Rozhodnutí

Rozhodnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379457/bmid_rozhodnuti-YhH-379457.jpg 4 161 59

„Myslím, že jsem zabila jednoho muže!“ Když Simon, úspěšný překladatel na dovolené, zaslechne tento výrok mladé Francouzky, kterou potká na pláži, zareaguje dosti zmateně. Vyhladovělá a zanedbaná Nathalie mu vypráví o zlověstných pronásledovatelích, kvůli nimž uprchla z Paříže, a o tom, že v sebeobraně zabila nějakého muže. Simon neznámé dívce nabídne pomoc. Brzy však zjistí, že se tím ocitl v situaci podobné tíživému snu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Entscheidung , 2016

josska
08.10.2018 5 z 5

Ch.Link mám moc ráda,začala jsem na románech,ty mě uplně uchvátily,a pak se přidaly knihy ze součastnosti a taky dost dobrý,baví mě jedna vedle druhé,souhlasím,že to bylo trocgu natahované,ale pořád čtivé a napínavé.Musím dát pět hvězd,spisovatelka výborná a těším se na další knihy ...

Dresia
05.10.2018 1 z 5

Tak tato autorka se mi definitivně zprotivěla - už si to cucá z prstu!

Didi15
01.10.2018 5 z 5

Charlottu mám moc ráda, na její knihy se moc těším a ani tato mě nezklamala. Přečteno za chvíli , byla jsem zvědavá, jak to dopadne, i když dějovou linku jsem tušila. Závěr oceňuji.

pavčape
30.09.2018 2 z 5

Od knížky jsem čekala více. Příběh byl zdlouhavý, protože jsem od počátku tušila v čem Jérome "jede". Natalie mi byla protivná a Simon přesto, že se zachoval jako gentleman a roztočil tím kolečka osudu na nesprávnou stranu, byl slaboch a bábovka.
Dějová linka v Bulharsku mi taky přišla nějaká slabá. No nevím, dávám dvě *. Ch. Linkovou mám ráda, ale tohle se mi moc nelíbilo. Myslím, že tohle téma mnohem lépe zpracoval P. James v knize Hon se smrtí.

Mandlevest
16.09.2018 5 z 5

Bavilo, bavilo a ještě jednou bavilo a to od první do poslední stránky. Ch. Link píše opravdu výborně a její knihy se těžko odkládají a také tuto novinku stojí za to přečíst. Nudit se určitě nebudete.

Bediczek
29.08.2018 4 z 5

Celkem pěkná detektivka, Simon byl sympatický, Nathalie trochu psycho. Odsejpalo to od první stránky až do konce, ale ve srovnání s údolím lišek trochu postrádám ten element tajemna, proto jen za 4/5.

orinka3
18.08.2018 5 z 5

Těžko něco vytknout, děj ubíhal svižně. Na konci jsem ale přece jen čekala nějaké překvapení. To se nekonalo, mé podezření se potvrdilo. A je docela možné, že podobné příběhy prožívá víc lidí, než si myslíme. Dobře a chytře vystavěná kniha, času na její přečtení není třeba litovat.

zuzana2599
14.08.2018 4 z 5

Také já mám ráda knihy Charlotte Linkové. Rozhodnutí je dobře propracovaná detektivka, hodně vrstevnatý příběh, určený spíše pro náročnějšího a hlavně trpělivého čtenáře. Přiznávám se, že jsem i já občas počítala stránky do konce, druhá část příběhu byla trochu zdlouhavá. Ale jinak nechybělo napětí a uspokojivý konec s příslibem naděje. Určitě dobré čtení !

astra3
08.08.2018 2 z 5

Za mě nic moc. Představa, jak někdo úplně cizí začne objíždět místa činu a "pomáhat" naprosto cizí nedůvěryhodné osobě, mi přijde naprosto nereálné.

evasamankova
31.07.2018 5 z 5

Charlotte Linková znovu nezklamala. Opět vrstevnatý příběh, jemuž dominují charakterově rozdílné postavy. Nechybí napětí ani přesvědčivá atmosféra.
Pravda - malinko ve druhé polovině natahované a protahované, ale přesto stále velmi čtivé.

Ajuszka
23.07.2018 5 z 5

Ze zacatku se mi do cteni nechtelo,ale nakonec to teda byla jizda. Jeste jsem nenarazila na knihu od tehle autorky,ktera by se mi nelibila.Palec nahoru a urcite si ji prectete!

SimonaP
20.07.2018 2 z 5

Úplně zbytečná knížka, která mi nic nedala. Téma je samozřejmě závažné, ale příběh mi přišel o ničem, zdlouhavý, nudný. Od autorky jsem četla spoustu knížek, moc mě bavily, ale tahle opravdu ne. Jako by jí napsal někdo jiný.

jana3099
20.07.2018 3 z 5

Přidávám se k ostatním komentářům - Charlotte Link mám moc ráda a četla jsem několik jejích knih, ale tato je psána opravdu hodně zdlouhavě. Nicméně jsem knihu samozřejmě dočetla, zajímavé i smutné téma.

mirunda
15.07.2018 3 z 5

Autorku mám velmi ráda, ale tahle kniha mě prostě nezaujala a i proto tak dlouho trvalo než jsem jí dočetla. Příběh přeskakoval z jednoho na druhé, příliš mnoho postava nakonec jakési nejisté zakončení. Četla jsem od autorky mnohem lepší knihy

Šánka
08.07.2018 4 z 5

Ch. Link mám moc ráda a nic než dobré čtení od ní ani nečekám, a také jsem ho dostala i když popravdě, už jsem četla od autorky i lepší kousky.
Příjemný, lehce napínavý příběh, který se četl velmi dobře, vtáhl mě do děje od prvních stránek a bavil až do konce. Není to žádný krvák, ale taková letní ,,babská" detektivka :-), žádná drasťárna, ač to téma je vážné.

konicekbily
05.07.2018 5 z 5

Otřepané téma obchodu s bílým masem se závanem červené knihovny a s napětím téměř vytrvalým po celou knihu s neotřelou zápletkou. Přesto, že je děj místy trochu natahován a je mnoho postav, zdánlivě nenavazujících, oceňuji auturčino dílo plným počtem hvězd.

astroweb
02.07.2018 3 z 5

Od autorky jsem přečetl již několik děl, všechny se mi líbily více, než Rozhodnutí. Dosti otřelý námět, příliš mnoho postav, nic originálního.

Heli20
29.06.2018 5 z 5

Jedna z mých NEJ autorek.Myslela jsem si, že už mne nemůže ničím novým překvapit, ale stále žasnu.Brilantně napsaný příběh,člověka to stále nutí obracet rychle stránky,aby se dozvěděl...no prostě Charlotte...

AlenaF
26.06.2018 5 z 5

Autorka zvolila ne úplně neznámé téma - "obchod s bílým masem". Ale příběh mě nezklamal, udržel mě v napětí. Doporučuji.