Running Man

Running Man
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11496/bmid_running-man-GhP-11496.jpg 4 2074 2074

Vítejte v Americe roku 2025, kde nejlepší muži hrají o život – ve Hře smrti. Každou noc jsou všichni Američané naladěni na nejsledovanější TV hru – show Running Man. Každou noc sledují, zda soutěžící najdou smrt z rukou Lovců právě tento den. Pokud přežijí třicet dní, získají cenu – milion dolarů. Dosavadní rekord je osm dní... Ale nyní je ve Hře nový muž, Ben Richards, který dokáže porazit krutou nepřízeň osudu, podvodnou hru, surový Systém. A proti tomu sází vše, co má...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Running Man , 1982

bookcase
21.11.2020 5 z 5

Ta vidina pro nás už blízké budoucnosti, jak ji King viděl před čtyřiceti lety, je děsivá. SK jako můj oblíbenec Bachman skvělý. Tohle bylo pořádné psycho.

Mona-Lisa
30.10.2020 5 z 5

S tímto Kingem se ocitneš v budoucnosti, která vůbec není růžová.
Celou dobu má hlavní slovo Ben Richards, muž, který se nachází na spodu společenského žebříčku v Americe, která s těmito jedinci jedná jako s odpadem a nechá je obětovat své životy v reality-show. Pokud dřív neumřou na rakovinu díky ovzduší...
Hnedka od první strany jsi hozený do děje a nezastavíš se s Richardsem až do konce.
Tento kousek z roku 1999 patří ke špičkám, co jsem od mistra četla. Rozhodně není korektní a nedrží se při zdi. Sprostá slova lemují stránky, stejně jako narážky na prohnilou společnost.
Bylo to zkrátka kousavé, jízlivé a nekompromisní do začátku do konce.

Princezna22
20.10.2020 5 z 5

Za mě skvělá jednohubka. Byla to jízda od začátku do konce. Za mě doporučuji

burg
17.10.2020 4 z 5

Kdo by to byl řekl, že mistr pera přesně předpoví, jak se za pár desetiletí všichni seběhnou k TV, aby sledovali když už ne běh o život jednoho maníka, tak s naprosto tupým výrazem v xichtě alespoň Ulici, Růžovku, nebo podobnou kravinu.

jefff
30.09.2020 4 z 5

Strhující jízda, která se čte jedním dechem. Super.

Blaufik
18.09.2020 4 z 5

Tato kniha protkaná zoufalstvím, chutí bojovat a pořádnou dávnou emocí je něčím, co vás rozhodně chytne, i když se nejedná o nějaký mimořádný kousek.
Přesto má v sobě jakousi jiskru, která vás ke knize připoutá a nepustí dříve, než s poslední stránkou.

Ondra_P
13.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha, nenudil jsem se ani chvíli. Děj má spád a to i díky krátkým kapitolám. Rozhodně doporučuji.

opic 12
31.08.2020 4 z 5

Nekompromisní Bachmanovka.Tak jak si čtenář žádá.Jak jinak.
Nespecifikovaná neutěšená realita budoucnosti.Není důležité jak,kde,proč.Prostě ted a tady.Nic víc není potřeba.
Autority jsou mu u prdele (pohrdání).Áčkovské anarcho ladění ve smyslu proti tzv. systémové Síti.
Trochu zamrzelo o tom strachu a více paranoidních stavů z těch práskačů.Ale v tomhle rychlíku na to není čas.A rozepisovat a řešit nějaké myšlenkové pochody by působilo na druhou stranu zdlouhavě.Je to samozřejmě Bachmanovka.A o to tu přeci běží.Jo a vlastně ještě o ten život.
Vztyčený literární prostředníček.Depka jak má být.
Dlouhý pochod,Srovnáno se zemí a hned za nimi v závěsu skvělý Běh o život.
Ovečkám už nestačí,že je to barevný a hejbe se to.Chtějí stále víc.Tak jim to dáme.Štastni a spokojeni.Na věky.
Ano...bude líp.

analizátor
19.08.2020 5 z 5

Úžasně nadčasová záležitost! Jízda od začátku do konce. Četl jsem již podruhé, poprvé někdy před dvaceti lety. Střeva zaháknutá o bradu mrtvoly se ale neokoukají.

Sherosraz77
18.08.2020 5 z 5

No.. shrnu to asi takto. Já prostě miluju "bachmanovky". Děj, který vás ihned pohltí, drtí, válcuje a vyplivne vás až na konci, kdy se cítíte dost roz*ebaně, ale přesto z toho máte radost a nastavili byste se klidně znovu.
Ráda si tohle dílo přečtu znovu už jen proto, abych mohla pomáhat Benovi sbírat jeho střeva...

karol.cadex
13.08.2020 5 z 5

Jak moc musel být Bachman ve své době naštvaný, aby v Kingovo hlavě tohle napsal?
Richards je jen veš, neuvěřitelně smutný a chudý chlap, který toleruje své ženě i prostituci, jinak by nepřežili. A když už je zoufalství na maximu, jde se hlásit do Domu Her, který participuje na bídě právě Richardsovi podobných. Bohužel pro ně, a vlastně i pro Richardse samotného, Richards není blbej a skrz celou knihu je tahá za nos.
Jenže je to Bachman, a tak nemá nikdo šanci v knize skončit dobře.
Hrozná depka, i slzu jsem uronila při setkání Richardse a Staceyho - taky nesnáším poldy dokonce víc než čerty.

