Jsem rozohněná

Jsem rozohněná https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208984/bmid_jsem-rozohnena-uvp-208984.jpg 4 527 120

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. Ale i tak to sama nedokáže – pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolností nemůže důvěřovat: Warner... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Ignite me , 2014

little-dream
24.05.2015 5 z 5

Úžasný závěr, Ú-Ž-A-S-N-Ý!!!
(Cooboo se dokonce polepšili s obálkou :D)
Jenom ten název...ee! :D
Z čeho jsem ale málem umřela, byly ty dvě nevydané kapitoly. To, až si to budu chtít znovu přečíst, je budu muset hledat na internetu? :'(
Grrrrr......

Vlastně mám po přečtení téhle knížky pocit, jako bych si něco šlehla (viz ↑ :D), protože mě totálně okouzlila. :) Doufám, že Tahereh Mafi napíše spoustu dalších knížek se stejným stylem psaní, protože je opravdu originální a za celou dobu, co se pohybuji v téhle čtenářské komunitě, konkrétně v žánru YA, jsem nenarazila na nic podobného. Celá série si zaslouží 5* a určitě se k ní ještě někdy vrátím. :)

Katuschkaaa
18.05.2015 5 z 5

Po dlouhé době série, která mě chytla tak, že jsem se nemohla odtrhnout... 1. díl skvělý, 2. díl bomba a 3. díl naprosto senzační... Líbilo se mi, jak se z Juliette stala sebevědomá a odvážná holka. Taky se mi líbil autorčin styl psaní, pro mě něco nového a originálního, s těmi přeškrtanými větami. A rozhodně bych si to dokázala představit i zfilmované... :-)

Véča
15.05.2015 5 z 5

Miluji tuhle sérii a hned bych brala ještě další 3 díly. :D Jsem moc ráda, že mám celou sérii doma a můžu se k ní kdykoliv vrátit. Příběh, láska, napětí, přátelství.. nic mi tam nechybí, prostě super!
Všem ji moc doporučuji!!
Jen ten konec, jako vážně? Ještě že jsem díky vám, co jste to tu komentovali, zjistila, že se ty dvě kapitoly dají najít, protože bez nich mi to přišlo zakončení úplně o ničem. Takže vám děkuji, že jste se tady o tom zmínili a já si to mohla dočíst. :D

Scharks
30.04.2015 5 z 5

Tohle je konec? To jako vážně?? Čekala jsem to trošku víc ukončené...nebo aspoň trochu ukončené :D Každopádně i tak jsem si poslední díl docela užila a celá série mě mile překvapila :)

laura6069
29.04.2015

Prečítala som si všetky knižky :) Kto si túto knižku alebo jej pokračovanie nekúpil, nech neváha a kúpi ;) najlepšia knižka akú som kedy prečítala. Moc obdivujem Tahereh Mafi a jej úžasný štýl písania, u prvej knižky mi to zo začiatku vadilo ale potom pohoda :) Zo začiatku som mala rada Adama milý, láskavý a podľa toho ako bol opísaný bol neskutočne úžasný. A Warner no nehovorím ... V druhej časti sa Adam začal správať divne :D a to sa mi moc nepáčilo ... a v trojke bol s neho horší človek ako Warner ( môj názor) ... a zas naopak som si veľmi obľúbila Warnera :3 .. a k juliette , na začiatku mi vadilo aká je tichá, nikdy nepovedala svoj názor ... ale v tretej časti sa to zmenilo :) teším sa s čím nás zas prekvapí Tahereh. A mám otázku : pozerala som 20th century fox a bolo písané že by podľa knižky sa mal spraviť film, je to pravda ? Ak niekto vie nech napíše bola by som rada :)

Sabii14
28.04.2015 5 z 5

Třetí díl byl určitě nejlepší. Velmi jsem si oblíbila Warnera, jak je k Juliette laskavý a jak ji miluje.Proto jsem byla velmi ráda že zůstali spolu ikdyž mi bylo moc líto Adama. Nečekala jsem že se Kenji stane tak důležitým a nemůžu si představit kdyby v knížce nebyl :) Čtení jsem si užila a knížka se mi moc líbila.

adelaska
28.04.2015 5 z 5

Parádní zakončení skvělé trilogie. Budu to hodnotit jako celek. Ze začátku, v prvním dílu jsem si nebyla tolik jistá, zda mě to tolik vezme. Ano, četlo se to rychle, autorka píše poutavě, člověk se od toho nemůže odtrhnout. Ale Juliette mi neskutečně lezla na nervy. Neustále samu sebe litovala (dobře, řekněme, že v prvním díle by to ještě šlo, ale v druhém to už fakt přeháněla). V některých situacích se rozhodovala opravdu špatně, nelogicky, ... Avšak později se (díkybohu) změnila. Ale co se týče jiných postav z jiných dystopických příběhů, většinou jsem cítila respekt pro každou z hlavních postav. U Juliette to nešlo. Přišla mi opravdu "hloupoučká". Ale není se čemu divit. (viz její dětství) Co se týče ostatních hrdinů, Kenji, ten byl úžasný od začátku, to samé James.. A Warner... jediná opravdu rozumně a upřímně uvažující postava.
Ano, četla jsem lepší dystopie, ale tohle bylo taky úžasné. Viz moje hodnocení. Musím dát 5 hvězdiček. Autorka opravdu psát umí a to, že mi nesedne charakter jedné postavy je můj problém a ne autorky. A konec se mi líbil... .

