Kráľova klietka

Kráľova klietka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338467/bmid_kralova-klietka-QT3-338467.jpg 4 464 464

Mare Barrow je väzenkyňou, bezmocnou bez svojho blesku, mučenou svojimi fatálnymi chybami. Žije z milosti muža, ktorého kedysi milovala, muža stvoreného z klamstiev a zrady. Teraz už kráľ Maven Calore pokračuje v spriadaní temných sietí svojej mŕtvej matky, aby udržal kontrolu nad krajinou a svojou väzenkyňou. Skupina tých, ktorí patria k novej krvi, a červených pokračuje v organizácii, trénovaní a rozširovaní sa. Pripravujú sa na vojnu. A Cal, princ vo vyhnanstve, bude bojovať o srdce Mare. Tentoraz nedovolí, aby ho čokoľvek zastavilo. Je rozhodnutý vyhrať.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Motýľ

King´s cage , 2017

Laerry
27.02.2021 5 z 5

Původně jsem si myslela, že se jedná o trilogii a tak mě chvíli mátlo rozvláčné vyprávění, které děj neposouvalo moc kupředu... ale vzhledem k tomu, že je tu ještě jeden díl, tak třetí díl byl skvělou přípravou prohlubování charakterů na závěrečné zúčtování - takže se mi knížka jako celek velmi líbila.

Eliska946
18.01.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha

barbora5507
08.01.2021 4 z 5

Mám z téhle série fakt rozporuplné pocity. První polovina 2. i 3. dílu se strašně ale fakt strašně táhla, musela jsem se nutit k přečtení aspoň jedné kapitoly za den :)) Ale potom se děj rozjede a od čtení není možné se odtrhnout... Hlavní postavy jsou na jednu stranu hrozně otravné, ale na druhou je mám opravdu ráda a jejich vývoj je super (kromě Mare, ta mi leze krkem pořád a za všech okolností). No nevím, asi mi nezbývá nic jiného, než se pustit do posledního dílu. Pravděpodobně přeskočím prvních 200 stránek a dál se uvidí XDD

Ketfl
15.11.2020 3 z 5

Vůbec nevím, jak tenhle díl ohodnotit. Na jednu stranu, děj sám o sobě není zas tak špatný. Podle mého autorka měla fakt dobrý nápad. Ale na druhou stranu se to straaaašně táhlo. Až jsem knihu musela odložit a šla jsem radši číst něco jiného. Navíc ten vztah Mare a Cala? Já nevím. Vůbec se mi tomu nechce věřit. Chybí mi tam veškerá jiskra. Naopak vztah Mare a Mavena, to je pro mě něco jiného. Jen škoda, že z toho nic nebude, protože on je vážně mega narušenej. Z toho mi bylo při čtení dost úzko.... co z něho mohlo být za člověka, kdyby nebylo jeho matky? No, když už jsem došla až sem, tak se pustím i do dalšího dílu a uvidíme.

Alnima
09.11.2020 3 z 5

Jako odpočinkové čtení v tomto žánru dobrý, ale nic nového mi tato knížka nenabídla. A díl od dílu to šlo zase dolů. Bohužel..

morbic
06.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Upřímně moc netuším, co si o knize myslet. Na jednu stranu se mi četla docela dobře a děj také není tak hrozný. Na druhou stranu se to dost vleklo. A konečných asi 70 stránek jsem musela dočíst tak po měsíční pauze od knihy. Přes polovinu knihy se nic nedělo a když nakonec Mare zachrání, objeví se okamžitě další problémy a ona se znovu cítí zrazená. Musím podotknout, že mě na konci už pěkně štvala. Její postavu mám ráda, ale irituje mě, když tak tvrdí, jak ji Cal zarazil dýku do zad a ZNOVU si nevybral ji. Vždyť buďme k sobě upřímní, ona si ho nevybrala nikdy. :)) Mare se mi zdála neskutečně sebestředná.

ulleguana
01.11.2020 2 z 5

Do půlky sem se fakt nutila...pak už se to zase rozjelo

Fortuna7
25.10.2020 2 z 5

Bylo to HROZNĚ dlouhé a nic moc se tam nedělo

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Miluju tuhle sérii, ať si každý říká co chce!! Skvěle vystavěný příběh a rozhodně mi nepřijde, že by byl nějak uměle natahovaný, jak hlásají některé recenze.

ProstěAmálka
24.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Je to zvláštní, ale tato tento díl mne bavil asi více než dva předchozí.. Občas tam teda byly časové nesrovnalosti, ale to spisovatelce odpouštím, jelikož to chápu..
Jinak moc nemám ráda více dějových linií a ani tady se to nezměnilo.. Cameron mi přišla ještě víc nesympatická než předtím a Evangelina mne zklamala, měla jsem jí radši, když jsem si myslela, že je to prostě b*tch :)
Jinak konec knihy, mne nijak nenadchnul a bojím se, že válečná smšť bude docela nudná :)

Luigi1
27.05.2020 4 z 5

Je to trochu slabší,ale co ve špitále

Percabethka
18.04.2020 3 z 5

Oproti předchozímu dílu se jak kniha, tak i povaha Mare výrazně zlepšily. Pořád to ale není žádná sláva. A vážně mi vadí, že tam naprosto nedává smysl čas - "Byla jsem tu uvězněná už tři měsíce" a o pár stránech později: "Po šesti týdnech věznění..."
Podle všeho má tedy asi měsíc dva týdny? Zajímavé.
A to zdaleka není jediná nelogická věc. Jsem ráda, že mi už chybí jen jeden díl...

