Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469299/bmid_ruda-kralovna-wyV-469299.jpg 4 1553 1553

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Vydejte se na dobrodružnou cestu do země, kde na barvě krve záleží. Čeká na vás strhující příběh Mare Barrowové, sedmnáctileté dívky patřící mezi Rudé, prosté občany žijící pod krutovládou Stříbrných, válečníků s božskými schopnostmi a stříbrnou krví. Napínavý světový bestseller o tom, že se sílou je nebezpečné si zahrávat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

Alex.Barunka
20.06.2017 3 z 5

Od mnohých jsem slyšela, že tuto knihu ani nedočetli. Popravdě nechápu, co je na ní k nedočtení. Ano, má svoje neduhy, autorka si mohla vystavět kvalitnější základy, místy se jí to docela naklánělo. Ale jako oddechová četba je to ideální. Pobaví, místy se mihne napětí, ideální to není, ale rozhodně jsem spokojená :)

bookaholik2272
17.06.2017 3 z 5

Kniha ve mě vyvolala zvláštní pocity..... Na jednu stranu mi přišla naivní, hlavní hrdinka ještě víc. Na druhou stranu jsem se těšila, až zase budu číst.

Nikkaa
09.06.2017 4 z 5

Mare dívka která je uvězněna ve světě stribrnych a srdcem by chtěla být doma...tak trošku sem v tom poznala svůj život jsem tam kde nechci být.člověk musi ale bojovat za to po cem opravdu touží..moc ctiva kniha teď uz se tesim az otevřu křišťálový meč :-)

IrennCasman
06.06.2017 4 z 5

Co vlastně napsat? Snad jen, že tato kniha nepřekvapí, ale ani neurazí. Četla jsem několik podobných knih, jako je tato. Některými částmi mi dost připomínala "Selekci". Nicméně kniha se mi četla dobře. Když si odmyslím množství chyb v textu, musím knihu hodnotit velmi kladně. Knihy čtu různě podle své nálady a tahle měla štěstí, že mi pod ruku přišla v pravou chvíli. Nejsem až tak náročný čtenář, jsem spíše dosti kritická, ale knihu vřele doporučuji.

kaca3606
05.06.2017 5 z 5

Hodně dobrá kniha, mohla bych jí přirovnat k Hunger Games nebo Skleněný trůn, sice bylo v textu strašně moc chyb, jsem rada že autorka nevysvětlovala věci do detailu, většinou to v knihách trošku přeskakuju a v téhle to chybělo ,jsem za to ráda. Hned jdu na další díl

Sabishej
03.06.2017 5 z 5

Úžasná knížka.
Nápad je senzační a postavy přirostou k srdci. Na konci jsem byla smutná že je 'oni' zradili, ale zase byla šťastná, že našla svého bratra. Rozhodně se těším na pokračování. :D

Fanttastica
29.05.2017 4 z 5

Kniha mě moc příjemně překvapila. Patří k mým nejoblíbenějším. Postavy jsou celkem sympatické, ale na Mavena nikdo nemá. Je to prostě zlobivej kluk. :)

AelinAshryver
28.05.2017 2 z 5

O Rudé královně jsem slyšela, že to není moc dobrá kniha a na to, jak málo jsem od ní očekávala, mě trochu překvapila. Ani mi tolik nepřipadalo, že by knížka byla velká splácanina. Vadil mi ten děj. Styl psaní je celkem čtivý, ale příběh za moc nestojí. Některé věci tam byli vynucené a nepřirozené.
Tomu, kdo váhá, zda-li si má knížku přečíst, bych nejspíš řekla, ať nemrhá časem a přečte si něco jiného.

prestiggio
27.05.2017 3 z 5

Čakala som viac.

Adris
02.05.2017 odpad!

To byla hrůza. Nuda, hrozné postavy. Předvídatelnost. A to jsem ani HG nečetla. Spíš jak Selekce s magií.

Dakarianna
22.04.2017 5 z 5

Pěkná fantasy, která sice jakoby obsahovala kousky jiných úspěšných sérií (Hunger games, Selekce, Divergence, Křídla,...), ale byla čtivá a zajímavá. Nejde o nic nového a převratného, ale je to skvělá kniha. Už se těším až si přečtu další díl.

