S láskou z Říma

S láskou z Říma https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493050/bmid_s-laskou-z-rima-Mgt-493050.jpg 4 252 50

S láskou série

Všechny cesty vedou... k tobě. Lisa se do Říma vydává pátrat po otci, kterého si pamatuje jen z dětství. Will v Itálii plánuje čerpat inspiraci pro novou restauraci. Náhoda? Jak se to vezme... Ve sluncem rozpálených uličkách věčného města to mezi bývalými partnery začne nebezpečně jiskřit. Ale každý z nich má přece v Římě jiné plány a Lisa nestojí o další zklamání. Všude je přece spousta památek, skvělého jídla... A na každém kroku Will. Zaslouží si zpackaná láska druhou šanci?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

From Rome with Love , 2017

ivousekk
15.06.2023 2 z 5

Tak jsem to dolouskala. A musím říct, že tato knížka je o několik řádů horší než ostatní, a to včetně romantických útěků. Ano, autorka použila osvědčenou šablonu, ale...
Nevím, jeslti to bylo překladem, nebo to tak bylo opravdu napsáno, ale některé věty a slovní spojení byly prostě divné, vůbec mi nezapadaly do kontextu či situace.
A hlavní hrdinka? Dlouho se mi nestalo, že by nějaká byla tak nesympatická. Neustále z něčeho rozhozená, nejistá, zmatená, neumí si poradit, neví co chce, často reakce jak puberťačka a ne dospělá žena, no hrůza. To Will byl naprosto v pohodě a sympaťák. Nechápu proč takové protiklady dala autorka dohromady.

KateTheBlogger
09.06.2023 4 z 5

Knížky Jules Wake/Julie Caplin miluji. Romantické útěky jsou moje srdcovka a na sérii "S láskou..." jsem se moc těšila. Zatímco Pozdrav z Itálie mě bavil, u tohoto dílu jsem měla jeden veliký problém - hlavní hrdinku. Poprvé se mi totiž u Julie Caplin stalo, že mi hlavní hrdinka nesedla, ale zato mi mnohem více sedl hlavní hrdina. Když si ovšem odmyslím nesnesitelné vlastnosti Lisy, musím uznat, že knížka mě utvrdila v tom, že se musím někdy podívat do Říma. Příběh byl vyhrocený až příliš a podle mě zcela zbytečně, ale pokud hledáte příjemnou oddechovku s nádechem Říma, rozhodně vás nezklame. A třeba vám, na rozdíl ode mne, sedne i hlavní hrdinka.

Books_by_Dee
08.06.2023 4 z 5

IG: books_by_dee

Lovestory Willa a Lary má svá tajemství a my se je pomaloučku dozvídáme. Postupně zjišťujeme, co se vlastně v jejich minulosti stalo a proč se k sobě chovají, tak jak se chovají. Oba to k sobě neskutečným způsobem přitahuje (to je cítit z těch stránek), ale mozek jim v tom brání. Říkejte tomu osud nebo prostě-Will-žárlí-a-nemohl-ji-nechat-odletět-samotnou-do-Říma, ale tahle dvojice se vydává do Říma Will pracovně a Lara se snaží naleznou svého otce. Jules umí krásně popsat i vedlejší postavy: takže Babču jsem nesnášela, Giovanniho si představovala jako totálního mamánka a Gisselu, ta pro mě byla prostě dokonalá potvora. Jules prostě umí psát dokonalou romantiku a tady tomu nebylo jinak.

A pak ta bomba ke konci. No tohle mě vůbec nenapadlo. To mě na Jules docela překvapilo, takový zvrat jsem teda vůbec nečekala a myslím, že to tomu ději jenom přidalo. S tím to totiž začalo docela všechno dávat smysl a pochopila jsem, proč se babča a Will vlastně takhle chovali.

Mrňous1
02.06.2023 5 z 5

Autorka mě ještě nikdy nezklamala. Některé knihy jsou samozřejmě čtivější, jiné méně, ale vždycky je to kniha, kterou chci dočíst, u které se pobavím, dozvím se mnoho zajímavých gastro informací a informací o architektuře dané oblasti, nikdy se nenudím, vždy mě četba pozitivně nabije. Co víc si přát.

AndulinaU
28.05.2023 4 z 5

Pro odpočinek dobrý

knihovniceS
18.05.2023 3 z 5

S láskou z Říma
Milé vyprávění o Římě a italské kuchyni. Trochu jsem zklamaná, že tomu chybí spád. Obrátky příběh nabírá až v poslední čtvrtině. Dávám 3 hvězdy, možná, že právě vám se příběh bude líbit víc. Přečtěte si příběh Willa a Lisy, který má nečekaný závěr.

Tereziee
03.05.2023 2 z 5

Tak tohle mě mrzí. Těšila jsem se na prostředí Říma, které bylo sice fajn ale to je tak vše. Připadalo mi, jakoby Caplinová s výměnou za pseudonym úplně ztratila schopnost psát. Radši příště sáhnu po sérii romantické útěky, která je osvědčená.

mia.com
27.04.2023 2 z 5

Tak za me je to takovy slaby prumer v teto kategorii. Je to sice fajn, jako vzdy, hlavne to cestovani, ale nejak me to extra nebavilo. A ta zapletka na konci mi prisla vylozene hloupa a smesna.

