Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/bmid_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3 592 187

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Rodina
Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between , 2016

girdi
01.12.2017 4 z 5

Byla jsem hodně skeptická a asi díky tomu mě knížka mile překvapila. Občas jsem se ztrácela v záplavě jmen, ale jinak to bylo svižné a docela často i vtipné. Je to kniha na jedno přečtení, kterou zvládnete za pár hodin a s velkou pravděpodobností už nikdy nebudete mít potřebu se k ní vracet.

Doli
30.11.2017 4 z 5

Ať si píše, kdo chce, co chce mně se to líbilo. Ano mohlo být více Gilmorových děvčat, ale..

Karola050716
28.11.2017 2 z 5

Rozhodně kniha pro fanoušky Lauren, ne Lorelai. Chyba podle mě není v knize, ale ve mně. Jsem spíš fanoušek seriálu, než konkrétně autorky knihy. Z toho důvodu mě nezajímá, jak si upravuje vlasy a komu všemu kde sehnala roli a jak se sama protloukala. Několikrát mi to přišlo celkem vtipné, ale většinou spíš na sílu ala "hodilo by se teď vydat knížku", i když tam vlastně není co psát. Ale jak říkám, nejsem skalní fanoušek Lauren, ale spíše jednoho z jejích seriálů.

shimice
25.11.2017 3 z 5

Psáno svižně (přečteno za pár hodin), ale pro mě dost chaoticky, nemyslím, že bych od autorky chtěla číst ještě jinou knížku.

Tejuš
24.11.2017 3 z 5

Začátek byl super, miluju ironii a sarkasmus, takže jsem se fakt bavila a okamžitě se začetla. Postupně začala ale skákat od jednoho tématu k druhému a ačkoli se to čte svižně a dobře, tak mě nějak víc nezaujala... Jsem ale fanynka Gilmorek, takže ty dvě kapitoly, ve kterých se podrobněji vracela k seriálu, mně bavily, akorát se k nim mohla vrátit více. V knize padlo mnoho jmen, která mi nic moc neříkala, nicméně umím si představit, že knížka potěšila všechny Laureniny známé, které uvedené osoby znají.
Od Lauren jsem četla letos také její první knížku a obě hodnotím stejným počtem hvězd..

milunka21
24.11.2017 5 z 5

Pro fanouška skvělé čtení. Úplně z knihy vyzařuje hereččina osobnost. :-)

Blaufik
23.11.2017 2 z 5

Já osobně jsem byla zklamaná. Čekala jsem něco na způsob "veselé historky z natáčení" a dostala jsem životopis, který se v celé třetině věnuje seriálu, který má v názvu.
Pro skalní fanoušky nutností, pro nás ostatní počtení na jedno odpoledne, ke kterému bude potřeba i internet pro doplnění informací.

Ivuska.09
19.11.2017 3 z 5

Z mého pohledu by knize prospělo, kdyby v ní bylo více Gilmorek (třeba historek z natáčení hlavně z prvních sérií) a méně omáčky okolo. I tak je ale napsaná svižně, takže jsem se nenudila.

janyska13
16.11.2017 5 z 5

Prostě jen Gilmorova děvčata, herečka a kniha, která je jako dělaná pro fanoušky seriálu. :)

veronika0382
14.11.2017 4 z 5

Žádný fanoušek Gilmorek by neměl tuto knihu vynechat. Protože Lauren je prostě skvělá :) ... více v mojí recenzi zde v záložkách (Knihy na cestách) :) https://knihynacestach.blogspot.cz/2017/11/rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmorovych.html

estwen
13.11.2017 2 z 5

Autorka těží z toho, že je slavná herečka, z návratu seriálu Gilmorova děvčata a z opravdu originální obálky. Nebylo to ani moc vtipné, ani moc zajímavé, ani to neobsahovalo moc zákulisních drbů... Kniha ve mě nevzbudila žádné emoce, takže jsem ráda, že jsem ji přečetla za 4 hodiny a vracet se k ní (narozdíl od seriálu) nehodlám.

