Růže bílá, černý les

Růže bílá, černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409653/bmid_ruze-bila-cerny-les-9BP-409653.jpg 4 1218 363

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona sama nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

White Rose, Black Forest , 2018

Misoponia
29.01.2020 2 z 5

Nedočteno, ženský román zahalený do hávu druhé světové války.

martinka07
29.01.2020 5 z 5

Krásný, emotivní příběh.

indyka
26.01.2020 5 z 5

Stručně:
1) Odporná doba a ještě odpornější lidé.
2) Redaktor by zasloužil vytahat za uši! Tolik chyb v textu!

Výstižně:
Zpočátku jsem ke knize přistupovala jako k dalšímu lidskému příběhu z druhé světové války, ale tak, jak jsem byla napnutá na posledních deseti stránkách, jsem nebyla u knihy už dlouho. Opravdu skvěle vygradované. Příběh samotný mě vtáhl a nepustil, knihu jsem zhltla za nedělní odpoledne.

Zajímal by mě další život postav - konec mi přišel zbytečně useknutý.

bábuška
26.01.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha, zmíněné skutečné události. Děj čtenáře zcela pohltí.

Lena79
25.01.2020 5 z 5

Za 2. světové války bohužel trpělo mnoho obyčejných lidí, včetně Němců. Hlavní hrdinku knihy nevyjímaje, odvaha v temných dobách se jí teda upřít nedá. Knihu jsem přečetla za dva dny a líbila se mi.

lucievachovaxx
23.01.2020 3 z 5

Kniha s hezkým dějem, avšak někdy jsem se přistihla, že nevnímám děj a přemýšlím nad něčím jiným, což se mi normálně nestává - dělo se mi to cca při prvních 100 stranách, poté mě děj vtáhl do sebe.

Daenerys
22.01.2020 3 z 5

Celkem čtivé, zvlášť závěrečná pasáž, ale působilo to na mě trochu jednoduše - rozhodně se jedná o nosné téma, tak proč se do něj víc neopřít?

ANDY28
21.01.2020 5 z 5

zhltnuto za 2 dny, nešlo se odtrhnout, krásně napsaný příběh.

Baja333
20.01.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha plná zvratů a napětí. Kniha není suché love story,jak sem se obávala.Vědomí že druhá světová válka udělala i z některých obyčejných němců zajatce vlastí země je strašná.

MIA-chan
20.01.2020 5 z 5

Růže bílá,
Černý les,
Hladový vlk,
Sežraný květ.

Toto jsme s kamarádkou vymysleli jen tak ze srandy, ale teď mám pocit, že se to k tomu dokonalé hodí.
Knihu z celého srdce doporučuji.

Bibi23
17.01.2020 5 z 5

Už jsem přečetla spoustu knih, tato ale zůstane jednou z mých TOP. Nádherně psaný příběh, který vás vtáhne do děje a nedovolí knihu odložit...

niknikita
16.01.2020 5 z 5

Vlastně se mi vůbec nelíbila obálka a tušila jsem, že skrývá příběh, který bude přinejmenším obsahovat plno smutku.
Všechno se naplnilo podle předpokladů - silné emoce na pozadí vyprávění, které emocemi nijak neplýtvalo a přesto mne zasáhlo víc, než bych čekala.
Občas mi autor svým stylem připomínal spíše reportáž než román. Ale i tak byla kniha hodně čtivá a děj nepostrádal napětí a spád.
Konec byl trochu překotný, ale budiž... aspoň na závěr
pár pěkných slov a happyend, v záplavě válečného pesimismu.
Každopádně si teď nutně musím dát pauzu od všeho zla...

Rossel
15.01.2020 3 z 5

Zajímavé vyprávění a obyčejné dívce ze 2. světové války. Umím si představit, že takových „Franek“ bylo v té době po celém Německu moc.
Příběh byl dobrý, i když bez větší hloubky, a šikovně zasazený do historických reálií (ačkoli určité výhrady bych k tomu měla).
Spíše takové oddechové čtení. Kniha neurazila, ale ani nijak extra nenadchla.

Pheonix
13.01.2020 5 z 5

Nemám slov, knihu jsem přečetla za jediný den, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Někomu některé věci mohou přijít uměle vykonstruované, ale nemyslím si, že by události uvedené v knize nemohly být reálné. Válka je vždy plná překvapení, zvratů, intrik apod. Konec možná není podle něčích představ a asi i já s odstupem, co jsem knihu četla, musím říct, že možná měl příběh skončit trochu jinak, ale má dušička v tu chvíli, kdy jsem knihu dočetla, tak jásala štěstím... :)

maryska09
11.01.2020 4 z 5

Čtivá kniha o romantickém příběhu v hrůzných kulisách druhé světové války. Remarque to není, ale pro mladší generaci čtenářů velmi doporučuji, aby nezapomínali, co byli nacisti zač.

mimi55
11.01.2020 5 z 5

Na knížku jsem natrefila náhodou. Zajímavý pohled na život za války, příběh dvou neznámých lidí, škoda toho konce, ten mi přišel nereálný, ale války asi přinášejí i neuvěřitelné konce.

Mishell14
08.01.2020 4 z 5

Moje třetí kniha s tématikou druhé světové války,priznávám, že nebýt velkých ohlasů, nejspíš bych si knihu sama nekoupila. Ovšem její koupi nelituji. Velmi čtivý příběh, který vás do děje vtáhne a nepustí. Jsem ráda, že autor zachoval hrůzu té doby, a nebylo zde pouhá lovestory napříč válkou.

Rizek75
04.01.2020 3 z 5

Čtivý příběh, avšak nic "ohromujícího".

Jolina
02.01.2020 5 z 5

Válečný román plný osamění, nedořečeného, ale i vztahy mezí lidmi. Kam až je schopný člověk dojít? Co všechno je schopen obětovat? Závěr mi trochu neseděl, byl takový umělý, nechala bych to asi všechno více otevřené...ale jinak poutavé téma, zajímavé vykreslení postav, postupné odhalování minulosti. Líbilo.

Mateo67
31.12.2019 5 z 5

Krásný válečný román, jestli tedy můžu použít slovo “krásný” ve spojení s válkou. Podává jiný pohled na válku než od takto zaměřených knih očekáváme. Odkrývá život a chování “obyčejného” německého obyvatelstva v době nástupu nacismu i za války. Do této kulisy se autorovi podařilo zasadit napínavý příběh dvou mladých lidí, kteří nechtějí stát stranou, náhoda je svede dohromady a jeden pro druhého se stanou důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. I když se hlavní děj většinou odehrává mimo válečné běsnění, válka je všudypřítomná a atmosféra knihy je jí nabitá, až mrazí.
Pozor, možný spoiler!
A protože se jedná o román a nikoli literaturu faktu, díky za takový závěr. Člověk si představu o této době udělá , možná ho to popožene hledat další podrobnější informace, ale zároveň knihu dočítá s pocitem, že vše končí tak, jak má, když už ve skutečnosti by to tak nejspíše nedopadlo.

druhá světová válka (1939–1945) rozhlasové zpracování válečné romány

Eoin Dempsey