Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324892/bmid_rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmoro-63c-324892.jpg 3 592 187

Sbírka esejů od milované hvězdy seriálů Gilmorova děvčata a Rodičovství o životě, lásce a ženě z Hollywoodu, doplněná historkami z natáčení Gilmorových děvčat. Lauren Graham se pokouší na chvíli zastavit a ohlíží se za svým životem, sdílí s námi úsměvné historky z dospívání, když začínala kariéru herečky, až po dobu, kdy seděla ve svém přívěsu a koukala na trailer k seriálu Rodičovství a kdy se sama sebe ptala: „Líbí se to někomu?“ Otevřeně mluví o tom, jaké je to být single ve světě Hollywoodu („Nikdo nechápal, že jsem pořád sama.“) nebo o zkušenosti porotce v projektu Project Runway ("Je to, jako kdybych zažila totální módní blackout.“) V eseji "Jaké to bylo, první část" nás autorka vezme na procházku světem Gilmorových děvčat a především do světa „své“ Lorelai Gilmore. Esej "Jaké to bylo, část druhá" odhaluje, jaké to bylo, když se o devět let později k roli vrátila a co to pro ni znamenalo. O Lauren se ale dozvíte i jiné věci: jaké to bylo, když se pokusila stát se vegankou nebo další zážitky z natáčení a zákulisí Hollywoodu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a úryvky z jejího deníku. Kniha je jako nejlepší přítel, který se s vámi o všechno vždy rád podělí.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Rodina
Vydáno: , Omega

Talking as Fast as I Can: From Gilmore Girls to Gilmore Girls, and Everything in Between , 2016

Gibis
07.09.2019 2 z 5

Je mi líto, ale tohle se mi četlo hodně špatně. Moc jsem se na čtení těšila, protože jako pro mnoho dalších je pro mě seriál Gilmorek srdcovkou a podle názvu knihy jsem čekala spoustu vzpomínek právě na natáčení tohoto seriálu. Toho tam ovšem bylo pomálu a celé vyprávění bylo takové chaotické, příliš mi neseděl styl vyprávění, možná by to znělo lépe při jejím osobním povídání.

mstychov
06.09.2019 4 z 5

Moc hezka knizka. Pro milovniky Gilmorek jako delana.

Andrea_I_Am
04.09.2019 2 z 5

Za mě zklamání, čekala jsem to čtivější a hlavně obsahově zajímavější.

LenkaGonn
02.09.2019 5 z 5

Kdyby to napsal kdokoli jiný, dala bych 3 hvězdičky. Ale tahle kniha není jen příběh o někom, nebo něčem. Tohle je příběh Lauren Graham. Musím říct, že ona byla, je a bude perfektní pro roli v Gilmorových děvčatech. Tato kniha.. to je ona.. líbí se mi, že to je opravdu psané jako kdyby vám to říkala ona sama a nikdo jí nemohl zastavit. Její život mě naprosto zaujal a rozhodně si mě získala. Pro mě to všechno dohromady vytváří skvělý zážitek s této knihy a proto 5 hvězdiček... protože si je Lauren prostě zaslouží.

Alisce
30.08.2019 3 z 5

Gilmorova děvčata jsou můj nejoblíbenější seriál, tudíž jsem se samozřejmě pustila i do knihy od Lauren, kde popisuje svůj život, ale také natáčení a vznik tohoto seriálu. Musím přiznat, že mě bavilo právě nejvíc, když Lauren psala o ,,Gilmorkách" a zbytek byl celkem nezáživný. Hlavně druhá polovina mě nezaujala. Každopádně pro fandy tohoto seriálu je kniha krásným připomenutím celého děje. I když jsem seriál viděla stokrát, po přečtení máte chuť zase shlédnout nějaký ten díl.

Ivetinka
16.08.2019 2 z 5

Hltala jsem stránky o Gilmorkách. Určitě bylo fajn se dozvědět i něco málo o Lauren. Ale... čekala jsem víc... VÍC Gilmorek.

maxx
11.08.2019 4 z 5

Kniha mě pobavila ????

Alethea_k
13.07.2019 4 z 5

Není to převratná literatura, co si budem... Ale mě to vážně bavilo. Gilmorky jsou moje srdcovka (i přesto, že jsem ono osudové pokračování stále neviděla), ale o Lauren Graham jsem nevěděla doslova nic. Díky této knize jsem se dozvěděla novinky o ní jako o člověku, nejen jako o praštěné Lorelai. Text je pro mě taková vzpruha do života. Motivovala mne k některým věcem a opět ukázala, že člověk dělá x let "nesmyslné" věci a ono to časem přinese ovoce. Velmi ji obdivuji, jelikož takovou workoholičku, která se nestydí přiznat, že i po tolika letech si není zcela jistá v kramflecích, jen tak nepotkáte.