A chtěla bych upozornit ty, kteří se chystají číst tento díl. NAkladatelství CooBoo "zapomnělo" na konci vložit 2 kapitoly. Ale jsou naštěstí na CooBoo webových stránkách k přečtení.

Perry
21.04.2015 5 z 5

V knize mě dostal jeden dosti pádný zvrat (který nebudu udávat, protože nechci nic prozrazovat), i když, když nad tím teď přemýšlím tak se dal předpokládat :)
Jinak příběh je skvělý a stejně zapálený a čtivý jako sama obálka a celá trilogie ;)
Za mě rozhodně 5 hvězdiček! *****

sofinka4264
21.04.2015 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tuhle sérii prostě miluju!! Panebože ten konec!!
Už od prvního dílu jsem neměla ráda Adama a milovala Warnera. Nejvíc mi na tom přijde krásný to, jak je kniha napsaná. Vtipná, romantická a občas smutná. Podle mých představ. Brečela jsem jenom párkrát a to několikrát štěstím. Poprvé, když řekl Warner Juliette, že ji miluje. Já z toho nemohla!!! ♥Teď je mojí oblíbenější knihou snad už jenom Selekce... No fakt. Milovala jsem taky Kenjiho (i když jsem nikdy nepřišla na to, jak správně vyslovit jeho jméno...) :D.
Někdy jsem měla chuť Jul nafackovat, ale na konci se to vyžehlilo.

VioletRainbow
17.04.2015 4 z 5

Může obsahovat SPOILERY.

Zhodnotím celou sérii najednou, je to jednodušší =) Myslím, že nápad vážně dobrý, jen zpracování už trošku horší. Na můj vkus až příliš romantických a sentimentálních scén, raději bych trochu více napětí a akce, obzvlášť když se jedná o dystopii. Chvílemi mi některé části přišly trochu moc rozvleklé a nudné.
Co se týče hlavních postav, vážně se mi líbilo jak se Juliette vypracovala z ufňukané holčičky, která se jenom litovala, v sebevědomou osobnost. Po první knize jsem absolutně nenáviděla Warnera a absolutně milovala Adama. Po celé sérii absolutně nenávidím Adama a miluji Warnera :D Trochu mě překvapilo, jak se z tak milujícího, starostlivého a ochraňujícího Adama stal tak neuvěřitelný idiot :D Naopak jsem byla potěšená změnou Warnera.
Celkově musím říct, že je to čtivá série s dobrým nápadem, ale zase tak moc mě neuchvátila, protože po jejím přečtení rozhodně neplánuji pořídit si ji do své knihovny.

Fortuna
23.03.2015 3 z 5

Mně přijde, že nápad je to celkem dobrý. Zpracování je už horší. Mluvím teď k celé sérii - málo akce (zato OPRAVDU HODNĚ romantických scén), žvatlání o nesmyslných pocitech, státní převrat v chování postav, které popravdě nechápu.. Adama jsem měla ráda, a proto mě opravdu mrzí, že z něj ve třetím díle autorka udělala takovou "příšeru".. Zato Warner.. já k tomu nemám ani co říct.. Ani nevím, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Kdyby přibylo více akce a scén, kde se takřka nic neděje, kde na sebe hlavní postavy pomalu bezdůvodně řvou a kde má Juliette hlavu plnou nesmyslných pocitů, bylo méně, možná by kniha byla zajímavější..

Temná.Maky
18.03.2015 4 z 5

Tahle série je moc dobrá i když je tam občas někdo na zabití:)
Celé se mi to strašně líbilo ale měla jsem to rychle přečtené:( ale zato jsem to četla asi 3x:DJen ten konec mě mrzí ani nevím proč.Škoda že ty zbylé kapitoly jsem si musela sehnat.
Jinak super kniha mohlo by být něco dalšího:D

Alik918
15.03.2015 5 z 5

Tato serie není špatná, ale patří spíš k těm horším, co jsem četla. Líbí se mi, jak se Jul i Warner změnili, ale naopak mě mrzí změna Adama. Celkově se serie ale moc táhla a bylo tam málo akce a moc pocitů. Za mě 4 hvězdičky ;)

Kessetra
24.02.2015 2 z 5

Byla to asi nejvíc snesitelná kniha z celé trilogie. Ale tím to pro mě končí.

