Jsem rozohněná

Jsem rozohněná https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208984/bmid_jsem-rozohnena-uvp-208984.jpg 4 527 120

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. Ale i tak to sama nedokáže – pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolností nemůže důvěřovat: Warner... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Ignite me , 2014

Halka2
09.04.2017 4 z 5

Poslední díl byl nejlepší ze série.

Calla2002
08.04.2017 5 z 5

Já jsem už od tý doby co se tam objevil Warner věděla že budou spolu a došlo mi už dřív že ten pták vlastně znázorňuje jeho .... A Jul se tam konečně sebrala a začla sakra něco dělat konečně si začne uvědomovat co je zač a začne to přijímat a uvědomí si že Warnera opravdu miluje..... Ale Pane bože to je jedna z nejlepších sérijí co jsem četla tenhele díl jsem zhltla za pár hodin..... Jsem neuvěřitelně nadšená a dojatá a naprosto mě ta série dostala u mě má 5 hvězdiček
I ten styl jakým to napsala a obecně celej ten děj
a malej James mě úplně překvapil a on tam byl jako jeden ze světlích bodů
Bože a Kenji Pane.Bože. to je prostě ..prostě OMG!!! On je tam vlasně všechny drží nad vodou! a ty jeho vtipy a jeho osobnost odvaha a laskavost..... PROSTĚ VÍC NEŽ DOPORUČUJI!!!!!

PeťkaW.
02.04.2017 4 z 5

Závěrečný díl byl o poznání akčnější, než dva jeho předchůdci. Hlavní hrdinka konečně přestala fňukat a sebrala se dost na to, aby naplnila svůj úděl. Přiznám se, že mi trochu neseděl tak nenadálý obrat jejího chování a stejně tak Adama a trochu i Aarona. Ale vesměs to všechno do příběhu sedělo a je to asi jenom můj osobní drobný problém. Co zůstalo, je výborná čtivost a poetický styl vyprávění autorky. Jen mi trochu chyběl původní způsob psaní s přeškrtanými myšlenkami, opakováním a čísly, který mi přišel neskutečně originální a ojedinělý. Na druhou stranu to asi patřilo právě k proměně hlavní hrdinky. Sečteno, podtrženo - poslední díl je slušným zakončením série, který je jednoznačně nejlepší ze všech tří dílů, který se víc než výborně čte.

sardinka_kostk
14.03.2017 3 z 5

Tato série knížek se mi moc líbila, ale poslední díl mě sklamal......... Byl zbytečně zdlouhavý a konec byl moc rychlý a snadný. Knížka se však četla dobře a byly tam i skvělé postavy. Jednou z nich je Kenji, myslím že příběh by bez něj nebyl tak dobrý. Knížku doporučuji, ale hlavně první a druhý díl :)

Ubulínek
05.03.2017

Po přečtení komentářů jsem se na knihu těšila, ale vůbec mě nenadchla. Děj mi zas tak zajímavý nepřišel, hlavní hrdinka nesympatická, nesedl mi autorčin styl psaní. Vůbec mi nepřišel inteligentní, jen že se snaží přinést něco nového a neotřelého, což se jí přiliš nepovedlo. Nemám nic proti komplikovaným stylům psaní, ale co je moc, to je příliš.

izfnp
11.02.2017 3 z 5

Asi nie som jediná, ktorú posledný diel trošku sklamal. Nemôžem sa sťažovať, že toľko priestoru dostal Warner, ktorého postava je jednou z najlepších vecí, čo nám séria dala. Avšak jeho vzťahu s hlavnou hrdinkou bol venovaný aj ten čas, ktorý mal byť venovaný deju a popisu pádu systému. Taktiež premena Juliette z pasívnej, uplakanej slečny v úzkych na silnú osobnosť, ktorá odrazu stojí na čele národa, bola extrémne nezručná a nelogická. Ale zas nebudem zapierať, že som knižku nečítala do piatej do rána, dychtivá po každej ďalšej strane. A extrémne deprimovaná, že tento príbeh Tahereh Mafi došiel do konca a ja nemôžem čítať ďalej. Takže slabší diel, ale séria stále extrémne návyková!

