Prohnilé království

Prohnilé království https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380608/bmid_prohnile-kralovstvi-fQu-380608.png 4 792 156

Royalové / Royalovci série

< 5. díl

Od chvíle, kdy Hartley Wrightová poznala Eastona Royala, se její život změnil. Všude se skrývají nepřátelé, za všemi dveřmi číhá nebezpečí. Po tragické nehodě, která ji obrala o vzpomínky, zjišťuje, že nemůže nikomu důvěřovat, a to ani modrookému chlapci, který jí přísahá, že vše napraví. Instinkty jí napovídají, že Easton je nebezpečný, a neví, zda mu může věřit. V chaosu, který s sebou Easton přináší, se Hartley nevyzná a emoce, jež k němu cítí, ji jen matou. Easton chce, aby si vzpomněla. Hartley se domnívá, že lepší bude zapomenout. Možná má pravdu. Tragédie. Zrada. Důvěra. Hartley se musí postavit čelem pravdě – v tomhle světě nikdo Royalům neunikne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Cracked Kingdom , 2018

Market = )
10.09.2018 4 z 5

Hmm... Knížka se mi samozřejmě líbila a dobře četla (jinak bych se nemordovala s pátým dílem serie, že jo :-D), ale celou první půlku knížky jsem s láskou vzpomínala na všechny knihy Elle Kennedy, které mají "normální nekomplikovaný průběh" a bylo mi líto, že tolik "drahocenných stránek" čtu jenom abych už je měla za sebou a dostala se k tomu, co mě bude opravdu bavit. No co už. Teď mi zbývá jenom doufat, že u nás budou EK překládat co nejvíce a do té doby budu na Royaly s láskou vzpomínat :-).

Arianne
09.09.2018 3 z 5

Slaďoučké zakončení. Konečně se všichni přestali chovat divně, zpočátku několik dětinských intrik, které se naštěstí brzy vyřešily, takže potom už se to dalo číst. Na začátek série to sice nemá, ale částečně to vyvážilo tu hrůzu třetího dílu.

Neara
07.09.2018

Tato série se mi líbí,jen mi přijde hrozně líto,že něco se zbytečně moc urychlilo a vyjasnilo a něco se zbytečně dlouho rozepisovalo...ale tahle dvojice East a Hart mě bavila asi nejvíc.Super knihy na odpočinek.

MarKy95
07.09.2018 3 z 5

Podle mého nejslabší díl z celé série. Na co jsem se těšila....- až to dočtu. Bohužel, na to jak jsem se na poslední díl těšila- :(

TTwigy
06.09.2018 3 z 5

Obsahuje spojlery....kde začít..tím lepším :D...je to rozhodně lepší než předchozí díl, avšak i když zázračně jako mávnutím proutku Easton dospěl, tak mi to příjde tak neuvěřitelné, až to bije do očí. V předchozím díle a vlastně i na začátku tohoto pije první ligu, pomalu se na něj nesmí nikdo ani zamračit, aby se z toho nehroutil a nesahal po láhvi a hle, v druhé půlce už nic, čistý několik dní bez problému, žádný absťák, žádné rváčské choutky..no prostě blbost..další nepromyšlenost vidím v tom, když v půlce knihy Hartley s Eastonem příjdou k hackerovi a vytahují údaje z jejího telefonu, aby měli usvědčující důkazy..nevím napadlo to jen mě nebo i další, že jednoduše mohli zadat číslo jejího otce a ten mistr přes IT by vytáhl vše z jeho telefonu věřím, že by tam bylo daleko víc špíny..ale ok chápu, neměla by o čem dál psát :D ...ale co mě teda nejvíc v tomhle díle štvalo..Hartley v minulém čísle ranařka, s ničím se nepárala a teď i když ztratila paměť tak byla tak neskutečná slepička, nechala si doma nehorázně sr.t na hlavu od všech včetně mladší sestry...nevím prostě tohle mi příjde až nereálné, že by se prostě neozvala, dokázala bydlet a živit se sama, měla 17 a jako nebyla doma schopná se trochu hájit? No myslím, že ještě dostanou prostor dvojčata a Hartleyina ségra, ale ani se na to netěším...série slábne díl od dílu..i když nejhorší za mě byl pořád ten 4.

