Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/bmid_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3 592 187

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Rodina
Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between , 2016

maygirl
12.05.2018 3 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného. Nicméně příjemná, oddechová četba.

vyska
05.05.2018 2 z 5

Kniha byla spíše o seriálu Family.
Čekala jsem od knihy více "zážitků" z natáčení a ne jen pár stránek o tom, jak neustále plakala a jak jí všechno dojímalo.
V knize bylo napsáno moc jmen, která si člověk nezapamatoval a spíš už pak ani nechtěl si je pamatovat, natož hledat si k nim postavy z ostatních seriálů.
Knihu je lepší přečíst ve stylu, jak Lorelai mluví v Gilmore Girl. Najednou a rychle. Pokud knihu odložíte, tak se k ní už nechcete vracet.

Miri.Slovackova
16.04.2018 3 z 5

Jsem fanynka Gilmorek, a jako taková bych knížce dala pět hvězdiček. Některé pasáže z knížky ale byly docela nezáživné a jak už zmínily holky pode mnou, tak v těch všech jménech jsem se občas taky moc nevyznala. :-/

J.books
12.04.2018 2 z 5

Styl jakým je kniha napsaná je chaotický,nevyhovuje mi , kniha mě vůbec nezaujala.

Abynka
02.04.2018 3 z 5

Jelikož jsem fanynka Gilmorek, chtěla jsem si tuto knihu přečíst. Rozhodně jsem se místama dost nasmála a chvílema jsem se ztracela v chaosu myšlenek Lauren. První její knihu jsem nečetla takže těžko říct zda je tato horší či ne, ale přečetla bych jí klidně ještě jednou.

DenčiSvět
01.04.2018 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a nezklamala mne. Je opravdu těžké vyznat se v těch jménech ale později už jsem si na to prostě zvykla :-) Knihu doporučuji všem fanouškům Gilmorových děvčat. I když chápu, že ne všem tato kniha sedne. Za mě určitě 5 hvězdiček :-)

adela2230
29.03.2018 5 z 5

Mám ráda velmi seriál Gilmorovy děvčata a i herečku mám ráda. Kniha je velmi poutavá a čtivá, pokud tohle někoho zajímá je velmi zábavná. Doporučuji.

katicaj
27.03.2018 4 z 5

Knížku ocení zejména velké fanynky Gilmorek. Já si ji přečetla, protože mám Gilmorky ráda, ale rozhodně je neznám nazpaměť, proto mi některé vzpomínky nic neříkaly, ztrácela jsem se i ve jménech, ale přesto se mi kniha líbila. Mám ráda autobiografie, líbil se mi styl psaní a Lauren je mi prostě sympatická, takže jsem byla ráda, že můžu trochu nahlédnout do jejího života. Někdo píše, že tam bylo málo věcí z Gilmorek, mě to tak nepřišlo. Famílii jsem neviděla, ale třeba díky této knize se chci na seriál podívat. Nevím, jestli někdo čekal, že se dozví o každé sekundě seriálu, mě to takhle vyhovovalo a kniha se mi líbila. Odpočinula jsem si u ní, občas se zasmála. Ideální kniha pro relax. Mám v plánu zkusit knihu i v originále.

Peyka
25.03.2018 4 z 5

Idealni pro fanousky Gilmorek. Dozvite se spoustu veci nejen ze zakulisi a nataceni slavneho serialu, ale i o (ne)stastnych zacatcich v hereccine kariere. Precteno v anglictine, bavila jsem se nad bezprostrednosti Lauren Graham a uplne jsem slysela Lorelai, ktera mluvi fakt rychle. :) doporucuji original.pro anglicky mluvici, cesky preklad bohuzel neprenese ten duvtip a trhlost, jakou Lauren ma. ;)

milacicka
20.03.2018 1 z 5

Seriál Gilmorova děvčata miluji. Její první kniha se mi líbila ale tato kniha teda pro mě byla velká ztráta času. :-(

nikol.ami
19.03.2018 1 z 5

Seriál Gilmorova děvčata miluju již několik let, a proto, když jsem se dozvěděla o nové knize, bylo mou povinností si ji koupit a přečíst. Obal knihy je moc pěkný, jemný, ovšem to, co je v knize, je pro mě velkým zklamáním. Často jsem se v příběhu ztrácela, dle mého chaoticky sepsané, nějaká ta úsměvná historka se tam sice našla, ale upřímně, byla jsem celkem na konci ráda, že jsem se knihou prokousala. Doporučení z mé strany teda vůbec, ale vůbec není :-(

