S láskou, Lukov

S láskou, Lukov https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464121/bmid_s-laskou-lukov-dTd-464121.jpg 4 1081 259

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, rázné dívky, která se musí prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí a využít životní příležitosti i za cenu toho, že jí může dosáhnout jedině v partnerství s nenáviděným kolegou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

From Lukov with Love , 2018

__Vev__
27.03.2022 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÁ. Zapatu tu já můžu. Její styl psaní a smysl pro humor jsou přesně něco pro mě. Kultiho a Malychina jsem četla před více jak rokem, takže můžu s čistým svědomím říct, že Lukov je teď to nejlepší, co jsem od autorky četla.
Sympatičtí hlavní hrdinové, vedlejší postavy jsem si taky oblíbila. Slow burn a hate love příběhy zbožňuju. Takže jestli i vy máte rádi tento druh knih, neváhejte a pusťte se do toho!

Lil30
25.03.2022 5 z 5

Pokaždé porovnávám s oblibou, která kniha od autorky se mi líbila více, ale musím přiznat, že u Kulti a S láskou, Lukov, to nejde. Oběma jsem musela dát 5*. Líbí se mi, když se příběh postupně vyvíjí, s ním i postavy (Jasmine se dlouho chovala jako puberťačka, ale to byl asi záměr) a není to jen o sexu na první nebo druhé straně knihy. Autorka má svůj osobitý humor, který se mi líbí a ocenila jsem ho již u Kultiho. Musím ale přiznat, že se superlativy na osobu Ivana jsem zpočátku a možná i trochu později :-) tak často převracela oči, že se sama divím, že mi to nezůstalo :-) Jinak se kniha hezký četla a jsem zvědavá na další knihu od této autorky.

betule3
20.03.2022 4 z 5

Moje třetí knížka od autorky - a zatím nejlepší. Zaujalo mě prostředí krasobruslení, i když o tom absolutně nic nevím a nijak se o to nezajímám. Hašteření hlavních postav mě moc bavilo, i když by se tedy dalo polemizovat o tom, jestli se skutečně chovali adekvátně ke svému věku. Příběh byl opravdu hodně slow burn, jak jsme ostatně od autorky zvyklí, ale byl podán velmi příjemným, a hlavně přirozeným způsobem, takže mi to ve výsledku naprosto vyhovovalo. Jen bych možná ocenila o trošku více prostoru věnovanému času, kdy už hlavní postavy tvořily pár.
Ve výsledku tahle kniha rozhodně patří k těm lepším romanťárnám, které jsem četla, a za sebe bych ji určitě doporučila.

pogmanka
13.03.2022 5 z 5

Já vždycky milovala filmy o krasobruslení, o to nadšenější jsem byla, když jsem objevila tuhle knížku. To mi chybělo! Knížka o krasobruslení, takže jsem se do ní pustila a naprosto mě okouzlila a vtáhla. Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala a jako kdyby se mi celý příběh odehrál před očima. Za mě skvělý počin. Tohle byla dokonalá jízda!

naty_z_knihy
11.03.2022 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem zhltla jedním dechem, i když mě občas štvaly sáhodlouhé myšlenkové pochody, které byly i na dvě celé stránky, líbilo se mi prostředí krasobruslení, bavilo mě hašteření hlavních postav, i když některé nadávky už mi mezi nimi přišly až zbytečně moc. Autorka má osobitý humor a umí udržet napětí až do konce. Plusové body má pak za to, že knihu naprosto luxusně uzavřela.

PeťkaW.
09.03.2022 4 z 5

Co naplat? Zapata prostě tyhle romány ze sportovního prostředí umí. I když o daném sportu nic moc nevíte, autorka vše podá tak, že se děj sice kolem tématu a prostředí točí, ale takovým způsobem, že všechno strávíte naprosto přirozeně a bez toho, abyste si museli nějaké termíny dohledávat ve slovníku. Úvod knihy byl trochu kostrbatý a prala jsem se s neustálým opakováním těch samých myšlenek Jasmine. Stejně tak s autorčinými oblíbenými vulgarismy. Nejsem sama zrovna vzor slušné mluvy, ale v jejich příbězích mi sprostých slov vždy přijde až zbytečně moc a na místech, kam se ne pokaždé hodí. Maličko jsem skřípala zuby i u nestálého opakování některých slovních spojení - tady konkrétně všichni "mrkali a kmitali obočím". Jen nevím, jestli za tento prohřešek peskovat přímo autorku, nebo líný překlad?! Oproti Malychinovi naopak chválím, že se Zapata víc zaměřila na děj, přidala zápletky a okořenila podstatně víc samotný vzájemný vztah a oťukávání hlavních hrdinů. Ano, Jasmine se chvílemi chovala jako fracek a 26 bych jí nehádala ani omylem, ale myslím, že zrovna tohle byl autorčin záměr. O to víc pak byl znát její vývoj. Díky ich formě jsme měli všechny myšlenky na stříbrném podnose a bylo tak snazší pochopit, proč se tak či onak Jasmine chovala. S láskou, Lukov je zkrátka přesně ta příjemná romantika, která vám proletí rukama během dvou dnů, ani nevíte jak. Místy se spokojeně uculujete, občas nadáváte, sem tam byste hrdiny nejradši profackovali a nakonec si spokojeně oddychnete, že to dopadlo přesně, jak mělo. Své chyby kniha má, ale zrovna tady mi nedělá problém je přehlížet, protože jsem dostala přesně to, co jsem čekala a chtěla.