mourek-veronika
06.09.2018 4 z 5

Po předchozím dílu, který je podle mě nejslabší ze série, jsem se trochu bála pustit se do čtení, ale byla jsem velmi příjemně překvapená. Všechno, co se stalo minule, donutilo Eastona změnit styl života, míň pít, míň si užívat a víc přemýšlet nad důsledky svého jednání, což jsem opravdu ocenila vzhledem k tomu, jak moc mi to v Padlém dědici vadilo. Už to byl zase ten East, kterého jsem si oblíbila už v Papírové princezně. Konečně jsme se také dočkali i pohledu Hartley, která to hlavně zezačátku neměla kvůli své amnézii vůbec jednoduché. Nechápala jsem, jak mohla Felicity s Kylem takhle zneužívat jejího stavu a měla jsem chuť je oba něčím přetáhnout (a to ani nemluvím o tom, co udělat Kyle po té hádce v jídelně). Zároveň si ale myslím, že kdyby nebylo té amnézie, nikdy by se s Eastonem nedala dohromady, protože předtím o to nestála a pořád ho od sebe odstrkovala, zatímco teď všechno nechala volně plynout.

Poslední třetina knihy byla pořádně nabitá akcí a zvraty a závěrečný střet se Stevem byl tím nejdramatičtějším, co jsme s Royaly vůbec zažili. Byla jsem z toho v průběhu čtení dost vynervovaná, protože jsem neměla ponětí, kdo z toho vlastně vyvázne živý, a musím se přiznat, že to už bylo přece jen přehnané a nereálné. A co se týče toho otcovství, trochu jsem čekala, že to tak bude, protože když jsem se nad tím zamyslela už po zmínce pana Wrighta v Padlém dědici, bylo tam několik náznaků i v předchozích dílech.

Nejkrásnější částí byly ty poslední šťastné stránky, i když je pravda, že to bylo trochu klišé. Na druhou stranu mi ta svatba ale nepřišla tak nereálná, protože vzhledem k tomu, čím vším si prošli, kolikrát už byli oba v ohrožení života a jeden bez druhého, dává smysl, že se vzali dřív než běžní lidé. Pro mě to bylo krásné a důstojné rozloučení s Royaly a celá série bude navždycky patřit k mým nejoblíbenějším :)

LenRan
05.09.2018 2 z 5

Za mě zklamání. Doufala jsem, že se v knize bude řešit vztah Hartley a Eastona, ale vlastně se řešilo všechno ostatní kromě tohoto. Všechno kolem byla jen kulisa, která ale hrála hlavní roli a já se nudila. Asi dobře, že tato série skončila. Snad.

Lenka9419
05.09.2018

Ako vidim nie som sama, ktora je z knihy sklamana. Prva polka neskutocna nuda. Oproti jednotke, kde som mala oboch hl. hrdinov rada, som im v dvojke nevedela prist na chut a stvali ma. Kazdopadne autorka je skvela a tesim sa ne jej dalsie knihy.

fa.sci.ko
04.09.2018 3 z 5

Do hodnocení téhle knihy se mi vůbec nechtělo, jelikož byl Easton mojí oblíbenou postavou této série. Nakonec jsem se rozhodla, že budu hodná. Přivřela jsem obě oči a dala knize průměrné hodnocení, což je dle mého názoru víc než si kniha zaslouží.
Na můj vkus bylo toho "dramatu" až příliš. Ať už s Felicity, Stevem nebo s panem Wrightem, jehož jméno jsem se ani nesnažila zapamatovat. Hartley mě tak 80% knihy neuvěřitelně štvala a o Eastonovi radši ani psát nebudu.
Po minulém díle jsem upřímně zklamaná a doufám, že pro dobro nás čtenářů, už autorky žádné další pokračování nechystají. (Zas na druhou stranu, kdyby se nějaké objevilo, tak předpokládám, že budu tak zvědavá, že si ho stejně přečtu.)

SPOILER: Konec knihy mi přišel jako jedno obrovské klišé "a žili šťastně až navěky", což chápu, že je u knih tohoto stylu žádoucí, ale buďme trochu objektivní - kolik lidí se v dnešní době žení nebo vdává před 20. rokem života, ať jsou sebevíc zamilovaní?

wotana
04.09.2018 5 z 5

Celá série je super, četlo se to samo a fakt doufám, že autorka vydá ještě příběh o dvojčatech :-)

jani.ruzicko
04.09.2018 5 z 5

..a Easton dospěl....

Je to miláček, fakt =D V tomto díle jsem v něm opět poznala kluka, kterého jsem vídala v prvních třech dílech... horlivý, vytrvalý (když se jedná o lidi, které má rád), ochranářský a milující.
Skvělé (určitě prozatím) zakončení série. Rozhodně jsem nečetla naposled. Tohle Vás opravdu vtáhne a nepustí, dokud není konec. Já jsem si to užila.

Svatba na konci mě trochu překvapila, ale ne nepříjemně, spíš naopak.