Sabulep
11.07.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, jsem velký fanoušek seriálu.. čte se snadno a rychle, už jsem ale docela zapomněla děj, takže budu číst určitě znova. Jediné co si pamatuju je, že bych uvítala víc těch Gilmorek v tom

Zuzvil
06.06.2019 3 z 5

Jako velký fanoušek seriálu Gilmorova děvčata jsem si tuto knihu pochopitelně nemohla nechat uniknout. Musím ale konstatovat, že je to takový průměr, knížka neurazí, nenadchne. Občas jsem se začetla a byla jakoby nadšená, ale taky bylo více chvil, kdy jsem se naopak nudila a do čtení se kapánek nutila. Každopádně jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale určitě se k ní v budoucnu už nevrátím, to se raději podívám už po několikáté na zmiňovaný seriál :-)

Edithiel
30.05.2019 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšila, i když jsem úplně přesně nevěděla, co od ní můžu očekávat. Co se první poloviny knihy týče, tak se Gilmorových děvčat moc netýká, ale historky mě rozhodně zaujaly. Druhá polovina je už o poznání zábavnější a hlavně sentimentální. Myslím si, že fanoušky GG určitě nadchne autorčino vzpomínání na natáčení a zázraky, které se tam děly.

baterka.gs
26.04.2019 4 z 5

Nemám tušení, jak se pohybuje překlad, ale originál knihy je stejně svérázný jako autorka sama. Moc se mi líbí její myšlenkové pochody a názory. Byť Gilmore girls bylo věnováno méně, než jsem čekala, čtení to bylo velmi příjemné a originální.

Charmedka
13.04.2019 4 z 5

Gilmorovým děvčatům je věnována tak půlka knížky. V rychlosti popíše každou sérii, nejzajímavější momenty, módu a nevynechá ani nejnovější díly A Year in the Life. Myslím, že knihu ocení opravdu jen fanoušci. Pro někoho, kdo seriál nezná to zkrátka nebude a v knize bude ztracen. Lauren se hodně zmiňuje o svých kolegách a zážitkách během natáčení, pokud nemáte přehled o postavách, bavit Vás to nemůže.

tynaveverka
09.04.2019 4 z 5

Lauren zbožňuji, takže mě kniha pobavila. Gilmorova děvčata patří k mým oblíbeným seriálům a nakouknout trochu pod pokličku jejich natáčení bylo úžasné. Autobiografie, kde si autorka umí udělat legraci sama ze sebe. Knihu bych primárně doporučila fanouškům seriálu a začínajícím hercům.

Anilka13
01.04.2019 4 z 5

Velmi příjemná autobiografie. Inspirativní, motivující, úsměvná a zároveň vzpomínková na seriál Gilmorova děvčata. Kdo má rád Lorelei Gilmorovou bude mít rád i tuhle knihu.

MišuleP
25.03.2019 2 z 5

Jsem milovnice seriálu, proto jsem chtěla přečíst. Asi jsem očekávála více.

cukrovka
21.03.2019 4 z 5

Mám ráda seriál Gilmorova děvčata a herečka Lauren Graham je mi moc sympatická. Vyprávění bylo milé, místy i vtipné. Lauren nám přiblížila svou cestu k herectví a její vzpomínky na natáčení seriálu Gilmorova děvčata.

Heyhey
28.02.2019 3 z 5

Průměrný průměr.

Kamcatak
20.12.2018 4 z 5

Čtení jsem si parádně užila, přestože to bylo o dost jiné než jsem očekávala. Nejen, že jsem se nasmála a měla možnost si přečíst diářové zápisky z natáčení Lauren při Gilmore Girls 2, ale také mě mile překvapily eseje o tom, jak jsme pohlceni moderními technologiemi, jak vlastně žádná správná dieta neexistuje a jak těžký život je začínající herečky a mnoho víc.
Často vážná témata, ale vždy s úsměvem...
Těším se, co přijde z pera Lauren příště :)

Frenkis
18.12.2018

Přečtena zhruba poloviny knihy, nijak záživné čtení, asi opravdu jen pro ty nejskalnější fanoušky tohoto seriálu a této herečky.

herectví herečky historky zfilmováno – TV seriál

Lauren Graham
americká, 1967
2017  67%Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
2014  65%Jednoho dne, možná...
2023  64%Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout

Kniha Rychleji mluvit nedokážu: Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím) je v