Anannas
04.03.2022 3 z 5

Nejsem z knihy moc nadšená. Hlavní postava, Jasmine, mi totiž vůbec nesedla. Byla přímo nesnesitelná. Její dlouhé myšlenkové pochody mě mnohdy nudily a vadilo mi, že se během nich opakovala většinou jedna a ta samá věc pořád dokola akorát jinými slovy. Chápu, s jakou povahou ji autorka napsala, ale Jasmine by vynikla, i kdyby se nechovala tak přehnaně. Je těžké příběh pozitivně hodnotit, když se celou dobu točil jen kolem ní a ní. Nic jiného se tam v podstatě neřešilo.
Ivan byl celkem přijatelný, přestože někdy se mi zdál dost manipulativní.
Na druhou stranu oceňuji to krasobruslařské prostředí. Jen jsem ale očekávala, že se to bude odehrávat více v duchu těch soutěží. Na tom by se bývalo dalo postavit i nějaké napětí.
Nepopírám ale ani to, že bych se u knihy nezasmála. Musím říct, že pár dobrých hlášek se tam taky našlo.

Miliamka
01.03.2022 4 z 5

Krásná kniha o lásce v atraktivním prostředí krasobruslení. Jen mi připadala místy opravdu hodně rozvláčná. Nicméně od chvíle, kdy Jasmine onemocní, už to bylo mnohem lepší. Jako největší negativum považuju přesně, jak tu někdo už psal - na to, že oběma hlavním hrdinům už bylo dost přes 20, resp. 30, chovali se jako dva nemožní, hubatí puberťáci. To mi opravdu vadilo.
Na druhou stranu - od chvíle, co jsem knížku dočetla, mi zní v hlavě "Buď lepší" a opravdu to pomáhá..

tanecnica
26.02.2022 4 z 5

Nádherný příběh, skvělá knížka... Knihu jsem četla před více než půl rokem a pořád si na ni občas vzpomenu. To asi mluví za vše, opravdu tento titul doporučuji k přečtení.

Michalka98
22.02.2022 3 z 5

Největší předností této knihy je pro mě krasobruslařské prostředí. Krasobruslení naprosto zbožňuju a myslím, že autorce se podařilo krásný a náročný sport zobrazit na jedničku. Musím pochválit také popis Jasmininých pocitů ohledně její nepříliš úspěšné kariéry (málokdo si dovede představit, jak se asi cítí sportovec, který vše obětoval, ale úspěchy se nedostavily). Kniha se dobře a rychle četla, ale zde bohužel výčet pozitiv končí. Milostná linka pro mě byla spíše zklamáním. Oběma hlavním protagonistům táhne na 30, ale v průběhu téměř celé knihy se chovali spíš jako nevychovaní puberťáci (zejména Jasmine). Opravdu jsem nepochopila, proč měla Jasmine potřebu Lukova téměř v každé větě oslovovat vulgarismem, a proč si to Ivan nechal líbit (a ještě se mu to zřejmě líbilo) je také nad mé chápání. Jedná se o dobrou oddechovku, ke které už se ale nevrátím.

Vendulik
17.02.2022 2 z 5

Mám moc rádá knihy ze sportovního prostředí a moc jsem se na ni těšila ale jsem z ní tak akorát zklamaná. V příběhu hlavní hrdinka moc nad sebou bloumala a hlavní hrdina se mi jeví jako takový nudný suchar.

Verunka926
14.02.2022 4 z 5

Mám ráda knihy ze sportovního prostředí, proto se mi tato kniha opravdu velmi líbila. Nezlobila bych se, kdyby byla trochu kratší, ale jinak to byl suprový příběh. Určitě se těším na další autorčiny knihy.