Shaxx
11.08.2020 4 z 5

Nezvykle stručný konec a celkově i obsahově je to stručnější, než typický King. Ale je fakt, že mám načteno více od Kinga než od "Bachmana" :D
Pochmurná, ne-li přímo trochu dystopická vize budoucnosti, kde pochybné reality show, při nichž lidi můžou přijít o kejhák, je vrchol zábavy. Děj je zaměřen zejména na hlavního hrdinu, který se z finanční a rodinné krize přihlásí do těchto show. Nicméně, vzhledem ke zmiňované stručnosti, se už čtenář moc nedozví nějaké dodatečné informace o tom, jak se země dopracovala do tohoto stavu, kdy se vše převrátilo do takového bodu zlomu, vše je prostě orientováno na cestu hlavního hrdiny napříč přežitím reality show Běh o život. Ale s přihlédnutím k počtu stran knihy je to pochopitelné, nějaké obkecávky kolem, ačkoli by mohly být zajímavé, by trochu zbrzdily akčnost a spád knihy. I tak by mi nějaká stručná historie nevadila. Každopádně to bylo řádně čtivé a díky počtu stránek přečtené za chvilku :D

cca
02.08.2020 3 z 5

Příběh zachraňuje jeho čtivost a téma, které je takové "vděčné". Jinak jsem ale docela zklamaná, protože nic extra se vlastně nekoná. Potenciál dobrý, ale provedení pokulhává.

Pitbullka
09.07.2020 5 z 5

Tento styl psaní Kinga mě prostě baví. Napínavé, akční a ten konec mě hodně překvapil.

hetzerjoke
01.07.2020 2 z 5

Asi je to tím, že už jsem četl od Kinga hodně knih, ale tento krátký příběh z antiutopistických Spojených států mi celkem rychle zevšedněl, nijak nevybočoval z předpokládaného proudu a když se k závěru konečně začalo něco dít, bylo mi už celkem jedno, jak nesympatický Ben skončí. Jednoduše průměr, King napsal mnohem lepší...

Crozz
26.06.2020 3 z 5

Celkem čtivé, závěr super.

sedw
26.05.2020 5 z 5

Jedna ze dvou Bachmanovek, které jsem četl (druhá je Dlouhý pochod), obě podobné téma a obě v podstatě dokonalé. Kniha je o hodně lepší, než film, který inspirovala. Na to, jak je poměrně krátká, tak je v ní parádně vykreslen svět, postavy, je plná napětí. Velmi doporučuji všem, bez ohledu na literární preference.

kurama45
28.04.2020 3 z 5

Prečítané za jedno odpoludnie. V niečom mi pripomínalo knihy od Nothombovej. Blízka budúcnosť, pochmúrnosť, bahno, smrad a tiene, ale hlavne divné pocity, ktoré sa človeku vkrádajú pod kožu. Zatiaľ čo Nothombová sa v svojich knihách sústreďuje viac na opisy a dialógy, King pracuje cez akciu.
Popravde to ku koncu pre mňa začalo strácať šťavu. To, ako to skončí, si čitateľ uvedomí už niekde v polovičke príbehu. Zatiaľ čo prvá polovica je pomerne komplexná, druhá je samé bumtata ratata, tu máš hajzel, zabijem ťa, aj teba zabijem, fuj, visia mi z brucha črevá, výbuch, koniec. Typický King, dobrý začiatok, vynikajúci stred a koniec o ničom.
Ak máte radi brutálnu akciu, je to skvelá kniha. Ak chcete niečo na (trochu drsnejšie) zamyslenie, je to dobrá kniha. Ak chcete poriadne premyslenú víziu postapokalyptického sveta, hlboké úvahy a podrobné opisy, tak to zas taká dobrá kniha nebude. Z rovnakej „poličky” sa mi od Bachmana páčil viac Dlouhý pochod. Aj keď ani ten neprekonal majstrovský opis bezútešnosti sveta budúcnosti od McCarthyho.

Skawin
20.04.2020 4 z 5

Posloucháno jako audio. Ze začátku mi trochu vadil hlas, který knihu namluvil, ale zvykla jsem si. Velmi napínavý a zároveň (v dnešní době) strach nahánějící příběh. Problémy s nosními filtry bez kterých nelze přežít, vše sledující VV... Tak trochu jiný S.King.

mareksevc
05.04.2020 5 z 5

knihu som prečítal na jeden zátah , výborná ! Tak ako si počas čítania vecí od Kinga uvedomujem že toto písal King , tak pri tých od "Bachmana" je to uplne opačne