Roztomilé malé lhářky

Roztomilé malé lhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57888/roztomile-male-lhark-57888.JPG 4 621 119

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Pretty Little Liars , 2006

kacis4231
23.02.2015 4 z 5

Dobře se mi to četlo :)

grabydee
18.02.2015 5 z 5

Na seriál se dívám již od začátku. Do čtení knih se mi nějak nechtělo, abych si nezkazila dojem, ale nakonec jsem se do toho dala a nelituji. Pravda, pár nesrovnalosti mě vyvedlo z míry, třeba ty barvy vlasů a sourozenci, na druhou stranu to nebylo až tak rušivé. Kniha se mi četla plynule a kdybych měla více času, přečtu ji snad na posezení (což mě po čtení Hry Lží překvapilo, ta se mi až tak dobře nečetla). Ocenila jsem především vnitřní myšlenky hrdinek, které se v seriálu popsat nedají. Těším se i další knihy a jsem zvědavá, jak moc se bude děj lišit se seriálem.

Noshelfcontrol
31.01.2015 5 z 5

Seriál sleduji už dlouho a věděla jsem, že je natočen podle knižní série, ale teprve o vánoční pauze jsem si řekla, že si ji přečtu. A musím uznat, že i když seriál znám a občas vím, co se stane, knížka mě i přes to dostává.

sarush
29.01.2015 5 z 5

Do knížky jsem se pustila, až po shlednutí seriálu. Musím říct, že jsem si Ariu a Hannu oblíbila, jak v seriálu, tak v knize. Kniha se mi ale náramně líbila. Jenom možná škoda, že tu bylo strašně málo zpráv od -A. Očekávala jsem, že první díl někde v pulce bude už o tom, jak holky se dají do kupy a budou se snažit zjistit, jak to bylo s Alison. Doporučuju :)

KateNecky
08.01.2015 4 z 5

Od knihy jsem upřímně řečeno čekala míň a nakonec mě příjemně překvapila i když bohužel nebyla vubec napínavá nebo tak, což je trochu škoda. Kniha si ale urcite zaslouží 4 hvězdičky z 5 :)

Roselunda 1928
08.10.2014 4 z 5

No.... tak moji pátou slovenskou knihu mám za sebou a nevím co na to říct :)
Když jsem minulý školní rok uviděla spolužačku s Malými klamárkami v ruce, myslela jsem si, že to bude měco jako Dívčí parta. Prostě jsem si to s Pretty Little Liars nedala do kopy. :D

Alison jsem neměla ráda, Aria je blázen, Hanna taková... no, zdá se mi bez výrazu, Spencer... vůbec ne hodná holčička, jak jsem si myslela :P a Emily...nevim co říct. Reakce Spenceřiných rodičů byla přehnaná. Nemůžu se rozhodnout, jak to ohodnotím... asi 3, 78.
Taky mě zklamalo, že to nebylo v první osobě.... a mám několik typů na A., číslo jedna je Maya a číslo dvě Ezra, který byl jakýsi divný. :) Nebo Mellisa? Nevím.... Ale četlo se mi pěkně, i v cizím jazyce.

Linu
08.10.2014 5 z 5

Páni! Kniha předčila má očekávání. Příběhy holek jsem si vyloženě užívala. Stopro si přečtu i všechny další díly!

Roselunda 1928
05.10.2014 4 z 5

Protože vím, o čem to je díky seriálu, s přečtením trochu váhám..

en.bee
04.10.2014 5 z 5

Skvěle knihy :))

Red-haired
22.09.2014 4 z 5

Do knihy jsem se pustila kvůli seriálu a dopředu jsem věděla, že to pro mě bude jen takové odpočinkové čtení na zahnání nudy, takže mě to ani moc zklamat nemohlo. Musím se jen smát tomu, že stále nevím, zda se mi střídání vypravěče v každé kapitole líbilo, nebo nelíbilo. Na jednu stranu to bylo zajímavé, mohla jsem sledovat situaci všech děvčat, a aspoň to díky tomu nebylo zdlouhavé, či nudné. Na druhou stranu mi to lezlo na nervy, protože kapitola skončila vždy, když jsem se do příběhu dané dívky konečně dostala a byla napjatá.
Každopádně hodnotím kladně, nečekala jsem zázraky a taky žádné nepřišly, ale rozhodně žádné zklamání necítím, k dalšímu dílu mě však kniha nepřesvědčila.

Karolkoh
19.08.2014 5 z 5

Příběh je dobře vymyšlený, ale styl psaní mi přijde zvláštní, takový neosobní. Ale přesto se člověk do toho skvěle začte... :) Takže doporučuji!

Marisa
01.08.2014 5 z 5

Kniha je moc hezká, přečtu si i ostatní díly ;)

Anya
29.07.2014 5 z 5

WOW! Tak tohle jsem nečekala. Nejdříve jsem sledovala seriál, a až poté si sehnala všechny knihy. Kniha se čte velmi dobře a rychle. Kniha vás vsune do děje, a vy nemůžete přestat. Doporučuji a dávám 5 :-)

BubuRybova
25.07.2014 4 z 5

Je zároveň dobré, ale i zmatené, že každá kapitola patří někomu jinému.
Kniha je rozhodně spíše pro mládež. Občas jsem si připadala jako bych četla módní časopis. amé Tiffany, Gucci, Prada a bůh ví co ještě, to mohla vynechat.
Ale celkově knížka není špatná, má dobrý námět, bohužel mě absolutně neoslovil styl psaní autorky, připadá mi to naprosto obyčejné.

warca
23.07.2014 5 z 5

Je to naprostá bomba a to všechny díly. Určitě doporučuji :D

veverka179
27.06.2014

Sleduju už 4 roky seriál podle téhle knihy a tak jsem se rozhodla si ji i přečíst naprosto úžasná kniha :)

hystericwidow
24.06.2014 4 z 5

Příběh docela zajímavý, ale styl psaní... WTF!? Takhle jsem možná psala já ve dvanácti. Utěšuju se tím, že to takhle snad zpackala překladatelka než samotná autorka.

Teraslík
08.06.2014 5 z 5

Řekla jsem si, že to bude naprostá blbost. Po chvíli čtení jsem si uvědomila jak moc jsem se pletla. Je to úžasná knížka. Velice doporučuji.

Kate338
29.05.2014 4 z 5

Super kniha,seriál doslova hltám každým dílem takže knihu jsem musela přečíst také. Musím říct že seriál a kniha jsou opravdu něco jiného a některé postavy mi charakterově přijdou úplně jiné než v seriálu. Kniha je ale čtivá a rozhodně si další díly určitě přečtu.

Laf
26.05.2014 3 z 5

Docela dobré čtení. Jenom mi vadilo, že co kapitola, to o někom jiném a dost jsem se v tom ztrácela. Další díl si chci přečíst jen abych zjistila pokračování toho zmatku.