Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260316/bmid_ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4 1553 337

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

zuzana4291
17.08.2016 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity, začátek nudný, pak střed byl velmi dobrý a čtivý a konec opět docela nuda.Možná kdyby spisovatelka vynechala dlouhé popisné scény, možná by to bylo trochu více čtivější.

Peanut
15.08.2016 5 z 5

Nejvíc mě překvapil konec.... To jsem opravdu necčekala těším se na další díl

Avielin
15.08.2016 5 z 5

Naprosto strhující knížka.. hned bych si koupila druhý díl, jen kdyby vyšel.. čekat celý měsíc mě asi umoří... :)

veronika3665
12.08.2016

Výborná knížka! Napívaný děj, který mě nemohl od knížky vůbec odpoutat. Strašně mě naštval konec :D ale zároveň strašně překvapil. Určitě doporučuji přečíst, už se těším na další díl :)

PAZATT
08.08.2016 4 z 5

Nad touto knihou jsem dlouho váhala, přišla mi taková deprimující, po přečtení už nechápu proč vlastně. A jsem moc ráda, že jsem si jí přečetla! Kniha je velmi originální a ať si říká (a píše) kdo chce, co chce, není jako ostatní knihy pro teenagery. Je to prostě o holce, která chce přežít ve světě, kde je jiná, podřadná a opovrhovaná. Která je výjimečná a statečná... Párkrát mi dokonce ukápla slzička, což se mi moc často nestává. Vřele doporučuju! =D

Princezna22
04.08.2016 2 z 5

Bohužel...Kniha mě zklamala... Po přečtení půlky knihy jsem ji nedocetla a zbytek stránek jen prolistovala.. Škoda..

ayra
03.08.2016 3 z 5

Četla jsem už mnoho takových teenagerovských knih a všechny jsou si velmi podobné. Na začátku jsem tušila jak to zkončí a myslím že druhý díl bych si tipla taky dobře. Pro mě žádná bomba ale hezká oddechovka.

mišule5
03.08.2016 5 z 5

Na tuto knihu jsem se strašně těšila a musím uznat že je skvělá! Čte se opravdu dobře a u žádné kapitoly jsem se nenudila ba naopak- oči mi klouzali po slovech neuvěřitelnou rychlostí, abych se dozvěděla jak to dopadne. Hlavní postavy se dobře pamatují, ale vůbec jsem si nemohla zapamatovat rody a jejich barvy- bylo jich strašně moc :-D doufám, že se dočká i filmového zpracování!
Velice doporučuji si tuto knihu přečíst!!
( Obálka je neskutečně pěkná :-P)

Voluta852
31.07.2016 5 z 5

Panebože ten konec. Opravdu super strašně se těším na 2.díl. Velmi zajímavý děj a Mare byla velmi slibná hrdinka. Doporučuji přečíst. Jo a chtěla bych se zeptat kolik bude mít tato série dílů. Předem děkuji za odpověď

Danča:))))
29.07.2016 5 z 5

I když jsem věděla jak to skončí a četla jsem ji jen když jsem měla trochu čas tak musím dát pět hvězd. Ze začátku jsem se do knihy musela trochu nutit ale jak jsem četla dál tak mě to fakt chytlo. Určitě se k Rudé královně ještě vrátím a přečtu si ji pořádně :) S koupí druhého dílu váhat nebudu :))

Jenny3
25.07.2016 4 z 5

Naprosto nečekaná knížka! Nevěděla jsem, co od ní čekat, ale nadchla mě. Hlavně konec mě překvapil, od tak mladé autorky skutečně dobrý příběh, těším se na další díl, snad bude stejně zajímavý. :)