Ni_kita
21.01.2017 4 z 5

Upřímně, poslední díl, na který jsem se tak ohromě příšerně strašně moc těšila, mě malinko zklamal... Obzvlášť v závěru. Čekala jsem něco... většího - a ano, četla jsem i dvě chybějící kapitoly. Přišlo mi, jako kdyby Tahereh nevěděla jak příběh zakončit. A taky mi nakonec bylo docela líto Adama...
Ale jinak jsem nesmírně ráda, že jsem do Roztříštěné pustila, protože myslím že někoho jako je Warner nebo Kenji, bych jinde nenašla, a určitě ji s radostí doporučím každému milovníkovi fantasy a dystopií, třeba bude z konce nadšenější než já. :)

Kamik77
25.12.2016 3 z 5

Konec jsem čekala propracovanější. Trochu zklamání. Jinak OK.

DenisePartridge
11.12.2016 3 z 5

Snad nikdy jsem nečetla knížku jako je Rozříštěná a musím říct, že po přečtení celé série jsem neuvěřitelně naštvaná. Situace na Zemi (předpokládám, že po určitém druhu apokalypsy) nebyla popsaná ani v jedné ze tří - slovy tří - knih, takže jsem měla stále pocit, že hlavní hrdinka, která mi pak jen tak mimochodem taky dost lezla krkem, bojuje jen v malé bitvě, zatímco zuří válka. Na odreagování byla kniha dobrá, pokud jsem právě neprotáčela oči nebo nenadávala na chování hlavní hrdinky, ale jinak musím říct, že jsem četla mnohem zajímavější a lepší knihy.

-Dekra-
01.12.2016 5 z 5

Tak tahle kniha mě totálně odrovnala. Myslím, že nic lepšího jsem ani čekat nemohla. Nejvíce mě dostal vztah Juliette s Warnerem - velmi obdivuji spisovatelku za to, jak dokázala úžasně vylíčit chvíle, kdy tihle dva trávili spolu i to, jak Juliette vyjádřila své city k Warnerovi ( tuhle pasáž knihy si budu pamatovat snad napořád, jako jednu z nejúžasnějších projevů lásky, co jsem kdy četla) Juliette už není ta vystrašená holka, co byla v prvním díle a to stojí za to. Tahle kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy. Určitě si ji ještě jednou budu muset přečíst, protože je to něco dokonalého. Takovou knížku jsem hledala a myslím si, že už jen tak znovu podobnou knihu nenajdu. Velmi ráda doporučuji :) A kdyby se někomu nelíbily předešlé dva díly, doporučuji to nevzdát a k tomuhle dílu se pročíst :)

Ania_x
29.10.2016 5 z 5

Ano. Ano. Ano. Tento díl je vše, co jsem od této trilogie žádala. Bezpochyby nejlepší díl. Po přečtení této knihy se mi nechtělo loučit dokonce ani s hlavní hrdinkou Juliette, která mi v předchozích dílech do oka zrovna nepadla. Je až vzteku, že spoustu postav jsem si oblíbila až v posledním díle. Nečekala bych, že se mi bude tento Roztříštěný svět tak těžce opouštět.

IvankaM
25.10.2016 5 z 5

Miluji spisovatelčin styl psaní. Její knihy jsou naprosto dokonalé, a tato nebyla vyjímkou.

Izabell
16.10.2016 4 z 5

Pěkné zakončení série. Tohle se povedlo

yohca.p.
16.09.2016 5 z 5

Za mě nejlepší díl téhle série. A to první díl nasadil laťku docela vysoko, druhý jsem jen tak přeletěla a ten poslední jsem si zamilovala. Ovšem Juliette mě v některých situacích neuvěřitelně štvala. Na jedné stránce popisuje jak je s Warnerem šťastná, jak jsou si souzeni atd. a hned na druhé mu řekne, že si není jistá, jestli ho miluje. Naopak mě potěšilo, že se konečně přestala litovat a využila své schopnosti. Tahle knížka má sice drobné nedostatky, ale jaká kniha je nemá? A výsledný dojem byl nezapomenutelný takže za mě 5 hvězdiček.