Bee
20.02.2015 4 z 5

První díl série byl pro mě něčím novým a neokoukaným a taky jsem se na něj tešila jak malá. Další dál mě dost zklamal vzhledem k tomu, jak končilo Jsem roztříštěná nadějně. Oproti těmto dvěma dílům je tu jeden velký rozdíl - hlavní postava se konečně vyvinula v normální lidskou bytost. Ale...
Juliette už od začátku byla diskutabilní postavou a to v mnoha ohledech, nevím, jestli ji autorka nechala tak ukňouranou schválně, aby zdůraznila její změnu v posledním díle, ale proměna je to výrazná, sem tam na můj vkus až moc.
Celkově si myslím, že práce s postavami tu je postavená na hlavu, protože Juliette nebyla jedinou, které se to týkalo. Ať už šlo o Warnera nebo Adama, začali se chovat prapodivně a úplně jinak než dřív a tady už mi to vyloženě nesedlo.
Co se děje týče, tak by bylo ještě lepší, kdybychom se tolik nezabývali myšlenkovými pochody, ale dostali se taky k nějaké akci. I tak mi četba ubíhala závratnou rychlostí a bavilo mě to. Samotný závěr byl jako vystřižený z filmu Chucka Norrise, ale pobavilo mě to a myslím se, že to skončilo bezvadně.

Misa25
08.02.2015 5 z 5

Několik knižních sérií dohromady, mi připomíná tento díl, a přesto je to jedno z nejlepších zakončení série, co jsem četla...hlavní hrdinka je sice na začátku pěkná "slepice", ale vypracuje se a je skvělá :))))

vaili
02.02.2015 5 z 5

Jak se patří zakončení...super...sice téměř bez bitvy...pokud nepočítám Ty v osobní rovině hrdinky...ale autorka se musela hodně snažit aby nový klaďas i záporák dostáli svému jménu :))

(K)Belík
20.01.2015 5 z 5

Je to zvláštní, ale myslím, že tento poslední díl série roztříštěná byl nejlepší.... Juliette byla silná osobnost a né už žádná ukňouraná holčička... i romantické scény byly lepší než v předchozích dílech... :) Byla bych ráda za další díl... :)

Mishak
26.11.2014 5 z 5

WAUUUUUUUU!!! - pozor, může obsahovat spoilery...
Jedna z nejlepších sérií, jaké jsem kdy četla! Kniha je nabitá emocemi, cítíte se úplně jako hrdinové v knize (jako ublížená Jul, naštvaný Adam, zlomený Warner, atd.). Než jsem se nadála, byla jsem na konci knihy... =) Válka nebyla vůbec dlouhá - proběhla na 50ti stránkách a nakonec .... bylo po všem tj a tak strašně rychle, že jsem to nestačila ani pořádně postřehnout.
Warner... No, Warner je prostě úžasná postava - miluju ho! Jul se od prvního dílu tak strašně změnila - je z ní samostatná a neohrožená žena, což se samozřejmě nelíbí Adamovi. Jsem moc ráda, že se nakonec rozhodla pro Warnera =) Naopak neskutečně mě vytáčel Adam! Měla jsem mockrát chuť vzít tu knížku a praštit ho po hlavě a stejně by to bylo málo...
Strašně se mi líbilo, že se děj vracel hodně k Roztříštěné. Všechno se tam krásně vysvětlilo.
Styl psaní Tahereh je pro mě naprosto dokonalý. Ať už jde o nové prvky v knize (přeškrtané věty, které od prvního dílu zcela vymizely a měly dokonalý účel =) ), nebo popis emocí, osob, rozhovorů, situací... sakra, MILUJU JEJÍ STYL PSANÍ!!! A miluju tuhle sérii. To, jak vyvinula své postavy od prvního dílu, jakou jim dala hloubku a skutečnost! Napsala sérii, která nám nabízí něco nového, něco ... troufnu si říct dokonalého! Kombinace dystopie a lidí se zvláštními schopnostmi stojí za to =) Vyplatilo se jí na tohle téma vsadit..
Za mě rozhodně 5 hvězdiček!! A pro celou sérii!!!

Ankavi
22.11.2014 5 z 5

Důstojné vyvrcholení celé série. Skvěle jsem se bavila citovými zmatky Juliette a doufala, že se rozhodne správně. Byla jsem udržována v napětí, jak bude veden a hlavně jak dopadne hlavní boj. Jsem ráda, že Juliette již nebyla tou roztříštěnou nejistou dívkou, ale že se rozohnila :-) Celá série je fajn, doporučuji! A jsem ráda, že jsem si dočetla i ty dvě kapitolky, které se již do tištěné knihy nevešly - díky za odkazy zde uvedené.