LenkaVrbatova
12.03.2018 2 z 5

Seriál Gilmorova děvčata je mým nejoblíbenějším seriálem. Přečíst si proto tuto knihu bylo povinností. Ledasco se člověk dozví o herečce, o seriálu moc ne. Místy mi neseděl hereččin humor a vlastně jsem byla z celé knihy značně zklamaná. Proto jen dvě hvězdy.

kalinkacz
11.03.2018 2 z 5

Čím víc nad touto knihou přemýšlím, tím více jsem z ní zklamaná... Gilmorova děvčata moc zbožňuju a připomínají mi mé dospívání... Čekala jsem od této knihy něco úplně jiného... Jasně, je to životopis, ale o Gilmorkách, na které láká anotace, jsou tam dvě mini kapitoly a jinak nic... Zbytek byla obyčejná vycpávka, takže mě ve výsledku bavilo 55 stran z 300, což je faaakt málo...

Tevik
07.03.2018 4 z 5

Poklidné spíše životopisné čtení, humorné vyprávění a pro milovníky Gilmorovych děvčat pěkné podívání do zákulisí.

kris.docekalova
06.03.2018 5 z 5

Do seriálu Gilmorova děvčata jsem se totálně zamilovala. Musela jsem každý den kouknout aspoň na jeden díl. Byl to také trochu důvod, proč jsem si chtěla tuhle knížku koupit. Lauren tam píše od počátků její kariéry a zahrnuje všelijaké historky ze zákulisí. Je to vtipná, odlehčená četba pro relaxaci. Jestli vám nevadí knihy bez velkého příběhu se zápletkou, tak se vám knížka bude líbit. :)

josska
03.03.2018 3 z 5

Gilmorky mě jaksi minuly,ale už jsem u 3 serie, tak jsem byla zvědavá na knihu no a nic moc...ale dočetla jsem a určitě se dodívám...

Gooverka
02.03.2018 3 z 5

Hezká oddechová knížka, která je určena včem milovníkům Gilmorových děvčat. Dozvíte se z ní i mnoho nových a překvapivých informací z hereččina života, ale některé kapitoly mi přišly jako vyloženě vycpávkové. Někdy jsem se také ztrácela ve jménech různých herců a obecně v termínech, které jako člověk žijící v Evropě nemohu znát.

Dagros
02.03.2018 5 z 5

Myslím si, že každá fanynka Gilmorek už knížku četla nebo se na to přinejmenším chystá :-) . Já sama jsem se nemohla dočkat až si knížku přečtu. Stejně jako spousta dalších čtenářů jsem od knihy čekala více vyprávění o Gilmorkách, ale určitě mě kniha nezklamala, naopak. Byla to moc fajn oddychovka, přečtená jedním dechem. A souhlasím s Krausmary, že podobnost Lauren a Lorelai je až fascinující :)

rakosnicek333
02.03.2018 2 z 5

Ten překlad! Naprostá hrůza. Noemi Mottlová si s ním nedala naprosto žádnou práci! Proč řešit český slovosled, když to jde přeložit ala goofle translator! Nechápu, jak něco takového muže těm lidem procházet!
Samotná kniha průměrná oddechovka, jenže užijte si něco, co nejde normálně přečíst..

krausmary
01.03.2018 4 z 5

Knihu jsem četla převážně kvůli Gilmorkám, ale jsou o nich všehovšudy jen dvě kapitoly, takže jsem byla trochu zklamaná. Život Lauren je fascinující, v mnoha ohledech se podobá Lorelai, je vtipná, střelená a v žilách jí koluje kofein. Vadilo mi množství jmen, která jsem neznala a musela si je googlit, abych vůbec věděla o koho jde. Jinak je to skvělá oddechová knížka ke kávě a s jistotou můžu říct, že Lauren píše stejně rychle jako mluví ;)

herectví herečky historky zfilmováno – TV seriál

Lauren Graham
americká, 1967
2017  67%Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  65%Jednoho dne, možná...
2023  64%Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout

Kniha Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v