. Příběh mě zaujal od začátku a od poloviny už bylo velmi obtížné knížku odložit! O tom, že umí autorka upoutat čtenáře, jsem se přesvědčila už u předchozí knihy Pět. A protože se ráda nechávám vtáhnout do děje, klidně se na chvíli vrátím do školních lavic a přečtu si i autorčinu prvotinu Erebos – Hra, která zabíjí!

katerina2660
22.06.2016 5 z 5

Bomba! Tak tahle knížka mne opravdu dostala. Naprosto ojedinělý námět, skvěle napsané, nemohla jsem se od ní utrhnout. Knížka se líbila každému, komu jsem jí půjčila.
Konec příběhu mě docela mile překvapil. Tuto knížu absolutně doporučuji, patří mezi moje TOP knížky!!

oolinkaa
08.06.2016 4 z 5

strašně nudný začátek, nemohla jsem se vůbec začíst..ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože po pár stránkách se to rozjelo, a já se nemohla odtrhnout.. do poslední chvíle jsem netušila, jak to dopadne..ve finále zase malinko pokles, ale i tak dobré..:) ale Erebos byl lepší..;)

niki-chan
01.06.2016 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila i přes skutečnost, že nejsem cílená věková kategorie. Ale přeci jen, LARP není běžný námět na příběh. A ze začátku jsem byla nadšená stylem i postavami. Ke konci knihy už nadšení opadávalo. A od zanechání Bastiana v díře se skoro vytratilo úplně. Děj byl zajímavý a čtivý, ale nějak mě neudržel až do konce.

Natyna3
13.04.2016 4 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce. Nejprve jsem si myslela, že to bude vážně nějaká fantasy s hororovymi prvky, ale nakonec se vše vysvětlilo.
Rozhodně nelituji času, který jsem nad ní strávila.
Bravurně napsána, jako bych příběh prožívala spolu s hrdiny..

Kllara
20.03.2016 4 z 5

Dobrá kniha, určitě nelituji času, který jsem jí věnovala. Sice mě ze začátku příliš nebavila, ale pak jsem už nemohla přestat číst. Nutně jsem potřebovala co nejdříve zjistit, o co vlastně jde a něco málo jsem dokonce i odhadla. Přesto mě pak konec ještě překvapil a tak to má být. Navíc se mi líbilo, jak do sebe na závěr vše zapadlo a autorka nezapomněla vysvětlit žádný detail, který mi příliš nedával smysl.

Vážně dobrá práce. Ale do pěti hvězd tomu stále něco chybělo...

hlina
22.02.2016 5 z 5

Objevila jsem pro sebe další autorku, která mě baví.
Při čtení mě skutečně mrazilo. A rozuzlení pro mě bylo velmi překvapující.

gossipavlina
05.02.2016 5 z 5

Super čtení! Po dlouhé době, co jsem ponocovala u knížky. Nutně a bezodkladně jsem musela vědět, kdo za tím vším je. Přesto, že jsem pozadí trochu tušila, některé skutečnosti na konci mě překvapily. A jsem fakt stašpytel :o) Jsem realista a nevěřím na nadpřirozené věci, všechno se dá nějak smysluplně vysvětlit, ale stejně jsem se v noci při čtení bála každého šustnutí. Knížka byla fakt perfektně napsaná, tak snadno mě přesvědčila, propracovaná, žádné nelogičnosti. Čtivá, prostě jsem si ji skvěle užila!

renefer
31.01.2016 5 z 5

Moc často se mi nestává, že bych se nemohla odtrhnout. Bylo to přesně takové, jak jsem čekala, ve stylu Blair Witch, ale trochu víc promyšlené. I když si myslíte, že už víte, kdo za tím je, konec vás překvapí. Doporučuji.

Tanja00
28.01.2016 4 z 5

Potřebovala jsem znát pravdu a zároveň jsem nechtěla opustit záhadnou situaci...
Sedl mi styl psaní i úplně všechno ostatní.

Babsie
22.01.2016 4 z 5

Tahle kniha se mi hodně líbila. Po celou dobu jsem byla napjatá jak struna a nedočkavě otáčela stránky. Tajemné prostředí, spousta akce, skvělé postavy, propracovaný příběh, nemám co vytknout. Jistě, na konci jsem asi čekala něco trochu jiného, ale nejsem přímo zklamaná, protože to do sebe perfektně zapadlo. Rozhodně toho ve mě hodně zanechala, protože teď pořád musím přemýšlet, co bych dělala na místě hlavních postav, dole v jeskyni. Myslím, že to všem bude pořád vrtat hlavou:) Rozhodně zkusím i jinou knihu od autorky.

Mishak
17.01.2016 5 z 5

Po přečtení autorčiny knihy Erebos jsem s nadšením sáhla i po téhle knize a musím říct, že mi přijde mnohem lepší jak ta první!
Moc jsem se těšila na tajemné prostředí plné duchovna, staré pověsti a hry na hrdiny. A upřímně - kniha mě nedokázala zklamat... =) Sice jsem čekala trochu něco jiného, ale i tohle pojetí se mi nakonec moc líbilo.
Prostředí, ve kterém se příběh odehrával, bylo barvitě popsané, místy strašidelné až jsem tajila dech. Pověst do příběhu nádherně zapadla a až do konce jsem si nebyla jistá, kdo za vším stojí a jestli se opravdu neděje něco nad lidská chápání.
Postavy v knize mi byly velmi sympatické (až na pár vyjjímek). Při Irisyným vypravování své minulosti jsem se až třásla strachy a modlila se, aby měla někdy klid.

Každopádně kniha rozhodně z mého pohledu stojí za přečtení a i když jsem si říkala, že 500 stránek je moc a co tam pro boha chtějí dělat, bylo jich ještě ke všemu málo a klidně bych i nějaké přidala... Za mě si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček! =)

ERiKaB
09.01.2016 5 z 5

Saeculum radím medzi najlepšie knihy ktoré som prečítala. Postavy úplne super, zaujímavý dej, záhadné zmiznutia, nečakané rozuzlenie, intrigy, láska. Všetko čo pre mňa dobrá kniha musí mať. Aj keď som dievča a príbeh bol písaný z pohľadu Bastiana, nevadilo mi to. Bez problémov som sa vcítila do deja. Keď som sa na knihu prvý krát pozrela a videla aká je hrubá, zdalo sa mi toho dosť veľa. Nakoniec mi tých skoro 500 strán bolo málo. Keby autorka napíše pokračovanie, neváhala by som s jeho prečítaním.

adela3429
03.01.2016 5 z 5

Za mě zatím nejlepší Ursulina kniha. Příběh mě nesmírně pohltil, měla jsem při čtení mrazení a bez ostychu přiznávám, že jsem se chvílemi i trochu bála. Super! :)

k_xn
31.12.2015 4 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem se pořádně začetla, trochu jsem se ztrácela. Od strany 30 jsem ji ale četla jedním dechem. I přes velký formát, malé písmena a velký počet stran jsem ji přečetla za necelé dva dny. Opravdu to stálo za to. Tahle kniha navodí skvělou děsivou atmosféru.
Na konci jsem byla trochu zklamaná, že za tím žádné prokletí není. Kniha ale byla dokonale promyšlená. Jedním slovem - wow a klobouk dolů autorce, vymyslet něco takového je úžasný. c:
Konec byl ale skvělý, Iris mi byla už od začátku sympatická. c: