Růže bílá, černý les

Růže bílá, černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409653/bmid_ruze-bila-cerny-les-9BP-409653.jpg 4 1218 363

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona sama nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

White Rose, Black Forest , 2018

Toiweiss
16.04.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla a stále se mi tají dech. Kniha byla už od začátku úžasná, a každou další stránkou mě dějem, zapletkami i rozuzlením velmi překvapovala. Až do poslední stránky jsem neměla tušení jak to dopadne, kvůli novým zvratům. Kniha mě dokázala velmi překvapit i přes mé velké očekávání, moc se mi líbila a ráda si přečtu i další knihy od autora.

Makaja
15.04.2020 5 z 5

Pro mě lepší než autorova prvotina. Nezdálo se mi, že by to byla jen nějaká červená knihovna, příběh mě vtáhnul a líbil se mi i vhled do života hlavních postav před válkou, kde byl vidět určitý proces v myšlení a vnímání nacismu. A i když jde o román s nádechem holčičího čtení, přesto jsem se zcela nenásilně dozvěděla zase něco nového. Za mne spokojenost, takové příjemné čtení o nepříjemné době. Nezanechá to v člověku ten hluboký pocit bezmoci a nespravedlnosti války jako třeba Fotograf z Osvětimi, Na vlastní kůži nebo Deník A.F., ale v dnešní době není třeba víc beznaděje, spíš optimismus. I když, ten konec byl trochu moc ......

klara1550
13.04.2020 4 z 5

Já vlastně nevím, co si myslet. Knížka se mi četla sama, byla napínavá, v tomhle ohledu se nedá nic vytknout - za to 4 hvězdy. Zároveň byla ale taková nevyhraněná - jestli to měl být romantický příběh, tak bych čekala té lásky víc. Jestli to měl být thriller, tak bych čekala víc akce a promyšlenější děj. Takových knih je nějak prostě mraky, a tahle se ničím neodlišuje. Ale když chce člověk vypnout, tak proč ne.

zdendula31
06.04.2020 5 z 5

Moc pěkná..

Pan_Švec
05.04.2020 4 z 5

Napínavý příběh odehrávající se v letech 1943 a 1944 v nacistickém Německu. Než začnete číst, mrkněte na mapu Německa a najděte si Freiburg im Breisgau na jihozápadě země u švýcarských hranic. Tam se příběh odehrává a člověk získá představu o prostoru. Naopak nedoporučuji číst ukázku na zadní straně přebalu knihy. Napoví víc, než by bylo vhodné. Vyprávěný příběh nemá moc zvratů, je jasně nalinkován, postavy jsou vytvořeny a padouši zůstávají padouchy a klaďasové kladnými hrdiny. To ale nic neubírá na napětí, jež muselo v té době provázet i všední okamžiky: zastaví mě hlídka, budu se tvářit dostatečně neutrálně, seženu dostatek jídla... Doporučuji ke čtení.

Denisa232623
04.04.2020 3 z 5

Knihy s válečnou tématikou mám velmi ráda, ale tahle nebyla na 5*. Dle vysokého hodnocení a kladných recenzí jsem měla očekávání vysoká. Příběh to byl pěkný, ale místy to mělo chyby.
Průměrný příběh s happyendem, který je možný jen v knize.

markyticka
01.04.2020 4 z 5

Příběh částečně podle skutečné události mne zaujal, autor i překladatelka odvedli dobrou práci - čte se to lehce. Těším se na další knihu.

maruschka
27.03.2020 3 z 5

Na téhle knížce je nejlepší název...

nikaxxx
23.03.2020 5 z 5

Od knihy jsem neměla velká očekávání, ale vyrazila mi dech!
Příběh, který zachycuje děsivé a bohužel skutečností inspirované události, je čtivě napsaný a pohltil mě okamžitě, od prvních stránek, až jsem se musela nutit číst pomaleji a vše pozorně vstřebávat. Hlavní hrdinové získali mé sympatie, Franka musela snést hodně životních ran a přesto dokázala jít dál a dokonce bojovat. Té dvojici jsem prostě fandila, i když trochu detailnější popis jejich vyvíjejícího se vztahu bych snesla...