Dvojčata a Dylan... necítíte v tom to pokračování ? =) A poděkování, mluví jasně, určitě něco bude, ať už o nich nebo zcela jiné dobrodružství a já se vážně těším.

Konec lehce dramatický a dost uspěchaný, ale i tak doporučuji všemi dvaceti =))

Evka3814
02.09.2018 5 z 5

Krásné zakončení,bohužel:( opět jsem si knihu moc užila,jen mi je líto ze byla poslední. Eastona jsem si oblíbila. Pobavila me hláška Dylan na konci ;) Moc doufám ze brzy vyjdou nějaké nové knihy od této autorky

anishta
01.09.2018 3 z 5

Bohužel mě první půlka knihy moc nebavila.. Ve druhé už to bylo lepší, ale nejlepší byl konec, posledních cca 60 stran mě hodně bavilo.. Na začátku mě hrozné štvala nespravedlnost okolo Hart, pak se konečně všemu s Eastem postavili a bylo to celkem slušné zakončení jejich příběhu.. Jo a chci ještě příběh o dvojčatech..

ajla5
01.09.2018 5 z 5

Pro Eastona jsem měla slabost od prvního dílu. To jak ho autorka popisuje, tedy jeho konání a myšlení, je jako dýchání. Vím, že je to pro většinu lidí jen tupá červená knihovna, ale myslím,že pokud by ženy přestaly myslet romanticky, lidstvo by to muselo zabalit. Škoda, že už je konec.

Spoiler:
Ale podle náznaků na konci knihy možná není. Doufám.

Sima890
31.08.2018

Nejdřív ze všeho musím říct, že jsem smutná. Tohle byla poslední kniha Royalů, stali se jednou z mých nejoblíbenějších sérií a je neskutečně těžké jim říct své sbohem. Byla to úžasná jízda na horské dráze... Ale ted' ke knize. Za sebe musím říct, že pro mě to, bohužel, bylo docela zklamání. Ale i tak jsem si knihu užila a znovu se nasmála, což mi čtení velmi zpříjemnilo. I když jsem si to užila, jsou tu věci, které se mi prostě nelíbily a důvody, proč knize nemůžu dát plných pět hvězdiček jako jsem dala původní trilogii

Tenhle díl mi přišel o něco horší než ten předchozí. Bylo tam hodně umělého dramatu - hlavně kolem Hartleyiny amnésie. Když už jsem u té Hartley, musím říct, že v Prohnilém království byla jiná, tu Hartley z předchozího dílu jsem tam prostě nenašla. To největší umělé drama byla Felicity. Obvykle mám v knihách ty mrchy ráda, obzvlášt' v téhle sérii, ale ta se mi nelíbila. V Padlém dědici byla ještě v pohodě, ale tady to bylo nucené. Další problém příběhu je vztah Easotna s Ellou. V prvních třech knihách jsou nejlepší kamarádi a ukazují nám jejich sourozeneckou lásku... Ale tady? Easton má s Ellou pořád nějaký problém, uráží ji a neustále se zabývá tím, že on byl první Royal, kterého políbila atd.

A ted' přichází největší kámen úrazu - "uzavření". Nevím, zda se tomu tak dá říkat, ale nevadí. Bylo to hrozně uspěchané, mělo to skvělý náběh na nějaký pěkný konec, ale přišlo to moc brzo a nelíbil se mi. přicházela scéna, na kterou jsem se těšila, ale nečekala jsem, že se to tam všechno uzavře. Bylo to neskutečně uspěchané. A to odhalení co tam bylo si autorky mohly nechat, to byla hrůza. Ono už se na to naráželo v průběhu knihy, ale já si jen přála at' to není pravda... Zlepšila to poslední kapitola, ta byla moc krásná, ale mohla se odehrávat o několik let později a taky bych uvítala jednu kapitolu navíc z pohledu Elly jen o ní a Reedovi. Ale co už. Abych tu nepsala jen samou kritiku, musím napsat i to, co se mi líbilo. Hartley byla skvělá, když postupně zjišt'ovala svou minulost a nacházela způsoby, jak vše vyřešit. Easton a ten jeho humor opět nezklamali, prostě klasický Easton. A samozřejmě, East a Hart spolu byli naprosto krásní, mnoho pěkných scének spolu měli. Kéž by jen bylo více dílů... Royalové zůstanou v mém srdci navždy. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

keiko33
30.08.2018 5 z 5

Tak vsetko dopadlo tak ako malo, vsetci dostali, co si zasluzili. Hoci pribeh Eastona a Hartley nebol az taky napinavy ako Reeda a Elly, mal svoje caro. Cela seria bola super. Urcite jedna z tych najlepsich.

láska

Erin Watt