Růže bílá, černý les

Růže bílá, černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409653/bmid_ruze-bila-cerny-les-9BP-409653.jpg 4 1218 363

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona sama nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

White Rose, Black Forest , 2018

Maryčka
22.05.2020 2 z 5

Tohle je první kniha, kterou jsem četla jako audio. Ze začátku jsem si říkala, že to bude pěkné stealth drama, jenže ani po 4 hodinách poslechu se v knize absolutně nic nedělo. Stále jsem si připadala, jako bych byla teprve ve čtvrtině. Začala jsem pochybovat. Musela jsem se ujistit, zda-li to čirou náhodou nemá druhý díl...nemá.
Nu, a pak se to stalo...očekávaný turbokonec s neočekávaně turbovyléčenýma nohama. Snad bych mohla ještě zmínit, že většina knih YA žánru má uvěřitelnější milostnou linku než tohle. Jo a mimochodem, hlas té paní, která to četla, byl strašně nepříjemný.

PetK
22.05.2020 3 z 5

Taková limonádka, jednohubka. Upřímně, zrovna když jsem čekala, že příběh začne, byl konec. :-) Pokud chcete knihu s podobným tématem, ale mnohem propracovanější, doporučuji Slavíka od Kristin Hannah.

fénix56
19.05.2020 3 z 5

V knize bylo napětí, láska, taky je zde popsán i netradiční pohled na Němce, nebyli všichni jen zlí fašisté. Hlavní hrdinka Franka udělala oblouk od obdivu k národním socialistům až po odboj v organizaci Bílá růže. Jen její vztah s Johnem na mne působil dost studeně, přes všechno, co jeden pro druhého udělali. A hvězdičku dolů dávám i za ne moc pravděpodobný konec.

Denisar92
18.05.2020 3 z 5

Skončila jsem v půlce knihy, nějak me to nenadchlo

Evina.Cetba
18.05.2020 3 z 5

Napínavý příběh mladé německé ženy, profesí zdravotní sestra, z konce 2. světové války. Snaží se zachránit zraněného muže, kterého našla v lese, před nacisty. Ukryje ho provizorně ve své rodinné chatě a drama začíná.

helenkan
18.05.2020 4 z 5

Mě se to libilo. Pěkný příběh a z jiného pohledu než jsme zvyklý. Je pravda,že nebyl každý Němec fašista.

danielavachova
17.05.2020 3 z 5

Hezké oddechové čtení,pohled na 2.světovou válku očima Němců nefašistů,ale myslím daleko lépe zpracovala Jakuba Katalpa v knize Němci nebo Kateřina Tučková v knize Vyhnání Gerty Schnirch. Kniha mi přišla tak trochu jako červená knihovna,nemluvě o gramatických chybách.

cornetka
14.05.2020 5 z 5

Příběh Franky a Johna se mi moc líbil. Franka byla neskutečně silná a odvážná žena a John si to moc dobře uvědomoval - vždyť mu zachránila život. Dokázali společně spojit síly, aby se pokusili vzepřít vyšší moci a zachránit si život. Za mě určitě palec nahoru.

kikies
08.05.2020 4 z 5

Zajímavé, ještě tolik neohrané téma, výborně zpracované, ale k dokonalosti ještě kousíček chyběl. Zřejmě to chtělo věnovat větší úsilí tomu vztahu nebo trochu citlivější pohled. Kniha se ovšem velmi dobře čte a podává neotřelý úhel pohledu na válku, což je samo o sobě velké plus.

Kuci12
02.05.2020 3 z 5

Nemůžu se ubránit pocitu, že ta knížka měla navíc. Měla výborné téma, které se tak často neobjevuje. Chybělo mi tam trochu intimity mezi hlavními hrdiny a jít trochu víc do hloubky. Jejich vztah byl popsán, nejvíce tím ,že jeho fascinovala její tvář. Což je trochu málo, proč kvůli ní málem zemřel. Konec měl trochu grády, ale tenhle příběh bohužel není z těch, které si budu pamatovat i za rok.