Minocelotte
03.09.2016 5 z 5

Celé to bylo dokonalé. Musela jsem skoro bez dechu číst, dokud jsem se nedostala až na konec. Vážně neskutečně, nepopsatelně d o k o n a l é. Musím přiznat, že už někde ke konci prvního dílu mi Adam lezl na nervy tím, jak je strašně nekomplikovaně HODNÝ. Nevím, čím to je, ale dost dlouho jsem tajně doufala, že Juliette dá ještě šanci Warnerovi (Ok, vím, že je to Aaron, ale Warner se k němu prostě hodí víc). Děkuju Tahereh Mafi za to, že napsala něco tak nádherného.
Jenom... Hledala jsem si sérii v angličtině a zjistila jsem, že už existují další dva ,,bonusové" díly (Destroy me, Fracture me). Tak nevím, jestli se v Česku objeví, ale doufám, že jo...

NicaCola
24.08.2016 5 z 5

Třetí díl prostě opět super!:) I když je oficiálně kniha ukončena kapitolou č. 76, stejně si jdu kapitolu č. 77 přečíst! :D Co když se v ní ještě objeví Warner? :D

ZastMA
19.08.2016 4 z 5

Kniha je opravdu dobrá, ale mám jednu připomínku. Líbilo se mi ukončení celé knížky jak to dopadlo, ale nemůžu se smířit s tím že Juliet se najednou jakože zázrajem změnila. Ze začátku úplně prvního dílu je to chudinka co ztratila veškerou naději, okej to by mi až tak nevadilo kdyby se v tomto posledním dílu úplně přetransformovala. Najednou má velice vysoké sebevědomí a všechno má smysl a nějakou naději. Nechápu proč to tak autorka udělala a to je pro mě velkým mínusem.

Lossosska
11.08.2016 5 z 5

Jsem šokovaná!!!Ne ze třetího dílu,ten byl pochopitelně naprotsto dokonalý,ale z toho,že se až nyní dozvídám,že v knize opravdu chybí poslední dvě kapitoly!!!Nechápu proč se vydavatelství neobtěžovalo přeložit takový poslední kousek,ale jsem hodně ,,Rozohněná"!Takže nyní děkuji uživateli AjinQa a jsem ráda,že jsem to teď po roce mohla konečně dočíst.Vrátím-li se k samotné knize(k samotné přeložené knize),děj je zkrátka úžasný.Překrásný závěr,překrásný děj,překrásné všechno.Jen mě stejně jako ostatní moc mrzí,že tato absolutně dokonalá série končí...

Jůšo
27.07.2016 4 z 5

POZOR BUDOU TU SPOILERY!!!
Stránky mi jen utíkaly pod rukama a já jsem nemohla uvěřit tomu, že z Warnera se stal takový něžný kluk a z Adama hádavý uřvanec. Tím se můj názor na ně prohodil, ale co, hlavně že si Jul vybrala toho správného. V celé knize nechyběla akce ani postupné odhalování tajemství. Akorát ten konec!! Vždyť zůstalo tolik nezodpověděných věcí a žádný další díl, ve kterém bychom se mohli dozvědět kdo přežil bitvu; jak James zareaguje na to, že Warner je jeho bratr a jak se Juliett ujme svého vůdcovského postavení. Moje zvědavost zůstala neuspokojena. :(

AjinQa
23.06.2016 5 z 5

Tak strašně mě mrzí že tahle série už končí. Když jsem dočetla první díl, nikdy by mě nenapadlo, jak strašně se do téhle série zamiluju. Že mě bude mrzet že to skončilo Ale stalo se tak. Strašně bych chtěla poděkovat autorce, že se ji tak moc povedlo napsat tuhle sérii. To jak popisovala Juliette.. Ožívala mi úplně před očima . Prožívala jsem s ní každý okamžik.
Všechny postavy mi tak moc budou chybět. Juliette, Aaron, dokonce i Adam a hlavně Kenji.
Dobře, nebudu tady psát tak moc melancholicky.
Tahle kniha podle mě byla nejlepší ze všech tří dílů. Nejlépe si mi četla. Viděli jsme jak moc se Juliette změnila a jak se měnilo její okolí.
Jediné co mě trošku zklamalo, byl konec. Ale jediná chyba bylo to, že CooBoo nepřeložilo poslední dvě kapitoly. To bude asi tím. Doporučuji si ty kapitoly přečíst. Odkaz je v zajímavostech.