Skippka
02.04.2020 5 z 5

Konec se mi nelíbil :-) Ale o to víc se těším na další díl :-D

Wikvetek
21.03.2020 2 z 5

Za mě nejslabší díl... Často zdlouhavé až zbytečně vleklé. Doufám, že se v dalším díle zlepší :)

nikiss76
10.02.2020 1 z 5

Tento díl se vážně vlekl, myslela jsem, že jej ani nedočtu. Vadí mi nepropracovanost, scény nedotažené do konce, autorka hrozně překombinovává a z celého děje je jeden velký chaos. Autorčin styl psaní je žalostný. Obzvlášť fantasy je žánr, kde je potřeba propracovanost, promyšlenost vytvořeného světa, barvité popisy nejen scén ale i postav a jejich schopností. To vše autorce naprosto uniká.

Jediné plus vidím asi ve formě vyprávění děje z pohledu dalších postav. V předchozí knize jsem si k hlavní hrdince vybudovala nesympatie, které bohužel přetrvaly i po dočtení tohoto dílu. Závěrečná bitva byla opět scifi chaos, ale aspoň se už konečně něco dělo.

Parwana
23.10.2019 1 z 5

Spoiler alert

Nejslabší díl celé série, teda alespoň zatím. Začátek se nesnesitelně vlekl, až jsem měla nutkání knížku odložit, protože se tam vůbec nic nedělo. Mare úpěla v řetězech a Maven si na ní honil triko. Pak se to sice rozběhlo, ale v polovině jsem vytušila následující hlavní zápletku, tj. Evangelininy zmařené zásnuby (na to by nepřišel jenom dement) a vzápětí jsem očekávala ty stejné z prvního dílu, na které nakonec došlo (nebohý čtenář s napětím čeká, kdy Mare Cala zabije za to, že se kvůli ní trůnu, klenotů ani katedrál nikdy nevzdá). Po přečtení tohoto veledíla nevím, jestli mám brečet, nebo se smát. Co se týče řemeslného zpracování, žalostná bída. Netuším, zda je i originál tak špatný, nebo je na vině překladatel, ale velmi často se objevovaly hrubky, stylistické chyby a rozvláčný až stupidní styl psaní (dialogy na facku, zbytečná melodramata). Místy jsem se opravdu smála, a bohužel i v situacích, kdy se to nehodilo. Autorka pomalu ale jistě vykrádá sama sebe, recykluje již použité zápletky (Cal opět zaslíben Evangelině, nevídáno) a celá kniha místy začíná připomínat béčkovou telenovelu se špatným koncem. První díl celé série byl boží. Druhý díl už mi přišel slabší a kdyby autorka spojila druhý a třetí díl dohromady, vůbec nic by se nestalo. Po přečtení se dostavila neskutečná úleva. Doufám, že čtvrtý díl bude kvalitativně lepší. Jinak ho přejedu rychločtením, protože mě zajímá, jakým směrem se zoufalí protagonisté vydají (Mare by mohla být královnou, vyvraždit Samosovy, a následně jí v náručí umře Cal, když mu sdělí, že je těhotná). Na slovní spojení blýskající holčička už jsem alergická. Kniha ode mě nedostala nejnižší hodnocení jenom proto, že jsem se přinutila ji dočíst. Jsou mnohem lepší fantasy, a naštěstí jich není málo.

_kadla_
04.10.2019 4 z 5

Pomalý rozjezd, který zachraňuje vyprávění jiné postavy než Mare, ale pak to stojí za to. Stejně jako u 2 bych ocenila mapu, plus k tomuhle dílu ještě i seznam rodů a jejich schopností, v tom jsem se tak nějak ztrácela. Tenhle díl byl propracovaný, nebyl tak předvídatelný a postavy lépe vykresleny. Zajímavé vidět Evangelinu že umí být i jiná než krutá a namyšlená. Rozhodně lepší než 2. díl, ale pořád ještě slabší než 1. Jak spolu s dalším pokračováním roste počet stran knihy zbývá jen doufat, že Válečná smršť bude stát za to.

wotana
11.06.2019 3 z 5

Jak už jsem psala u druhého dílu, kdyby se spojili druhý a tředí díl dohromady, nic by se nestalo a ušetřilo by to spoustu papíru i peněz.

maja11231
13.05.2019 3 z 5

Od knihy mi nedělalo problém se odtrhnout a to je škoda

Roselunda 1928
11.03.2019 3 z 5

Nečte se úplně špatně, nenáročné, na vymytí mozku fajn. Jako pokračování série docela slušné, vůbec mi nevadilo zdlouhavých tři sta stran o věznění Mare, postavy jsou docela zajímavě, barevně vykresleny... neoslní, ale neurazí :)