Roznese tě na kopytech

Roznese tě na kopytech https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25568/bmid_roznese-te-na-kopytech-0IZ-25568.png 4 347 54

Pozoruhodné je, že ačkoliv tuto knihu psala žena, jde o intimní výpověď muže. Autorka se dokonale vcítila do role pětačtyřicetiletého psychologa, který je postižen typickým syndromem muže středního věku - druhou mízou. Jak dalece může zkomplikovat zaběhnutý život náročná milenka a kam až sahá tolerance vlastní ženy, se dočtete v Roznese tě na kopytech.... celý text

Aleh
07.01.2018 4 z 5

Vrátila jsem se ke knize Roznese tě na kopytech. Četla jsem ji už před lety, ale letos jsem viděla také film. Líbil se mi stejně jako kniha. Bylo pro mě zajímavé číst o problémech ve vztahu mezi mužem a ženou z pohledu muže středního věku, navíc muže povoláním psychologa, který vede život s manželkou skoro jako "nalajnovaný podle pravítka" a najednou se dostaví druhá míza. Jak do vztahu zasáhne milenka, která se časem nespokojí jen se svou rolí příležitostné milenky? A co všechno je po letech společného manželského soužití ochotna tolerovat jeho žena? Bylo to místy i úsměvné a bavilo mě to.

Markushka
25.10.2017 2 z 5

Pro mě málo uvěřitelná. Úvod knihy se mi líbil, ale postupně se při čtení měnila má nálada do ponuré... A to mi byl pan psycholog ze začátku tak sympatický, dokud myslel hlavou...

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Pěkná, čtivá. Obdivuhodně se vcítila do chlapa. Humorné.

cukrovka
08.08.2016 4 z 5

Hezky napsaná kniha jež nám ukázala myšlenkové pochody chlapa, kterého stihla druhá míza. Otevřený konec je super, každý si může doplnit to své zakončení.

destak
22.06.2016 4 z 5

Velice lehce a nenásilně psaná kniha, která se zdá být až oddechovou. I přesto v sobě nese aktuální problematiku vztahů mezi muži a ženami. A tím se trefuje (především) do mužského ega a přesvědčení o své vlastní dokonalosti.
PS: Výjimečně jsem ocenila otevřený konec, jelikož tyhle příběhy snad konce ani nemají...

prochajda
15.06.2016 4 z 5

Kdysi jsem viděla film, ale kniha byla lepší. Bylo zajímavé číst o myšlenkových pochodech chlapa ve středním věku, což nám film neřekne.

Alethea_k
17.05.2016 4 z 5

Obdivuji spisovatelku, jakým způsobem se dokázala vcítit do muže. Svým sarkasmem povýšila knihu z nudné české beletrie na knihu, za kterou se nemusíme stydět.
Film je knižní předloze velmi podobný a zároveň neskutečně odlišný. Pokud chcete vědět, co se mu honí hlavou, přečtěte si knihu, ale pokud chcete vědět přibližnou dějovou linku a odpočinout si, podívejte se radši na film. :)

studentice
19.12.2015 4 z 5

Velmi chytlava knizka, ktera me bavila a zaujala vypravenim v muzskem podani. Jen mi vadily caste promluvy vypravece ke ctenari.

Evelin
15.09.2015 4 z 5

Souhlasim s ostatnimi komentáři, pribeh byl zajimavy, ve finále se chlap hezky poucil. Ne, ze by me vadily promluvy autora ke ctenari, ale kdyby tam nebyly, byla by kniha o to lepsi :-)

Klára90
07.06.2015 2 z 5

Tato kniha se mi od Monyové líbila zatím nejméně. Vadily mi promluvy hlavní postavy k čtenáři a hlavní postava mi nebyla celkově sympatická. Nicméně námět dobrý, až mě trochu děsí, co s i s inteligentními chlapy dokáže "druhá míza" udělat :-D

Mruskulka
24.02.2015 5 z 5

Oproti již přečtených knih od této autorky je tato kniha příjemnou změnou. Hlavní postavou je muž, kterému se stane to, co doufal, že jemu se stát nemůže :)

Zdeňula
21.12.2014 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, po přečtení doporučuji shlédnout i film !!!!

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Tato byla také zfilmována? To já vůbec nevím, pokud ano, ráda bych shlédla. Kniha obsahuje lehký humor, byla jsem velmi překvapena, že hlavní postavou knihy je muž :-)

Haldasha
13.08.2014 3 z 5

Příběh nebyl spatny, ale promlouvani k ctenari se mi nelibilo, nebavioo me a preskakovala jsem.

Vendisek
22.07.2014 2 z 5

Oddechová kniha. Přibližně v polovině knihy se mi začaly zajídat komentáře hlavní postavy obracející se na čtenáře. Nemám ráda takové vtíravé snahy vtáhnout do děje, dobrý autor to zvládne i nenápadně.

herotabe53
17.04.2014 3 z 5

Knížka mě pobavila, myslím si, že se k ní časem vrátím. Opravdu příjemné čtení. Nebyla to má první kniha od Monyové a rozhodně ani poslední! Velmi oceňuji, jak se autorka dokázala poprat s tím, že jde o intimní zpověď muže.;)

Miila
19.03.2014 1 z 5

Asi nepřispěju ničím novým. Mně se kniha nijak zvlášť nelíbila, pasáže, kde navazoval kontakt se čtenáři, byl celkem urážlivý. Konec jsem bohužel odhadla předem. Jediné, co se mi líbilo, byla postava Blanky. :-)

ajaworld
14.01.2014 2 z 5

Jako oddychovka dobrý, ale jinak žádná velká myšlenka. Ale pobavila jsem se.Konec je zajímavý.

AndreaP.
05.01.2014 4 z 5

Já miluju knihy této autorky hlavně v situaci, kdy prostě potřebuju vypnout, na nic nemyslet a jen relaxovat. Tato kniha je pro mě tak trošku jiná, než od Simony Monyové znám, neb je to vlastně vyprávění muže, což mě nejprve trošku zaskočilo, nicméně už po pár stránkách jsem se opravdu výborně bavila a čekala, jak to s hlavním hrdinou dopadne. Určitě doporučuju, kniha je plná vtipných situací a ukázka toho, jak dokáže chlap zblbnout.

Betty21
30.12.2013 3 z 5

Zajímavě psaná kniha..vtipná a četla se dobře

zfilmováno

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Roznese tě na kopytech je v