Nika151
26.04.2023 5 z 5

Pokud mám srovnávat v rámci série, tak příběh Lisy a Willa se mi líbil více, než předchozích hrdinů Laurie a Cam. Pokud mám srovnávat s romantickými útěky od stejné autorky, tak ty jsou nepřekonatelné. Pokud autorku neznáte, přečtěte si Julie Caplin - cokoliv. Pokud znáte, tak to nesmí chybět ve vašem seznamu prečtených knih..

petulkapeta
11.02.2023 5 z 5

„Promiň. Máš pravdu. Jsem strašný parchant. Ale polehčující okolností snad je, že ten parchant se do tebe zamiloval."

Tak Lisa a Will, kdyby jim někdo řekl co se stane v Římě nevěřili by tomu. Ale to jejich požďuchovani a chemie jsem si uživala. Rada jsem znovu potkala Sienu a Laurii moc krasna serie.

Rapeh
22.12.2022 4 z 5

Skvělá kniha, není to jen romantický příběh. Dokonalé vyprávění o Římě a úžasný popis jídla

Annyshga
18.12.2022 4 z 5

Nevědět, že se pod pseudonymem Jules Wake skrývá Julie Caplin, myslela bych si že má velkou konkurentku. Kniha je plná nádherných míst a památek Říma, jídla ze kterého se vám sbíhají sliny a nádherné letní atmosféry. Nechybí ani zajímavosti ať už historické nebo vztahující se k jednotlivým potravinám. Přesně tohle na jejich knihách miluji. Opět jsem měla chuť sbalit se a jet do slunné Itálie.

Hlavní hrdinové mi neskutečně sedli. Jejich narážky a prupovídky mě nejednou pobavily. Skvělá byla i babička Lisy, ta mi připomínala babču Williama z knihy Jeho banán. Příběh byl originální bez zbytečných odboček. Jediné co mi vážně vadilo, bylo chování Lisy na konci příběhu. Na to, kolik ji bylo let se po vyskytnutí problému zachovala jako nějaká náctiletá puberťačka. Úplně se to vymykalo tomu, jak se do té doby chovala a přemýšlela. Proto taky dávám o hvězdu méně. Jinak je to skvělá kniha na nádherné letní dny .

alzbeta4340
11.12.2022 5 z 5

Knihu jsem si víceméně náhodně vypůjčila v knihovně a zjistila jsem, že:
autorkou je oblíbená a hodně čtená Julie Caplin a tento román je třetím dílem volné série "S láskou". Samá překvapení, ale příjemná...

Kristy.Seb
04.12.2022 4 z 5

Rozhodneě nejslabší díl. Ale krásně popsáný části Říma. V ději mi něco chybělo.

Honey19
26.10.2022 3 z 5

Moc mne to nebavilo.

Evka27
16.10.2022 5 z 5

Dávám plné hodnocení, protože kniha splnila vše, co jsem od ní čekala.

Korsika
03.09.2022 4 z 5

Milá oddechovka spojující spoustu jídla s romantikou Říma v něžném stylu vyprávění Julie Caplinové.

Ilona
21.08.2022 5 z 5

Krásná letní oddychovka, obzvláště když má člověk procházku po věčném městě v čerstvé paměti. A že je dopředu jasné, jak to všechno dopadne? Od toho přece takové knížky jsou.

Kuci12
20.08.2022 3 z 5

Miluju Řím, italskou gastronomii a léto. Kombinace nemohla být lepší, ale stejně mi něco scházelo k dokonalosti. Bylo tam pár hluchých míst a překlad se úplně nepovedl. Will a Lisa jsou sympaťáci a líbil se mi styl psaní, kdy příběh vyprávěli spolu. Pokud si chcete oživit svoje vzpomínky na věčné město nebo se vydat po jeho ulicích poprvé a užít si letní oddychovku - chybu neuděláte.

BohyněKuchyně
12.08.2022 3 z 5

Osvědčená kombinace mé oblíbené autorky. Cestování, jídlo, romantika. Krásný chlap, skvělá žena. Nejdříve to nesedí a skřípe, pak to zajiskří, pak se něco pokazí a happy end to jistí. Přesně víte co máte čekat, ale to je na knihách Jules Wake aka Julie Caplin to krásné. Oddechovka, po které vždycky ráda sáhnu. Mezi Willem a Lisou kdysi cosi bylo, ale nějak se to pokazilo. Protože on je komplikovaný jako všichni muži v knihách této autorky. Ale když spolu prožijí pár dní plných skvělého jídla, pití a cestování v Římě, tak najednou všechno dává smysl a budou spolu žít šťastně až na věky. Tohle není spoiler. Takhle knihy mé oblíbené autorky končí vždycky. A já jsem za to ráda. Protože svět potřebuje dobré konce a zamilované dvojice. Jediné, co bych této knížce vytkla a proč nedávám plný počet hvězd, je překlad, který podle mě není místy dobrý...