Rozhodnutí

Rozhodnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379457/bmid_rozhodnuti-YhH-379457.jpg 4 161 59

„Myslím, že jsem zabila jednoho muže!“ Když Simon, úspěšný překladatel na dovolené, zaslechne tento výrok mladé Francouzky, kterou potká na pláži, zareaguje dosti zmateně. Vyhladovělá a zanedbaná Nathalie mu vypráví o zlověstných pronásledovatelích, kvůli nimž uprchla z Paříže, a o tom, že v sebeobraně zabila nějakého muže. Simon neznámé dívce nabídne pomoc. Brzy však zjistí, že se tím ocitl v situaci podobné tíživému snu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Entscheidung , 2016

petrpospa
04.11.2019 4 z 5

Detektivka bez detektiva!? No proč ne. Byl jsem moc zvědavý, jestli je to bez dalšího Bosche, Hola, Krauze, Fosterové a jím podobných vůbec možné. A nejenže to možné bylo, ono to bylo i velmi dobré.
Napínavý příběh ze současnosti o obchodu mezi západní a východní Evropou, pochopitelně se jedná o obchod nelegální a hodně lukrativní. A tak se nelze divit, že když to někde zaskřípe, obchodníci značnou být hooodně nervózní. Potom už jen stačí být se svou nevyhraněnou povahou v nesprávný čas na nesprávném místě a příběh je na světě.
Dobře napsáno a stejně dobře čteno. Oblíbenost autorky v její vlasti má zcela jistě své opodstatnění a určitě se k ní ještě vrátím.

Evišťátko
21.10.2019 4 z 5

Nebylo to špatné,možná jen jsem jí četla v době, kdy jsem se nemohla do ničeho pořádně začíst. Místy mi připadala zmatená,zdlouhavá ,zabíhavá.

koudelu
11.10.2019 5 z 5

Tuhle autorku mám ráda a tato kniha mi přišla trochu jiná. Ostatní knihy mi přišly více psychologické, tato měla obrovský spád a byla hodně napínavá. Přečteno na jeden zátah, super.

Kočičáci
03.10.2019 4 z 5

Rozhodnutí mě zastihlo v ne úplně nejlepším rozpoložení na delší čtení, proto jsem knihu vyloženě louskala po kouscích, což nebylo úplně nejšťastnější. Téma obchodu s "bílým masem" bylo zajímavě uchopeno, takže se příběh na střídačku odehrával na jihu Francie a v bulharské Sofii. Postupně se spojují dva zdánlivě nesouvisející děje, až se nakonec protnou a vygradují v celkem otevřený závěr. Žádnou postavu jsem si nijak neoblíbila, asi na ně celkem rychle zapomenu. Za mě uspokojivé, už jsem od autorky četla lepší.

regulax
20.08.2019 5 z 5

Objevila jsem další skvělou autorku! Už koukám co jiného napsala....

sarekaslukova
25.05.2019 4 z 5

Příběh byl opravdu napínavý, jednak z důvodu dobrého tématu a hlavně, jak se všechno prolínalo, že každý pohled trval jen pár stránek. Sice konec byl trochu předvídatelný od jisté části, ale to na adrenalinu při závěru nic neubralo. Škoda jen, že jsme se nedozvěděli jako to dopadlo nakonec s Ninkou.

zdendula31
24.04.2019 5 z 5

Moc se mi líbila..napínavá.

buldozer5
13.03.2019 5 z 5

Opět zajímavý nápad a myšlenka příběhu, sympatické postavy a napínavá atmosféra. Opakoval bych se, kdybych se tu rozepsal, protože vše jsem už zmiňoval u autorčiných předchozích knížek. Ch. Link zkrátka psát umí a i tahle knížka do dokazuje. Pět hvězdiček.

zdehan
21.02.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila byla napínavá a nutila mě číst pořád dál.

ArwenAragorn
27.01.2019 5 z 5

Rozhodnutí se mi moc líbilo. Kniha je čtivá, má správný spád i napětí. Já ji řadím k nejlepším od autorky.

Anna 13
19.01.2019 3 z 5

Knihu jsem dočítala ledabylým přeskakováním stránek, protože jsem chtěla vědět, jak dopadne, ale vadilo mi množství postav, jejich charisma i jejich jména, děj odehrávající se ve dvou státech i rozvleklost kriminálního případu.
Autorka bez pochyby píše dobře. Mně spíše zrovna tato kniha momentálně moc nesedla.

Zapomenuté dítě se mi líbilo mnohem více.

Co bylo zásadní, pro to, proč jsem se rozhodla se knihou dál příliš nezabývat, byl dojem, že jsem něco podobného už tak pětkrát četla. Obchod s lidmi je sice zajímavé a mnohovrstevnaté téma, ale bylo zpracováno už tolikrát a o tolik lépe...

Snad autorka příště trochu více překvapí. Ale myslím, že i tak kniha dokáže určitou část čtenářů oslovit.

rottovat
30.12.2018

Charlotte Link je pro mne zárukou nenáročných, oddychových knih, takových těch, co si vezmete na víkend nebo když vám není dobře. Rozhodnutí mi ale úplně nesedlo, přišlo mi až příliš překombinované, nereálné, moc divoké, i toho napětí tam bylo na můj vkus méně, než by mělo. Ale jinak dobrý, přečteno za ani ne dva dny.

esfinge
22.12.2018 5 z 5

Mně se líbilo, dobře se mi četlo. Mám ráda prolínání dějů, minulosti s přítomností a prolínání postav a zde jsem se všeho dočkala a s napětím čekala, kdy do sebe začne příběh zapadat.

a.k
10.11.2018 5 z 5

Simon se zastane zbídačené dívky Nathalie, které nabídne u sebe azyl. Aniž by to tušil, stane se tak spolu s ní cílem pro nebezpečné zabijáky. Ani ona ale netuší, o co vlastně jde.
Knihy Charlotte Linkové mám moc ráda. Každá má neopakovatelnou zápletku, u žádné jsem se ještě nenudila. Ani tato není výjimkou. Výborné čtení, doporučuji.

jasmína
04.11.2018 5 z 5

Kniha se mi sice moc líbila, ale vůbec jsem nepochopila rodinu, která hledá Ninku, zda to může souviset s Nathalií, to by pak ale poprvé znamenalo i pokračování knihy této autorky u detektivek.

Ivana11
01.11.2018 4 z 5

Jako vždy bezva kniha, Ch. L. opět nezklamala. Jen mě tentokrát překvapit ten rychlý konec.

Ywonek
01.11.2018 5 z 5

Od této autorky jsem četla úplně všechno, její knížky mi přijdou skvělé, ale tato pro mě byla nejlepší ;)

putpuda
25.10.2018 4 z 5

Četla jsem poměrně dlouho... Né proto, že by mě to nebavilo, ale opět mě sklátila mrcha chřipka, tak to se moc dobře nečte :o.. Ale už je dotčeno, líbilo se mi to. Ze začátku mě překvapilo mnoho postav, ale jejich osudy se pomalu prolínají, takže to nutí číst dál. Četlo se mi to dobře, lehce napínavé , žádná drasťárna, ale fajn čtení :)

Vlaďkaa4
21.10.2018 3 z 5

Tema obchodu s bilym masem, ovsem
vypravene z jineho pohledu.

SilvieSisinka
18.10.2018 5 z 5

Téma knihy obchod s bílým masem. Autorka mě mile překvapila, její knihy čtu. Takhle se mě velice zamlouvala , četla se napínave sama. Řekla bych že autorka hodně pritvrdila v knize Rozhodnutí.