Jakahol
22.07.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro celou najednou. I přes to, že hodně připomíná jiné knihy a je hodně předvídatelná ( věci, které mě pravděpodobně měly hrozně překvapit jsem čekala už od začátku) musím knize dát plný počet hvězd. Příběh mě totiž pohltil a nechal mě knihu zavřít teprve až když jsem dočetla poslední slovo. Navíc v knize nebyla místa, kde bych se nudila. I začátek se rozjel velmi rychle. Jen doufám, že v příštím díle se dozvím více o historii země, která tam sice byla zmiňovaná, ale nic konkrétního. Jo, a opravdu bych ocenila mapu :)

LucyT
15.07.2016 5 z 5

Rozhodně skvělá kniha! Stojí za zmínku i skvěle vypadající obálka :)
Mare je nejlepší hrdinka všech dob! :) Je snad i lepší než Calaena(Skleněný trůn)
Cal je zjevně dobrý kluk, ale ze začátku jsem ho neměla moc v lásce :)
Jeho bratr Maven je super kluk, ale co se stane je jedna z důležitých momentů v knize :)
Takže ano, knihu si musí každý přečíst! :)

andrysek158
15.07.2016 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout dokonce ani v práci, konec mě absolutně dostal. Zhltla jsem ji během dvou dnů a už se těším na pokračování, za mě rozhodně 5 hvězdiček :)

sleja
01.07.2016

Knížka se četla skoro sama. Mám ráda knížky, které mě překvapí, což se v téhle rozhodně stalo několikrát. Děj se měnil, nic není černobílé. Rozhodně doporučuju všem.

anastazie2606
27.06.2016 5 z 5

Kniha byla úplne ÚZASNÁ .Cetla se sama.

Lokina
27.06.2016 5 z 5

Prosím další díl!!! :-) Úžasná kniha, zajímavé postavy a ten konec jsem teda nečekala :-) Já osobně jsem měla v oblibě více Cala ;) Mare byla super...to jak to nakonci natřela Evangelině, to už byla jenom třešnička na dortu :-)

teer.h
23.06.2016 5 z 5

Když jsem si knihu koupila, velice jsem se na ní těšila. Už jen díky obalu jsem si jí vybrala. A musím uznat, že je to další skvělá kniha, která se mi opravdu velice líbila! Krásně se čte a měla jsem ji přečtenou hned. Úžasný příběh, zápletky, samé překvapení.

Ale můžu říct, že konec jsem tak nějak čekala, celou dobu jsem si to myslela, ale na tom nic nemění, že kniha se mi opravdu velice líbila. Královna a její syn mi lezli krkem :D. Bylo poznat, že tam něco nesedí. Mavena jsem si oblíbila hned od začátku, takže mu i fandím. Jsem zvědavá na další díl, a nemůžu se dočkat až si ho přečtu.
Opravdu doporučuji :)

TerraNova
19.06.2016 5 z 5

Kniha je super! Zhltla jsem ji během pěti dnů. Trochu (hodně) mě zklamal Maven. Oblíbila jsem si ho, ale už od začátku jejich "najednou hezkého vztahu" mi něco přišlo divné. Cal se mi líbil ze začátku, ale pak se to nějak... vytratilo. :D Strašně moc se těším na další díl. Přímo se nemůžu dočkat.

AjinQa
13.06.2016 5 z 5

Upřímně, knihy jsem si na internetu všimla jen díky obálky. Tohle je na téhle knížce jedno velké plus. Říká se, nesuď knihu podle obalu, ale tady to jinak nejde.
Knížkou jsem proletěla za dva dny a nelituju toho. Četla se fakt skvěle. Příběh mi připadal o.k. , ale vypadalo to trochu jako slátanina pár knih. (Selekce, Hunger Games, atd.) Jde vidět, kde se autorka inspirovala. Ale to mi vůbec nevadilo.
Hlavní hrdinové mi připadali příjemní. Mare se mi nezdála taková naivka jak jiné knižní hrdinky. Mavena jsem měla trochu raději než Cala. (Trochu toho lituju.)
Knihu určitě doporučuju. Dobře se čte a upřímně, na poličce vypadá skvěle. Proto dávám 5*.