Dlouhé stíny

Dlouhé stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170557/bmid_dlouhe-stiny-1kE-170557.jpg 4 300 96

Nový bestseller úspěšné spisovatelky, u nás proslulé fascinující rodinnou ságou POSELSTVÍ RŮŽÍ, sleduje tři přátele v letech jejich dospívání až do ukončení studia na střední škole, kdy je několik tragických událostí hluboce poznamená a vzájemně vzdálí. Stáváme se svědky jejich úspěchů i porážek až do chvíle, kdy se po letech znovu shledávají.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Tumbleweeds , 2012

michaela7087
01.03.2017 5 z 5

pro mně krásné, krásné, krásné, doporučuji

Pedruska01
26.02.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a ten pocit toho příběhu ještě neuvěřitelně silně doznívá. Nikdy jsem takovou podobnou knihu ještě nečetla, proto je to pro mě velkým zážitkem. Měla jsem z ní trošku strach, taky jsem jí četla na dvě etapy - ale vlastně teď nechápu proč. Četlo se to dobře a příběh měl vlastnost zatáhnout svého čtenáře do děje a nepustit.
Všichni tři hlavní hrdinové - Cathy, John i Trey mi neskutečně přirostli k srdci. Nedokážu se rozhodnout, kterého z těch chlapců jsem měla radši či kterého mi je víc líto. Všechny tři postavy si vytrpěli dost a udělali moc chyb. Bez výjimky. Celý příběh je jeden velký paradox a ironie osudu. Je tam tolik šokových situací, které čtenáře s nějakou jakousi představou dokonale zbourá.
Uvědomuju si, že nedokážu ani pořádně vyjádřit, co bych ráda řekla - ten pocit po dočtení mě zasáhl. To se nepodaří kdejaké knize. Jedna ze známek, že tahle kniha je naprosto neuvěřitelná. Nemůžu pokračovat v tomto komentáři, aniž by ze mě nevypadl nějaký nesmysl, proto poslední věc, kterou chci sdělit je, že tenhle naprosto skvělý, silný a emotivní příběh, který chytne za to Vaše srdce a nepustí, si musí přečíst naprosto každý! :)

Anna 13
28.10.2016 5 z 5

Skvělá knížka...
Opravdu doporučuji...

Strhující, napínavá, s neočekávanými zvraty, které děj obrátí o 180 stupňů. Doopravdy mne to chytlo a nepustilo. Po postavách se mi bude stýskat...

A na příběh rozhodně jen tak nezapomenu...

Více o knize z mého blogu: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1610/dlouhe-stiny-leila-meachamova

Vlastina67
10.10.2016 3 z 5

První dvě části knihy mě bavily, ale třetí mi přišla už moc překombinovaná a nepravděpodobná. Ta celkový dojem trochu pokazila. Ale přesto to nebyla ztráta času.

akdar72
05.09.2016 5 z 5

Napínavé až do konce.

AnnaAm
25.08.2016 3 z 5

po docitani knihy mám zmiešané pocity.Na jednej strane sa mi páčil príbeh postavy a ich osudy na druhej strane mi to miestami prišlo až neuverilne.Niektoré konania postáv boli jak pritiahnuté za vlasy a nepravdepodobné. Príbehu som neverila jeho skutocnost,veci v knihe by sa v skutočnosti nestali,miestami mi to prišlo ako telenovela.Až na ten koniec ten zlepšil moju reakciu na knihu tých pár posledných strán mi prišlo pravdivejsich a skutocnejsich ako celá kniha. nieje to ľahké čítanie ale kniha určite stojí za prečítanie.

kika 13
13.08.2016 5 z 5

cokoli psát je skoro zbytečné.Je potřeba se ponořit do čtení.

Amaranth93
27.07.2016 5 z 5

Veľmi strhujúci dej :-) Kniha, v ktorej je všetko: od priateľstva, nádeje, odvahy, sebectva, odhodlanosti, viery a lásky.

verden
16.07.2016 odpad!

Po tom, čo som videla to vysoké hodnotenie, bol pre mňa Láskavec veľkým sklamaním. Hlavné postavy sa mi zdali neprirodzené, ich konanie často nepochopiteľné a z vyjadrovania chlapcov (najmä Treya) mi bolo miestami až do smiechu, proste som to autorke neverila. Nehovoriac o dejových zvratoch, ktoré boli už toľkokrát omieľané v iných dielach... Rozuzlenie a záver sa mi zdali nemastné-neslané a po dočítaní môžem povedať, že ľutujem čas, ktorý som pri knihe strávila.

Mišule_11
29.06.2016

Kniha se mi líbila, občas mi něco chybělo a nebo se mi něco nelíbilo! Ale stála za přečtení! :-)

Mandalka74
03.06.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. Silný příběh o přátelství 3 přátel.

ina77
27.04.2016 5 z 5

Kniha neměla chybu,trochu ze života,trochu detektivka.Už dlouho jsem nečetla knihu která byla tak skvělá.Už se moc těším až si od autorky přečtu další.

Alienn
24.04.2016 4 z 5

Kniha se mi výborně četla už od první stránky. Líbil se mi příběh životů tří přátel, jen přiznávám, že nemám moc ráda, když jedno nedorozumění, nebo jedna nevysvětlená věc, tolik ovlivní životy všech. A pak to otěhotnění... já chápu, že to je v knize stěžejní, ale přesto je to tak málo uvěřitelné, že je takovéto zápletky až škoda. Nicméně se mi kniha líbila, přišla v pravou chvíli a doporučuji.

polly43
25.02.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi libila,sice byla úplně z jiného soudku,než třeba Poselství růží,ale upoutala mě od začátku až do konce.Velmi zajímavě líčí osudy ústřední trojice.Doporučuji k přečtení.

Káča Máča
15.01.2016 5 z 5

Výborná kniha, od které jsem měla problémy se odtrhnout a odkládala jsem jí jen v nejnutnějších případech. Sáhla jsem po ní bezděčně v knihovně aniž bych věděla, o čem je. A rozhodně toho nelituji. Mnoho lidem se nelíbí konec knížky - já nemohu tvrdit, že se mi nelíbil. Zároveň bych si ale dovedla představit i lepší zakončení. Na druhou stranu se autorce bravurně povedlo všechno závěrečně pěkně zamotat :).

Terry11
13.01.2016 4 z 5

Ale no tak! Otěhotnět takovýmto způsobem mi přišlo tak neuvěřitelné, že prostě tu hvězdičku srazit musím. I když mi je jasné, že to byl základní stavební kámen zápletky.

Jitaku
26.11.2015 5 z 5

Nádherný poutavý příběh s nečekaným koncem, který dopadl úplně jinak, než by čtenář očekával.

Kamienkova33
26.11.2015 4 z 5

Veľmi zaujímavý príbeh, od začiatku som knihu ťažko púšťala z rúk.. Záver mi to trochu narušil, ale to je len môj osobný názor, bolo tam podľa mňa toho už veľa :-)

Luciska13
23.10.2015

Knihu jsem četla jedním dechem celá napnutá, jak dopadne, ale konec mě zklamal. Byl překvapivý a to u knížek bývá skvělé, ale řekla bych, že to mohlo dopadnout lépe...

Neami2
23.10.2015 4 z 5

Kniha čtivá, příběh zajímavý, přesně tak, jak jsem očekávala. Ovšem konec mi moc nesedl. Přišel mi, jako kdyby příliš nesouvisel s dějem celé knihy. Ale knihu by určitě doporučila k přečtení.

milostné romány ságy

Leila Meacham