Slunečnice322
13.02.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Moc se mi líbilo, jak autorka skvěle dokáže popsat vztah hlavních postav, který se vyvíjel od nenávisti k lásce. Doporučuji!

red_marionette
07.02.2022 5 z 5

Prostě krása! Postavy si mě získaly hned ze začátku. Určitě zkusím i další knihy autorky. Krasobruslení je obdivuhodný a náročný sport.

aquaver
07.02.2022 5 z 5

Od této autorky jsem měla čest si přečíst Malychina, což byla kniha, která mě dost bavila a S láskou, Lukov nezklamala a bavila mě podobně. Na Jasmine jsem si sice musela trošku ze začátku víc zvyknout, ale nakonec si mě získala. Její rodina byla taky moc fajn. No a Ivan byl zkrátka skvělý. Bylo pro mě zajímavé nahlédnout do světa krasobruslařů... bylo to zase něco nového a jiného. Epilog zahřál u srdíčka. A líbilo se mi, že tady se jedná opravdu o velmi pomalou romantiku, to bylo doslova něco pro mě. Už se těším na další knihu od autorky. Jen jediný co mě neláká je její první kniha, co u nás vyšla - Kulti... na tu se zatím nechystám, abych byla totiž upřímná, tak ta mě moc nezaujala.

michaela5475
06.02.2022 2 z 5

Kniha se mi zdála zbytečně zdlouhavá.

Po přečtení Rytmus, já & Malychin jsem byla nadšená když jsem zjistila, že bude vycházet další kniha od Mariany Zapaty. Bohužel mě kniha zklamala. Příliš vnitřních monologů a zvláštní přehoupnutí z "enemies" do "lovers" nenaplnilo má očekávání.

Pokud máte chuť na knihu tohoto žánru za mě radši šáhněte po Rytmus, já & Malychin, neuděláte chybu.

Hobitka
01.02.2022 4 z 5

Tak jo, čekala jsem víc krasobruslení než vnitřních monologů. I tak je atmosféra krasobruslařského prostředí skvěle vykreslená, a jestli máte rádi filmy Ledové ostří, dost pravděpodobně si užijete i tuhle bichličku.

Celkově se mi knížka hodně líbila, ale na pět hvězdiček u mě nedosáhne. Oceňuji vývoj hlavní postavy a rozpracované téma vnitřních přesvědčení a bloků v hlavě.
V některých dialozích (nejvíc ve třetí třetině knihy) jsem se poněkud ztrácela a unikaly mi nevyřčené myšlenkové pochody zúčastněných. Ale tak kdo jsem, abych rozumněla všemu a všem... :)

Bexoxo
01.02.2022 5 z 5

Mě se kniha líbila moc. Dokážu říct, že jsem si ji zamilovala. Prostředí ve kterém se kniha odehrává mě naprosto uchvátilo. Příběh byl vtipný a dost rychlý. Některým připadá, že věk hlavních hrdinů neodpovídá jejich chování. Já mám však za to, že pokud vyrůstáte jako vrcholový sportovec, máte jiné priority, než je randění a kamarádění se s ostatními vrstevníky. Dospívali zkrátka jiným způsobem a to se odrazilo v jejich chování, které mě osobně vůbec nevadilo naopak se mi líbilo a bavilo. V téhle knize byla tématika Hate/Love vystižena dokonale. Moc jsem si ji užila a určitě si ji přečtu znovu.
xoxo

Ady_leni
30.01.2022 4 z 5

Za mě teda docela smíšené pocity. Nápad skvělý, ale podání trochu pokulhávalo.

WaN635
28.01.2022 3 z 5

Po knize jsem sáhla v knihovně kvůli obálce. Dlouho jsem zvažovala, zda dám 3 nebo 4 hvězdičky.
K samotné knize, příběh byl fajn, prostředí pro mě zcela neznámé :), o to víc si mi kniha líbila.
Jinak kniha by byla kratší min. o 200 stran, kdyby hlavní hrdinka u každé otázky, která jí byla položena, nepřemýšlela 2 stránky o tom, co odpoví. Kolikrát to bylo tak matoucí, že jsem zapomněla, jak otázka zněla.
Za to hlavní hrdina byl sympaťák.
Jo a ještě mi lehce lezlo na nervy, to kockovani dospělých sourozenců - pokud by jim bylo o 10 let méně ok, ale tady mi to vadilo.

přátelství láska rodina krasobruslení důvěra bruslení

Mariana Zapata
americká, 1986