BarkaS
20.04.2017 4 z 5

Slátanina přeslátaná, ale překvapivě čtivá.

lukino41
20.04.2017 5 z 5

Původně jsem knížce nedůvěřoval a vůbec se mi nechtělo ji číst, ale zaťal jsem zuby a začal. A jsem za to rád. Sice je hlavní postava někdy dost najivní a místy má buď přehnané city nebo žádné, ale jinak se mi Ruda královna líbila a další díl určitě nenechám dlouho ležet.

LadyShady
18.04.2017 4 z 5

Příběh je celkem napínavý bez zbytečně prázdných míst. Jediné, co mi vadilo, byla hlavní hrdinka, Je na mě příliš ufňukaná. Ale bylo to příjemné čtení, určitě sáhnu po dalším díle.

pokapetl
03.04.2017 4 z 5

Drobný spoiler na konci komentáře!
Abych řekla pravdu, mě Mare ani nějací Princové moc nezaujali. Milostný trojúuhelník najdete dneska asi v 80% knih. Zato jsem si oblíbila postavu Lucase, takže když ho poravili, dostala jsem menší infarkt a chvíli mi trvalo než jsem to rozdýchala.

Kat9
02.04.2017 4 z 5

Ze začátku jsem si byla jistá, že to bude na 5*, ale ten konec mě tak nějak zklamal. Souhlasím s komentářem níže, je to něco jako kombinace Selekce a Hunger Games. A přestože je tahle knížka hodně čtivá a i napínavá, většinu děje jsem už od začátku dokázala správně odhadnout. Když to ale porovnám se Selekcí, tak je děj o hodně zajímavější. Tak nevím, jak hodnotit, je to tak na 4 a půl až tři čtvrtě hvězdy. Každopádně, ačkoli má své chyby, tak knihu rozhodně doporučuju!!!

JessieKKI
19.03.2017 5 z 5

Něco mezi Hunger games a Selekcí (celou sérií Selekce, Elita, První). Takový dojem na mně kniha nechala. Samozřejmě tam je i něco přidaného a celkový výsledek je velmi čtivý. Kniha se mi četla poměrně dobře a už se těším na druhý díl !

KateChatt
18.03.2017

Během čtení mě překvapila častá nepřítomnost písmen a další chyby v překladu. Nicméně mě knížka strašně bavila (no jo, jsem nenáročný čtenář).
Akorát mi přijde trochu smutné, že moje nejoblíbenější postava je záporák.

notsohappyanny
11.03.2017 3 z 5

Abych pravdu řekla, tak tahle kniha mě bohužel zklamala. Jestli je to tím, že ji všici opěvují nebo tím, že jsem v této knize našla inspiraci hned ze 3-4 bestsellerů (velmi ,,nenápadnou" inspiraci).
Námět super, kniha mega čtivá, přečtená během 4 pracovně a ,,učebně" vytížených dnů, což je velký úspěch, dokonce mě i vytáhla ze všech obávané Reading slump - čtenářské krize - a obálka pěkná. Bohužel jsem se nemohla přenést přes otřesné chování Mare nebo aspoň dle mého se Mare chovala na ránu násadou od koštěte. Nicméně konec byl zajímavý, *SPOILER* zrada Mavena mě velmi naštvala a překvapila, ale i tak je mou nejoblíbenější postavou a aréna *KONEC SPOILERU* a i přes všechny ,,vady" si přečtu pokračování, protože prostě nemám ve zvyku nedočítat série. 2.5/5

vandalindakova
03.03.2017 5 z 5

Knihu bych přirovnala k Selekci v drsnější verzi. Já jsem s knihou naprosto spokojená. Dokázala mě vtáhnout do děje tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Jen je škoda, že poslední dvě kapitoly asi někdo psal ve spěchu, neb si nedokážu vysvětlit najednou tolik chyb a chybějících písmen. Ale to se může stát. Určitě budu číst dál.