Rosemary a její syn

Pokračování a závěr slavné knihy Rosemary má děťátko. Po třiceti letech napsal Ira Levin pokračování a konečné rozuzlení příběhu, který znají lidé snad ve všech zemích světa. Krátce před koncem tisíciletí - v době narůstající nejistoty a strachu, kdy lidé stále naléhavěji cítí potřebu nového spasitele - se v listopadu roku 1999 probudí z třicetiletého bezvědomí jistá žena. Tento lékařský zázrak se jmenuje Rosemary. Její syn, jak se postupně dozvídá, mezitím dospěl: stal se idolem milionů - mladý, tajemný a neodolatelný Andy, silný vůdce, který vede lidstvo do nového tisíciletí. Jen jediná žena zná obě Andyho tváře a jeho původ. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1544/rosemary-a-jeji-syn-1544.jpg 2.6169

Rosemary (2.)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Rybka Publishers

Son of Rosemary (1997)

Kniha Rosemary a její syn

Vilma232

Nic moc. Na knihu jsem narazila náhodou, vůbec jsem netušila, že má původní "Rosemary" nějaké pokračování. Přečíst se to dá, ale přiznávám, že v mém případě bylo hlavním motivem, že má kniha lichý počet stran a hodí se mi do výzvy. Celý děj mi připadal jako scénář k filmu, na který bych se asi nedívala.

Opatov
23.09.2018

No, tak tohle byl opravdu zly sen.....

StephenKingje
01.07.2018

Knihu Rosemary má děťátko pokládám za mistrovské dílo. Stejně tak i Iru Levina pokládám za mistra svého řemesla. Proto bylo pro mě samozřejmé, přečíst si druhý díl Rosemary. I přes to, že je to tady na DK pokládaná za 31 nejhorší knihu vůbec. Ale i tak jsem otálel více než rok.
Kniha Rosemary a její syn, není zas TAK hrozná, jak jsem čekal a jak zde někteří uživatelé tvrdí. Ale přiznávám, že se mi taky nelíbila. Číst se to dá, jenže porovnáním s jedničkou, je to velice slabé.

HODNOCENÍ:4,5/10

denib
10.09.2017

Proti jedničce to je hodně slabé. Navíc mi připadá, že tam jsou úplně zbytečné některé detaily. A opravdu se mi nelíbí konec. Ale že by to byla zase nejhorší kniha, to ne.

PolarBee
23.08.2017

Opravdu hrozné pokračování. Všechno je pryč. Nesmírná nuda provází celou knihu, atmosféra chybí, bylo jasné jak to tak nějak dopadne už na začátku. Tisíckrát jsem uvažoval jestli to neutnout, což bych doporučoval všem, kteří nad tím teď také uvažují.

greatbear
03.08.2017

....hmmm, je to fajn, čtivé, ale lehce se dá vydedukovat, kdo je kdo, napětí nulové... Moc se myslím nepovedla. První díl byl mnohem lepší

orinka3
16.02.2017

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. První díl mě kdysi nadchl, tak jsem v knihovně sáhla po pokračování. Nevěřím svým očím a po pár stránkách odkládám. Tohle se nemělo stát a Levin to neměl ani psát. Z piety k autorovi ponechávám jednu hvězdičku.

ondras666
13.11.2016odpad!

Zcela nepovedené pokračování úspěšného prvního dílu. Myslím, že některé knihy mají mít pouze jeden díl. A tahle kniha tato kritéria zcela splňuje. Za mě rozhodně ne...