Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260316/bmid_ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4 1553 337

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

daniela58
24.11.2016

Knížka byla fajn, ale občas se mi zdálo, že knížka 'vykrádačka'. Hodně mi to připomínalo Selekci. Přečtu si i ostatní díly, ale jen proto, že mě zajímá, jak to dopadne.

Teri_59
21.11.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka, doporučuji. Určitě si přečtu druhý díl :D

NicaCola
21.11.2016 4 z 5

Kniha je napsaná velmi čtivě, zajímavý příběh. Jenom jsem podle hodnocení očekávala malilinko víc :)

Madame R
16.11.2016 3 z 5

Hned po dočtení knihy jsem byla nadšená, příběh se mi líbil a nemohla jsem se dočkat pokračování. S odstupem 3 měsíců jsem se vrhla na Křišťálový meč a zjistila jsem, že si z předchozí knihy ani moc nepamatuji. Příběh ve mě neuchoval takové správné pocity a docela mě to mrzí.

petra4080
16.11.2016 4 z 5

Příběh je napsaný velmi čtivě, příjemně plyne, taková pohodová pohádka která pohladí na duši. Ráda si přečtu pokračování.

Byxy123
09.11.2016 4 z 5

Kniha opravdu zajímavá. Budu se sice trochu opakovat, ale první kapitola byla trochu bez ničeho. Ale pak se to rozjede a nekončí to ani na poslední stránce. Jediné, co mi trochu chybělo, že nebylo moc popsáno okolí a různí lidé. Sice, udělala jsem si obrázek o lidech sama, ale ta krajina mi trochu chyběla. Ale příběh to vynahradil. :)

Nefi
08.11.2016 4 z 5

Od téhle knihy jsem toho moc nečekala. Sáhla jsem po ní jen kvůli knižní výzvě. První kapitola mě vcelku nudila, ale potom mě příběh chytl a já jsem ho hltala na každé stránce. Knižní výzva tedy má něco do sebe a já nelituji, že jsem si vybrala právě tuto knihu.

Deni136
01.11.2016 5 z 5

Knížka se mi hrozně moc líbila. Jakmile jsem uviděla obálku, věděla jsem, že si ji přečtu. Pro jistotu jsem mrkla na obsah a nadšení se ještě zvětšilo! Začátek knížky je takový bez děje, ale hodně rychle se to rozjede a potom už nemám co dodat. Autorka vymyslela spoustu zajímavých a napínavých situací, které jsem hltala a většinou je četla neustále dokola, aby mi náhodou něco neuniklo :D. Rozhodně je to jedna z nejoblíbenějších knížek, které jsem kdy měla v ruce.

Fantasysvet
25.10.2016 4 z 5

Autorka nás presvedčí, že nič nie je také, aké sa na prvý pohľad zdá. Názov Červená kráľovná nie je náhodný. Mare Barrow je Červená. Celý svoj život prežila v Pilótach, chudobnej dedine plnej blata, otrhaných špinavých ľudí a beznádeje. Pokiaľ človek nemal nejaký talent a neučil sa remeslu užitočnému pre službu Strieborným, skončil na fronte, kde už dlhé roky zúri krutá vojna. Takýto osud čakal aj Mare, ktorá pomáhala svojej rodine len drobnými krádežami. Bola s ním zmierená, až kým nestretla mladého muža, z ktorého sa vykľul princ. Že príliš ideálne? Ani zďaleka!

Červená kráľovná prináša na svojich stránkach nečakané zvraty, napínavé situácie a postavy, ktoré si jednoducho obľúbite. Počas čítania mi neušlo, že jedna veta sa tam neustále opakovala. Ktokoľvek môže zradiť. A ukázala sa pravdivejšia, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Na pozadí deja odohrávajúceho sa v paláci, vzniká povstanie Červených, čo nie je až také prekvapivé a opätovne sa dostávame k istej podobnosti s už spomínanými Hrami o život. Tá sa opakuje aj pri naznačenom ľúbostnom trojuholníku, ktorý akoby sa už stal povinnou jazdou pre každý YA román. V tomto prípade to však našťastie nie je nič patetické, takže sa nemusíte báť. Dovolím si skôr tvrdiť, že bol dokonca príjemným osviežením. Keď si knihu prečítate, pochopíte prečo.