petranecka
09.11.2017 3 z 5

Kniha se lehce čte, ale taktéž jsem byla zklamaná, že se Gilmorovým děvčatům věnuje pouze na pár stránkách. Ale určitě nelituji, že jsem si knihu koupila.

elisa194
06.11.2017 3 z 5

Gilmorova děvčata zbozňuju a proto jsem se těšila jak si přečtu jak seriál vznikl, jake byly pocity hlavní postavy a vše okolo. Bohužel pro me zklamání. Kniha je v podstatě životopis a seriálu je věnováno pouze pár stran. Každopádně jsem byla mile překvapená, ze je herečka stejně strelena jako Lorelai, kterou v seriálu hraje. Kniha je napsaná vtipně, čte se dobře... taky jsem ji měla za 2 hodiny přečtenou

artlucie
04.11.2017 3 z 5

Pro zaryté fanoušky dobré počtení, zákulisní informace o Gilmorkách byly podle mého to nej, ale pro člověka, který se v tom až tak neorientuje, by čtení vyžadovalo i doplňkové studium (i já občas vyhledávala zmiňovaná jména).
Za mě skvělá zábava, ale jedno přečtení stačilo.

Andynka
03.11.2017 4 z 5

Kniha byla moc hezky napsaná. Připadalo mi, jako bych se s autorkou sešla na kafe a ona mi shrnula svůj život do 2 hodin vyprávění. Rozhodně to nebyla buh vi jaka bomba, ale k odpočinku moc příjemné čtení. Nejvíc se mi líbilo, že autorka to psala lehce humorně, a tak jsem si v tom uměla představit i část Lorelai. :-)

evice26
02.11.2017 2 z 5

Připojuji se k těm, co je kniha zklamala. Sice se kniha dobře čte, ale v podstatě mě z ní bavilo akorát vyprávění z natáčení seriálu. Velká škoda, že si Lauren nepsala deník při natáčení prvních dílů. Určitě by to bylo daleko záživnější a čtivější vyprávění.

knihamouder
30.10.2017 5 z 5

Laureniny úvahy jsou lehkým a zároveň zábavným čtením. Na knihu jsem neměla vysoké nároky. Přála jsem si nahlédnout do života a práce jedné z mých oblíbených hereček a to se mi splnilo.
Je to taková milá jednohubka, co vás potěší při setkání s kamarádkou u kávy.
Knihu doporučuji milovníkům Gilmorek, kteří se chtějí o trochu více přiblížit Lauren/Lorelai a připomenout si scénky z amerického komediálního seriálu.

emihorsen
29.10.2017 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se opravdu těšila, ale bohužel jsem spíš zklamaná. Ač má v názvu Gilmorova děvčata, Lauren se seriálu věnuje pouze na několika stránkách. Pár pasáží se mi líbilo, ale celkově mě kniha nebavila a nejspíš už se k ní nevrátím.

Alex.Barunka
28.10.2017 4 z 5

Upřímné, vtipné, místy sarkastické cosi, co rozhodně nemůže být považováno za životopis, jak někteří uvádějí.
Nečekejte plno špeků ze zákulisí natáčení, ani mnoho historek z této doby. Jedná se spíš o takový stručný průřez Laureniným životem, ve kterém mají Gilmorova děvčata nezastupitelné místo.

I když je tato kniha opravdu kraťoučká, rozhodně dokáže vyvolat emoce a ve čtenáři pocit toho, že tohle vlastně z velké části nepíše Lauren, ale Lorelai. Záměr?

strippedd
26.10.2017 4 z 5

Tuhle knížku jsem si přála od kamarádky k narozeninám. Jsem ráda, že Lauren je opravdu jako Lorelai. Humor, který je snad v každé větě mi trochu ulevil od nemoci při které jsem zrovna knížku přečetla. Mnoho jsem se o Lauren dozvěděla a ani jdu si znovu pustit ty slavné Gilmorky,kde se tolik mluví :D.

herectví herečky historky zfilmováno – TV seriál

Lauren Graham
americká, 1967
2017  67%Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  65%Jednoho dne, možná...
2023  64%Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout

Kniha Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v