Remus Hroozley
01.05.2020 3 z 5

No... Je vidět, že to psal muž, úplně mi ten jejich vztah neprodal. Napínavé to, ale bylo, takže stále super kniha. Jen mi chyběla větší jiskra. A ty dialogy - co bys chtěl dělat kdyby nebyla válka? Nevím... A ty? Hmm nevím.
Uhhh.

juliesze
26.04.2020 3 z 5

Zcela se ztotožňuji s komentářem ohledně jednoduchého příběhu. Téma se dá zpracovat mnohem zajímavějším způsobem. Přečetla jsem za den a půl a připadalo mi to spíš dobré jako námět na film, než jako kniha.

Danago
26.04.2020 3 z 5

Příběh mi připadal příliš jednoduchý spíš asi pro mladší čtenářky. Bohužel žádné nadšení se nekonalo. I když pohled z jiného úhlu , přesto mi to připadalo málo propracované, málo překvapivé , bez nějakých zvratů a velice předvídatelné. Konec byl asi napínavý nejvíc.

piliticek
24.04.2020 3 z 5

Kniha byla čtivě napsaná, bylo tam i několik zajímavých témat a pohledů ze strany německých obyvatel. Ale postavy se mi zdály zvláštně emočně ploché, charaktery nebyly příliš vykreslené. A co mi vadilo velmi, bylo množství chyb v textu a to i pravopisných. Nechápu, jak se toto může dostat přes korekturu do tisku.

AlbionFoxyFox
24.04.2020 4 z 5

První čtyři pětiny knihy jsem byla rozhodnutá dát 5 hvězd. Hezky popsaná situace předválečného Německa, napětí, knihu nešlo odložit. Poslední část příběhu mi připadala, jako by měl autor dán počet stran, do jakého se vejít. Vše bylo poměrně rychle ukončeno ve stylu amerického filmu a to, co se během celé knihy vytvářelo a formovalo skončilo během pár rychle po sobě jdoucích momentů.

sarekaslukova
22.04.2020 3 z 5

Tak tahle kniha mě moc neoslovila, vše co jsem si říkala že se teď stane se následně stalo. Byla tedy velmi čtivě napsaná, ale bez žádného překvapení.

rilajaan
18.04.2020 5 z 5

Čtivá kniha, zajímavý příběh. Spousta námětů na zamyšlení, prostě nic není bílé nebo černé. Válka nemá nikdy vítězů.

swon
18.04.2020 4 z 5

V knize najdete mnoho zajímavých momentů - za určitě nejzajímavější považuju popis předválečné situace v Německu. Nevím, jestli si dnešní čtenář vůbec dokáže představit, jak byli lidé nuceni žít. Kdo se ohnul, kdo šel nadšeně s davem. Já to nedokážu, je mi z toho zle. A to nemusím číst o nacistickém Německu...že ano.

Samozřejmě, že to není kniha faktografická, ale jako návod a zpřístupnění širšímu okruhu lidí, je takový příběh vlastně dokonalá forma.

ClariceL.
17.04.2020 3 z 5

Zase trochu jiný pohled na útrapy války. Vyprávění německé dívky Franky o tom, co jí válka vzala a naopak dala. Nenásilně, jednoduchou formou, naznačené akce Bílé růže, to mi přišlo na příběhu zajímavé. V knize je ke konci i trochu napětí, ale i tak je to pěkné. Je to čtivý osud odvážné dívky v nelehké době. Kniha se mi líbila a některé situace a závěr je prostě takový, jaký autor chtěl.

Leniiis
17.04.2020 5 z 5

Mě se tento příběh moc líbil. Nikdy mě nepřestane udivovat, co se za války dělo a co lidé zažívali.

druhá světová válka (1939–1945) rozhlasové zpracování válečné romány

Eoin Dempsey