Dee.Grusova
23.10.2016 4 z 5

Jedna z mála knih u kterých jsem se nomhla rozhodnout, jestli ano nebo ne. Nakonec jsem se však rozhodla knihu dočíst a rozhodně nelituji. Jsem zvědavá na další díl! :)

v.july
17.10.2016 4 z 5

Kniha je dobrá, tajně doufám že poračování by mohlo být o něco lepší, hlavní postava je výrazná ale není tolik propracovaná, lehce naivní, spolehá se až moc na cizí pomoc a často se vzdává, z tohoto důvodů se mi líbily Hungergames víc. Jasně, nedá se to uplně srovnávát, ale táhne mě to k tomu, námět je podobný divergenci, selekci aspol., doufám že autorka se rozepíše a další pokračování bude propracovanější.

liamka76
02.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha, doporučuji.
Kniha plná věcí které Vás nepřekvapí ale hlavě věcí co vás překvapí.
Od chvíle co jsem ji začala číst jsem se nedokázala odlepit.

ChSleepwalker
23.09.2016 2 z 5

Každý může zradit. I kniha, co se na první pohled tváří, že bude dobrá. Bohužel ve svém žánru je Rudá královna sotva průměrná. Hlavní hrdinka, blýskající holčička (wtf), neoplývá zrovna velkým rozumem a její myšlenkové procesy bych přirovnala k Americe ze Selekce. Předvídatelný příběh nepřináší nic nového a ani postavy nejsou příliš hluboce vykreslené. Nechápu, proč jsem knihu dočítala.

IvankaM
22.09.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Těším se na druhý díl.

Leome
18.09.2016 3 z 5

Kniha se čte moc dobře, ale přijde mi jaksi... primitivní. Autorka umí dobře psát, vykouzlit napětí, ale vymyslet dobrý příběh ne. Je to podobně předvídatelné jako například Selekce, která i přesto udělala takovou díru do světa... Hlavní hrdinka navíc není, alespoň pro mě, příliš sympatická, spíše ufňukaná. Chválím alespoň autorčin talent, který se rozhodně popřít nedá.

venacava
15.09.2016 5 z 5

Kam se hrabe Hunger games a Divergence...tato kniha mě dostala ...hltala jsem slovo za slovem bez dechu. Zítra jdu pro 2 díl a jsem napnuta jak kšandy.

lharka13
09.09.2016 4 z 5

Musím říct, že knížka mě naprosto pohltila, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout a byla nepředvídatelná i napínavá do poslední stránky. Rozhodně se těším na další díl. Pravda, místy připomíná selekci,ale rozhodně jí převyšuje promyšleností děje, prostředím a napětí. Za mě 4 hvězdy, jak vyšité.

kalinkacz
08.09.2016 2 z 5

Jelikož mám žánry, které jsou podobné této knize dost načtené, tak už mi námět nepřišel tolik originální... Přišlo mi to jako směska YA fantasy s motivem z Kázání ohně a romantikou ze Selekce... Obě tyto knihy mám ale ráda, takže celkově se mi kniha četla dobře, svět je zajímavý a na další díl se rozhodně moc těším a doufám, že se už trošku oddělí od ostatních podobných knih..

Arwen329
28.08.2016 4 z 5

Pěkná knížka, taková oddechovka. Druhý díl si určitě přečtu, zajímá mě jak to dopadne. :-)

Napůlanděl
25.08.2016 3 z 5

Pro mě to byla oddechovka...Jediné co bych tomu vytkla byl konec...hlavně epilog, moc mi nesedl. Představovala jsem si něco jiného...Doufám, že druhý díl mě více nadchne.