Marekjectenar
22.03.2020 5 z 5

Tohle byla úžasná kniha a určitě stojí za přečtení. Hlavním hrdinům bude držet palce až do konce. Charaktery jsou skvěle napsané a byly my sympatické. Určitě všem doporučuji a těším se na knihu Najdi Rebeccu. Takže ano, za mě velké doporučení, kdo váhá tak šup šup číst :)

VerStetinova
22.03.2020 2 z 5

Pardon, ale tohle je prachsprostá červená knihovna.

Ivana11
21.03.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, moc hezky napsané.

Šárka_D
17.03.2020 3 z 5

Nechala jsem se nalákat knižními bloggery na "úplně jiný příběh z války, vůbec ne takový, jako všichni ti tatéři z Osvětimi" (které nečtu, takže jestli jsou ještě slabší, tak potěš), a bohužel jsem dostala jen další válečnou limonádu. Příběh ukazuje, že válka není černobílá, což dojde asi každému, komu už bylo patnáct, nejde nikterak do hloubky. K dobru autorovi přičítám čtivost a napínavý konec, určitě ale nejde o žádné veledílo. Z podtitulu "Láska proti říši" mě úplně bolí oči.

karol.cadex
17.03.2020 5 z 5

Opravdu krásná kniha! Dlouho jsem ji odkládala, jelikož mě děsil na obálce nápis LÁSKA PROTI ŘÍŠI a představovala jsem si různé šílenosti počínaje Danielle Steel, konče Esmeraldou za druhé světové.
Je to román, ale je moc pěkný. Dost mě potěšila i pasáž s bombardováním, flashbacky Franky i Johna super, i to jejich oťukáváníčko bylo příjemné a nikoli trapné.
Velmi doporučuji!

essene
13.03.2020 5 z 5

Ač nemám ráda válečné knihy,tato byla opravdu pěkná a přečetla jsem jí na 1 zátah.

LenkaGonn
10.03.2020 5 z 5

Románový příběh, který se odehrává během 2. světové války. Vlastně jsem vůbec nevěděla co od této knihy čekat. Nakonec jsem byla příjemně překvapená. Plynula velice rychle a byla velice čtivá. Nezpozorovala jsem žádná hluchá místa. Knihy o druhé světové válce čtu teprve krátce a musím říct, že čím dál tím víc zjišťuji jak jsem v této oblasti pozadu. Mě tato kniha přinesla i nové informace. Mě se prostě líbila a má čestné místo v mé knihovně.

Eleanor-ka
04.03.2020 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá, člověk se začetl prakticky hned a četla se moc hezky. Příběh byl také zajímavý, ale přikláním se k tomu názoru, že místy poněkud naivní. Z historického kontextu v knize nebylo zmíněno nic navíc, co by každý z období 2.světové války nevěděl. Byly zde i jisté nedostatky, které se nedaly přehlédnout. Proto spíše považuju toto čtení za oddechové. Největší průser byl dle mě happyend. Zde bylo opravdu cítit, že knihu psal americký autor.
V závěru však hodnotím pozitivně, kniha mě bavila.

magic11
03.03.2020 2 z 5

Čekala jsem od ní víc, četla se dobře, ale dost naivní...

Susan94
28.02.2020 3 z 5

vzhledem k vysokému hodnocení, jsem očekávala dech beroucí příběh. Za mě teda nebyl nijak zajímavý. Nicméně se díky délce četla kniha rychle. Hodnotím jako průměrné čtení.

Valeyman
26.02.2020 4 z 5

Hodně čtivé, hezky a jednoduše napsané. Román měl nádherně vybudovanou atmosféru. Přečetl jsem to prakticky za jeden večer. Doporučuji všem, kteří chtějí něco nenáročného. Opravdu ideální kniha na jeden hezký deštivý večer strávený s knížkou a čajem u lampičky pod peřinou. Výrazné minus byla chybějící gradace děje / zvrat. Těším se na další díl Najdi Rebeccu, na který si vyhradím rovněž jeden krásný večer.

druhá světová válka (1939–1945) rozhlasové zpracování válečné romány

Eoin Dempsey